lujza.j
21.08.13,09:36
rozpustí sa to úplne...šlak ma z toho trafí....dve farby dva hrnce....
lujza.j
21.08.13,07:43
rozpustí sa to úplne...šlak ma z toho trafí....dve farby dva hrnce....
čo,ako?
dve farby...
lujza.j
21.08.13,07:47
rozpustí sa to úplne...šlak ma z toho trafí....dve farby dva hrnce....
čo,ako?
dve farby...
roztápaš dve mydlá?
ne ....vrchný diel..a spodný diel...každé v zvlášť v hrnci......čoko a biely spodok to bolo
lujza.j
21.08.13,08:10
vyzerá to tak...že sa to nepustí:mad:úplne
lujza.j
21.08.13,08:32
no...prerábala som ho kvôli estetike...to mohlo radšej ostať v pôvodnej podobe..,asi:cool:
asedma
21.08.13,12:05
toto mydielko kupili moje deti pre mna ako darcek v Malage..pre vasu inspiraciu prikladam foto
mydli dobre, len slabo vonia po umyti uz vonu necitim
lujza.j
22.08.13,07:36
Moja vcerajsia prerabka.....celkom som spoko.....diky za tip kopretinka....uz by sa to nedalo tak ako som to povodne chcela....
lujza.j
22.08.13,17:35
Moja vcerajsia prerabka.....celkom som spoko.....diky za tip kopretinka....uz by sa to nedalo tak ako som to povodne chcela....
jááj,to je ten melír? :D vyzerá to celkom dobre,skúšala si,ako mydlí?
neskúšala...to sa skúša, ked je také čerstvé?...nerobím to....hrnce mydlili dobre ked som ich umývala:D
lujza.j
22.08.13,17:42
Moja vcerajsia prerabka.....celkom som spoko.....diky za tip kopretinka....uz by sa to nedalo tak ako som to povodne chcela....
jááj,to je ten melír? :D vyzerá to celkom dobre,skúšala si,ako mydlí?
neskúšala...to sa skúša, ked je také čerstvé?...nerobím to....hrnce mydlili dobre ked som ich umývala:D
koľko pred tým stálo,kým si ho prerobila?
nič...to bolo z pred dňa...
arizona
22.08.13,18:42
Kupila som si z jednej stranky zopar druhov mydiel. Pouzivam zatial prve,vonia krasne. Ale som sklamana, ze takmer nepeni a je dost tvrde, tazko sa s nim umyva. Je to bezne pre tieto rucne robene mydielka?
lujza.j
22.08.13,18:51
Kupila som si z jednej stranky zopar druhov mydiel. Pouzivam zatial prve,vonia krasne. Ale som sklamana, ze takmer nepeni a je dost tvrde, tazko sa s nim umyva. Je to bezne pre tieto rucne robene mydielka?
tiež niekedy neodolám..a kupim si cudzie:D..teda okrem manufaktúry....zatial som spoko....ja len kým objednám pre-lustrujem históriu firmy :D...francúzske sú dobré...oni sú starí mydlári....
lujza.j
22.08.13,18:53
arizona
22.08.13,19:04
lujza.j
22.08.13,19:07
ja som si z tejto stránky....
http://www.pekny-domov.eu/kategorie/prirodna-kozmetika-mydla/?zacatek=0
hm...Luxusné francúzske prírodné mydlo z Marseille. Má príjemnú vôňu liečivé materskej kašičky, bohato pení a nevysušuje pokožku. Obsahuje 72% prírodných látok. Doprajte si francúzsky luxus priamo vo vašej kúpeľni.
a čo sú tie zvyšné % ? aké chemikálie??
nemôžeš byť takáto tuntičkárka;):D....ja sa dokážem ešte troška uvolniť a uletieť:D
lujza.j
22.08.13,19:09
lujza.j
22.08.13,19:13
A moje...citron,med,citronova kora,klinciky a klincekova aroma...
lujza.j
22.08.13,19:15
ja som si z tejto stránky....
http://www.pekny-domov.eu/kategorie/prirodna-kozmetika-mydla/?zacatek=0
hm...Luxusné francúzske prírodné mydlo z Marseille. Má príjemnú vôňu liečivé materskej kašičky, bohato pení a nevysušuje pokožku. Obsahuje 72% prírodných látok. Doprajte si francúzsky luxus priamo vo vašej kúpeľni.
a čo sú tie zvyšné % ? aké chemikálie??
nemôžeš byť takáto tuntičkárka;):D....ja sa dokážem ešte troška uvolniť a uletieť:D
jak puntičkárska?? pýtajú za 100g skoro 6 eur a neudávajú absolútne zloženie.......to je aké puntičkárstvo
si ma nepochopila...ja som to ako srandu myslela....mydlá su drahé ako šlak....
lujza.j
22.08.13,19:18
A moje...citron,med,citronova kora,klinciky a klincekova aroma...
to je z hmoty alebo si sama robila? lebo hentá z toho FB to robí z hmoty
jasné, že z hmoty...ostatné prísady moje...hmota čista číra....
lujza.j
22.08.13,19:22
vždy do hmoty niečo prihodím...
http://www.keyoka.sk/files/styles/produkt_522x480_product_page/public/images-product/kozmetika/apples-mydla-kupele-81129.jpg?itok=M9xczEHv
takéto som dnes dala dcérinej kamoške...včera ho brala zase inej...len iný tvar...obdlžnik, ale s ovsenými vločkami....ananásové..
lujza.j
22.08.13,19:25
A moje...citron,med,citronova kora,klinciky a klincekova aroma...
to je z hmoty alebo si sama robila? lebo hentá z toho FB to robí z hmoty
jasné, že z hmoty...ostatné prísady moje...hmota čista číra....
mňa to z tej hmoty nebaví.....viacej sa mi páčia tie ukuchtené......aj keď baby v robote boli unesené z tých glycerínových.......no šak zadamo,kto by nebol,že...
z tých sú všetci hotoví...ja ako kedy...mňa aj to aj to baví....teraz doma používam....s ovocným sypaným čajom aroma divoká višňa...voní božsky..aj ruky po ňom voňajú a pení velmi dobre....
zadarmo ...je už konec:D
Dáša_
22.08.13,19:31
ja som si z tejto stránky....
http://www.pekny-domov.eu/kategorie/prirodna-kozmetika-mydla/?zacatek=0
hm...Luxusné francúzske prírodné mydlo z Marseille. Má príjemnú vôňu liečivé materskej kašičky, bohato pení a nevysušuje pokožku. Obsahuje 72% prírodných látok. Doprajte si francúzsky luxus priamo vo vašej kúpeľni.
a čo sú tie zvyšné % ? aké chemikálie??

a nebude ten zvyšok NaOH?
lujza.j
22.08.13,19:32
hej? ten čaj tomu dá takú vôňu? aká značka to je?
čaj dal farbu...ale asi aj trochu vône....čaj je z talianska....
....ale mám nové dva sypané z turkiš...tie majú akú vôňu, že na odpadnutie.....len teraz neviem či budú na pitie alebo do mydla:D
lujza.j
22.08.13,19:37
idem nastrúhať zázvor:D...a uvarím nejaké priesvitné....dám do nových formičiek:D
lujza.j
22.08.13,19:40
.
lujza.j
22.08.13,20:09
idem nastrúhať zázvor:D...a uvarím nejaké priesvitné....dám do nových formičiek:D
ten zázvor je cítiť? tá hmota má výhodu,že to,čo tam dáš,nereaguje s NaOH .....
ešte neviem teraz som zaliala...dala som aj škoricu...žiadna farba žiadna esencia....dala som do masážnej formičky....stáva sa mi že dám vela svojich prísad....a nestuhne..potom roztopím a pridám hmotu....inak v poho...robota:)
lujza.j
22.08.13,20:09
.
ooooooooooooodpadneeeeeeeeem :D
čo ti poviem...mydlovo mi preplo:D
lujza.j
22.08.13,20:16
.
ooooooooooooodpadneeeeeeeeem :D
čo ti poviem...mydlovo mi preplo:D
mne sa už aj sníva,ty vole :eek: :D
mne ešte nie...ale je to otázka času....:D:D
lujza.j
22.08.13,20:37
Voni jemne po zazvore a skorici....
Olympia1
27.08.13,10:54
Máte môj obdiv, krásne mydielka vyrábate, určite je to luxusný pocit umývať sa takýmto prírodným výrobkom.:)
Dáša_
01.09.13,06:41
Tak som si priniesla z dovolenky ydlo s ovčím mliekom, olejom z rakytnika, sladkých mandlí a marhulí. Tak som celkom zvedavá.
lujza.j
01.09.13,07:26
Tak som si priniesla z dovolenky ydlo s ovčím mliekom, olejom z rakytnika, sladkých mandlí a marhulí. Tak som celkom zvedavá.
........daj potom vedieť spokojnosť:)
osky
03.09.13,08:30
dievcata a ked sa tym umyvate,peni to mydielko,ci nie?
Dáša_
03.09.13,11:04
dievcata a ked sa tym umyvate,peni to mydielko,ci nie?
ja som si urobila 4 druhy a pení každý inak. Dost to závisí od druhu použitých tukov, ale dá sa to údajne ovplyvniť aj pridaním napríklad cukru. Ale až tak dôkladne som to neskúšala, zatiaľ nemáme doma takú spotrebu :D
Dáša_
05.09.13,16:36
tak si sumarizujem to, co zatial viem a vyskúšala som o mydlách.
1. kupila som ručne robené mydlo na dovolenke v zahraniči - zloženie take, ako mávajú aj mydlá u nás predávané - cena 2,5€. Rovnaké, respektíve veľmi podobné mydlá aj zložením aj veľkosťou som u nás len veľmi ťažko našla za cenu pod 4€, skôr viac

2. No a druhá vec - snažila som sa svoje mydlá urobiť tak, aby tam nebolo v podstate nič naviac, žiadne ďalšie prísady a tým pádom som sa vyhla aj väčšine vôni. T.j. moje mydlá nevoňajú. Penia, umývajú. Zrejme sú aj dostatočne ani neviem či mastné, či hydratačne (zrejme to spôsobuje aj glycerín, aj 5% pretučnenie), lebo ruky netreba mastiť.
Ale keď pozerám mydlá v obchodoch, vždy v prvom rade ovoniavam - vlastne môžem ovoňať a prečítať zloženie.

A tak ja vlastne neviem, čo po mydle požadujem. Najradšej by som nemala žiadne prísady naviaC, čo nemusia byť. A zároveň by som chcela, aby mydlo pekne voňalo. Čo sa tak trochu bije...
lujza.j
05.09.13,16:42
Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí:)...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...
Dáša_
05.09.13,16:51
Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí:)...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...

nejde mi ani tak o prirodzenosť vône ako skôr o minimum chemických látok na koži. Napríklad pri kožných problémoch je to dosť dôležité, aspoň pre mňa.
lujza.j
05.09.13,16:53
Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí:)...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...

nejde mi ani tak o prirodzenosť vône ako skôr o minimum chemických látok na koži. Napríklad pri kožných problémoch je to dosť dôležité, aspoň pre mňa.
viem, že ti ide o to...ja iba tak, že pri tom množstve tukov a množstve silice....by to nemuselo byť také hrozné:)
Dáša_
05.09.13,16:57
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem :) Teraz to už jasne vidím :D

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
lujza.j
05.09.13,16:58
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem :) Teraz to už jasne vidím :D

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy:(
Dáša_
05.09.13,17:11
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem :) Teraz to už jasne vidím :D

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy:(


bol s tým nejaký veľký problém? Lebo ja som nadobudla pocit, že takto robia väčšinu tých mydiel, napríklad čo bola niekde ta manufaktúra, tak nejak sa mi javilo, že oni vlastne mydlovu hmotu roztápaju v pive. Teda zjednodusene to takto hovorim...
lujza.j
05.09.13,17:45
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem :) Teraz to už jasne vidím :D

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy:(


bol s tým nejaký veľký problém? Lebo ja som nadobudla pocit, že takto robia väčšinu tých mydiel, napríklad čo bola niekde ta manufaktúra, tak nejak sa mi javilo, že oni vlastne mydlovu hmotu roztápaju v pive. Teda zjednodusene to takto hovorim...
ja som prerábala pre estetický problém....pár strán do zadu..to sa úplne neroztopí...a topila som to vo vodnej lázni....pomóc....dve farby som mala.....pôvodne bolo dvojfarebné...
lujza.j
11.09.13,13:36
vyskúšala som 100% olivové nepení...skôr slizové je...neviem či by bolo iné s pridaním trochu cukru....

100% olivové mydlo je pri styku s vodou mäkké, slizké a zle (ak vôbec!) pení. Pri čerstvých mydlách starých do niekoľkých mesiacov penu vôbec nečakajte...

tak....ho teda nechám ešte zrieť....:cool:
lujza.j
11.09.13,18:56
Čo obsahujú mydlá?
Vo všeobecnosti kyselinu (tuky, oleje), základnú látku (hydroxid sodný, draselný,...) a vodu. Plus parfumy, konzervanty, farbivá a aditíva s rôznym cieľom a účinkom. Práve „plusy“ v mydle ho môžu robiť rizikovým pre pokožku detí či našu. Spomeňme test nemeckého spotrebiteľského časopisu Öko-Test-Magazin. Test odhalil, že výrobcovia mydiel pridávajú do svojich výrobkov umelé farbiace a vonné látky, ktoré sú zbytočné a mnohé z nich i zdravotne závadné. Ako perličku uviedol časopis informáciu, že niektorí výrobcovia používajú na výrobu mydla namiesto živočíšnych a rastlinných tukov použitý fritovací olej.

Škoda, že zatiaľ na Slovensku nie sú dostupné výsledky podobného testu aspoň na bežné mydlá domáceho, prípadne českého pôvodu, ktoré tvoria veľkú časť ponuky v obchodoch. Nehovoriac o teste mydiel určených na pokožku detí...
http://www.rodinka.sk/zdravie/zdravie/co-obsahuju-mydla/
Dáša_
11.09.13,19:05
pár príspevkov dozadu som tu práve nad tými "prídavnými" látkami meditovala. Celá naša rodina vlastne prešla pôvodne od rôznych voňavých mydiel k najobyčajnejšiemu detskému s minimom vône a prídavných látok. Ale až teraz, keď som skúsila vlastné, tak som sa dobre pozrela na to detské, aj tam je všeličo, ale naša koža to tolerovala. No a pritom vlastnom mydle sa mi nejak zazdalo, že mi vlastne tie vone chybajú. Tak musím nájsť nejakú zlatú strednú cestu. Teraz sme opatrne začali pár mydiel testovať, tak uvidíme...
lujza.j
11.09.13,19:14
viem...:)...toto som našla teraz hladám nejaké recepty....ja som začala testovať olivové, ale odložím ho.....dala som na test škoricovo-medové...je fajn ...voní po škorici a mydlí-pení...žiadna pridaná umelá vôňa....len neviem z akých olejov som ho robila:)
lujza.j
11.09.13,19:32
Daška kuk tu...možno nejaké prírodné vône nájdeš nemám to ešte prekukané

http://www.ekokoza.sk/sk/Vyroba-mydiel-a-kozmetiky/Pudre-gumy-a-peeling/Cucoriedkovy-puder-prasok.html?cur=1
bonita
16.09.13,21:28
ak mozem poradit /mozno to tu uz je/, tak kokosovy olej dodava mydlu schopnost penit a cistit. A krasnu vonu, bez chemie sa mne podarilo dosiahnut pridanim rozomleteho struku vanilky, skorice bez cukru a jednou flastickou liehovej prichute vanilka . Davala som to do jogurtoveho mydla / navod na modernej alchymistke/, dodala som plus dve cajove lyzicky medu. Mydlo krasne voni, radost sa s nim umyvat a chytilo aj taku medovu farbu. Druhe vonave mydlo bez chemie - ovocne peelingove - roztrhala som sacky ovocneho caju, asi 10, nechala ho macerovat v oleji, iba cez noc a pouzila som potom olej aj s jadierkami komplet na vyrobu / v oleji asi 1 dcl/, samozrejme som pridala aj dalsie potrebne mnozstva olejov a tukov / bambucke maslo napr./, pridala este rozomlety vanilkovy struk, zase trochu skorice. Mydlo ziskalo fialkovastu farbu, vdaka caju , je peelingove a stale ma ovocnu vonu. Ine mydlo_ farbila som cervenou paprikou, peni kvoli nej pekne a cisti ako diabol, velmi vhodne na velmi spinave ruky.
Dáša_
17.09.13,04:55
A nebol problem s príliš rýchlym zhustnutím stopy, keď si pridala liehovú príchuť. Lebo ja som špekulovala nad roztokom propolisu, ale bola som varovaná, že s liehom to príliš rýchlo hustne.
Antea
17.09.13,09:27
Už je načase pofotiť tie moje "výtvory", pár ich mám. Teraz mám zakázané robiť mydlo, lebo vraj ide zima, treba štrikovať! Ja riešim skôr farby ako vône, EO verím, že sú nazávadné. Zavárala som rajčiny, a tie šupy som rozmixovala v oleji, vyzerá to dobre, neviem ako farba vydrží v mydle ,možno skúsim aj nejaké "zeliny", uvidím.
Dáša spomenula si, že si si objednala knihu Přírodní mýdla, už ju máš, mne stále píšu, že hľadajú, a nič.
Ešte ma napadlo, v noci mi padla aloe z okna, trochu -dosť sa poškodila, myslíte, že by sa ten sliz dal nejako zapracovať do mydla aby z toho vôbec zostalo?
Dáša_
18.09.13,11:29
kniha stale ešte neprišla. Uz som tusim na nu aj zabudla...

To aloe by možno bolo vhodnejšie až v druhom kroku, do prerabaného mydla. Teda znovu roztopeného, s pridaním ďalších vecí a tak znova urobeného. Alebo možno pridať do tekutiny na rozpustenie NAOH - len to fakt ťažko povedať, čo z toho ostane.

Ja som skúšala mrkvovú šťavu na zafarbenie a idem ešte raz - ale až pri opatovnom rozpustení to skúsim.
lujza.j
18.09.13,11:33
nič som nemydlila už mesiac...:(....cez víkend začnem...:D
Tweety
18.09.13,11:34
nič som nemydlila už mesiac...:(....cez víkend začnem...:D
Ty sa vari neumývaš?
lujza.j
18.09.13,11:40
nič som nemydlila už mesiac...:(....cez víkend začnem...:D
Ty sa vari neumývaš?
:D..trošku áno...+ arabská sprcha:---
Antea
18.09.13,17:01
kniha stale ešte neprišla. Uz som tusim na nu aj zabudla...

To aloe by možno bolo vhodnejšie až v druhom kroku, do prerabaného mydla. Teda znovu roztopeného, s pridaním ďalších vecí a tak znova urobeného. Alebo možno pridať do tekutiny na rozpustenie NAOH - len to fakt ťažko povedať, čo z toho ostane.

Ja som skúšala mrkvovú šťavu na zafarbenie a idem ešte raz - ale až pri opatovnom rozpustení to skúsim.
Asi by to bolo najlepšie do prerábaného aj tak to prvé bude treba, ešte uvidím, keď inak nie tak z neho narobím "žabí sliz" na pranie.
V jednom videu som videla, že dávala mrkvové pyré normálne do stopy. Ja neviem anglicky tak len čo som videla, ale vyzeralo to ako detská výživa, také podobné.
Dáša_
18.09.13,18:21
ja som len nastrúhala mrvu na jemno a potom vytlačila. Dávala som iba tú šťavu.
lujza.j
19.09.13,07:31
dnes som dala do užívania dalšie mydlo...aj som ho odvážila pôvodne malo 96g...teraz 85g...len škoda že v tom mydlovom ošiali pri niektorých neviem z akého receptu sú:(
bettylou
19.09.13,15:03
nejaký osvedčený recept na začiatok? nie z tej stránky, ale vlastný, čo sa osvedčil?
lujza.j
19.09.13,15:28
nejaký osvedčený recept na začiatok? nie z tej stránky, ale vlastný, čo sa osvedčil?
.....ja nemám vlastný ani jeden...hľadám na nete na IT,FR a Angl. stránkach...prihodím "vlastné" iba vône, byliny a tak podobne....
Dáša_
20.09.13,20:05
Už som to vyššie písala, kúpila som si na dovolenke v taliansku ručne robené mydlo, stálo 2,5. Nebolo talianske, ale z nejakej nemecky hovoriacej krajiny. Presne to isté mali dnes u nás na jarmoku. v rovnakom stojane, rovnaké druhy. Akurát cena bola 3,2.
Antea
21.09.13,16:28
Keď sme boli v auguste na Agrokomplexe aj tam predávali mydlá, ale ani sme sa veľmi nepristavovali lebo vyzerali všetky tak kolotočovo alebo ako "čínske". Neviem či by som sa nimi umývala.
bonita
22.09.13,09:13
Dasa - ze lieh urychluje stopu som sa docitala az neskor :), ale vyslo v pohode, dokoca aj ten mrazeny jogurt bol ok s hydroxidom.

Inak som zabudla pripisat, ze rozomlete klinceky , vymacerovane v oleji, pouzivam tiez.
Dáša_
01.10.13,19:29
Dasa - ze lieh urychluje stopu som sa docitala az neskor :), ale vyslo v pohode, dokoca aj ten mrazeny jogurt bol ok s hydroxidom.

Inak som zabudla pripisat, ze rozomlete klinceky , vymacerovane v oleji, pouzivam tiez.


ja som tiež dávala mrazené mlieko, priamo z mrazničky a sypala na to hydroxid a bolo to v pohode. Obkukala som to v nejakom videu.

Roztopila som dve mydlá, teda dva druhy z tyh, čo som robila. Do jedného som opútovne pridala mrkvovú šťavu. Ale dala som aj výluh z byliniek a teda ten to prebil farebne...
Teraz som sa pokúšala o prírodnú zelenú farbu mydla - mám také z uhorkovej šťavy, konopného oleja, eukalyptu. Pridala som "zelený sliz" a našla som, že mám čajovníkový olej doma. Akurát to bol asi nejaký alkoholický výluh, lebo mi to dost rychlo zhustlo.

nastrrúhané mydlo som rozpúšťala v mliekovom hrnci a celkom dobre a rychlo to išlo. Možno to mydlo za tie dva mesiace ešte nebolo tak tvrde. Len teda, keď som dávala prvý krát do formičiek, tak išlo lepšie, aj povrch je hladký.

Mmch, zistila som, že mám blbé formičky na mydlo. Majú na vrchu priehlbinu. Síce to celkom dobre vyzerá, ale keď sa mydlom umývam, tak v tej priehlbine nasteká voda. Teda keď ho odložím... A to sa mi nepáči.

Ešte rozmýšľam, že roztopím aj čokoládové mydlo. Dala som tam veľmi veľa kakaa. Je sice fajn, lebo je dosť masné a tak sa netreba krémovať. Ale toho kakaa je fakt veľa... Rozmýšľam, že ho rozpustím v mlieku. Alebo v nejakej bylinke?

nechtíkové som rozpúšťala vo výluhu mydlice lekárskej a mám pocit, že začalo viac mydliť. Ale zatiaľ tak usudzujem iba z umývania hrnca :) Musí sa ešte dlho sušiť - aj pri vyberaní z formy sm si musela pomôcť mrazákom.
lujza.j
06.10.13,19:12
tak dnes som mydlila po dlhom čase 3 mydlá....kedže som raz v nákupnom olejovom ošiali nakúpila ryžový olej musím ho minúť:)...tak dve s ryžovým , ale zloženie každé iné a potom posledné od alchym.
Dáša_
07.10.13,04:17
Ja budem mat novú dodávku kozieho mlieka, tak sa potom zase do toho pustím.

A údajne ma v martinuse už čaká tá mydlárska kniha

A tescu som zazrela, ze uz majú zase ten palmový olej, keby niekto mal záujem.
lujza.j
07.10.13,05:45
Tiez som palmovy nakupila....
Ja sa toho mlieka stale bojim aj piva...neviem co urobi s luhom....ci ho tiez zamrazit?
Antea
07.10.13,06:34
tak dnes som mydlila po dlhom čase 3 mydlá....kedže som raz v nákupnom olejovom ošiali nakúpila ryžový olej musím ho minúť:)...tak dve s ryžovým , ale zloženie každé iné a potom posledné od alchym.
aj ty ryžový ? aj ja :)
Dáša_
07.10.13,06:36
Tiez som palmovy nakupila....
Ja sa toho mlieka stale bojim aj piva...neviem co urobi s luhom....ci ho tiez zamrazit?
ja som najskor mrazila mlieko, lebo ho bolo veľa. Potom rozmrazovala a dala luh - chladila som tak, ze cela nadoba bola vo vode s ladom. Ale teraz to uz budem robit tak, ze dam zamrazit odmerane mnozstvo a naoh budem sypat priamo na zamrznute mlieko. bude sa to rozmrazovat aj chladit naraz.

a hlavne chcem to mlieko pouzit pri nasledom procese - to mydlo, co som uz mala urobené znova roztopím v tomto mlieku. tak ako pisali v tej manufakture, ze oni defakto topia to hotove mydlo v pive.

Este ma napadlo, skúšala som prírodnu zelenu farbu a celkom to vyslo. Nasekala som riadnu hrst petržlenovej vňate a dlho varila. Najskor som chcela pouzit iba vodu, ale ta teda velmi zelena nebola. Tak som to supla do hrca komplet, uvarena vňať rozmixovana, tekutina, nastruhane hotové mydlo s uhorkovou vodou, jogurtom a konopnym olejom. Bala som sa, ze to nebude mat jednotnu farbu, ale je to celkom prijemne svetlozelene. Len teda, problem je to dat do nejakych formičiek - je to dost hustejšie, tam asi už iba dať tuhnuť ako celok a potom krájať
Antea
07.10.13,06:36
Ja budem mat novú dodávku kozieho mlieka, tak sa potom zase do toho pustím.

A údajne ma v martinuse už čaká tá mydlárska kniha

A tescu som zazrela, ze uz majú zase ten palmový olej, keby niekto mal záujem.
konečne aj mne došla kniha
lujza.j
07.10.13,07:12
Ja mam z prerabky nocnu moru aj ked mi mydlo vyslo pekne....
Recept na pivove mam ze miesto vody je pivo...dalej som si nezapisala:(
Dáša_
07.10.13,08:46
Ja mam z prerabky nocnu moru aj ked mi mydlo vyslo pekne....
Recept na pivove mam ze miesto vody je pivo...dalej som si nezapisala:(
tak nejak som to pôvodne s tým pivom plánovala aj ja. Ale potom tu bežalo video z Manufaktúry. A z kontextu mi vyšlo, že oni mydlo v podstate iba "prerabaju", neribia si sami vlastný základ . A naviac, tam mali súdky s pivom, ktoré bolo relatívne teplé podľa ich slov. Z toho som usúdila, že to pivo používajú na rozpúšťanie už hotového mydla, nie nedostáva sa do priameho styku s NaOH. čo má istú logigu, len netuším, koľko potom to mydlo nechávajú schnúť
lujza.j
07.10.13,09:17
No tak ....tak by sa dalo spravit aj s vinom:)
korela
07.10.13,10:26
Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
lujza.j
07.10.13,10:42
Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
Myslim ze nie....http://www.pijavice.sk
korela
12.10.13,23:51
Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
Myslim ze nie....http://www.pijavice.sk
Čítala som na viacerých stránkach, napr. i tu

Kedy sa pijavičky nechcú zahryznúť:
pri studenej pokožke
pri fajčiaroch
pri pacientoch, ktorí užili alkoholický nápoj
pri parfumoch, éterických olejoch
pri použití krémov a sprchových gélov
pri starších ľuďoch
ak je pacient príliš nervózny
ak je silné svetlo
ak je zamračené.
http://www.masazedusan.sk/liecbapijavicami.html
lujza.j
13.10.13,05:35
Myslim ze nie

bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
korela
13.10.13,10:09
Myslim ze nie

bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
Prepáč. Nepochopila som.
lujza.j
13.10.13,11:56
Myslim ze nie

bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
Prepáč. Nepochopila som.
nič sa nedeje:)inak dakujem za info že pijavice "uprednostňujú" tuhé mydlo....:)
lujza.j
15.10.13,19:00
neviem či niektorá z vás robila 100% mydlo z bravčo masti.....ja som recepty zlikvidovala....lebo moje som krájala až po dvoch dňoch bolo strašne tvrdé a lamalo sa....ostalo mi zopár kúskov.....mydlo je super pekne pení a ako jediné z tých čo používam mám krémovú penu....keby som vedela nechala by som aj škaredé neestetické kusy....
lujza.j
20.10.13,17:07
.
Dáša_
30.10.13,16:26
Videla som reláciu v telke, kde boli na návšteve v rodinnej mydlárskej firme v Marseille.

Ukázali výrobu od začiatku. Tak ak som dobre pozerala robili takto:
najskôr použili 3 druhy rastlinného oleja kokosovy, olivový a tretí som nezachytila. Povedali, že potom primiešajú sódu, ale zrejme tým mysleli NaOH. Po tomto procese a neviem akom dlhom státi začali mydlovú hmotu lisovali podobne ako plech. Cez dva prítlačné valce vychádzal tenký pás skoro priesvitnej mydlovej hmoty.
Potom ju pomleli, v tomto momente začali pridávať esenciálne oleje a vône. Zrejme to aj zahrievali. Keď to premiesili, tak to pretlačíli lisom do tvaru dlhej tyče oválneho prierezu. Rezali na rovnakú veľkosť a každý jednotlivý kúsok dali do ručného lisu, ktorý z toho urobil výsledný oválny tvar mydla.


No, píšem jak tatar :) ale snáď tým, čo už niečo skúsili to bude jasnejšie.
lujza.j
30.10.13,16:32
Dáša_
30.10.13,17:10
soda na pranie.....http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/366/uhlicitan-sodny-tazka-soda-na2co3-1-kg

ja skor myslím, že to bola chyba prekadu, že na zmydelnenie treba NaOH. Ale to len odhadujem. To bola američanka vo francúzsku a nakoniec to bolo ešte preložené do češtiny, takže kľudne mohol nastať posun, prekladateľ nemusí všetko ovladať.

Skôr ma zaujalo to, že dalšie oleje pridavali až potom, ako už bola mydlová hmota hotová. A tiež to že tú rozomletú hmotu s olejmi treba tlakom tvarovať, aby bola kompaktná. Lebo keď som to ja doma skúšala, tak mi ostala hodne nekompaktná hmota. Usilovne rozmýšľam, čo by bolo také, že by som dokázala hmotu vytlačiť.
lujza.j
30.10.13,17:18
.....v niektorých receptoch čo som hľadala po nete bola aj soda...myslím, že zrovna na fr. stránkach....
lujza.j
01.11.13,20:51
Dáša_
02.11.13,08:31
ked nejde pridať foto, tak jediná cesta, ktorá išla mne bola cez editáciu už existujúceho príspevku
Dáša_
06.11.13,18:31
ak tu este táto stránka nebola http://www.soaprecipes101.com/
kopretinka
06.11.13,18:33
prečo to je všetko po anglicky.....keď to dám do prekladača,tak vznikajú z toho nezmysly...
lujza.j
06.11.13,18:34
ja som mam normal...
Dáša_
06.11.13,18:39
prvé, čo som narazila bolo kavovokakaové mydlo.

niečo podobne som robila, teda iba kakaove. akurát ma zaráža, že ono tak trochu farbí. Aj pena je hneda, aj keď kvapne na umyvadlo, ostane hnedé. A keď náhodou mydlo horšie zmyjem, aj uterák je cokoládový. Ale inak je super :)
kopretinka
06.11.13,18:40
hej,farbí :mad:
Dáša_
06.11.13,18:47
hej,farbí :mad:

ale tá vôňa :)

možno by stačilo dať menej, prípadne v kombinácii so silnou kavou, ako to píšu tu http://www.soaprecipes101.com/homemade-soap-recipes/mocha-soap-recipe/
lujza.j
06.11.13,18:52
myslím, že káva bude tiež farbiť....ked som si zvykla robiť píling tela z kavovým socom....koža do hneda, ale voňavá a krásne mastná....
robila som aj teraz s kakaom....kokosový olej a kakaove máslo....kakao, mletý kardamon...
Dáša_
06.11.13,18:53
chystám sa ešte toto prečítať http://www.aroma-tours.com/soap-tour.htm

a pred pár dňami som spomínala, že som v telke videla kúsok z nejakej mydlárne v Marseille - keby niekto chcel mrknúť, tak opakovanie Prima Zoom Krásy Evropy se samantou Brownovou - diel 51, opakovanie:
7.11. 11.10
11.11 2.50
13.11. 6.55

http://tv.sms.cz/televize/Prima-ZOOM...stav=opakovani
kopretinka
06.11.13,18:54
já nevím,baby,či už som nejaká otupená,ale mne tie mydlá už nevoňajú....ale baby v robote nadšené,že ako im to voní v kúpeľni alebo v skrini....hmmm
ale keď "varím" tak vonia celé schodište :D
lujza.j
06.11.13,18:57
ani nehovor....som robila v piatok várku levanduľového 1kg olejov..vyše 30ml 100% silice...ani ho nechcem skúšať či voní.....:(
kopretinka
06.11.13,19:02
ani nehovor....som robila v piatok várku levanduľového 1kg olejov..vyše 30ml 100% silice...ani ho nechcem skúšať či voní.....:(
ty brďo,to nejako moc? či?
Dáša_
06.11.13,19:04
a tie prirodne mydlá - knihu, máte už prečítanu? Ja som asi tak v polovici...
lujza.j
06.11.13,19:06
ani nehovor....som robila v piatok várku levanduľového 1kg olejov..vyše 30ml 100% silice...ani ho nechcem skúšať či voní.....:(
ty brďo,to nejako moc? či?
ludia pindajú, že nevonia:D...samozrejme tí čo tomu vôbec nerozumejú....moc to neriešim....chceš nechceš nevadí......ale idú Vánoce tak ak by niekto....:D
idem ho ovoňať:)
lujza.j
06.11.13,19:07
a tie prirodne mydlá - knihu, máte už prečítanu? Ja som asi tak v polovici...
nemám knihu....je tu niekde odkaz?
kopretinka
06.11.13,19:08
a tie prirodne mydlá - knihu, máte už prečítanu? Ja som asi tak v polovici...
nemám
Dáša_
06.11.13,19:09
a tie prirodne mydlá - knihu, máte už prečítanu? Ja som asi tak v polovici...
nemám knihu....je tu niekde odkaz?
http://www.martinus.sk/?uItem=108539
kopretinka
06.11.13,19:11
a dozvedela si sa tam niečo nové? či sa to oplatí vôbec kúpiť
Dáša_
06.11.13,19:27
a dozvedela si sa tam niečo nové? či sa to oplatí vôbec kúpiť
napríklad som si uvedomila, že pri týh mydlách je tá vôňa fakt dôležitá. Čítam to večer v posteli a tak som neprepočítavvala, ale od oka sa mi javilo, že tej vône dáva hodne
lujza.j
06.11.13,19:31
budúci pátek pojdem kuk na ul. obchodnú....
rb27
06.11.13,20:00
V praci mame len tuhe, zase doma len tekute. Takze pouzivam oboje. Ale keby som si mohol v praci vybrat tak radsej tekute.
kopretinka
06.11.13,21:12
V praci mame len tuhe, zase doma len tekute. Takze pouzivam oboje. Ale keby som si mohol v praci vybrat tak radsej tekute.
hand made?
Antea
08.11.13,07:59
Dievčence, ja mám problém, no možno aj viac. Neviem prečo mi zrazu začal vychádzať ten sodný prach, všetko robím ako v prvých tak neviem. Už som to postriekala aj alkoholom, ale len 60%, iný v lekárni nie je, mydlo nebolo biele, ale boli v ňom také jamôčky jemné.Hnevá ma to lebo sa mi to nepáči. Dcéra hovorí, aby som to neokrajovala, že nech to vyzerá tak naozaj. Ďalší problém je krájanie, nie som schopná to mydlo rovno nakrájať:(, vždy mi ten nôž ujde.
Daška, knihu som dočítala a bola som prekvapená, že mydlo s kozím mliekom robí inak, naleje studené do až vychladnutého lúhu.
Robila som teraz dve vianočné, nevyšli tak ako som si predstavovala. Objednala som si desika zelenú farbu, no urobila to čo potravinárska, ohnedla, škoda lóve.
Jaj a mám veľkú spotrebu kokosového oleja lebo ho míňajú ďalšie dve stvorenia, mačke veľmi chutí:) a dcéra ho používa namiesto telového mlieka, troch som ho našľahala s vitamínom E.
kopretinka
08.11.13,10:48
aj mne sa ten sodný prach robí,neviem prečo, Nie je to na závadu,je to len estetický problém.
A s tým krájaním,hm....kto mydlí vo veľkom,má krájač....Ja tiež len od oka.
http://1url.cz/MEbk
http://1url.cz/wEbs (treba rolovať dolu)
šikovný mangel urobí....
alebo také strunové,kukni na nejaké zahraničné video....
aj toto používajú
http://1url.cz/gEbg
lujza.j
08.11.13,11:01
Mne tiez...na coko mydle to davam prec skrapkou na zemaky...inak neriesim:)
evuš
08.11.13,11:23
..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D
Dáša_
08.11.13,11:24
Mne tiez...na coko mydle to davam prec skrapkou na zemaky...inak neriesim:)
ja som to z mydla normalne umyla...
lujza.j
08.11.13,11:28
..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D
Len inak som zacala a inak sa tema vyvynula:D...ze az dozmydlenia:---daj adresu do Ss-ky ...
kopretinka
08.11.13,11:28
Mne tiez...na coko mydle to davam prec skrapkou na zemaky...inak neriesim:)
ja som to z mydla normalne umyla...
ja som to tiež umývala.treba ho potom dobre poutierať,aby nebolo vidieť,že bolo "použité"
kopretinka
08.11.13,13:28
..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D
Len inak som zacala a inak sa tema vyvynula:D...ze az dozmydlenia:---daj adresu do Ss-ky ...

..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D

šak urobme nejaký virtuálny jarmok :rolleyes:
evuš
08.11.13,14:44
..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D
Len inak som zacala a inak sa tema vyvynula:D...ze az dozmydlenia:---daj adresu do Ss-ky ...

..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D

šak urobme nejaký virtuálny jarmok :rolleyes:

No, ja som to myslela vážne, rada by som vyskúšala nejaké fajnové domáce, čo peni a krásne vonia..... ;-)
kopretinka
08.11.13,14:57
no veď aj ja to myslím vážne.....výroba je väčšia ako odbyt,ja s tým už aj periem a celé okolie je zásobované
Antea
08.11.13,17:39
aj mne sa ten sodný prach robí,neviem prečo, Nie je to na závadu,je to len estetický problém.
A s tým krájaním,hm....kto mydlí vo veľkom,má krájač....Ja tiež len od oka.
http://1url.cz/MEbk
http://1url.cz/wEbs (treba rolovať dolu)
šikovný mangel urobí....
alebo také strunové,kukni na nejaké zahraničné video....
aj toto používajú
http://1url.cz/gEbg
Ďakujem,už som si také dačo dala robiť, aj formy, keď nebude dobrý objednám. Tuším som ho videla,len som naň celkom zabudla..Teraz som dorobila "medovníkové". Mala som naložené v oleji klinčeky, škoricu,badián a aníz. dala som klinčekový a škoricový EO, na spodok formy medzistienku a do hmoty med, vonia celá kuchyňa.
Dnes sa mi podaril biznis za 8 éčiek, ale minula som vyše 13 na konopný olej, som zdravá? No ale nekúp,keď tam majú milión všelijakých olejov. Však čo sa nezmydlí pôjde na telo alebo do tela.
kopretinka
08.11.13,18:15
taký drahý olej,to sa do mydla nedáva celý liter,iba trošku.....a ja by som to ani nedala v studenom procese,ale až v prerábke....
Antea
08.11.13,18:43
taký drahý olej,to sa do mydla nedáva celý liter,iba trošku.....a ja by som to ani nedala v studenom procese,ale až v prerábke....
Ale to je len pol litra:), však budem šetriť skúsim nejaký krém a pôjde aj na šalát je celkom chutný.
kukučka
08.11.13,19:07
Dajte dačo na burzu, kúpime. :) :D

opakujem výzvu z 3.8.2013 ;) :)
kopretinka
08.11.13,19:21
Dajte dačo na burzu, kúpime. :) :D

opakujem výzvu z 3.8.2013 ;) :)
..
lujza.j
08.11.13,19:22
jej aké ich máš pekné...
kopretinka
08.11.13,19:25
díkes....ale to netušíš,koľko ich bolo škaredých :D :D :D a aj po prerábke skončili v práčke
kukučka
08.11.13,19:30
pošli aj vôňu :D
lujza.j
08.11.13,19:33
díkes....ale to netušíš,koľko ich bolo škaredých :D :D :D a aj po prerábke skončili v práčke
tomu moc neverím:)...ty si šikovnejšia madlárka predsa ako ja....ja som vyhodila iba jednu várku 100% olivového....nechcelo sa mi čakať kým nebude slizové....bolo čoko tak do práčky asi nie....:D
kopretinka
08.11.13,19:35
díkes....ale to netušíš,koľko ich bolo škaredých :D :D :D a aj po prerábke skončili v práčke
tomu moc neverím:)...ty si šikovnejšia madlárka predsa ako ja....ja som vyhodila iba jednu várku 100% olivového....nechcelo sa mi čakať kým nebude slizové....bolo čoko tak do práčky asi nie....:D
Lui,ja som toho vyhodila podstatne viac,rôzne experimenty nevydarené :( toľko peňazí,aach jo...
lujza.j
08.11.13,19:40
díkes....ale to netušíš,koľko ich bolo škaredých :D :D :D a aj po prerábke skončili v práčke
tomu moc neverím:)...ty si šikovnejšia madlárka predsa ako ja....ja som vyhodila iba jednu várku 100% olivového....nechcelo sa mi čakať kým nebude slizové....bolo čoko tak do práčky asi nie....:D
Lui,ja som toho vyhodila podstatne viac,rôzne experimenty nevydarené :( toľko peňazí,aach jo...
peniaze ani nespomínaj:mad:ja mám doma tolko olejov:eek:
kopretinka
08.11.13,19:50
ja tie drahé nekupujem,najdrahší mám olivový......aby mi to doma stálo,alebo aby som to vyhodila,tak na to stačí aj slnečnicový.
lujza.j
08.11.13,19:56
dávam si pozor, aby som nič nekupovala max.vôňe....naposledy v auguste som oleje kupovala, kokos,bambucké a kakové.....
ty vieš robiť s kalkulkou to je výhoda...
kopretinka
08.11.13,20:06
dávam si pozor, aby som nič nekupovala max.vôňe....naposledy v auguste som oleje kupovala, kokos,bambucké a kakové.....
ty vieš robiť s kalkulkou to je výhoda...
no musím,lebo ma nebaví prekladať tie anglické jednotky a nemám na tie drahé oleje,tak rátam z dostupných
lujza.j
08.11.13,20:10
keby som neobj. z mydlového sveta...tak tiež som asi bez....
kopretinka
09.11.13,08:17
pošli aj vôňu :D
najviac voní to škoricové,4-tá foto......ostatné len slabo alebo vôbec....chemické vône nepoužívam,nepáčia sa mi a prírodné silice sú dosť drahé,šak 10ml stojí min.2 eurá,a to je taká najlacnejšia,škorica napr.skoro 4evry a do jednej dávky mydla aspoň 30ml,šak to je 8-12 evry len vôňa.....
kopretinka
09.11.13,08:18
..Luji, Ty si tému tu načala a ja by som tie Tvoje výtvory najradšej vyskúšala.. nepošleš na dobierku ? :D
kukni aj moje,keby náhodou....:rolleyes:
Dáša_
09.11.13,08:47
pošli aj vôňu :D
najviac voní to škoricové,4-tá foto......ostatné len slabo alebo vôbec....chemické vône nepoužívam,nepáčia sa mi a prírodné silice sú dosť drahé,šak 10ml stojí min.2 eurá,a to je taká najlacnejšia,škorica napr.skoro 4evry a do jednej dávky mydla aspoň 30ml,šak to je 8-12 evry len vôňa.....
no presne tak, s týmto bojujej aj ja. Aj by som chcela, aby to vonalo pekne, aj by som nechcela, aby to boli ďalšie umelé látky.... A nájsť medzi tým ten správny kompromis...
lujza.j
09.11.13,08:53
ja som minule do toho levanduľového dávala vyše 30ml, 10ml je za 1,36e...teraz na mydlovom svete...majú aj 30ml velkosti z niektorých vôni...
kopretinka
09.11.13,09:09
ja som minule do toho levanduľového dávala vyše 30ml, 10ml je za 1,36e...teraz na mydlovom svete...majú aj 30ml velkosti z niektorých vôni...
prirátaj si k tomu poštovné....a ja kupujem po 1 fľaštičke v lekárni,nemožem si dovoliť urobiť objednávku neviem za koľko evry....a kupovať 1kus v eshope je tiež predražené...
lujza.j
09.11.13,09:15
ja som minule do toho levanduľového dávala vyše 30ml, 10ml je za 1,36e...teraz na mydlovom svete...majú aj 30ml velkosti z niektorých vôni...
prirátaj si k tomu poštovné....a ja kupujem po 1 fľaštičke v lekárni,nemožem si dovoliť urobiť objednávku neviem za koľko evry....a kupovať 1kus v eshope je tiež predražené...
ved ja viem...že tam nemám poštovné...neboj sa:) keby som si to nemohla vyzdvihnúť cez úloženku, že objednám...ked cez sk poštu to je drahšie ako takto z čiech....dokonca som našla stránku kde to isté predáva baba na sk...samozrejme že drahšie a o poštovnom ani nehovorím....
lujza.j
09.11.13,09:36
tu tiež nevedia čo pýtať...formičky v strašných cenách
http://www.opitec.sk/modelovanie-odlievanie/vyroba-mydla/
Antea
09.11.13,15:37
tu tiež nevedia čo pýtať...formičky v strašných cenách
http://www.opitec.sk/modelovanie-odlievanie/vyroba-mydla/
však vieš to je až z ďalekého východu, čosi to stojí:)
To moje včerajšie medovníkové je úžasné, konečne jedno nemá biely prach, aj som ho v pohode nakrájala.Teším sa ako malé decko. Asi si idem uvariť kávu a jedno si k nej zahryznem, celkom ako medovník a tá vôňa - len dokedy.
kopretinka
09.11.13,20:14
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!! :---
Antea
10.11.13,07:59
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!! :---
Čoóóóó, :) nemôže to byť hustejšia stopa, to moje posledné bolo také?
kopretinka
10.11.13,08:40
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!! :---
Čoóóóó, :) nemôže to byť hustejšia stopa, to moje posledné bolo také?
mala si bez prachu?
Antea
10.11.13,09:07
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!! :---
Čoóóóó, :) nemôže to byť hustejšia stopa, to moje posledné bolo také?
mala si bez prachu?
Áno
kopretinka
10.11.13,09:11
stopa na to nemá vplyv.Zakryla si ho papierom,alebo niečím,aby k nemu nemohol preniknúť vzduch? Mne sa napríklad prach nevytvoril hneď,až po niekoľkých dňoch...
lujza.j
10.11.13,09:21
moje včerajšie na vrchu normal jemná vôňa...v reze nič moc:(...dúfam, že pri zrení to bude lepšie.....lebo inak med,škorica, včelý vosk, mleté mandle.....v prďeli :(
kopretinka
10.11.13,09:25
vosk????? prečo? koľko?
lujza.j
10.11.13,09:28
vosk????? prečo? koľko?
už som také robila je OK, už sa aj minie...len tam išli vlašáky...tu som šupla mandle....už také "výbehové":D...30ml vúne...20ml medová, 10ml klinec....
kopretinka
10.11.13,09:30
vosk sa dáva,aby bolo tvrdšie....do olivového by som dala.
Antea
10.11.13,09:35
stopa na to nemá vplyv.Zakryla si ho papierom,alebo niečím,aby k nemu nemohol preniknúť vzduch? Mne sa napríklad prach nevytvoril hneď,až po niekoľkých dňoch...
Priamo na mydlo nič, len klasika vrchnák ako inokedy, všimla som si, že ani nie za hodinu na tomto mydle prebehla búrlivá gélová fáza, iným to trvalo dlhšie.
kopretinka
10.11.13,09:52
Včera som niekoľko hodín preliezala mydlárske fórum.nakoniec som sa dopátrala k tomu,že gélová fáza nie je nevyhnutná pre vznik mydla....ale.....bez tejto fázy mydlo smrdí omnoho viac.Postupným zretím sa zápach stráca.A bezgélové mydlo musí zrieť dlhšie.Nemusí smrdieť vždy.Takže......:D,. vyber si
Niektoré silice majú asi vplyv na búrlivosť gélu.Niektoré strašne smrdia,a keď sa to spojí s tým,že gél neprebehne,tak dovi dopo :rolleyes:
Len čakať.....
Nakoniec aj tak si to mydlo urobí,čo chce.......čáry....máry.......patlámo,patlámo ,paprťálo.....:D
lujza.j
10.11.13,18:05
vôňa bude po vyzretí OK, už teraz na povrchu nesmrdí....tak som celko spoko:)
kopretinka
10.11.13,18:16
....na tomto sa mi vytvorila silná vrstva prachu...robené pred 3 týždńami
kopretinka
10.11.13,18:19
vôňa bude po vyzretí OK, už teraz na povrchu nesmrdí....tak som celko spoko:)
ja som dnes robila,hydroxid som dávala do zmrznutého jogurtu,aj oleje boli studené,dlho som stopu robila,chcela som hustejšiu,lebo mám blbú formu,tak aby mi to nepretieklo...na chvíľu do mrazničky,potom chladnička,takže gél nebude,som zvedavá,kedy prestane smrdieť...
lujza.j
10.11.13,18:39
....na tomto sa mi vytvorila silná vrstva prachu...robené pred 3 týždńami
uhorkové?vyzerá dobre
kopretinka
10.11.13,18:46
Robila som žihľavové,dala som tam strašne veľa žihľavy,stále mäkké a žiadna pena.:(To sú tie zelené kúsky.Ale jaká nádherná zelená farba to bola...ooooch....Tie hnedé-béžové sú z anýzového.A to biele je olivové.urobila som olivové a zamiešala do toho tie nastrúhané kúsky.
lujza.j
10.11.13,18:59
ja som chcela dnes nechtíkové robiť...už týždeň macerujem v slnečnicovom oleji...teraz som do vody naložila nechtík....že výluh....len neviem potom či ho mám vyžmýchať, alebo čo...tým pádom budem mať menej vody,aj ked je jej tam dosť v recepte 480g....myslím, že recept som niekde na alchymistke našla....nepíšu to tam....
kopretinka
10.11.13,19:10
ale ten nechtík musíš povariť,aby si mala výluh,len tak v studenej vode sa asi nič nevylúhuje....budeš dávať aj nechtíkový olej aj nechtíkovú vodu? neni to už moc? A chceš tam dať aj ten vylúhovaný nechtík?
Dáša_
10.11.13,19:13
k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
kopretinka
10.11.13,19:16
k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
nie,nie je to NaOH. Neviem (nempamätám :D ) čo to je,ale nič závažné.
lujza.j
10.11.13,19:19
ale ten nechtík musíš povariť,aby si mala výluh,len tak v studenej vode sa asi nič nevylúhuje....budeš dávať aj nechtíkový olej aj nechtíkovú vodu? neni to už moc? A chceš tam dať aj ten vylúhovaný nechtík?
no v recepte to tak je....výluh vo vode a výluh v oleji....pochopila som to tak, že v oleji ostane, ale neviem čo výluh vo vode...v recepte je 40g nechtíka ten som dala do sl.oleja...
kopretinka
10.11.13,19:24
keď tam nasypeš naoh,tak neviem,aká kaša z toho ostane....ja by som to v tej vode nenechávala,vyžmýkaj a daj preč.
lujza.j
10.11.13,19:25
keď tam nasypeš naoh,tak neviem,aká kaša z toho ostane....ja by som to v tej vode nenechávala,vyžmýkaj a daj preč.
hej tak to chcem...
Dáša_
10.11.13,19:29
k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
nie,nie je to NaOH. Neviem (nempamätám :D ) čo to je,ale nič závažné.


dám z alchymistky



Mydlá z mrazničky (12 hodín mraznička, 12 h chladnička) boli najbelšie - aj keď stále nažltlé, a ľahko sa vyberali z formy, ALE! keď sa oteplili, boli aj zároveň najmäkkšie - to preto, lebo v mrazničke sa takmer zastavila zmydeľňovacia reakcia. Manipuláciou som ich ľahko poškodila, boli skoro ako maslo. Takisto do 24 hodín po vybratí sa na ich povrchu vyvinula silná vrstva sodného prachu - ďalší dôkaz toho, že mydlá v mrazničke neprešli celkom reakciou a nezreagované NaOH zreagovalo so vzduchom.

Mydlá z chladničky (24 hodín) boli stredne nažltlé, nechceli sa dať vyklopiť, tak som ich musela dať na 30 minút do mrazničky, potom som ich vyklopila. Boli podstatne pevnejšie ako mydlá z mrazničky. Na nich sa do dvoch dní vytvorila len jemná, až žiadna vrstva sodného prachu.

Mydlá pri izbovej teplote (24 hodín) boli najtmavšie, a tiež putovali do mrazničky aby som ich mohla vyklopiť. Na týchto mydlách sa nevytvorila žiadna vrstva sodného prachu - reakcia teda prebehla.


ale je pravda, že iné zdroje uvádzajú uhličitan sodný.

A teda, vytvorilo sa to aj po dost dlhej dobe. A aj na umytom mydle sa to vytvorilo po čase opakovane, ale nie na každom.
kopretinka
10.11.13,19:31
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?
Dáša_
10.11.13,19:33
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?

no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe :)
kopretinka
10.11.13,19:35
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?

no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe :)
ono sa to dá oškrabať,alebo umyť....nikdy ma to nepálilo....alchymistka píše,že to je iba estetický problém....
lujza.j
10.11.13,19:44
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?

no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe :)
ja testujem na mojom chlapovi:D...a dnes mi jedno darované pochválil budúci svokor mojeho brata...ten je vyznávač tuhých mydiel...dokonca mu nevadilo že je silne pílingové lebo vlašáky som ina ponorným mixérom pomlela:D...inak tiež na sebe....zvyknem aj oblízať aj lakmusákom skúsiť...
kopretinka
10.11.13,19:46
lakmusový máš do koľko?
lujza.j
10.11.13,19:49
lakmusový máš do koľko?
12
kopretinka
10.11.13,19:58
lakmusový máš do koľko?
12
....som si myslela....vraj musí byť 14....ten sa ale nedá nikde zohnať....mne magistra v lekárni odsypala trošku toho sajrajtu na skúšanie....ale keď mi zružovelo aj staré mydlo,,tak som sa na to vykašľala.Ak mám suché ruky,tak mydlo ešte nechám tak....ale po mesiaci podľa mňa už nemôže byť problém,to by musela byť riadna chyba v recepte...
lujza.j
10.11.13,20:01
ja skôr ako po mesiaci ani neskúšam používanie....
Antea
11.11.13,06:44
lakmusový máš do koľko?
12
....som si myslela....vraj musí byť 14....ten sa ale nedá nikde zohnať....mne magistra v lekárni odsypala trošku toho sajrajtu na skúšanie....ale keď mi zružovelo aj staré mydlo,,tak som sa na to vykašľala.Ak mám suché ruky,tak mydlo ešte nechám tak....ale po mesiaci podľa mňa už nemôže byť problém,to by musela byť riadna chyba v recepte...
Lujza, prosím ťa ako si dávala vosk do mydla, ako si ho rozpúšťala, lebo potrebuje vyššiu teplotu, aby zostal tekutý ?
Papieriky som objednávala tuto http://www.pgchem.sk/ objednala som klasické aj tie druhé s tým f.......... Keď skúšam mydlá, tak niektorý mi zostane biely, a niektorý slabo ružový, tie ešte nechám postáť. Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.
Dáša_
11.11.13,07:03
Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.

ja som kremy robila ako prvé. Ale iba také šľahané, bez konzervantov
Antea
11.11.13,07:29
Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.

ja som kremy robila ako prvé. Ale iba také šľahané, bez konzervantov
Balzam na ústa som robila asi pre 10 rokmi. Odoberala som Receptř prima nápadú a tam bola taká malá knižočka na výrobu kozmetiky. Recepty boli od firmy Botanicus, tí začali predávať aj bambucké maslo. V Prahe na konci Václaváku mali malú predajničku, všeličo sa tam dalo kúpiť, pamätám, že aj jojobový olej som kúpila a ešte všeličo. Teraz sa už volajú inak neviem ako. Tak sa chcem k kozmetike vrátiť.
kopretinka
11.11.13,07:39
kočky,aké máte váhy? ja mám kuchynskú digitálnu,ale tá je tak dobrá na mydlo,keď vážim niečo aspoň nad 100gramov,menšie množstvo sa neodvážim,neverím na presnosť,keď niečo opakovane položím do misky,tak ukazuje zakaždým niečo iné.Keď bola nová,tak to nerobila.....nemám ju dlho....môže to byť baterkou?
Na také krémiky,kde treba 10g toho a 0,5g tamtoho.....aby mal človek zlatnícku váhu...:(
Antea
11.11.13,08:06
kočky,aké máte váhy? ja mám kuchynskú digitálnu,ale tá je tak dobrá na mydlo,keď vážim niečo aspoň nad 100gramov,menšie množstvo sa neodvážim,neverím na presnosť,keď niečo opakovane položím do misky,tak ukazuje zakaždým niečo iné.Keď bola nová,tak to nerobila.....nemám ju dlho....môže to byť baterkou?
Na také krémiky,kde treba 10g toho a 0,5g tamtoho.....aby mal človek zlatnícku váhu...:(
No veď zato som aj kupovala laboratórnu do 300 g, lebo kuchynská začína ukazovať len od 10 g. Som s nimi spokojná lebo kuchynská váži aj oz, netreba prepočítavať na gramy, a tá malá má ešte aj iné jednotky okrem g a oz. Malú využijem aj v záhrade na váženie práškových postrekov, keď bude nutné. Kuchynskú som aj tak potrebovala novú a tie prvé mydlá boli asi také hore-dole, tak museli ísť na sliz.
Skús teda vymeniť baterky, ja tam mám klasické tuškové, tiež musím dávať pozor, a keď sa mi nebude celkom pozdávať, tak ju zoberiem na preskúšanie , tu V Nitre máme Slovenskú metrológiu tak uvidím.
kopretinka
11.11.13,08:19
kúúúúúúúúrnik,keby som bola vedela,tak kúpim hneď toto
http://www.digitalne-vahy.sk/laboratorne-analyticke/130-laboratorna-vaha-na-bylinky-1000g-1g.html
tú kuchynskú by som nekupovala
Antea
11.11.13,08:31
kúúúúúúúúrnik,keby som bola vedela,tak kúpim hneď toto
http://www.digitalne-vahy.sk/laboratorne-analyticke/130-laboratorna-vaha-na-bylinky-1000g-1g.html
tú kuchynskú by som nekupovala
No také niečo podobné, len do 300 g, mám, ale kuchynskú mám http://www.berghoff-slovakia.sk/kuchynske-vahy, tu druhú v poradí, dcéra vyberala.
kopretinka
11.11.13,10:12
včerajší pokus
lujza.j
11.11.13,17:01
vosk topím vo vodnej lázni.....potom to vo fáze mixovania pridám do stopy....v prvom tomto mydle som vo vosku topila aj propolis..teraz som ho tam nedala.....prvé mydlo je funkčné, len neviem posúdiť ako sa rozložil-spojil v stope....
kopretinka
11.11.13,17:12
vosk treba roztopiť v oleji,ani ho netreba nejako veľmi zohriať,len čo sa začne vosk rozpúšťať,tak treba olej odstaviť.Ide to dosť rýchlo.
lujza.j
11.11.13,17:28
len problem je ten, že tuhne okamžite a inak ako vosk sviečkový....čiže neviem na akú teplotu by som musela olej zohriať....a prvý krát som v ňom rozpúšťala aj propolis....ten potrebuje dosť velkú teplotu aby sa roztopil....
Antea
11.11.13,17:30
Dievčence, s tým voskom ďakujem, skúsim trošku pridať, aby bolo tvrdšie.
lujza.j
11.11.13,17:32
hydroxid som nechávala taký teplejší...aby sa mi to nezhrudkovalo....
kopretinka
11.11.13,17:33
len problem je ten, že tuhne okamžite a inak ako vosk sviečkový....čiže neviem na akú teplotu by som musela olej zohriať....a prvý krát som v ňom rozpúšťala aj propolis....ten potrebuje dosť velkú teplotu aby sa roztopil....
dáš zohrievať olej (celú dávku) a vložíš tam vosk a stále miešaš,keď sa začne vosk topiť,to uvidíš.Miešaš,kým sa to celé neroztopí.Odstavíš,rozmixuješ,vyleješ hydroxid a normálne postupuješ ako obyčajne.
lujza.j
11.11.13,17:37
Včelí vosk má bod topenia 62 – 65 st. Celzia.....nie je to veľa na túto teplotu ohriať olej?
kopretinka
11.11.13,17:41
ale inak ho neroztopíš......už som čítala aj takú debatu,že sú mydlári,ktorí sa vôbec nezaťažujú meraním teploty oleja a hydroxidu,pravdu povediac,ani ja to nemeriam....väčšinou mám olej izbovej teploty a hydroxid nechám vychladnúť tak baj očko....
lujza.j
11.11.13,17:45
ale inak ho neroztopíš......už som čítala aj takú debatu,že sú mydlári,ktorí sa vôbec nezaťažujú meraním teploty oleja a hydroxidu,pravdu povediac,ani ja to nemeriam....väčšinou mám olej izbovej teploty a hydroxid nechám vychladnúť tak baj očko....
ani ja nemeriam....hydroxid skúšam ako ked som decku skúšala flašku o predlaktie z vnútra....ale tento som dala teplejší kvôli vosku....
lujza.j
12.11.13,16:53
nechtíkové zmydlené....semená nechtíka ako pílingový bonus:eek:
lujza.j
12.11.13,18:43
Dáša_
12.11.13,18:45
ja mam pocit, ze som pozerala, ale vacsina tusim bola o robeni z hotovej hmoty. Ale nezarucím, uz davnejsie som pozerala
lujza.j
12.11.13,18:51
dakujem Daška:)
kopretinka
12.11.13,20:43
Newkangaroo
13.11.13,07:15
Doma máme nějaké obyčejné tekuté mýdlo a vedle něj je vždy nacyhstené mýdlo tuhé, které je většinou z přírodních materiálů. Ale mám dobrou historku, kdy jsem si v Turecku v dobré víře koupil přírodní hand made mýdlo z oliv, bohužel ruce po něm smrdí jak vy víte co....
Antea
13.11.13,16:44
Tie knihy sú o ničom, len také informácie ako z tryskáča, a hlavne z hmoty, v jednej je aj z olejov, ale podľa toho nikto nič neurobí.
lujza.j
13.11.13,18:33
baby dík...v patek pojdem kupiť to čo má Dáška...
korela
16.11.13,07:00
kopretinka
16.11.13,07:11
Je to dobrý nápad? Minie sa pomalšie.
http://www.lavanda.sk/lavanda/eshop/45-1-Bio-arganove-a-vavrinove-mydla/0/5/607-Arganove-regeneracne-mydlo-kocka-na-jutovom-spagate
mydlo do sprchy-omotáš si špagát okolo ruky a tak sa mydlíš,nespadne ti na zem.
korela
16.11.13,07:53
Je to dobrý nápad? Minie sa pomalšie.
http://www.lavanda.sk/lavanda/eshop/45-1-Bio-arganove-a-vavrinove-mydla/0/5/607-Arganove-regeneracne-mydlo-kocka-na-jutovom-spagate
mydlo do sprchy-omotáš si špagát okolo ruky a tak sa mydlíš,nespadne ti na zem.
Aj to. Hej.
lujza.j
16.11.13,13:43
baby dík...v patek pojdem kupiť to čo má Dáška...
tak nič...jeden kus v predajni znamená , že buď je ukradnutý, alebo zle založený ....proste nie je....kniha bude ak si ju objednám....takže dam osobný odber a možem sa tam zas trepať....ak je obj. do 10e+manipulačný poplatok 1,50e....
lujza.j
17.11.13,10:06
dnes harmančekové....
Antea
04.12.13,16:27
Dievčence, čo máte nové "navarené" alebo už pečiete k Vianociam? Ja varím, miešam, kuchtím a zisťujem, že nebudem mať pre všetkých čo som chcela dať ako darček. Pred troma dňami som robila jedno do veľkej formy, dala som ho do chladu, naschvál aby neprebehla gélová fáza, aby mi zostalo pekné biele. Ešte som ho nekrájala, ale skúšala som jazykom a žiadne pálenie, štípanie, a 3-týždňvé ešte mierne štipká. Som si myslela, že to má byť naopak.
A myslíte si, že existuje aj čiastočná nesvojprávnosť? Len taká, aby mi zabránila kupovať oleje, farby, vône a iné somarinky k mydlu?. Lebo ja asi zbynkrotujéém, tiež čas na iné mi chýba pre to večné vymýšľanie.:):(
lujza.j
04.12.13,16:53
ja som skoro všetko popredala....niečo zreje...niečo ešte budem robiť...tiež som na tom podobne len si dávam pozor:).....trošku sa mi darí,ale vône sa chystám kúpiť:D....
bola som na výlete v Mníchove........na zimnom festivale/Tolwood/bol stánok s ručne robenými mydlami 100g za 6,80e a 100% olivové za 7e....
Antea
04.12.13,17:15
ja som skoro všetko popredala....niečo zreje...niečo ešte budem robiť...tiež som na tom podobne len si dávam pozor:).....trošku sa mi darí,ale vône sa chystám kúpiť:D....
bola som na výlete v Mníchove........na zimnom festivale/Tolwood/bol stánok s ručne robenými mydlami 100g za 6,80e a 100% olivové za 7e....
Pekné ceny, ale však, keď to prerátaš tak sa ani nečudujem. No u nás je pre niekoho 1,50 € veľa, ale koľko do toho vrazíme, aj času nikto nevidí. Zadarmo to jééj, tešia sa.
Včera som kúpila červený palmový, kukuričný a arašidový, hrôza.
lujza.j
04.12.13,17:30
ja som skoro všetko popredala....niečo zreje...niečo ešte budem robiť...tiež som na tom podobne len si dávam pozor:).....trošku sa mi darí,ale vône sa chystám kúpiť:D....
bola som na výlete v Mníchove........na zimnom festivale/Tolwood/bol stánok s ručne robenými mydlami 100g za 6,80e a 100% olivové za 7e....
Pekné ceny, ale však, keď to prerátaš tak sa ani nečudujem. No u nás je pre niekoho 1,50 € veľa, ale koľko do toho vrazíme, aj času nikto nevidí. Zadarmo to jééj, tešia sa.
Včera som kúpila červený palmový, kukuričný a arašidový, hrôza.
ja som sa zmierila s tým, že to minieme doma...ale kedže sú vianoce tak preto sa predalo...presne ako píšeš..zadara áno:( ja som si minule vyslovene pre nás urobila jedno kokosový olej, kakaové máslo, kakao a mletý kardamóm....krásnu krémovú penu má...nehovoriac o tom, že radšej kúpia z priesvitnej hmoty....som mala 3kg z leta....
Antea
04.12.13,18:16
ja som skoro všetko popredala....niečo zreje...niečo ešte budem robiť...tiež som na tom podobne len si dávam pozor:).....trošku sa mi darí,ale vône sa chystám kúpiť:D....
bola som na výlete v Mníchove........na zimnom festivale/Tolwood/bol stánok s ručne robenými mydlami 100g za 6,80e a 100% olivové za 7e....
Pekné ceny, ale však, keď to prerátaš tak sa ani nečudujem. No u nás je pre niekoho 1,50 € veľa, ale koľko do toho vrazíme, aj času nikto nevidí. Zadarmo to jééj, tešia sa.
Včera som kúpila červený palmový, kukuričný a arašidový, hrôza.
ja som sa zmierila s tým, že to minieme doma...ale kedže sú vianoce tak preto sa predalo...presne ako píšeš..zadara áno:( ja som si minule vyslovene pre nás urobila jedno kokosový olej, kakaové máslo, kakao a mletý kardamóm....krásnu krémovú penu má...nehovoriac o tom, že radšej kúpia z priesvitnej hmoty....som mala 3kg z leta....
Možno sa im zdá to priesvitné atraktívnejšie, ale sa rýchlo míňa, budem musieť aj ja niečo vykúzliť,mám tam asi 3,5 kg, no to tiež nie je lacný špás, akurát, že presne vieš čo z toho bude, mňa to veľmi nebaví.
lujza.j
04.12.13,18:29
ja som mala lufu...som ju nakrájala....zaliala okolo 100g mali za 2,50e..všetky sa predali...
ano atraktívnejšie....lebo voňajú...sú farebné....ved ja som z hmoty s kozím mliekom videla na nete 100g okolo 5e stálo...
lujza.j
07.12.13,15:09
makové...už týždeň som mala mak v navážených olejoch....chýbalo mi trochu hydroxidu...tak dnes :)
Antea
07.12.13,15:45
Ja dnes z hmoty, trochu som sa hrala urobila som biele stromčeky a hviezdičky, tie som potom zalievala zelenou a červenou. Zelené v pohode použila som potravinárske farbivo, na červené farbu do st.proc. mierne sa zakalila hmota, ale hviezdičku vidieť, našťastie. Zase ďalšia skúsenosť.
Jaj a bezspodmienečne musím splašiť 90 % alkohol, lekárenský rozpúšťa penu, no nie celkom, je slabý.
lujza.j
07.12.13,16:21
Ja dnes z hmoty, trochu som sa hrala urobila som biele stromčeky a hviezdičky, tie som potom zalievala zelenou a červenou. Zelené v pohode použila som potravinárske farbivo, na červené farbu do st.proc. mierne sa zakalila hmota, ale hviezdičku vidieť, našťastie. Zase ďalšia skúsenosť.
Jaj a bezspodmienečne musím splašiť 90 % alkohol, lekárenský rozpúšťa penu, no nie celkom, je slabý.
kuk:http://www.mydlovysvet.cz/sk/nadoby-a-pomocky/1086-odstranovac-bubliniek-200ml.html
lujza.j
07.12.13,16:36
dievčatá robili ste niektorá 100% kokosové?
evuš
07.12.13,16:40
Luji, dufam, ze s mydielkom myslis i na mna ? :eek: :D
Antea
08.12.13,04:17
Ja dnes z hmoty, trochu som sa hrala urobila som biele stromčeky a hviezdičky, tie som potom zalievala zelenou a červenou. Zelené v pohode použila som potravinárske farbivo, na červené farbu do st.proc. mierne sa zakalila hmota, ale hviezdičku vidieť, našťastie. Zase ďalšia skúsenosť.
Jaj a bezspodmienečne musím splašiť 90 % alkohol, lekárenský rozpúšťa penu, no nie celkom, je slabý.
kuk:http://www.mydlovysvet.cz/sk/nadoby-a-pomocky/1086-odstranovac-bubliniek-200ml.html
Ďakujem, teraz mám od nich balík na ceste, škoda, že som to tam nezbadala.
Ja som jednoolejové ešte nerobila.
lujza.j
08.12.13,08:46
Ja dnes z hmoty, trochu som sa hrala urobila som biele stromčeky a hviezdičky, tie som potom zalievala zelenou a červenou. Zelené v pohode použila som potravinárske farbivo, na červené farbu do st.proc. mierne sa zakalila hmota, ale hviezdičku vidieť, našťastie. Zase ďalšia skúsenosť.
Jaj a bezspodmienečne musím splašiť 90 % alkohol, lekárenský rozpúšťa penu, no nie celkom, je slabý.
kuk:http://www.mydlovysvet.cz/sk/nadoby-a-pomocky/1086-odstranovac-bubliniek-200ml.html
Ďakujem, teraz mám od nich balík na ceste, škoda, že som to tam nezbadala.
Ja som jednoolejové ešte nerobila.
balík na ceste mám aj ja:)v noci som objednávala...kopec vecí vypredaných...alebo zrušených...vrrr
ja som hento našla nedávno náhodou...inak mám špiritus iba z lekárne.
pmajap
08.12.13,13:18
Tiež som sa s tým v noci bavila, hlavne formičky, chcela som také jednoduché oválne, aby sa dobre držalo v ruke, nakoniec som vyhádzala moju špeciálnu narvanú skriňu a tam kopa foriem nepoužitých silikónových.... no a kúpila som si čižmičky, vyyyysoké:D až po ..
lujza.j
08.12.13,13:35
Tiež som sa s tým v noci bavila, hlavne formičky, chcela som také jednoduché oválne, aby sa dobre držalo v ruke, nakoniec som vyhádzala moju špeciálnu narvanú skriňu a tam kopa foriem nepoužitých silikónových.... no a kúpila som si čižmičky, vyyyysoké:D až po ..
formičky sú teda podľa mňa fajn ked robíš z hmoty.....z olejov je pre teda mňa lepšie do srnčieho chrbáta, biskupský chlebík a pod.,
ale hlavne že si kúpila čižmy:D...to sa zíde ked budeš robiť mydlo:D:---
lujza.j
09.12.13,12:43
Dievcata...jojobovy olej nemate nejaky tip kde kupit.....ja som omylom obj.sojovy...vrrrr...dakujem
kopretinka
09.12.13,12:53
kukni v lekárni.....
Antea
09.12.13,16:48
kopretinka
09.12.13,16:55
Dievcata...jojobovy olej nemate nejaky tip kde kupit.....ja som omylom obj.sojovy...vrrrr...dakujem
http://www.bioshop.sk/obchod/opalovanie/jojobovy-olej-nobilis-tilia/
http://eshop.natureal.sk/sk/rastlinne-oleje-za-studena-lisovane/143-100-jojobovy-olej-100ml.html
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ale tá cena, tá cena:(
ale ten tretí je výhodný,je to 200ml za 12 a tamtie sú 100ml za 10..............ale pálky to teda sú :eek:
lujza.j
09.12.13,16:58
dakujem...už som niečo kukala...ceny sú:eek:
lujza.j
09.12.13,17:41
baby...už sa vám stalo, že nejakým nedopatrením sa vám v pohári nerozpustil hydroxid? včera som robila s konopným olejom/fuj drahý jak šlak/...ako som liala hydroxid na spodku pohára ostalo trochu .....čo sa mohlo, ale nemohlo stať:(...mydlo som dnes nakrájala a dala som si zálezať aby prebehla gelova fáza...
kopretinka
09.12.13,17:45
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
lujza.j
09.12.13,17:49
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
kopretinka
09.12.13,17:52
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
kopretinka
09.12.13,17:54
neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB
lujza.j
09.12.13,17:54
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
kopretinka
09.12.13,17:56
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
jasné,horšie by bolo,keby sa ti usypalo viac hydroxidu...musela by si prerátať podľa kalkulačky,prerobiť a dodať chýbajúci olej.
lujza.j
09.12.13,17:58
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
jasné,horšie by bolo,keby sa ti usypalo viac hydroxidu...musela by si prerátať podľa kalkulačky,prerobiť a dodať chýbajúci olej.
už som mala "stavy"....že dám tam konopný a zrovna...toto...nikdy sa mi to nestalo....tak fajn:)
kopretinka
09.12.13,18:02
aj tak si myslím,že to bolo minimálne množstvo,takže to pretučnenie sa asi ani nezmení.v receptoch býva skoro vždy 5%.
pmajap
09.12.13,18:12
Mám hydroxid-granulky, kokosový olej, olej z lieskových orechov, lieh 90%, aj drevenú krabičku s vekom. Ale neviem nájsť koľko liehu.
lujza.j
09.12.13,18:13
Mám hydroxid-granulky, kokosový olej, olej z lieskových orechov, lieh 90%, aj drevenú krabičku s vekom. Ale neviem nájsť koľko liehu.
lieh?ale majka ten tam nejde...teda neviem o takom recepte...
kopretinka
09.12.13,18:14
lieh načo?
pmajap
09.12.13,18:31
už mám z toho receptovania asi mišung
lujza.j
09.12.13,18:42
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo:)
kopretinka
09.12.13,18:46
už mám z toho receptovania asi mišung
lieh je na postrekovanie povrchu,odstraňuje bublinky,keď robíš z hotovej kupovanej hmoty
pmajap
09.12.13,19:22
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo:)
Čítam všetko naraz, zaradom
lujza.j
09.12.13,20:07
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo:)
Čítam všetko naraz, zaradom
musíš postupne...ja som zase hr-hr a až potom som čítala:D
pmajap
10.12.13,09:09
Robila som z malého množstva, jednoolejové lieskový orech, podľa návodu, ale... keď som umývala nádoby všetko mastné, nepení, páchne , je tuhé tak akurát na krájanie, štípe menej a smrdí ako lacné jadrové mydlo- asi ešte viac.
kopretinka
10.12.13,09:11
Robila som z malého množstva, jednoolejové lieskový orech, podľa návodu, ale... keď som umývala nádoby všetko mastné, nepení, páchne , je tuhé tak akurát na krájanie, štípe menej a smrdí ako lacné jadrové mydlo- asi ešte viac.
ako dlho zrelo? jednoolejové sú na nič.....každý olej má nejaké iné vlastnosti.niektoré dodávajú penivosť,iné tvrdosť,iné čistiace schopnosti...smrdí vtedy,ak neprejde gélovou fázou,časom prestane.
lujza.j
10.12.13,09:13
Ja sa chystam na kokosove....ci ....nie?
kopretinka
10.12.13,09:14
Ja sa chystam na kokosove....ci ....nie?
bude tvrdé,bude sa lámať,jednoolejové ee.......nečítala si alchymistku?
lujza.j
10.12.13,10:10
Ja sa chystam na kokosove....ci ....nie?
bude tvrdé,bude sa lámať,jednoolejové ee.......nečítala si alchymistku?
Nedokukala som minule test jednoolejovych....tvrde je aj kokos+ kakaove maslo,ale pena kremova luxusna...take si este urcite urobim
pmajap
10.12.13,10:27
Toto sa mi nepáči, mám aj kokosový olej, kakaové maslo nemám, kde ho kupuješ. Ak budeš robiť Lui daj mi recept.
lujza.j
10.12.13,10:32
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
kopretinka
10.12.13,10:39
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
nemajú? hm....
lujza.j
10.12.13,10:43
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
nemajú? hm....
V troch som bola...kazda ina...u mna na trhu je stanok tej net stranky co som vcera riesila platbu....to som zistila az vecer...bola som tam zastavena,ze da sa obj.ale ze za 2tyzdne:eek:....
kopretinka
10.12.13,10:44
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
nemajú? hm....
V troch som bola...kazda ina...u mna na trhu je stanok tej net stranky co som vcera riesila platbu....to som zistila az vecer...bola som tam zastavena,ze da sa obj.ale ze za 2tyzdne:eek:....
kde na trhu? mydlový svet?
lujza.j
10.12.13,10:54
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
nemajú? hm....
V troch som bola...kazda ina...u mna na trhu je stanok tej net stranky co som vcera riesila platbu....to som zistila az vecer...bola som tam zastavena,ze da sa obj.ale ze za 2tyzdne:eek:....
kde na trhu? mydlový svet?
Nie ten posledny link na jojobovy olej....tusim na predch.strane
kopretinka
10.12.13,10:57
sebapoznanie? to ten,čo nemá obchodné podmienky,? a oni predávajú kde na trhu?