Bc Patrik Toth Ltt
22.06.13,11:44
Zdravim chcel by som poprosit o pomoc so zapojenim domaceho kina 5.1.
Mam starsiu TV su tam 3 chinch vystupy a 2 scart potom mam magio box kde su tak isto 3 chinch vystupy plus scart a HDMI a dalsie prvky su DVDcko a aktivny subofer na obidvoch je 6 chinch na 5.1 sustavu plus dvd ma aj scart aj HDMI. neviem ci z toho niekto vyjde ale chcel by som to nejak prepojit aby islo 5.1 cize na vsetky chinche aj ked ide telka z magia a aj ked zapneme dvd neviete mi niekto prosiiiim poradit ci sa to da a ako? popripade prilozim fotky. dakujem :)

Konkretne typ TV: Orava model TVP- 720 (11AK37)
Magio box: Motorola model VIP 2262E
DVD prehravač: Orava DVD 601
Domace kino: Denver DSS 200
erik555
22.06.13,09:57
ved preco nepisete modely tej elektroniky, aby si tu kazdy mohol pozriet na nete ich parametre a vsetky vstupy a vystupy?!
erik555
23.06.13,08:39
1. To TV (Orava 720) nema aj audio vystup AUDIO OUT, nie IN (mohol by tam byt 2x cinch)? neviem najst na nete manual, alebo fotky z tych konektorov. Alebo odfot...
2. to kino ma audio vstupy 2x cinch a potom 5.1 cinch.
Cize jediny skutocny priestorovy zvuk budes mat iba z DVD prehravaca, ktory ma aj audio vystup 5.1cinch.
Kebyze to TV ma aj audio vystup 2x cinch, tak to tiez prepojis s domacim kinom...takto pri pozerani magia by si namiesto repro v TV mohol pocuvat zvuk na domacom kine, kde by si zvolil ten stereo vstup, pricom si vyberies este surround, a takto budes mat stereo zvuk rozkodovany do vsetkych reprakov, aj ked to uz nie je skutocny priestorovy zvuk.
Takze: z STB do TV kablom SCART, taktiez z DVD do TV Scart + este z DVD do domaceho kina 6x cinch pre priestorovy zvuk. Pri pozerani DVD si na domacom kine vyberies vstup 5.1, na TV ten zvuk vypnes.