lujza.j
10.12.13,12:01
sebapoznanie? to ten,čo nemá obchodné podmienky,? a oni predávajú kde na trhu?
Hej.....Tam je akoze predajna a asi aj osobny odber ale platit prevodom,tak to maju na stranke,dnes sa tam stavim,ze preco za 2tyzd.ked to maju na nete........
Antea
10.12.13,16:31
neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB


neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB
Klikni , kúpiť, potom sa ti objaví ostatné.
Antea
10.12.13,16:35
Robila som z malého množstva, jednoolejové lieskový orech, podľa návodu, ale... keď som umývala nádoby všetko mastné, nepení, páchne , je tuhé tak akurát na krájanie, štípe menej a smrdí ako lacné jadrové mydlo- asi ešte viac.
Ja umývam až na druhý deň,keď všetko zmydelní. Že lieskový orech, to máš aké drahé mydlo.
kopretinka
10.12.13,21:45
neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB


neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/158-BIO-Jojobovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB
Klikni , kúpiť, potom sa ti objaví ostatné.
obchodné podmienky majú byť viditeľné hneď,nie až keď idem platiť
lujza.j
11.12.13,05:39
Vcera som jojob.kupila ale cenu radsej nepriznam:eek:....ale ked sa sampon nepodari.....to budu zase sa zvukomalebne slova sypat:D
kopretinka
11.12.13,06:29
Vcera som jojob.kupila ale cenu radsej nepriznam:eek:....ale ked sa sampon nepodari.....to budu zase sa dvukomalebne slova sypat:D
odkiaľ máš recept?
lujza.j
11.12.13,06:31
Vcera som jojob.kupila ale cenu radsej nepriznam:eek:....ale ked sa sampon nepodari.....to budu zase sa dvukomalebne slova sypat:D
odkiaľ máš recept?
Nasla som nahodne na nete...hladala som iny..na mydlo....
kopretinka
11.12.13,06:36
Vcera som jojob.kupila ale cenu radsej nepriznam:eek:....ale ked sa sampon nepodari.....to budu zase sa dvukomalebne slova sypat:D
odkiaľ máš recept?
Nasla som nahodne na nete...hladala som iny..na mydlo....
......a prezradíš....či? ;)
lujza.j
11.12.13,06:42
Doma mam recept....vecer...pamatam iba jojob.,bambucke,kakaove a este nejaky/e oleje...potom viem ze eo podla farby vlasov
kopretinka
11.12.13,06:53
Doma mam recept....vecer...pamatam iba jojob.,bambucke,kakaove a este nejaky/e oleje...potom viem ze eo podla farby vlasov
a to bude tuhý alebo tekutý? hoď ho potom sem,alebo do pošty....
lujza.j
11.12.13,07:44
Tuhy...
kopretinka
11.12.13,07:46
Tuhy...
mala som jeden,dostala som výmenou od alchymistky,bol super ale rýchlo sa minul.
lujza.j
11.12.13,08:16
Tuhy...
mala som jeden,dostala som výmenou od alchymistky,bol super ale rýchlo sa minul.
Aha tak dobre vediet....chcela som robit pol davku
kopretinka
11.12.13,08:22
Tuhy...
mala som jeden,dostala som výmenou od alchymistky,bol super ale rýchlo sa minul.
Aha tak dobre vediet....chcela som robit pol davku
nie je dobré robiť malé dávky,ak nemáš lekárenskú alebo zlatnícku váhu,ktorá odváži presne aj 1gram. Ten 1gram hore-dolu sa stratí pri 1litri oleja,ale pri 1dl to už môže byť vážny problém,ak je NaOH o 1gram viac.
lujza.j
11.12.13,09:25
Od kolegu idem kupit laboratornu....nerobim male davky....najmensie 500g....to uz aj viem co do ktorej formy....
kopretinka
11.12.13,09:34
Maji vies ze to musi zriet....po nakrajani....
oleje na mydlovy svet.cz,jojobovy v lekarni nemaju...
bola som kuk u nás.....majú.....100ml za cca 10evry
lujza.j
11.12.13,09:36
Ja 11,80€
kopretinka
12.12.13,08:14
včera som kúpila ryžový,ľanový a sézamový,len neviem,čo s ním budem robiť:confused::D
mmch,v DM bio sezamový 3,49 bio ľanový 3,15 a v Tescu 7,55 a 8,38 :eek::mad:
Všetko 250ml....tuším aj ten istý výrobca.....
lujza.j
12.12.13,08:39
Ryzovy som uz davala do mydla....ked nie do mydla tak do salatu:D
lujza.j
15.12.13,09:19
ked prebehne v mydle fáza gelu...vyzreté za 2týždne.....
evuš
15.12.13,10:11
Baby, ja tie vase oleje radsej konzumovala v salatoch... :D
kukučka
24.12.13,18:58
Lui, koľko klinčekov potrebuješ na jednu dávku? Dajaké by som ti poslala, ale nie všetky, potrebujem aj do grogu ;)
lujza.j
24.12.13,19:13
Lui, koľko klinčekov potrebuješ na jednu dávku? Dajaké by som ti poslala, ale nie všetky, potrebujem aj do grogu ;)
nechaj pekne do grogu.....mám šecko:)
lujza.j
24.12.13,19:48
ty si iná frajerka:)...peknučké...
kopretinka
24.12.13,19:50
noooo,nevydarili sa mi síce podľa predstavy....ale šak nemusím to nikomu hovoriť :rolleyes::D
lujza.j
24.12.13,19:55
zas nebuď skromná....tu by išli na dračku...si píš!!:)
kopretinka
24.12.13,20:00
zas nebuď skromná....tu by išli na dračku...si píš!!:)
kde "tu" ?
lujza.j
24.12.13,20:12
zas nebuď skromná....tu by išli na dračku...si píš!!:)
kde "tu" ?
ja som šecko predala...teraz pred vánocami
kopretinka
24.12.13,20:58
ja nič........už som ani neponúkala,naposledy už nikto nechcel.....aj tu na porade najprv,že daj fotky,kúpime,a potom ani ťuk....načo vypytujú...
Dáša_
26.12.13,07:15
Dievčatá a neskúsime swap, alebo výmenu mydiel alebo ešte lepšie kozmetiky domácej? Na artmame bežia swapy pravidelne, niekedy aj tri naraz. Len teda, pre mna by musel byt trochu dlhší termín na posielanie, lebo aktuálne nemám v podstate nič hotové.

Aby som povedala, čo si pod tým predstavujem - ale samozrejme sa dá o tom diskutovať. Prihlásené osoby by dostali pridelenú svoju swap partnerku a tej by do určitého termínu poslali napríklad 2-3 kusy kozmetických výrobkov. Alebo, ak by bol počet povedzme do 5 prihlásených, mohloi by byť aj každá každej :)
Jeden človek zozbiera adresy ( a dufam, že to nebude musieť hlásiť na úrad :D :D)

Bolo by treba dohodnuť sa na termíne dokedy sa prihlasovať a odkedy dokedy posielať.

No a na AM máme vždy v podmienkach, že obdarovaný aj zverejní fotky toho, čo dostal:) Ak by bol ale swap každy každému, tak to potom je asi lepšie, keby autori zverejnilo to, čo posielaju :)


Ak môžem povedať svoj názor, tak ja by som sa prihovárala za kozmetiku domácu všeobecne. teda, zatial som robila iba krémy a mydlá, aktuálne sa chystám na balzám na pery. Len nemám dosť krabičiek :) A povedzme 3 kusy. Kludne aj 3 kusy iba mydla. A termin pre mna aktuálny je asi tak polovička februára, teda, ja ke´d nerada, musím povedať, že Valentínsky swap :)

Skúste povedať, ako to vidíte a či by sa niekto pridal....
kopretinka
26.12.13,13:45
ja som sa zúčastnila tohoto
http://moderna.alchymistka.eu/2013/09/septembrova-slovensko-ceska-vymena.html
menila som s dvomi,jedna z nich bola Evik-alchymistka.
Momentálne nič nepotrebujem,ja by som skôr chcela tie mydlá predať ako vymeniť.
lujza.j
27.12.13,18:05
http://www.bio-market.sk/rastlinne-oleje/...keby niekto celkom zaujímavé ceny olejov...možno tu tu aj niekde je
kopretinka
27.12.13,18:11
http://www.bio-market.sk/rastlinne-oleje/...keby niekto celkom zaujímavé ceny olejov...možno tu tu aj niekde je
noooo.....aj na množstvo toho oleja si sa pozrela?Lebo za 1deci kokosáku dať skoro 8evri.......to nem moc zaujímavé....
lujza.j
27.12.13,18:21
nemyslela som kokos, ale iné...kokos kupujem z CZ....naposledy v lete 5kg:eek:
kopretinka
27.12.13,18:27
a ktoré,mne sa zdajú všetky drahé,veď to tam je po 20,50ml.....a Saloos a Tilia nemôžu byť lacné....
lujza.j
27.12.13,18:40
kopretinka
27.12.13,18:51
tieto je škoda dávať do mydla....to je na konzumáciu.
lujza.j
27.12.13,18:57
tieto je škoda dávať do mydla....to je na konzumáciu.
ja len tak...ked moc vymýšľam...a nájdem takúto stránku tak šmejdím:)
kopretinka
27.12.13,19:01
:D
lujza.j
27.12.13,19:32
nasla som v mojich zápiskoch-receptoch...ešte jeden na tuhý šampon...len má jeden problém...zabudla som si poznačiť množstvo hydroxidu:(
kopretinka
28.12.13,06:45
nasla som v mojich zápiskoch-receptoch...ešte jeden na tuhý šampon...len má jeden problém...zabudla som si poznačiť množstvo hydroxidu:(
veď podľa kalkulačky prepočítaj
lujza.j
28.12.13,08:15
nasla som v mojich zápiskoch-receptoch...ešte jeden na tuhý šampon...len má jeden problém...zabudla som si poznačiť množstvo hydroxidu:(
veď podľa kalkulačky prepočítaj
nejak sa jej vyhýbam....neviem s ňou robiť, ale budem musieť asi skúsiť...
Antea
28.12.13,08:52
http://www.bio-market.sk/rastlinne-oleje/jojobovy-olej-bio-nobilis-tilia/
http://www.bio-market.sk/rastlinne-oleje/makadamovy-olej-nobilis-tilia/
myslela som také čo len také "drobky" sa pridávajú....čo nemajú v mydlovom svete...
Tie môžu byť fajné na kozmetiku.
Pred sviatkami som kúpila v Bille kukuričný a arašidový, aj dnes som ich videla, za 1,99 a 2,99 E. To sú asi extrahované z výliskov, ale do mydla stačia.
Videla som vo vianočnom mestečku predávať vraj rakúske mydlá. Mali ich v takých boxoch ako sú naukladané koreniny, alebo polievky vpredu kus kartónu odtrhnutého, asi tri na šírku v krabici, rozmer 7x5x3 cm ani to nebolo zabalené, ani žiadny popis, vyzerali ako fabrické, mali pod nimi rukou, že nechtíkové, atď. a stáli 2,90 E.
kopretinka
28.12.13,08:56
v DM 250ml bio sezamový 3,49eura,250ml bio ľanový 3,15 erura a v Tescu to isté za7,55 a 8,38
v tescu 500ml ryžový 2,89.
Antea
28.12.13,09:13
v DM 250ml bio sezamový 3,49eura,250ml bio ľanový 3,15 erura a v Tescu to isté za7,55 a 8,38
v tescu 500ml ryžový 2,89.
Ryžový som mala,len mi ho dcéra zjedla, ľanový nekupujeme, na jedenie býva skoro vždy horký, na mydlo som neskúšala, sezamový skúsim.
kopretinka
28.12.13,09:40
v DM 250ml bio sezamový 3,49eura,250ml bio ľanový 3,15 erura a v Tescu to isté za7,55 a 8,38
v tescu 500ml ryžový 2,89.
Ryžový som mala,len mi ho dcéra zjedla, ľanový nekupujeme, na jedenie býva skoro vždy horký, na mydlo som neskúšala, sezamový skúsim.
ja som to kúpila len kvôli tej cene,ryžový som použila do vianočného....

Ryžový olej
- vhodný na suchú, veľmi citlivú, i aknóznu pleť. Podporuje regeneraciu pokožky,a podporuje prirodzenú vlhkosť. Obsahuje vitamíny A, E, D, lecitín a radu minerálov. Má prirozený UV-faktor 3 až 4.
pár kvapiek si votrite do vlasov a budú nádherne lesklé a zregenerované...hlavne do suchých končekov..

ľanový olej,
zjemňuje a zvláčňuje tvrdú, suchú a popraskanú kožu. Účinný je aj na rôzne ekzémy a iné kožné ochorenia. Pôsobí protizápalovo,
Ľanový olej je bohatým zdrojom nemasýtených mastných kyselín, ktoré prispievajú k zdravej pokožke. Obsahuje kyseliny alpha-linoleovú (omega 3), ktorá pomáha obnovovať a chrániť narušenú ekzematickú pokožku. Pomáha aj regenerácií kože po ožarovaní.
Vyživuje najmä tie časti tela, ktoré trpia nadmerým vysušovaním - chodidlá, lakte a kolená. Má vynikajúce regeneračné účinky, kožu zvláčňuje a regeneruje, pomáha udržať vlhkosť v pokožke, preto je vhodný do púštneho, suchého a prašného prostredia.

sezamový-
Má protizápalové a protiplesňové účinky.
lujza.j
28.12.13,09:53
ryžového som kupila v letnom nákupnom olejovom ošiali 3l...:D...keby sa náhodou vypredal...
Dáša_
28.12.13,12:40
mne sa teraz nejak do mydla nechce, zdá sa mi, že je to dosť na dlho.
Pred Vianocami som robila šlahaný krém - v podstate suroviny, čo mám nakúpené do mydla a je super. Aj som ho porozdávala na testovanie. Len nechcel tuhnúť a nakoniec v ňom ostali take mikročastičky tuku. Predpokladám, že predsa len budem musieť prejsť tak ako pri čokoláce ku temperovaniu tuku.

Dnes som skúšala balzam na pery a teda, jednoduchšia vec asi nemôže byť. Super rýchlovka. Na alchymistke som našla balenie do prázdneho obalu z kinderka, super vychytávka. Tak mám šesť krabičiek a rozdávam na testovanie :) Len dúfam, že ešte nie som tým pre moje okolie otravná :D

A ešte otázka, vyrobila som super kakaové mydlo, ale je hodne silne kakaové farbí. Chcem ho postrúhať a znova rozpustiť. Len dumám, c čom by to bolo dobre rozpustiť, keď mi vyschol zdroj kozieho mlieka ..
A ešte takto roztopene maslo by som potrebovala do niešoho natlačiť, aby bolo pevnejšie ako iba z formičky. Niečo, ako keď sa natláča mäso do šunkovaru. Ale absolutne mi nenapadá niečo vhodné, čo by som mohla mať v domácnosti. Začala som dumať o prázdnej plechovici od piva, ale netuším, čík by som to do nej natlačila.
lujza.j
28.12.13,12:54
kakaové mám tiež...farbí ale mne to nevadí....má super kremu....
tiež sa mi moc nechce do mydiel...a mala by som... k valentínu by sa možno aj popredalo....na tuhý šampon tiež mám všetko kupené....nejak sa neviem rozhýbať....
Dáška určite nie si pre okolie testovaním otravná.......zadara chce každý....
kopretinka
28.12.13,13:12
no veď toto....keď je zadarmo,tak berú.......:mad:
kopretinka
28.12.13,13:17
A ešte otázka, vyrobila som super kakaové mydlo, ale je hodne silne kakaové farbí. Chcem ho postrúhať a znova rozpustiť. prečo?furt bude farbiťLen dumám, c čom by to bolo dobre rozpustiť, keď mi vyschol zdroj kozieho mlieka ..mlieko,pivo,jogurt,destilovaná voda....
A ešte takto roztopene maslo by som potrebovala do niešoho natlačiť, aby bolo pevnejšie ako iba z formičky.ako pevnejšie?je mäkké,lebo je mokré,musí vyschnúť,asi si rozpúšťala v príliš veľa tekutine. Niečo, ako keď sa natláča mäso do šunkovaru. Ale absolutne mi nenapadá niečo vhodné, čo by som mohla mať v domácnosti. Začala som dumať o prázdnej plechovici od piva, ale netuším, čík by som to do nej natlačila.

.
Dáša_
28.12.13,13:19
ja to stále beriem ako testovanie a tak občas uvažujem, či by som im skôr za to nemala platiť :D naviac, okruh okolo mňa je vlastne iba blízka rodina :)

v tom balzame na usta je včelí vosk priamo a dumám, či by nebolo trochu dobré aj do mydla
Dáša_
28.12.13,13:20
to že je to mydlé mäkke som sa blbo vyjadrila. Ono hlavne nie je také kompaktné, ako prvý krát, mám potrebu ho natlačiť. A je jasné, že časom vyschne, ale nemá ž tak pekný povrch
kopretinka
28.12.13,13:21
ja to stále beriem ako testovanie a tak občas uvažujem, či by som im skôr za to nemala platiť :D naviac, okruh okolo mňa je vlastne iba blízka rodina :)

v tom balzame na usta je včelí vosk priamo a dumám, či by nebolo trochu dobré aj do mydla
včelí vosk nie,iba do 100% olivového,aj to len pár gramov
kopretinka
28.12.13,13:22
to že je to mydlé mäkke som sa blbo vyjadrila. Ono hlavne nie je také kompaktné, ako prvý krát, mám potrebu ho natlačiť. A je jasné, že časom vyschne, ale nemá ž tak pekný povrch
ja tomuto vôbec nerozumiem.....ak sa ti nepáči povrch,môžeš ho orezať nožom alebo ja na strúhadle robím...
lujza.j
28.12.13,13:30
no veď toto....keď je zadarmo,tak berú.......:mad:
moj chlap minule povedal...."zadara sa môžu oné":D:D
lujza.j
28.12.13,13:35
ja to stále beriem ako testovanie a tak občas uvažujem, či by som im skôr za to nemala platiť :D naviac, okruh okolo mňa je vlastne iba blízka rodina :)

v tom balzame na usta je včelí vosk priamo a dumám, či by nebolo trochu dobré aj do mydla
včelí vosk nie,iba do 100% olivového,aj to len pár gramov
robila som dve mydlá s včelím voskom...sú fuč:)neboli olivové...som si povedela, že 100% oliv.už nebudem robiť....

niekedy sa ani rodine neoplatí...aj tí obrblú....aj ked je zadara....myslia si o mne, že som šialenec.... že tolké peniaze do toho dávam, ale na tuhý šampon sa už pýtali :eek:...to, že som tam jeden olej za cca. 12e kupila to som blbec, ale zadar kus šamponu to áno...trt makový!
kopretinka
28.12.13,13:41
vosk sa dáva,aby bol produkt tvrdý,preto sa dáva do balzamov na pery napr....olivové je mäkké,preto sa tam dáva vosk.Inak neviem,aký zmysel má ten vosk,iba na tú tvrdosť.
lujza.j
28.12.13,14:15
vosk sa dáva,aby bol produkt tvrdý,preto sa dáva do balzamov na pery napr....olivové je mäkké,preto sa tam dáva vosk.Inak neviem,aký zmysel má ten vosk,iba na tú tvrdosť.

ja som ho mala v hotovom recepte....med,vosk,mleté vlasáky, propolis,oliv.kokos.tuším....naposledy som vypustila propolis a vlašáky nahradila mletými mandlami.....


http://wanda.atlas.sk/medovy-komfort-pre-kazdeho/moda-a-krasa/telo/532519.html
Dáša_
28.12.13,16:45
kopretinka
28.12.13,17:12
nooooooo......ehmmmm.......:rolleyes:
Ďakujem,Dáša :)
srska
28.12.13,17:16
vosk v mydle je spomínaný aj tu http://moderna.alchymistka.eu/2013/11/luckine-mydla-s-perfektnym-tvarom.html#more

mmch kopretinka, tuším ti môžeme blahoželať k cene v mydlovej súťaži :)
asi má poradcu kata mydlářa :-)
lujza.j
28.12.13,17:18
nooooooo......ehmmmm.......:rolleyes:
Ďakujem,Dáša :)
no...myslím si o tom svoje:)...že vianočná tematika......vedela som o nej, ale nepátrala som že ako sa dalo hlasovať.....škoda...gratulujem:)
kopretinka
28.12.13,17:20
nooooooo......ehmmmm.......:rolleyes:
Ďakujem,Dáša :)
no...myslím si o tom svoje:)...že vianočná tematika......vedela som o nej, ale nepátrala som že ako sa dalo hlasovať.....škoda...gratulujem:)
díky......a čo si o nej myslíš??:eek: a hlasovať sa dalo tam pri fotkách tých mydiel....
lujza.j
28.12.13,17:23
nooooooo......ehmmmm.......:rolleyes:
Ďakujem,Dáša :)
no...myslím si o tom svoje:)...že vianočná tematika......vedela som o nej, ale nepátrala som že ako sa dalo hlasovať.....škoda...gratulujem:)
díky......a čo si o nej myslíš??:eek: a hlasovať sa dalo tam pri fotkách tých mydiel....
no, že ked to malo byť s vianočnou tématikou.....tak vianočný dortík má akú vianočnú atmosféru....ak sa hlasovalo tak tu ked sa dávali klikačky....tak "díky" a henten internetový obchod je drahý ako šlak...teda mne sa zdá.....
kopretinka
28.12.13,17:26
mno,tak mne sa niektoré nezdali tiež,že by mali nejakú vianočnú tematiku...ale keď ich tam Eva nechala.....jasné,že to bola klikačka....o to viac si to cením,že ja som nebola vyklikaná :)
lujza.j
28.12.13,17:36
škoda...ide iba o mydlo a ešte ani tam to nemôže byť tak akoby malo....
Antea
29.12.13,13:11
kopretinka gratulujem. Včera som náhodou na alchimistku zablúdila, tak som to tam objavila. Mne totiž antivirák stále hovorí, že nedôveryhodná stránka a mám ju celú rozhádzanú, nemôžem tam nič poriadne pozrieť a niekedy by sa aj zišlo.
kopretinka
29.12.13,13:23
kopretinka gratulujem. Včera som náhodou na alchimistku zablúdila, tak som to tam objavila. Mne totiž antivirák stále hovorí, že nedôveryhodná stránka a mám ju celú rozhádzanú, nemôžem tam nič poriadne pozrieť a niekedy by sa aj zišlo.
ďakujem :-) hádam sa tej ceny aj dočkám........ a s tamtým by ti poradil najlepšie misoft.
lujza.j
29.12.13,18:51
kopretinka
29.12.13,18:58
to sú odmerky....je to aj v tescu....nerezové.....
kopretinka
29.12.13,19:01
mňa asi porazí.......pred pár rokmi sójový olej normálne v regály vedľa repkového a slnečnicového,nikto ho nekupoval,iba vegetariáni,cenovo bol o máličko drahší.....a teraz? v obchode normálne nie je,iba na nete a chcú za neho nekresťanské prachy....detto ricínový.....stál pár halierov a teraz .......deci hádam aj dve eurá :mad:
lujza.j
29.12.13,19:04
to sú odmerky....je to aj v tescu....nerezové.....
šak keby si dve ..akože nabrala..
kopretinka
29.12.13,19:05
to sú odmerky....je to aj v tescu....nerezové.....
šak keby si dve ..akože nabrala..
to je maličké....keby som to do nejakých formičiek natlačila....silikonových.....len neviem,či to bude dosť pevné,keď ten silikon je mäkký
lujza.j
29.12.13,19:09
lujza.j
29.12.13,19:11
kopretinka
29.12.13,19:14
kopretinka
29.12.13,19:15
lujza.j
31.12.13,18:01
dievčatá som slepá, alebo....iné....v kalkulačke nie je tekvicový olej?
kopretinka
01.01.14,06:18
dievčatá som slepá, alebo....iné....v kalkulačke nie je tekvicový olej?
pumpkin oil tam nie je?
Antea
01.01.14,07:42
Dievčence,prajem Vám úspešný mydlársky nastávajúci rok. Nech sa Vám darí po všetkých stránkach.
kopretinka
01.01.14,08:13
ďakujem,Antea,aj ja sa pripájam k tomuto prianiu :-)
lujza.j
01.01.14,11:07
babenky tiež želám, nech je nový rok lepší ako ten starý....a úspešné mydlenie...:)
kopretinka
01.01.14,17:17
dievčatá som slepá, alebo....iné....v kalkulačke nie je tekvicový olej?
http://www.soapcalc.net/calc/SoapCalcWP.asp
tuto je
keby niekto hľadal kalkulačku,ja používam túto
lujza.j
01.01.14,17:28
no ja som rátala iba si 2x...použila som tú čo mala alch.na stránke....našla som tuhé šampóny a bol tam olej čo ani neviem či by sa tu kúpil...tak som tam chcela dať tekvicový....
kopretinka
01.01.14,17:37
no veď toto je kalkulačka od alchymistky.....a aký to bol olej?
lujza.j
01.01.14,17:45
neem
kopretinka
01.01.14,17:55
neem
nimbový
http://1url.cz/5pkn
lujza.j
01.01.14,18:05
neem
nimbový
http://1url.cz/5pkn
nepoznám ho....ale dakujem
kopretinka
01.01.14,18:16
neem
nimbový
http://1url.cz/5pkn
nepoznám ho....ale dakujem
tiež ho osobne nepoznám,len keď šmejdím po eshopoch,tak si pamätám,že taký býva v ponuke....
lujza.j
01.01.14,18:20
no čo čítam do mydla aj na vlasy jak stvorený....musím odolať:D
lujza.j
01.01.14,18:34
asi sa mi nepodarí odolať:(
kopretinka
01.01.14,18:38
to tvrdia o každom oleji....
lujza.j
01.01.14,18:44
Nimbovník je často označovaný ako „zázračný strom“.

Účinné antibakteriálne, antimykotické, protizápalové, antipyretické a analgetické látky

Nimbovníkový olej sa používa do prípravkov o starostlivosť pokožky, do hygienických prípravkov, do krémov na ruky, do výrobkov o starostlivosť o vlasy, ale aj do mydiel

na liečbu kožných ochorení, zápalov a zníženie zvýšených teplôt, na zmiernenie reumatických bolest

Okrem toho sa používa na: ekzémy, sčervenanie, akné, jazvy, zápaly kože, žihľavku, lupienku, potenie nôh, plesne, lupiny, vši, pásový opar a ďalšie bakteriálne a vírusové ochorenia.

Jeho liečivé účinky sa ešte viac uplatnia v zmesi so sezamovým olejom, pretože sezamový olej sa vstrebáva aj do hlbších vrstiev kože.
kopretinka
01.01.14,18:52
na tie moje suché lakte nezaberá nič......stav sa mi upravil iba počas dukanovej diéty....suché päty nereagujú na nič :(
lujza.j
01.01.14,18:58
http://2.bp.blogspot.com/-Zq_6iMq1R28/UAknVdKHXbI/AAAAAAAAAjw/7NnBDHauw14/s1600/DSC03241.JPG
neskúšala si?
kopretinka
01.01.14,19:06
http://2.bp.blogspot.com/-Zq_6iMq1R28/UAknVdKHXbI/AAAAAAAAAjw/7NnBDHauw14/s1600/DSC03241.JPG
neskúšala si?
ee....ty hej? kde to majú?
lujza.j
01.01.14,19:23
moje decko spiaci atopický...na tvár si ho dáva...je to vazelína s nechtíkom...dm-ka
kopretinka
01.01.14,19:46
dík,kuknem tam
Mila123
01.01.14,19:47
http://2.bp.blogspot.com/-Zq_6iMq1R28/UAknVdKHXbI/AAAAAAAAAjw/7NnBDHauw14/s1600/DSC03241.JPG
neskúšala si?
ee....ty hej? kde to majú?
Balea je značka z DM drogérie.....
kopretinka
01.01.14,21:15
a vôbec,vyrobím si vlastný krém.....:rolleyes::D
Dáša_
01.01.14,21:20
a vôbec,vyrobím si vlastný krém.....:rolleyes::D
ja som začala práve krémom a odvtedy vlastne ani iné nepoužívam :) Zatial iba bez konzervantov, šľahané maslá. Sú super
kopretinka
02.01.14,16:37
a vôbec,vyrobím si vlastný krém.....:rolleyes::D
ja som začala práve krémom a odvtedy vlastne ani iné nepoužívam :) Zatial iba bez konzervantov, šľahané maslá. Sú super
iba čísté maslo? daj nejaký tip...............:rolleyes:
Dáša_
02.01.14,17:52
[
iba čísté maslo? daj nejaký tip...............:rolleyes:

prvé bolo
80g Bambucké maslo rafinované
60g Kokosový olej rafinovaný
10 kvapiek Dakr chocolate – čokoládová vôňa
rozpustit a potom slahat a slahat a slahat

v lete som robila tak, ze v kokosovom oleji som najskor uprazila nechtík, precedila, potom rozpustila bambucke a Ale toto mi nejak nechcelo stuhnúť. Najhoršie, keď som dala časť do chladničky. Asi to bolo letom, čítala som v diskusii na alchymistke, že to v lete proste nešlo robiť..

teraz som robila
60g Kakaové maslo
80g Bambucké maslo rafinované
120g Kokosový olej rafinovaný

a netuhlo to a netuhlo. Do chladničky som sa bála dať, tak som vypla v kuchyni radiator. A pomohlo. Tot je ale dávka asi do 6-7 malých kelímkov..

Šľahám to mixérom ako šľahačku. V podstate to nakoniec aj ako šľahačka vyzerá. Alebo ako poriadne našľahaná majonéza. Na začiatku je to trochu nezvyk na natieranie. Ale je to super. Ja som už bola v stave, keď som sa mohla natierať iba maslom, takým ako na chleba. Treba si nájsť správny pomer medzi mastnými a tuhými maslami.

A ešte - ak sa to rozpúšťa v zaváraninovom pohari a vo vode, tak potom na mixér nasadiť iba jednu metličku a tak skúšať.

na alchymistke hľadať ako šľahané maslo
kopretinka
02.01.14,17:54
díky,skúsim si spraviť iba malú dávku....
Dáša_
02.01.14,17:58
díky,skúsim si spraviť iba malú dávku....
no jasne, len je pre mna vždy problém najsť správnu nádobu na šľahanie, ke´d je to malá dávka. Ale určite si s tým poradíš.
kopretinka
02.01.14,18:00
mám nový mixér kúpený len na tieto účely a včera som si objednala váhu,čo váži aj 0,1g :D
Dáša_
02.01.14,18:14
ja mám ponorný extra na mydlo. tuto ale používam taký šľahací. Zabudla som napísať, že pred prácou všetko vyváram alebo aspon prelievam vriacou vodou. neviem, či to stači, ale hovorím si, že aspon niečo robím :)
kopretinka
02.01.14,18:28
hm,ono by sa to malo aspoň 20 minút vyvárať,čo pri mojom mixére neprichádza do úvahy,mám tam výmenné nádstavce a sú kombinované s plastom....
Dáša_
02.01.14,18:30
hm,ono by sa to malo aspoň 20 minút vyvárať,čo pri mojom mixére neprichádza do úvahy,mám tam výmenné nádstavce a sú kombinované s plastom....
no ved práve, aj kelímky sú plastové a tiež sa bojím to dlhšie vyvárať.
kopretinka
02.01.14,18:32
kukučka
02.01.14,18:53
A ešte - ak sa to rozpúšťa v zaváraninovom pohari a vo vode, tak potom na mixér nasadiť iba jednu metličku a tak skúšať.

Vyskúšajte poľskú fľašu, veľkú litrovú, viečko na štyri závity, ponorný by mal do nej vojsť.
peťka_s
02.01.14,18:58
ja mám radšej tekuté mydlo, preferujem Dove
lujza.j
02.01.14,19:07
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
kopretinka
02.01.14,19:12
ja mám radšej tekuté mydlo, preferujem Dove
noooooooo......len toto je téma o doma ručne robených mydlách a kozmetike....
kopretinka
02.01.14,19:14
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
lujza.j
02.01.14,19:39
Ak najdem ten clanok dam....Ja som pouzivala balea a lidlacke....boli ok...nebola som ochotna zbytocne preplacat....
Antea
03.01.14,13:47
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
Skús mu urobiť mydlo s mliekom - alchimistka. Sušené mlieko som rozmiešala vo vode, nie v olejoch a potom som to šupla do olejov. Vodu som použila odváženú trochu som odobrala.Nefarbila som, nevoňala. Dve dievčence ho používali na problematickú pleť a veľmi si ho pochvaľovali, tak možno bude dobré aj pre švagra.
kopretinka
03.01.14,15:21
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
Skús mu urobiť mydlo s mliekom - alchimistka. Sušené mlieko som rozmiešala vo vode, nie v olejoch a potom som to šupla do olejov. Vodu som použila odváženú trochu som odobrala.Nefarbila som, nevoňala. Dve dievčence ho používali na problematickú pleť a veľmi si ho pochvaľovali, tak možno bude dobré aj pre švagra.
ja už vôbec nepoužívam vodu,dávam jogurt alebo šľahačku.
lujza.j
03.01.14,19:05
zajtra zbuchnem dva šampony...už som si zaliala dva výluhy jeden matový a druhý žihlavový...
kopretinka
03.01.14,19:11
tuhý alebo tekutý.........ja furt zháňam recepty,kade-tade blúdim po rôznych stránkach a eshopoch.....a skutek utek :o
lujza.j
03.01.14,19:15
tuhý
lujza.j
03.01.14,19:16
kopretinka
03.01.14,19:18
italiáno :eek::confused:
lujza.j
03.01.14,19:19
italiáno :eek::confused:
Si si:D
Dáša_
03.01.14,19:21
ja som sa pokúšala o masážnu peelingovú kocku, ale mám ju hodne mäkkú. Tak dumám, či to nechať tak. Buď to časom vyschne, podobne ako mydlo. Alebo znova roztopiť a pridať nečo tuhé.
kopretinka
03.01.14,19:25
italiáno :eek::confused:
Si si:D
je tam aj prekladač,tak som dala preložiť,ale strašne čudná stránka,tak blbo urobenú som ešte nevidela,šak tam sa nedá orientovať.......a šampón som tam nenašla.....ale na každej stránke je ako prvé reklama na ich kurz za 150 evry
lujza.j
03.01.14,19:32
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
kopretinka
03.01.14,19:37
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
hej,našla som...........a kde vezmem kamenec na holiace mydlo:confused:
lujza.j
03.01.14,19:40
holiace mydlo zrovna nejdem robiť:D:--- daj niečo iné:)
kopretinka
03.01.14,19:41
som sľúbila švagrovi holiace :D
lujza.j
03.01.14,20:46
Jaj:) ked niekde uvidim pri mojich potulkach....prilepim
Antea
04.01.14,13:46
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
hej,našla som...........a kde vezmem kamenec na holiace mydlo:confused:
kamenec=mastenec ? Keď áno tak tuto:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/361/mastek-mastenec-1-kg
kopretinka
04.01.14,14:14
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
hej,našla som...........a kde vezmem kamenec na holiace mydlo:confused:
kamenec=mastenec ? Keď áno tak tuto:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/361/mastek-mastenec-1-kg
:eek: no to asi nie,keďže je vhodný napríklad na práškovanie pri montáži pneu apod a je zdraviu škodlivý
Ale asi normálne v drogoške....len ho budem musieť roztĺcť
Antea
04.01.14,14:42
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
hej,našla som...........a kde vezmem kamenec na holiace mydlo:confused:
kamenec=mastenec ? Keď áno tak tuto:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/361/mastek-mastenec-1-kg
:eek: no to asi nie,keďže je vhodný napríklad na práškovanie pri montáži pneu apod a je zdraviu škodlivý
Ale asi normálne v drogoške....len ho budem musieť roztĺcť
môže byť, na Wiki som našla toto:

Mastencové bridlice sú jediným zdrojom mastenca. Mastenec je surovina so všestranným využitím vo farmaceutickom, papierenskom, textilnom, chemickom a gumárenskom priemysle, či ako plnidlá do umelých hmôt a pod.
a ešte toto:Základy zásypov

Väčšinou sú základy zásypov zmesi niekoľkých jemne práškovaných látok.

Anorganické zložky zásypov sú často: Mastenec (Talcum), uhličitan vápenatý, oxid kremičitý, titaničitý a zinočnatý.
Organickými zložkami sú najmä: škroby, laktóza, celulóza, stearany (horečnatý, hlinitý, zinočnatý)
lujza.j
04.01.14,14:48
kopretinka
04.01.14,14:53
otec mal taký v tyčinke,používal to na zastavenie krvácania pri holení,vyzeralo to ako rúž.,len to bolo biele a tvrdé ako kameň
Antea
04.01.14,14:55
ja všetko hladám na fr.angl.teraz na ital.stránkach..oni tam nie su zvlášť ...sú medzi mydlami....aj na iných stránkach ked som našla tak medzi mydlami....
hej,našla som...........a kde vezmem kamenec na holiace mydlo:confused:
kamenec=mastenec ? Keď áno tak tuto:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/361/mastek-mastenec-1-kg
:eek: no to asi nie,keďže je vhodný napríklad na práškovanie pri montáži pneu apod a je zdraviu škodlivý
Ale asi normálne v drogoške....len ho budem musieť roztĺcť
Skús drogérie Teta, tam som to vygúglila, až máš niekde v dosahu.
lujza.j
04.01.14,14:55
lujza.j
04.01.14,14:59
Síran hlinitý bývá někdy nesprávně označován jako kamenec (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kamenec), ovšem kamence jsou podobné sloučeniny typizované síranem hlinito-draselným (http://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_hlinito-draseln%C3%BD) (KAl(SO4)2.12H2O).
kopretinka
04.01.14,15:03
Síran hlinitý bývá někdy nesprávně označován jako kamenec (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kamenec), ovšem kamence jsou podobné sloučeniny typizované síranem hlinito-draselným (http://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_hlinito-draseln%C3%BD) (KAl(SO4)2.12H2O).
neznášam chémiu,v škole to bola moja smrť
lujza.j
04.01.14,15:25
kopretinka
04.01.14,16:29
lujza.j
04.01.14,17:40
miesto mandlového som avokádový šlak to traf:(
lujza.j
05.01.14,09:23
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
http://prirodnaliecba.eu/nova-latka-kosmetice-zpusobuje-epidemii-koznich-alergii/
http://diva.aktuality.sk/clanok/39936/news-nebezpecna-kozmetika-konzervacna-latka-metylizotiazolinon-sposobuje-ekzemy/?utm_source=casprezeny.sk&utm_medium=article&utm_campaign=cross
kopretinka
05.01.14,13:00
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
http://prirodnaliecba.eu/nova-latka-kosmetice-zpusobuje-epidemii-koznich-alergii/
http://diva.aktuality.sk/clanok/39936/news-nebezpecna-kozmetika-konzervacna-latka-metylizotiazolinon-sposobuje-ekzemy/?utm_source=casprezeny.sk&utm_medium=article&utm_campaign=cross
švagrovi vadia iba parabény.....ale budem ho informovať....heheheee......nastraším ho
lujza.j
05.01.14,13:12
Hmm..Dove ...minule som same "fajnovosti" o nom citala...
hm,no neviem,môj švagor má neskutočné problémy,jediné,čo môže používať,je dove....môjmu mydlu neverí:(
http://prirodnaliecba.eu/nova-latka-kosmetice-zpusobuje-epidemii-koznich-alergii/
http://diva.aktuality.sk/clanok/39936/news-nebezpecna-kozmetika-konzervacna-latka-metylizotiazolinon-sposobuje-ekzemy/?utm_source=casprezeny.sk&utm_medium=article&utm_campaign=cross
švagrovi vadia iba parabény.....ale budem ho informovať....heheheee......nastraším ho
inak to že ...."môjmu mydlu neverí"poznám....moj brácho chytí moje mydlo a ide si umyť ruky:eek::D
lujza.j
05.01.14,13:13
ked si mala ten tuhý šampon....aký kus to bol?neviem ako ho mám nakrájať....či na nejaké "honty"-klády:Dalebo ako...dík
lujza.j
06.01.14,21:00
tak dva šampony a jedno mydlo namydlené....strašne som zvedavá na tie šampony:)
kopretinka
06.01.14,21:05
ja som dostala od alchymistky,také malé to bolo,dosť rýchlo sa minulo,aj keď ona tvrdí,že vydrží dlho....nakrájaj si ho na také kúsky,čo sa ti budú pohodlne držať.......aj keď teda to od nej bolo z nejakej formičky,nebolo krájané
lujza.j
06.01.14,21:15
včera som krájala prvé..kukala som na nete....robila som do srčieho chrbta....tak na dve "políčka" som nakrájala....
tiež som čítala, že dlho vydrží....len pri ako dlhých vlasoch....

váhu si kupovala cez net?
kopretinka
06.01.14,21:20
teraz som si objednala novú z netu,mala by vážiť aj gramy presne...
lujza.j
06.01.14,21:24
ja som chcela už neviem z aké stránky ...osobný odber v Seredi....že kolega mi to vyberie....odmietol....že aby sa nebodaj ...že predáva drogy:eek::D
kopretinka
06.01.14,21:25
blbec :D
lujza.j
06.01.14,21:30
najbližšie som našla v Senci:(
kopretinka
06.01.14,21:55
najbližšie som našla v Senci:(
čo?váhy? toto bolo bez poštovného
http://digitalne-vahy.sk/vreckove/134-vreckova-vaha-na-bylinky-1000g-1g.html#
lujza.j
06.01.14,21:58
jak bez poštovného?to existuje....pri takej sume?
lujza.j
06.01.14,22:01
najbližšie som našla v Senci:(
čo?váhy? toto bolo bez poštovného
http://digitalne-vahy.sk/vreckove/134-vreckova-vaha-na-bylinky-1000g-1g.html#
to je tá Sered
kopretinka
06.01.14,22:05
hej?? :D
lujza.j
06.01.14,22:12
ale ja tam vidím poštovné...
kopretinka
06.01.14,22:28
keď som dala do košíka,tak tam vyskočil taký kód,zadala som ho a poštovné sa odrátalo....možno to bola iba akcia,možno som bola 1000 zákazník,neviem,skús.
lujza.j
07.01.14,05:49
Ahaá...skusim...dikes
kopretinka
07.01.14,08:10
nechápem,objednala som si,budem platiť prevodom vopred a z firmy iba automatický email,že kým nebude zaplatené,tak nepošlú a čakajte na číslo účtu........som nepochopila,veď číslo účtu má byť zverejnené na stránke........chcem platiť a nedá sa....to čo toto:eek:

váhu som objednala 1.1.,dnes konečne,že bola nachystaná na expedovanie....
lujza.j
07.01.14,11:15
Jaj tak to ja nic...ja prevodom neplatim nic....este som silne staromodna...
Nandrolon
07.01.14,11:33
kopretinka, tú váhu používam už niekoľko rokov na modelárčenie.
Tá váha je ultra presná, skúšal som vážiť nové 1-centové mince a potom som si pozrel ich proporcie na stánke národnej banky slovenska a skutočne vážila úplne presne, aj keď som ich tam dal 10 ks a vydelil to, sedelo to, sám som tomu neveril.
Bral som ju tu, je bez poštovného, akurát počítaj s dodaním za 4-6 týždňov
http://dx.com/p/digital-pocket-scale-2lb-1kg-1165 bral som ich aj pre kamošov, a všetci spokojní.
lujza.j
07.01.14,17:06
chcela som si dnes v mojej lekárni po minulom sondovaní kúpiť ricínový....som zahlásila , že 1l...tak som asi vzbudila obavu, že niekoho asi chcem ....takže nič
kopretinka
07.01.14,20:50
chcela som si dnes v mojej lekárni po minulom sondovaní kúpiť ricínový....som zahlásila , že 1l...tak som asi vzbudila obavu, že niekoho asi chcem ....takže nič
kúp si v pgchem-e


kopretinka, tú váhu používam už niekoľko rokov na modelárčenie.
Tá váha je ultra presná, skúšal som vážiť nové 1-centové mince a potom som si pozrel ich proporcie na stánke národnej banky slovenska a skutočne vážila úplne presne, aj keď som ich tam dal 10 ks a vydelil to, sedelo to, sám som tomu neveril.
Bral som ju tu, je bez poštovného, akurát počítaj s dodaním za 4-6 týždňov
http://dx.com/p/digital-pocket-scale-2lb-1kg-1165 bral som ich aj pre kamošov, a všetci spokojní.
ja mám váhu už objednanú,už len čakám na dodanie.
kopretinka
10.01.14,17:16
váha došla včera........jedna objednávka zaplatená,čakám na dodanie......druhá objednávka za skoro 40evryyyyyyyy :eek:..........a to som zobrala liter ricínového,liter kokosáku a inak samé drobnosti....iiii..........iii..........
lujza.j
10.01.14,17:25
tak želám spokojnosť a presnosť vo vážení:D
mne tento týždeň prišli íly za 20e:(
váhu idem obj. našla som nebojácneho kolegu:Dk osobnému odberu....
kde si robila objednávku?
kopretinka
10.01.14,17:45
murumuru a pgchem.........íl som chcela aj ja,neviem veru,či som objednala ....tak som kukla do objednávky na muru....hej,je tam rhassoul,aj bahno z mrtveho mora.......už som aj zabudla,na čo som to chcela:confused:
lujza.j
10.01.14,18:04
íly som ja ako obyčajne ako zmyslov zbavená:mad::Dsom to otvorila, že kolko som toho :eek:že kam to šecko...idem kuknúť recepty...asi 5druhov som...
lujza.j
10.01.14,19:47
Zregenerujte si suchú a popraskanú pokožku
Sójový olej je vďaka svojmu obsahu využívaný aj na vonkajšie použitie. Regeneruje suchú a popraskanú pokožku. Tiež dokáže premastiť a liečiť problémové partie pokryté ekzémom, alebo aknóznu pleť. Niektorí maséri zas objavili jeho čaro a používajú ho na masáže celého tela, pretože pokožku zanecháva príjemne hebkú a hydratovanú.
zajtra zmydlím aj so sójovým...
kopretinka
10.01.14,19:51
ja neviem sójový zohnať,pred pár rokmi normálne v potravinách,nikto to nežral.....teraz ho nikde neni....a ak majú,tak je bio za šialené prachy
lujza.j
10.01.14,19:55
ja som ho omylom 1l...tuším miesto jojobového...na mydlovom ho majú...nechcelo sa mi ísť včera do SPAR-u....tam majú dosť olejov...
čím by sa dal nahradiť ricínový došiel mi...
kopretinka
10.01.14,20:03
nefím,ricínový je na tvorbu bublín....na mydlovom nemajú oleje
lujza.j
10.01.14,20:11
marocký íl som kupila aj ja....teraz to kukám lebo už som ani nevedela....biely,žltý,červený,zelený:D
kopretinka
10.01.14,20:13
načo som brala to bahno neviem:confused::eek:
lujza.j
10.01.14,20:15
a ja?načo toho tolko?:D:eek:600g
lujza.j
10.01.14,20:16
bahno ved do mydla či iné?:)
kopretinka
10.01.14,20:16
asi :D
lujza.j
10.01.14,20:19
kopretinka
10.01.14,20:31
to len íl si tam kupovala, a poštovné?
lujza.j
10.01.14,20:45
aj poštovné bolo:(...všetky som tam kupovala...
kopretinka
10.01.14,20:46
drahé? lebo tie íly majú aj na muru....ale zas na koze je lacnejšie bambu
lujza.j
10.01.14,20:54
no teraz ked som kukala na fakturu sa mi zdá že áno...čo už...škoda že na mydlovom nemajú všetko...
kopretinka
10.01.14,20:55
ale ved na mydlovom majú iba mydlové hmoty.......
lujza.j
10.01.14,21:03
jak hmoty? ved ja tam oleje kupujem....
kopretinka
10.01.14,21:04
ukáž........
lujza.j
10.01.14,21:05
kopretinka
10.01.14,21:13
http://www.silikonovysvet.cz/sk/58-vyroba-mydla
to ako majú tie stránky urobené??:eek:
lujza.j
10.01.14,21:15
http://www.silikonovysvet.cz/sk/58-vyroba-mydla
to ako majú tie stránky urobené??:eek:
klikneš na nápis mydlový svet.cz a hotovo:)
kopretinka
10.01.14,21:16
http://www.silikonovysvet.cz/sk/58-vyroba-mydla
to ako majú tie stránky urobené??:eek:
klikneš na nápis mydlový svet.cz a hotovo:)
no ved som klikla........
lujza.j
10.01.14,21:21
a čo nič?
kopretinka
10.01.14,21:32
a čo nič?
veď mne sa otvára len to,kde sú tie hmoty a farby a umelé vône....viac nič
lujza.j
11.01.14,09:15
a čo nič?
veď mne sa otvára len to,kde sú tie hmoty a farby a umelé vône....viac nič
jáj ..tak to ja neviem prečo...a tu: http://www.mydlovysvet.cz/sk/166-kozmeticke-oleje-a-masla
kopretinka
11.01.14,09:55
toto mi ide......
Antea
11.01.14,14:40
a čo nič?
veď mne sa otvára len to,kde sú tie hmoty a farby a umelé vône....viac nič
jáj ..tak to ja neviem prečo...a tu: http://www.mydlovysvet.cz/sk/166-kozmeticke-oleje-a-masla
Oni majú aj silikónový svet, ja som zo začiatku tam chodila, až neskoršie som zbadala ten mydlový. Inak dievčence ja tiež začínam zvesela v novom roku, farby , miky, vitamín E a tak ďalej, átak ďalej, nech je sranda nie?:)
kopretinka
11.01.14,14:42
miky sa mi zdajú drahé.....keby som mala výrobňu,tak neváham........ale na rozdávanie...hm..
lujza.j
11.01.14,14:53
myslím, že stránka je robená nejak zmätočne...ja som raz dávno zvlášť obj.z jednej a potom zvlášť z druhej....ale došlo to ok s jedným poštovným...
lujza.j
11.01.14,17:08
dievčatá chcela som sa spýtať robíte mixy vôni?že či máte nejakú ...čo ste vyexperimentovali ..dík
kopretinka
11.01.14,17:11
nie....ja som nemiešala...
kopretinka
26.01.14,09:55
:D
lujza.j
26.01.14,10:11
:D...pekne sa ti podarili....
kopretinka
26.01.14,10:50
celkom je to fuška......uhádnuť tú mieru,koľko to navlhčiť,aby to držalo pokope.....
lujza.j
26.01.14,10:56
celkom je to fuška......uhádnuť tú mieru,koľko to navlhčiť,aby to držalo pokope.....
každopádne si to zmákla:)...šikula...
kopretinka
26.01.14,11:00
skúšala som aj tuhý šampón a mydlo na holenie podľa receptu z netu,ani jedno nestvrdlo,a bolo cítiť naoh,tak som prerobila......no neviem,nevyzerá to,že to chce stvrdnúť.....zo šampónu taký maglajz vznikol :(
ale šampón pení dobre....
lujza.j
26.01.14,11:02
ja som robila dva...jedným som sa už...pení dobre tiež... len sa trochu človek narobí...možno keby som mala ako kedysi 3cm vlasy:D...dnes skúsim druhý....
lujza.j
26.01.14,11:06
Sol do kupela...moja domaca...
kopretinka
26.01.14,11:11
Sol do kupela...moja domaca...
pekne si pobalila
kopretinka
26.01.14,11:12
ja som robila dva...jedným som sa už...pení dobre tiež... len sa trochu človek narobí...možno keby som mala ako kedysi 3cm vlasy:D...dnes skúsim druhý....
ja som mala od alchymistky........vlasy mám do pol chrbta..........mne sa nezdalo,žeby som sa narobila :rolleyes:
lujza.j
26.01.14,11:15
ja som robila dva...jedným som sa už...pení dobre tiež... len sa trochu človek narobí...možno keby som mala ako kedysi 3cm vlasy:D...dnes skúsim druhý....
ja som mala od alchymistky........vlasy mám do pol chrbta..........mne sa nezdalo,žeby som sa narobila :rolleyes:
no ja tiež také vlasy...no...ale zase nemôžeš povedať , že pení ako normál šampón hneď...či len mne sa zdá...ako mne to nevadí....:)
ja čo sa bude dať a budem vedieť všetko si vyrobím.....
kopretinka
26.01.14,11:33
tak jasné,treba na viac miestach pošúchať tým šampónom,ale nevadí mi to
lujza.j
26.01.14,12:28
vlasy rozčešem aj bez kondicioneru....
Antea
26.01.14,14:12
Dievčence ja se z vás picnu, Kopretinka to máš šumivky?
kopretinka
26.01.14,14:28
Dievčence ja se z vás picnu, Kopretinka to máš šumivky?
anooooooo :D
Antea
26.01.14,16:33
Dievčence ja se z vás picnu, Kopretinka to máš šumivky?
anooooooo :D
aj ja chceém:)
kopretinka
26.01.14,16:37
Dievčence ja se z vás picnu, Kopretinka to máš šumivky?
anooooooo :D
aj ja chceém:)
kúpiť alebo urobiť?
Antea
26.01.14,19:34
Dievčence ja se z vás picnu, Kopretinka to máš šumivky?
anooooooo :D
aj ja chceém:)
kúpiť alebo urobiť?
urobiť, len kedy
kopretinka
26.01.14,19:38
to netrvá tak dlho,treba robiť v malom množstve,teraz to rýchlo schne,kúri sa,je teplo,musela som dosť vody pridať a často.....mala som viac hmoty zarobenej.
Antea
27.01.14,08:18
to netrvá tak dlho,treba robiť v malom množstve,teraz to rýchlo schne,kúri sa,je teplo,musela som dosť vody pridať a často.....mala som viac hmoty zarobenej.
Dík za rady
Antea
01.02.14,15:36
tak som trochu srdiečkovo mydlovala, dúfam, že tie fotky dobre prilepím aj keď niektoré nie sú veľmi vydarené
Tweety
01.02.14,15:37
Pekné sú.
Antea
01.02.14,15:42
Pekné sú.
Ďakujem
lujza.j
01.02.14,16:01
waw....prekrásne:)...piplavé....
Antea
01.02.14,16:06
waw....prekrásne:)...piplavé....
hej trochu som sa pohrala, aj s krabičkami, niektoré fotky mi nezobralo asi boli veľké alebo čo.
lujza.j
01.02.14,16:17
waw....prekrásne:)...piplavé....
hej trochu som sa pohrala, aj s krabičkami, niektoré fotky mi nezobralo asi boli veľké alebo čo.
nech sa všetky do jedného predajú, želám:)...ja som dnes chcela mydliť....ale urobila som si na zajtra testovací peeling.....som si povedala, že každú nedelu sa vyšurujem nejakou fajnovostou....a urobila dve soli....
chcem robiť s marockým ílom...
Antea
01.02.14,16:38
waw....prekrásne:)...piplavé....
hej trochu som sa pohrala, aj s krabičkami, niektoré fotky mi nezobralo asi boli veľké alebo čo.
nech sa všetky do jedného predajú, želám:)...ja som dnes chcela mydliť....ale urobila som si na zajtra testovací peeling.....som si povedala, že každú nedelu sa vyšurujem nejakou fajnovostou....a urobila dve soli....
chcem robiť s marockým ílom...
Ja sa k inému akosi neviem dostať, len šľahané maslá robím. Kúpeľnú soľ robíš z morskej alebo z himalájskej?
kopretinka
01.02.14,16:40
tak som trochu srdiečkovo mydlovala, dúfam, že tie fotky dobre prilepím aj keď niektoré nie sú veľmi vydarené
trochu ich opíš,aké oleje,vône a tak.....
kopretinka
01.02.14,16:41
Ja sa k inému akosi neviem dostať, len šľahané maslá robím. Kúpeľnú soľ robíš z morskej alebo z himalájskej?
môžeš aj z normálnej kuchynskej.....
lujza.j
01.02.14,16:44
waw....prekrásne:)...piplavé....
hej trochu som sa pohrala, aj s krabičkami, niektoré fotky mi nezobralo asi boli veľké alebo čo.
nech sa všetky do jedného predajú, želám:)...ja som dnes chcela mydliť....ale urobila som si na zajtra testovací peeling.....som si povedala, že každú nedelu sa vyšurujem nejakou fajnovostou....a urobila dve soli....
chcem robiť s marockým ílom...
Ja sa k inému akosi neviem dostať, len šľahané maslá robím. Kúpeľnú soľ robíš z morskej alebo z himalájskej?
iba z morskej....v lete nakúpim sol na dovolenke v HR:D
kopretinka
01.02.14,16:49
iba z morskej....v lete nakúpim sol na dovolenke v HR:D
a nevýjde lacnejšie kúpiť v potravinách?
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002014206032
lujza.j
01.02.14,16:52
to uvidím tam:)...už si nepamätám za kolko ju tam majú....je ich ...žiadny dovoz...ale dík hentú kupujem za 75cent v kaufláči...táto cena je iba cez net, alebo aj v normálne v tesku..
kopretinka
01.02.14,16:54
to uvidím tam:)...už si nepamätám za kolko ju tam majú....je ich ...žiadny dovoz...ale dík hentú kupujem za 75cent v kaufláči...táto cena je iba cez net, alebo aj v normálne v tesku..
je to na stránke Tesco-potraviny domov,tam sú aktuálne ceny.....si myslím....aj keď sa mi to zdá nejaké lacné
Antea
01.02.14,17:00
tak som trochu srdiečkovo mydlovala, dúfam, že tie fotky dobre prilepím aj keď niektoré nie sú veľmi vydarené
trochu ich opíš,aké oleje,vône a tak.....
kokosový, olivový, palmový, slnečnicový a repkový, tie ružové a čierne /malo byť/3,5,6, mufina je skúšobná, vôňa ruža-konvalinka, tie biele srandičky sú hotové palmové vločky, ale pri krájaní sa truchu vylamovali lebo nebola rovnaká tvrdosť, 4 mliečne podľa alchimistky, a pridaná tabletka uhlia bez vône, 1 s hodvábom, bez medu podľa alchimistky len tá ozdoba je z ružových a 2 glycerínové
Teda napísala som to ako tatár
lujza.j
01.02.14,17:04
kopretinka
02.02.14,16:32
tuhý šampón práve otestovaný na hafovi :D
Moja SRO
02.02.14,16:36
Dávam do pozornosti, mydielka sú krásne:

https://www.facebook.com/varholshomemade.sk
lujza.j
02.02.14,16:41
Dávam do pozornosti, mydielka sú krásne:

https://www.facebook.com/varholshomemade.sk
krásne....ale ja sa mydielkami z hmoty neumývam:)
kopretinka
02.02.14,16:42
z kupovanej mydlovej hmoty a nehanbí sa nazývať to hand made? roztopí hmotu a naleje do formičky.............no to už je len umenie........
lujza.j
02.02.14,16:43
tuhý šampón práve otestovaný na hafovi :D
ty testuješ na vlastnom....a ešte k tomu zvierati :Dpotom daj vedieť....či je spokojný:D
ja testujem na vlastnom decku:D
kopretinka
02.02.14,16:44
hafovi sa neľúbi ani psačí šampón :D
ale tento môj má výhodu,že sa dobre vymyje a neostáva v srsti
lujza.j
02.02.14,16:46
z kupovanej mydlovej hmoty a nehanbí sa nazývať to hand made? roztopí hmotu a naleje do formičky.............no to už je len umenie........
no lenže...krásne voňajú a majú peknú formu:).....ja to poznám....nad original ručne doma z TOP olejov...ohrňajú nos....z hmoty bedú hned...ja to už neriešim
lujza.j
02.02.14,16:47
idem robiť s bielym íľom...konečne som sa rozhýbala....len sol a peelingy som robila....
cacka
02.02.14,17:23
Dievčence a nepoznáte nektorá tieto mydielka? Chcela by som si objednať (nie som taká zručná ako vy), len či náhodou ste neskúšali....čo poviete?

http://zore.sk/shop/bio-prirodne-mydla/mydla-s-bio-arganovym-olejom.html
lujza.j
02.02.14,17:26
Dievčence a nepoznáte nektorá tieto mydielka? Chcela by som si objednať (nie som taká zručná ako vy), len či náhodou ste neskúšali....čo poviete?

http://zore.sk/shop/bio-prirodne-mydla/mydla-s-bio-arganovym-olejom.html
hmmm...nepoznám...ja osobne by som si nekúpila...
kopretinka
02.02.14,17:28
nie,nepoznám........keď teda chceš z netu,tak aspoň od slovenskej mydlárky Ponio,keď si nás s Lujzou ohrdla ;)
cacka
02.02.14,17:32
Tie už mám veru vyskúšané, ale zdá sa mi, že sa veľmi rýchlo a míňajú a sú také mazľavejšie. Ale ostatné vecičky čo mám od nej dezodoranty, šampúch a masážne kocky, tak tie sú suprové.
cacka
02.02.14,17:33
Dievčence a nepoznáte nektorá tieto mydielka? Chcela by som si objednať (nie som taká zručná ako vy), len či náhodou ste neskúšali....čo poviete?

http://zore.sk/shop/bio-prirodne-mydla/mydla-s-bio-arganovym-olejom.html
hmmm...nepoznám...ja osobne by som si nekúpila...

A prečo nie?
kopretinka
02.02.14,17:38
Tie už mám veru vyskúšané, ale zdá sa mi, že sa veľmi rýchlo a míňajú a sú také mazľavejšie. Ale ostatné vecičky čo mám od nej dezodoranty, šampúch a masážne kocky, tak tie sú suprové.
mazľavejšie preto,že sú možno z olivového oleja a málo vyzreté.rýchlo sa to minie vtedy,keď sa to rozmočí,musí to byť v mydelničke s otvormi,aby voda mohla odtekať.........a možno tie veci robí príliš malé.......tak sa rýchlo minú.Nuž,60 gramový šampúch je ozaj maličký.........a 6,60 za to je riadna pálka........
Moja SRO
02.02.14,17:49
z kupovanej mydlovej hmoty a nehanbí sa nazývať to hand made? roztopí hmotu a naleje do formičky.............no to už je len umenie........

každý nejak začína, verím, že časom dosiahne tvojej dokonalosti