DanielaSL
22.06.13,15:49
Ponúkla sa mi možnosť robiť účtovníctvo a mzdy s.r.o., kde sa od júla mení majiteľ. Nechce spolupracovať s účtovníčkou, ktorá tam externe robila doteraz. Neviem si však prakticky toto predstaviť. Musela by som všetko nahodiť v PU aj mzdách od januára..čiže aj to, čo už má za prvý polrok vo svojom softe nahodené predchádzajúca účtovníčka...alebo je aj iný spôsob? Ďakujem za rady...nejako som sa nikdy nad takýmto nezamýšľala, keďže som vždy preberala účtovníctvo od nového roka.
veronikasad
22.06.13,14:21
kolko zamestnancov má s.r.o ? Budeš robiť v rovnakom SW ako predch.účtovníčka ? Predpokladáš bezproblémový priebeh odovzdávania výstupov a dokladov ?
DanielaSL
22.06.13,14:28
Zamestnanci dvaja...softvér iný.aspoň predpokladám, v mojom u nás robí málokto.
veronikasad
22.06.13,14:37
Zamestnanci dvaja...softvér iný.aspoň predpokladám, v mojom u nás robí málokto.
Zamestnancov by som nahodila za celý rok nanovo. Dúfam že súčasťou preberacieho protokolu bude mzdový list za rok 2013 + mesačné výkazy na DU a poisťovní + predch.roky.

PU som preberala v priebehu roka 2008, mala som veľký problém s odovzdaním dokladov od predch.majiteľky (považovala ich za svoje vlastníctvo) - už by som sa na to v PU nahovoriť nedala. Pokračovala som v účtovaní v novom SW, nenahadzovala som od začiatku roka.
Požaduj dôkladnú inventúru účtov a majetku.
Dav
22.06.13,14:38
Ak máte rovnaký soft, nech Ti dá súbory s údajmi 1-6. aj z predchádzajúcimi rokmi. Ak nie, nech dá komplet všetky doklady. Mzdy treba nahodiť celý rok, kvôli ročnému zúčtovaniu a ML. Údaje za minulé roky potrebuješ kvôli vymeriavacím základom, ELDZ, zápočtom rokov.
V účtovníctve: Máš viacero možností :
- preniesť údaje súbormi programu a pokračovať
-stav k 30.6. 2013 nahodíš ako počiatočné hodnoty a pokračuješ v účtovaní - v Hlavnej knihe, Pohľadávkach, Záväzkoch, Majetku, Materiáli,atď
-zoberieš stavy k 31.12. 2012 a naúčtuješ všetko ešte raz.
Záleží od počtu dokladov a od správnosti účtovania predchodkyne. Rok budeš uzavierať Ty, tak ak nájdeš veľa chýb, lepšie je zaúčtovať odznova
Zoltán Kovács
22.06.13,14:39
K 30.06.2013 nech sa urobí mimoriadna uzávierka. K 1.7.2013 by som nahodil zostatky k 30.6.2013 ako počiatočné stavy, a pokračoval vo vlastnom programe. Mzdy celý rok by som tiež nahodil. Určite by som celé PÚ nenahadzoval, lebo predpokladám, že nový majiteľ nebude ochotný zaplatiť prácu duplicitne.
DanielaSL
22.06.13,14:55
No keďže som puntičkár...asi by som nahadzovala odznova...takže dosť prácna záležitosť.:confused: Ďakujem vám..