vieramat
22.06.13,09:28
dobry den,
potrebujem si kupit nabijacku na laptop. moj laptop ma udaje 19 voltov, 3.9 amperov, ziadny udaj o wattoch .na ebay je vela druhov, musia byt ampere zhodne (viem, ze volty ano)? alebo je udaj 3.9A minimalny, alebo maximalny, alebo len odporucaci, a ci vacsi, tym lepsie, alebo cim nizsi, tym lepsie?
taktiez je jedno, kolko wattov bude mat nabijacka, alebo cim viacej, tym lepsie?

vdaka
misoft
22.06.13,07:57
Výkon = prúd x napätie (jednosmerný výkon) - P (W) = U (V) * I (A) takže
19 V * 3,9 A = 74.1 W , teda minimálne 75W výstupného výkonu. To bude zodpovedať cca 90W vstupného príkonu.

Ale bolo by vhodnejšie hľadať nabíjačku na presný typ laptopu, pretože každý laptop (model) má svoje špecifické nabíjacie charakteristiky a k tomu sú prispôsobené i nabíjacie adaptéry.

Inak sa môže stať, že bude síce nabíjať (a aj nabije), ale nesprávna nabíjacia charakteristiky výrazne skráti životnosť akumulátora (batérie) laptopu.
KoxXxo
22.06.13,10:37
Prečo nehľadáš presne k tvojmu notebooku?
vieramat
22.06.13,11:05
to je presne k mojmu typu laptopu, tych je viac typov nabijaciek, a nevedela som, ci mozem hocijaky, alebo len presne taky isty ako povodny.
vieramat
22.06.13,11:08
vdaka. konecne aj viem, preco mi original baterka vydrzi len rok a rok co rok kupujem novu...
misoft
22.06.13,13:28
Upresni typ NB (celý názov vrátane tých písmenok) - možno sa niečo nájde presne na neho.