marek300
23.06.13,13:58
Dobry den,
chcel by som sa opytat niekoho kto ma realne skusenosti s podnikanim v statoch EU. Konkretne : slovenska firma (s.r.o. alebo zivnost) predava urcity druh tovaru, ktory je potrebne aj odborne namontovat a chce skusit expandovat na zahranicny trh. Musi byt v danom state registrovana nova spolocnost?napr zalozit zivnost alebo s.r.o. v danom state? Alebo staci iba urobit napr web v danom jazyku a propagacnu stranku spolocnosti s tym ze posobime aj v danej krajine ale sidlo bude cisto iba v SR? Ako sa to potom riesi napr s danami?

Ked si napriklad zakaznik v nemecku objedna system kurenia do domu/bytu od slovenskej firmy ktora ma v nemecku dajme tomu iba nieco ako obchodneho zastupcu (ktory ma na starosti komunikaciu, web atd a nasledne celu zakazku posunie slovenskej firme) ale cela realizacia (material, montaz, pracovici) by bola realizovana slovenskou firmou ktora pride a cely system namontuje.

Dakujem za vsetky odpovede ktore mi pomozu cim skor sa v tomto celom zorientovat a rozbehnut podnikanie v novej krajine :)
KEJKA
23.06.13,12:26
ťažko všeobecne. Ale na tvoj príklad platí - že z hľadiska DPH miesto dodania by bolo v Nemecku a malo by sa postupovať podľa legislatívy platnej v Nemecku. Pre daň z príjmu by si sa hned registrovať nemusela - prevádzkáreň vzniká až pri pôsobení 183 dní na ich území.
Samotný predaj tovaru je bez problémov - stačí propagácia, webstránka atp. Hlavne mať odberateľov.