ricco24
22.06.13,21:30
Ahojte, čo všetko potrebujem ak chcem odhlásiť seba ako autora (teda SZČO) ? Aktuálne som totižto registrovaný ako autor a mám pridelené DIČ. No chcel by som to zrušiť keďźe budem zakladať s.r.o.-čku a budem tam figurovať ako spoločník. Mať autorstvo mi k tomu príde zbytočné. No potrebujem vedieť ako dlho trvá zrušenie a čo všetko musím pani za okienkom priniesť.

Stačí ak prídem na daňový úrad a požiadam o zrušenie ? Poprípade je potrebné priniesť moju kartu s DIČ ? Alebo aj niečo iné ?

Ďakujem za skoré odpovede.
KEJKA
23.06.13,06:07
Ja ti poviem zo svojho hľadiska - povinnosť registrovať sa mi vznikla získaním licencie audítora. Nijako sa to nedalo zrušiť - nielen na DU /čo som ani nechcela/, ale ani v SP, ZP. Až som založila sro, tak na základe žiadosti z dôvodu, že vykonávam činnosť audítora prostredníctvom sro, mi zrušili registráciu v SP, tiež v ZP. Na DU na rozdiel od Teba som si registráciu nechala, pod DIČ by som podávala DPFO, ak by som mala dôvod.
Ak však budeš chcieť, tak podľa mňa môžeš kartičku odniesť s tým, že nemáš príjmy ako autor a preto nebudeš podávať DPFO B. Tú kartičku budeš musieť vrátiť, takže preto si ju radšej rovno vezmi so sebou.