ingak
22.06.13,00:12
Dodavatel z CZ neplatca dph nam fakturuje sprostredkovanie predaja tovaru. Fakturu vystavil s ceskou dph. Je to vobec spravne? Nemali by sa registrovat ako platca dph v CZ a vystavit fakturu bez dph a my si ju samozdanit?
Ako zauctovat fakturu z pohladu dph a dane z prijmu (co s tou ceskou dph)?

Prisla faktura bez DPH, ale stale dodavatel nie je platcom dph. Samozrejme mam si to samozdanit a mam narok aj na odpocet? Dufam, ze nebude problem na nasej strane, ze dodavatel sa podla dokladu asi neregistroval?
KEJKA
22.06.13,05:20
nemôže fakturovať so žiadnou DPH, ak je neplatca DPH.
Poskytol vám službu, tak sa musí registrovať ešte pred jej dodaním.
Možno požiadal o registráciu, mal by ti o tom predložiť doklad, len ešte nemá pridelené ičDPH. Doplnil si, že teda vám nefakturoval s českou DPH, to si si teda vymyslel? Skutočnosť je taká, že vám poslal fa bez DPH? Z doplnenia to tak vyplýva.
Na faktúre musí byť uvedené, že si povinný platiť DPH - resp. iné znenie v rovnakom význame.
Samozdanením si splníš svoju povinnosť, problém bude mať dodávateľ.
KEJKA
23.06.13,07:16
je na faktúre odkaz, že si povinný platiť daň ako príjemca?
ingak
23.06.13,21:53
Faktury som dostala dve rovnake, akurat jedna je rozpisana s ceskou dph a druha je v nulovej dph. Predpokladam, ze sa zmylili, lebo fakturu vyplnali na nete v nejakom free programe. Dodavatel nie je platcom, na fakture nie je uvedene nic ohladom povinnosti platcu dph, ani ziaden podobny text. Chcela som poradit, ci ked si to samozdanim a odpocitam - cize moja dph bude z toho nula, ci to bude ok a nemam starosti uhanat dodavatela (aj tak je to neskoro), aby si to dali do poriadku.
Ale ako pises Kejka, ze ja si povinnost splnim, tak z nasej strany to bude vporiadku.