IvetaH
22.06.13,16:36
Lebo ma to celé pletie, mám rada iba PO a podvojné účto. Tie FO sú nejaké pre mňa akoby bez pravidiel.
Ďakujem
a_je_to
22.06.13,16:07
Áno, ale to je rovnako aj u PO - pozri si poučenie k riadku 810 priznania DPPO. Dˇalej si pozri Poučenie na vyplnenie DPFO za 2012, prvý odstavec pod nadpisom Pomôcka pre výpočet poslednej známej daňovej povinnosti. Preddavkové obdobie je od podania priznania do podania priznania. Preddavky platené v tomto období sa započítajú za uplynulé zdaňovacie obdobie.
evina
24.06.13,10:56
Priznám sa, že preddavkom FO som sa dlhšie nevenovala, tak neviem, či som to prehliadla, ale v POučení k DP pre rok 2012 mám v tej časti ako uvádzaš napísané

Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie
započítajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.


a zdaňovacie obdobie je od 1.1. do 31.12.
a_je_to
24.06.13,21:37
...namiesto škriepky citujem Poučenie k dppo :
Na riadku 810 sa uvádza suma preddavkov zaplatených daňovníkom v zdaňovacom období podľa § 42 zákona (znížená
o časť prevyšujúcu preddavky zaplatené do lehoty na podanie priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, ktorá bola
daňovníkovi vrátená na základe žiadosti podľa § 42 ods. 9 zákona). Daňovník do tejto sumy uvádza aj tie preddavky, ktoré
uhradil po skončení zdaňovacieho obdobia, do lehoty na podanie daňového priznania, ak sa vzťahujú k daňovej povinnosti za
zdaňovacie obdobie, za ktoré sa priznanie podáva.
Zameraj sa hlavne na poslednú vetu citácie, nie iba tú prvú. Odseky treba čítať do konca, pretože právo je konštruované tak, že ..... platí prvá veta, ak ďalšie za ňou nehovoria inak ... :-)