madam3082007
22.06.13,07:04
alebo si ju musim hradit sama? A co sa mysli pod pojmom ,,pevna pracovna obuv,,su to klasicke botasky,respektive platene trampky? Pracujem vo vyrobnej hale ako operatorka vyroby
Ice dive
22.06.13,05:11
no podľa mňa dosť záleží od prevádzky v ktorej pracuješ.... napr. botasky by som za pevnú pracovnú obuv nepovažoval... síce máš nohu pevne zviazanú, ale ak by ti na nohu padlo niečo ťažké asi by ti ju veľmi neochránilo... kedysi za mojich študentských čias keď som brigádoval v sklade tak sa pod pojmom pevná pracovná obuv mysleli klasické bagandže... botasky sú jednak mäkke keď ti na nohu niečo padne, a za druhé ak by sa ti noha dostala do dajakého stroja a došlo k zraneniu tak majú kopec kadejakých vlákien a pod, ktoré ak by sa z rany čistili dosť obtiažne...
veronikasad
22.06.13,07:12
Doplň aký druh práce vykonávaš
kopretinka
22.06.13,15:27
ak ti zamestnávateľ prikazuje,akú obuv máš nosiť,mal by ti ju zabezpečiť.
willma
23.06.13,10:12
ako písala Veronika - treba druh práce a okrem iného, zamestnávateľ má mať vypracovanú smernicu na poskytovanie OOPP - v ktorej je striktne dané aký typ pracovnej obuvi si povinná používať a samozrejme sú tam definované aj ďalšie OOPP, ktoré máš nafasovať a používať . Z toho samozrejme vyplýva aj povinnosť zamestnávateľa ti takúto obuv a ostatné OOPP zakúpiť. OOPP - osobné ochranné pracovné prostriedky. Tenisky, botasky resp. plátenky nemôžu spĺňať funkcie OOPP.