dodo1984
21.06.13,15:03
mam jedne problém z zapojením wifi mam netgear wgr614v9, zadám ip adresu do prehliadača dostanem sa do nastavení je tam všetko nastavene ale nemozem sa pripojiť ces wifi router na net stále dávam test pripojiť sa a výpise ze som nepripojení neviem kde je chyba.pls porady my niekto stim ďakujem.
draik
21.06.13,13:12
Pri pripojení cez kábel všetko funguje? Je v nastaveniach povolené wifi? Kontrolovali ste v počítači sieťové nastavenia?
dodo1984
21.06.13,13:14
sietove nastavenia no asi ze nie lebo ja mam doma opticky net káble všetko pripojím ako mam podla návodu ale neviem co ďalej?
tekvicak
21.06.13,13:17
Ide o káblový internet? Ak áno, tak je možné, že routeru musíte nastaviť takú IP adresu, akú mal doteraz Váš počítač, keď ste sa do internetu pripájali napriamo cez kábel.
dodo1984
21.06.13,14:45
no ja mam opticky internet takze takto ip adresu zadavam presmeruje ma na nastavenie router všetko je ok len nejde pripojiť ces router na siet.
tekvicak
21.06.13,15:07
Nemyslel som IP adresu, ktorou sa dostaneš na router, ale IP adresu, ktorú bude mať router voči poskytovateľovi. Skús si pozrieť, či vo windowse nemáš napevno nastavenú IP adresu (vo Windowse 7 sa to zisťuje takto, ale podobne aj v starších verziách: http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows7/change-tcp-ip-settings). Ak tam nájdeš nastavenú IP adresu, tak si ju opíš a nastav routru v jeho nastaveniach, na svojom počítači potom nastav nech si získava IP adresu automaticky (obtain IP adress automatically).
misoft
21.06.13,15:49
Pokiaľ si sa pripájal k poskytovateľovi, mal si zadanú IP adresu, a DNS server - to si mohol zistiť vo vlastnostiach sieťovej karty počítača.
Takže sa najskôr pripoj priamo, zisti si tie údaje, potom si pripoj router, zistené údaje zo sieťovej karty zadáš do routera - to budú prístupové údaje k poskytovateľovi. Aby si sa pripojil k routeru, v pripojíš sa káblom z PC k nemu, v prehliadači zadáš 192.168.0.1 a tak ich vložíš do routera. Vo svojej sieťovej karte v PC už nastavíš získavanie IP adresy a DNS servera na Automaticky - vtedy PC zhltne všetko, čo mu router ponúkne.
Zároveň už router bude mať tie vstupné pripojovacie údaje a bude sa javiť ako ten pôvodný PC.
Dúfam len, že poskytovateľ nerobí filtráciu cez MAC adresy, pretože by si musel urobiť ešte klon MAC adresy (ale to už robí málo poskytovateľov).