kopretinka
11.05.14,19:43
nové........ružové srdiečka sú s kvetinovou vôňou,tie farebné ovály sú s hodvábom,ďalšie srdiečka sú s levanduľovou vôńou,a to posledné je s macerátom z bobkového listu.....
lujza.j
11.05.14,18:11
som nemydlila už pekne dlho:(...srdiečka sú krájané..či jednotlivo vo formičke?
kopretinka
11.05.14,18:17
tie ružové sú nalievané do formičiek,tie modré sú vykrajované vykrajovátkom.To je to mydlo,čo sa mi farba nepodarila,dala som fialovú a ona sa zmenila na ružovú,potom postupne sa to takto oddelilo,že hore vrstvička ružovej a ostatné modré.
lujza.j
11.05.14,18:19
čo si spravila s tými vykrajovancami?..tiež som najprv , že takto by som tie svadobné...
kopretinka
11.05.14,18:21
tie zvyšky som postrúhala a zatiaľ nič......možno roztopím a prerobím,skombinujem.....alebo sa to dá použiť aj také nastrúhané,naberieš strúhance a normálne v dlani rozmydlíš
lujza.j
11.05.14,18:22
tie zvyšky som postrúhala a zatiaľ nič......možno roztopím a prerobím,skombinujem.....alebo sa to dá použiť aj také nastrúhané,naberieš strúhance a normálne v dlani rozmydlíš
ja som to už videla...predávať v celofáne do kúpeľa:D
lujza.j
17.05.14,13:21
skúsenosť nemám....ani nechcem....
sú aj lacnejšie tu: http://www.yamunashop.sk/yamunashop/eshop/7-1-Mydla-lisovane-za-studena/0/5/49-Nechtikove-mydlo-110g

spôsob výroby mydla, je metoda za studena a za tepla....domáce natur mydlo je pre mňa to ktoré je ručne krájané....mydlo ktoré ide do lisu, je krásne lesklé - uhladené, je tam chémia navyše...inak by sa lis lepilo.....
cacka
17.05.14,13:38
skúsenosť nemám....ani nechcem....
sú aj lacnejšie tu: http://www.yamunashop.sk/yamunashop/eshop/7-1-Mydla-lisovane-za-studena/0/5/49-Nechtikove-mydlo-110g

spôsob výroby mydla, je metoda za studena a za tepla....domáce natur mydlo je pre mňa to ktoré je ručne krájané....mydlo ktoré ide do lisu, je krásne lesklé - uhladené, je tam chémia navyše...inak by sa lis lepilo.....

Presne tak...a preto tam nie je ani uvedené podrobné zloženie výrobku...a to ma týchto stránkach akože "prírodnej kozmetiky" udivuje...
lujza.j
17.05.14,13:45
inak je to nenápadná reklama....
Kvaka
17.05.14,13:56
Mydlárky šikovnice, skúšali ste vyrobiť aj mydlové vločky na pranie? Určite je to mydlo silnejšie, ako toaletné, ale dali by sa tam zúžitkovať tie zbytky. Niekedy začiatkom 70 tych rokov som vo vločkách občas ručne prala detské veci, niečo aj vo vírivej práčke. V automatickej sa už nedalo, moc to penilo.
lujza.j
17.05.14,16:32
minule som "vločky"ešte ako mydlo....páska do koša:)asi 3kg...
kopretinka
17.05.14,16:38
Mydlárky šikovnice, skúšali ste vyrobiť aj mydlové vločky na pranie? Určite je to mydlo silnejšie, ako toaletné, ale dali by sa tam zúžitkovať tie zbytky. Niekedy začiatkom 70 tych rokov som vo vločkách občas ručne prala detské veci, niečo aj vo vírivej práčke. V automatickej sa už nedalo, moc to penilo.
tieto mydlá sa nedajú použiť na pranie,sú veľmi tučné.........mydlárky budú vedieť,o čom píšem-mydlo sa robí s pretučnením 5-15%,na pranie treba s pretučnením 0%.........a je to škoda,sú v tom dosť drahé oleje.Ja som síce tie moje prvé pokusy takto využila,bolo mi ľúto to vyhodiť,perie to dobre,ale práčka zostáva taká zanesená z toho....
Kvaka
17.05.14,17:17
Možno by niekto mal záujem o pracie mydlo, do neho by ste mohli v malom množstve pridať tie zbytky, to by nemuselo vadiť, nie? Lujzi, prečo 3kg do koša???
kopretinka
17.05.14,17:19
Možno by niekto mal záujem o pracie mydlo, do neho by ste mohli v malom množstve pridať tie zbytky, to by nemuselo vadiť, nie? Lujzi, prečo 3kg do koša???
ja som tiež vyhodila..........proste nepodarí sa niekedy..........možno som si zle odvážila hydroxid,alebo čo.......alebo som nevedela,že ako to má vyzerať.......
lujza.j
17.05.14,17:42
alebo sa mi nepáčila mydlina...bola slizová...vlastne aj viac toho bolo prvé pre začiatočníkov som robila z 2kg tuším repka -palmový...otrasné mydlo...aj 1kg 100% olivového...no už radšej nebudem loviť v pamati
Kvaka
17.05.14,18:13
Pamätám si z detstva, že sa na voľačo pri upratovaní používalo tzv. mazľavé mydlo, dobre sa s ním odstraňovali nečistoty, dnes sa to už možno moc nepoužíva, ale ak by ste našli technológiu k tomu, nemuseli by ste nič vyhadzovať. Určite by sa niekomu hodilo.
lujza.j
17.05.14,18:28
jáj..."Určite by sa niekomu hodilo"...ludia ledva kúpa tuhé mydlo na telo:)lebo je pohodlnejšie sa umyť sprcháčom.....humus v potravinách vadí každému.....ale to, že sa umývajú "JAR-ou" to im nevadí a umývanie vlasov detto.
kopretinka
17.05.14,18:38
Pamätám si z detstva, že sa na voľačo pri upratovaní používalo tzv. mazľavé mydlo, dobre sa s ním odstraňovali nečistoty, dnes sa to už možno moc nepoužíva, ale ak by ste našli technológiu k tomu, nemuseli by ste nič vyhadzovať. Určite by sa niekomu hodilo.
mazľavé mydlo si nepamätám,ale tuším sa s tým umývala podlaha.......hodilo by sa,keby sme to zadarmo rozdávali.......veľakrát ani zadarmo na vyskúšanie odo mňa nechcú.....alebo ak vezmú,tak len preto,že zadarmo.
Kvaka
17.05.14,20:16
To akože niekto naozaj zadarmo? Však suroviny sú drahé, nechápem to. Dievčence, treba si dopredu dohodnúť pravidlá, kamáráti buďme, ale dlhy si plaťme, sa hovorí.
Kvaka
17.05.14,20:20
jáj..."Určite by sa niekomu hodilo"...ludia ledva kúpa tuhé mydlo na telo:)lebo je pohodlnejšie sa umyť sprcháčom.....humus v potravinách vadí každému.....ale to, že sa umývajú "JAR-ou" to im nevadí a umývanie vlasov detto.
Nemyslím si, ja napríklad tekuté mydlo nikdy nepoužívam, aj na dovolenku si beriem svoje, kupujem už roky iba detské mydlo. Neviem si ale predstaviť mydlo na hlavu, aj keď kedysi v detstve sme si vlasy mydlom umývali. Občas niekto zabudne a kúpi mi sprchový gél, nehrozí, aby ostal u mňa, posuniem. :)
kopretinka
17.05.14,20:26
mydlo na vlasy nesadne každému,je dobré na nenarušené vlasy,čiže deťom a chlapom s krátkymi vlasmi vyhovuje......ja som skúšala vyrobiť,ale nemala som jeden olej,tak som nahradila iným....to bola podstatná chyba......mydlo bolo viac pretučnené,vlasy boli akoby mastné,ťažké.....2x som ho použila,ale fakt to sa nedalo.....potom som si umyla normálnym šampónom a mala som vlasy úplne úžasné.....totiž tým mydlom sa zregenerovali,premastili...bol to ako taký týždňový zábal :D
srska
17.05.14,20:29
jáj..."Určite by sa niekomu hodilo"...ludia ledva kúpa tuhé mydlo na telo:)lebo je pohodlnejšie sa umyť sprcháčom.....humus v potravinách vadí každému.....ale to, že sa umývajú "JAR-ou" to im nevadí a umývanie vlasov detto.
Nemyslím si, ja napríklad tekuté mydlo nikdy nepoužívam, aj na dovolenku si beriem svoje, kupujem už roky iba detské mydlo. Neviem si ale predstaviť mydlo na hlavu, aj keď kedysi v detstve sme si vlasy mydlom umývali. Občas niekto zabudne a kúpi mi sprchový gél, nehrozí, aby ostal u mňa, posuniem. :)
dtto
lujza.j
18.05.14,06:25
ja si mydlom-šampúchom umývam pačesy od februára a moj chlap ked je doma tiež...aj ked on má iný mini strih....dokonca urazený odchádza, že som mu žiadne nenabalila a musí si fabrickou šaumou umývať:D
detské mydlo...júj aj o tom som čítala, že použitý olej:eek: na výrobu používajú.....holt každý chce znížiť náklady a oklamať zákazníka:(a najvác zarobiť....
kopretinka
18.05.14,07:07
jaký šampúch?vlastný recept?
lujza.j
18.05.14,07:24
jaký šampúch?vlastný recept?
vlastný recept nie....vyšmejdený na zahraničných stránkach ...raz som tu dávala takú italy stránku boli tam aj šampúchy....
lujza.j
18.05.14,07:30
kopretinka
18.05.14,07:49
moje bomby
Peggynka
18.05.14,07:56
ja si mydlom-šampúchom umývam pačesy od februára a moj chlap ked je doma tiež...aj ked on má iný mini strih....dokonca urazený odchádza, že som mu žiadne nenabalila a musí si fabrickou šaumou umývať:D
detské mydlo...júj aj o tom som čítala, že použitý olej:eek: na výrobu používajú.....holt každý chce znížiť náklady a oklamať zákazníka:(a najvác zarobiť....
Lui a prášok na pranie si neskúšala ? Nie gél,ale suchý.
kopretinka
18.05.14,08:00
ja som recept na suchý prášok ešte nenašla.........
Peggynka
18.05.14,08:10
ja som recept na suchý prášok ešte nenašla.........
Na biele by som skúsila perkarbonát + TAED,ale mám dilemu na farebné.
kopretinka
18.05.14,08:18
ja som recept na suchý prášok ešte nenašla.........
Na biele by som skúsila perkarbonát + TAED,ale mám dilemu na farebné.
no veď toto.......
lujza.j
18.05.14,08:32
prášky prachové?...neviem či som niekde videla recept..tekutý možno aj hej...do tohto levelu som ešte nepreskočila....tento telový level...už zožral dosť peňazí:(...takže sa do iného zatiaľ nechystám....
kopretinka
18.05.14,09:02
našla som recept bez taedu a bez pekarbonátu....ale no,neviem.....kocka mydla (100G) a 1kg sódy na pranie......mydlo postrúhať,zmiešať,dávkovať menej ako prášok.....
kopretinka
18.05.14,15:16
http://www.ajurveda-shop.eu/ajurveda/kozmetika/dr-frej-neem-bylinne-mydlo-prirodne-ajurvedske-mydlo-pre-zdravu-pokozku-rucne-vyrabane/
som náhodou našla......len neviem,kde je ten 100% nimbový olej,keď vo výrobku sa nenachádza....a ešte jedna vec,vraj 100% prírodné,ja teda neviem,ale prírodný parfum? to je aký?
lujza.j
18.05.14,15:18
http://www.ajurveda-shop.eu/ajurveda/kozmetika/dr-frej-neem-bylinne-mydlo-prirodne-ajurvedske-mydlo-pre-zdravu-pokozku-rucne-vyrabane/
som náhodou našla......len neviem,kde je ten 100% nimbový olej,keď vo výrobku sa nenachádza....a ešte jedna vec,vraj 100% prírodné,ja teda neviem,ale prírodný parfum? to je aký?
tak to ti to....už do toho moc vidíme:D
Kvaka
18.05.14,15:25
Kopretinka toto "Melia Azadirachta seed oil" je asi nimbový olej, daj do vyhľadávača.
lujza.j
18.05.14,15:27
Neem oil-nimbový olej
Kvaka
18.05.14,15:39
kopretinka
18.05.14,15:40
Neem oil-nimbový olej
http://www.biocosmethic.com/en/neem-oil-melia-azadirachta-seed-oil-bce1064
.........všade sa píše iba neem alebo nimbový......zas som o čosi múdrejšia
lujza.j
18.05.14,15:42
do kelu ozaj:D
kopretinka
18.05.14,15:48
hm,hodila som to do kalkulačky,podľa mňa je to blbosť,nemá to žiadnu čistiacu schopnosť ani penivosť.......
Kvaka
18.05.14,16:01
Máte nejaké mydielko pre 2,5 ročné dieťa, ktoré má nábeh na atopický ekzém? Nemá ho rozvinutý, ale pokožka je veľmi citlivá. Používajú preň do kúpeľa oleje, stále ju mastia nejakými masťami z lekárne.
kopretinka
18.05.14,16:05
Máte nejaké mydielko pre 2,5 ročné dieťa, ktoré má nábeh na atopický ekzém? Nemá ho rozvinutý, ale pokožka je veľmi citlivá. Používajú preň do kúpeľa oleje, stále ju mastia nejakými masťami z lekárne.
nemám,ale môžem urobiť nejaké špeciálne.......len to hneď nebude,musí nejaký čas zrieť.......
lujza.j
18.05.14,16:10
moje decko je atopik...používa čo "uvarím":)...ale s konopným olejom som mala....ešte nejaké...
Kvaka
18.05.14,16:13
Kopretinka, našla som olej, ktorý by tam mohol ísť http://www.svetharmonie.sk/telove-oleje+138/borakovy-olej-50-ml/, pozri si to.
Kvaka
18.05.14,16:15
Konopný som kúpila malej, používali to aj do kúpeľa. V lekárni som kupovala, už nepamätám presne, ako sa volal ten prípravok do kúpeľa.
kopretinka
18.05.14,16:18
Máte nejaké mydielko pre 2,5 ročné dieťa, ktoré má nábeh na atopický ekzém? Nemá ho rozvinutý, ale pokožka je veľmi citlivá. Používajú preň do kúpeľa oleje, stále ju mastia nejakými masťami z lekárne.
niečo som našla k tomu ekzému
Atopický ekzém má téměř každý čtvrtý člověk ve střední Evropě. Tohle svědivé zánětlivé kožní onemocnění bývá vyvoláno alergickou reakcí nebo suchostí kůže. Současně s atopickým ekzémem se objevují i nemoci sliznic, jako jsou chronické rýmy, bronchitidy, záněty spojivek a při neléčeném atopickém ekzému se může objevit astma. Co tedy dělat když už naše dítě nebo nás atopický ekzém postihl?
Při atopickém ekzému se neškrábejte

Nenoste vlněné svetry. Vlna má drsný povrch a zapříčiňuje svědění.
Buďte opatrní na barvené oblečení, spíše volte přírodní odstíny. Možná Vás to překvapí, ale doporučuje se nosit oblečení ze second handu, které je již dostatečně seprané a neobsahuje již chemické látky.
Kovové knoflíky, druky nebo zipy natřete zespod bezbarvým lakem na nehty. Jinak se nevyhnete podráždění pokožky kovy.
Vyřaďte drsné ložní prádlo a froté. Vhodnější je bavlněné nebarvené povlečení, které rychle vstřebá pot a chrání tak pokožku před svěděním.
Miminka podložte v místech, kde se dotýkají se podložky pokožkou s ekzémem, jemnou třeba hedvábnou látkou, která není uměle barvená.
Dobře pečujte i o svá chodidla, vyvarujte se dráždivých materiálů. Noste spíše koženou obuv než syntetiku.
Prádlo perte v šetrných pracích prostředcích. Osvědčilo se vůbec nepoužívat aviváže.

Při atopickém ekzému se promazávejte

Na promazání suché pokožky doporučujeme Intenzivní krém Mrtvé moře nebo Tělové mléko z Mrtvého moře. Tyto výrobky mají výrazně klidnící účinky s dlouhotrvajícím efektem.

Pátrejte po provokačních faktorech ekzému, které Vám obtíže způsobují a vyhýbejte se jim!
Koupejte se ve slané vodě

Většina atopiků po návratu z dovolené u moře pocítí výrazné zlepšení a zklidnění kůže. Čím to je? Moře obsahuje celou řadu přírodních minerálních látek, které pokožku přirozeně ozdravují a nedráždí. Nejvyšší koncentraci minerálů má Mrtvé moře. Samozřejmě, pomáhá dovolená u moře, ale solnou lázeň ze soli Mrtvého moře si lehce připravíte i doma.
Jídelníček při ekzému
Potraviny se jako provokační faktor ekzému uplatňují hlavně u dětí. Nemusí se ale jednat o pravou alergii, ale spíše o různé intolerance (tedy testy na potraviny jsou negativní). Výsledek je však při nekontrolovaném jídelníčku z hlediska kožního bohužel stejný, ekzém se po požití nesprávné potraviny aktivuje. Nejčastějšími potravinovými alergeny jsou:

kravské mléko
vejce
sója a pšenice
lepek
ořechy
citrusové plody a aromatické ovoce
ryby
rajčata
potravinová barviva
Velkými alergeny jsou ČOKOLÁDA a KAKAO

Tyto potraviny z jídelníčku atopika raději úplně vyřaďte.
kopretinka
18.05.14,16:20
Kopretinka, našla som olej, ktorý by tam mohol ísť http://www.svetharmonie.sk/telove-oleje+138/borakovy-olej-50-ml/, pozri si to.
je tam popis:takže toto skôr konzumovať.
Pri vnútornom použití znižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáha pri atopickom ekzéme.
lujza.j
18.05.14,16:23
pomáha zmierniť alebo dokonca úplne vyliečiť kožné problémy, ako suchá pokožka, atopický ekzém alebo psoriáza
konopný olej
http://www.feelgood.sk/produkt/konopny-olej-bio-1
kopretinka
18.05.14,16:27
Kvaka,nemastite dieťa lekárenskými masťami,skúste len ten čistý konopný olej,určite máte nejaký bio obchod u vás,prípadne aj v lekárni ho možno majú
kukučka
18.05.14,17:35
My už dva roky používame len kokosový, aj k moru, natrieť až po polhodine, žiadne
XY -faktorové chemické šmejdy, navyše škodlivé a predražené. Aj s pätami mám pokoj.
lujza.j
18.05.14,17:44
lujza.j
18.05.14,17:45
My už dva roky používame len kokosový, aj k moru, natrieť až po polhodine, žiadne
XY -faktorové chemické šmejdy, navyše škpodlivé a predražené. Aj s pätami mám pokoj.

na nožky som si urobila svoj:---:)
Katy a R
18.05.14,17:50
Máte nejaké mydielko pre 2,5 ročné dieťa, ktoré má nábeh na atopický ekzém? Nemá ho rozvinutý, ale pokožka je veľmi citlivá. Používajú preň do kúpeľa oleje, stále ju mastia nejakými masťami z lekárne.
vhodnejšia je emulzia na citlivú pokožku! takže nejaké mliečko vyskúšať! (ak teda hovoríme len o premastení pokožky)
lujza.j
18.05.14,18:03
ja som mojemu decku urobila krém-masť bambucké máslo s konopným olejom, je velmi spokojná a ja tiež...nie je tam žiadna chémia...
Kvaka
18.05.14,19:00
vhodnejšia je emulzia na citlivú pokožku! takže nejaké mliečko vyskúšať! (ak teda hovoríme len o premastení pokožky)Toto večer dávali malej http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/excipial-u-lipolotio-6838.html
teraz neviem, už neopatrujem chodí do škôlky.
lujza.j
18.05.14,19:45
toto dáva asi každý....na letáku bez hanby , že noc masť s kortikoidmi:(
Katy a R
19.05.14,06:25
toto dáva asi každý....na letáku bez hanby , že noc masť s kortikoidmi:(
ako si to myslela? - ve´d to nie je je masť a ani kortikoidy tam nie sú ?
lujza.j
19.05.14,06:38
Nie v pribalovom baliku k tejto masti uz doporucuju kortikoidnu...tak som to myslela.v danom mlieku je ako ucinna latka urea-močovina....
lujza.j
19.05.14,16:58
dievčatá ak by ste náhodou narazili na nejaké obaly na kozmetiku....prilepte ..dakujem:)
cacka
20.05.14,05:29
dievčatá ak by ste náhodou narazili na nejaké obaly na kozmetiku....prilepte ..dakujem:)

priliepam...
http://www.murumuru.sk/kozmeticke-balenia
http://eshop.nobilis.cz/obaly/?cur=1
lujza.j
20.05.14,05:36
Dakujem poznam....ceny obalov su katastrofalne....+postovne otras....
cacka
20.05.14,08:07
Ja som zatiaľ nepotrebovala takéto obaly kupovať. Stále recyklujem tie čo mám doma po predchádzajúcich krémikoch, takže ani neviem ako sa pohybujú ceny. Skrátka...čo mi frnklo do nosa, tak som prilepila....
lujza.j
20.05.14,08:10
V pohode:) tiez rovnako,ale aj som uz kupovala....inak kade chodim tade žebrem obaly zo vsetkeho...
kopretinka
21.05.14,12:49
neskúsila si lekáreň,či by nepredali prázdny obal? ale len v takej,kde zarábajú mastičky....
kopretinka
21.05.14,14:01
kúpila som konopný olej,tak skúsim mydlo pre atopikov,kto má záujem,ohláste sa :)
lujza.j
21.05.14,15:23
lekáreň 0 bodov
Auri
22.05.14,06:05
Tak si Vas tu zvyknem citat, fandim Vam, odvahu uvarit vlastne mydlo som vsak nenabrala.

....no k veci. Vcera ako som pozerala na spunta, ako sa hra s plastelinou ma napadla lujza.....plastelina je teraz v takych plastovych teglikoch s vrchnakom, mozno by sa hodilo po umyti. Su vacsie aj mensie.

Len taky napad. Piste dalej, raz mozno skusim aj ja :-)
lujza.j
22.05.14,06:15
Dakujem...mile:) ja uz aj potraviny..teda ak vo flasi,aby sa mi hodila...horsie ked sa nehodi potravina,ale flaska ano:Dked viem,ze flaska tolko stoji prazdna...potom aku hodnotu ma vlastne ta potravina....
Peggynka
22.05.14,06:47
Dakujem...mile:) ja uz aj potraviny..teda ak vo flasi,aby sa mi hodila...horsie ked sa nehodi potravina,ale flaska ano:Dked viem,ze flaska tolko stoji prazdna...potom aku hodnotu ma vlastne ta potravina....
Lui a tu si pozerala? Zdá sami,že sú to celkom slušné ceny (dúfam,že s DPH),stačili by ti "masťovky":
http://www.usikovnychruk.sk/usikovnychruk/eshop/11-1-OBALY/123-3-Obaly-na-kremy
lujza.j
22.05.14,06:56
Ano aj registrovana som...Tam som aj mala uz veci v kosiku,ale potom som to zrusila musim kuknut doma...asi pre postovne...uz neviem....ale dik
lujza.j
22.05.14,06:57
Ozaj baby...domace deo proti poteniu...robila niektora?
Tweety
22.05.14,09:21
lujza.j
22.05.14,09:27
Toto robim ak niekto silno chce,ako vcera ...inak take nepouzivam...hmota sa da kupit aj s oliv.olejom,kozim mlieko,bambuckym maslom....vyrobena vo fabrike aj Malaizii....alebo inde ....ano krasne vonave farebne...ale pre mna nie domace a prirodne....
Peggynka
22.05.14,09:31
Ozaj baby...domace deo proti poteniu...robila niektora?

Mne by sa toto páčilo:
http://frammentidellavita.blogspot.sk/2013/05/ako-si-vyrobit-domaci-prirodny-deodorant.html
lujza.j
22.05.14,09:37
Ozaj baby...domace deo proti poteniu...robila niektora?

Mne by sa toto páčilo:
http://frammentidellavita.blogspot.sk/2013/05/ako-si-vyrobit-domaci-prirodny-deodorant.html
Recept mam...len obal musim kupit:)to mi vcera jedna pisala ze ci by som to neskusila...tak som kukala recepty,secko mam len obal..zas
kukučka
22.05.14,09:43
Aká veľkosť obalu sa ti najviac hodí? A koľko kusov? Opýtam sa u nás v lekárni, raz mi dali, ale bolo to dávno.
lujza.j
22.05.14,09:47
Kukuč...obal na tuhy deo...u teba v lekarni...
Peggynka
22.05.14,11:50
Ozaj baby...domace deo proti poteniu...robila niektora?
Ja som musela zinkovú mať riediť kokosovým olejom.Je tuhá a muž (ležiaci) potreboval ošetriť a masť sa zle roztierala.Pokožku mal až takú pergamenovú-jemnú,nechcela som mu spôsobovať bolesť.
lujza.j
23.05.14,17:30
obal na tuhé deo...2,36:mad:
kopretinka
23.05.14,17:40
http://urobsisam.topky.sk/navody/krasne-vonajuce-bylinkove-mydla-z-vlastnych-byliniek
toto neuznávam..........netvrdím,že sa z toho nedá urobiť na pohľad velice efektné mydlo.....ale neuznávam baby,čo roztopia mydlovú hmotu a tvária sa ako mydlárky
kopretinka
23.05.14,17:41
obal na tuhé deo...2,36:mad:
:eek:
lujza.j
23.05.14,17:58
obal na tuhé deo...2,36:mad:
:eek:
už som to vyriešila...kúpim úplný lacák...vyhodím a nalejem svoj....určite to bude lacnejšie ako 2,36e
kopretinka
23.05.14,18:09
lujza.j
23.05.14,18:11
viem...to je iba 20ml
lujza.j
23.05.14,18:13
zajtra behnem do dm-ky...balea to istí...dúfam
lujza.j
24.05.14,08:15
zajtra behnem do dm-ky...balea to istí...dúfam
balea sklamala...najlacnejšie tuhé deo.....1,89e:(
lujza.j
24.05.14,10:31
tuhé deo vyrobené :eek:...bože nikdy som si nemyslela, že toto raz budem vyrábať:D
lujza.j
24.05.14,17:33
Komerční deodoranty a antiperspiranty jsou zdraví škodlivé

Neplní sliby a navíc obsahují řadu škodlivých přísah, které se používám absorbují přes pokožku do organismu. Nejčastější přísadami jsou:

- Hliníkové soli (aluminium zirconium, aluminium chlorohydrate, aluminium chloride) vyvinuté speciálně na to, aby se lehce dostali do potních žláz a zabránili vylučování potu. Výsledkem je snížení pocení v podpaží (což je následkem, že většina z nás se začne více potit na zádech či hlavě, protože tělo se prostě toxinů zbavovat MUSÍ, jinak není zdravé). Je známo, že Alzheimerova choroba souvisí s působením hliníku v těle. Všichni bez výjimky ho máme už i tak v těle přebytek, protože je hojně využívaný i v jiných oblastech, než je kosmetika (potraviny, ovzduší, nápoje, oblečení)

- Parabeny (methyl, ethyl, propyl, butyl, benzyl) napodobují estrogeny a tak ovlivňují hormonální soustavu, jsou spojované s rakovinou prsou a prostaty.

- Parfum (fragrance) reprezentuje širokou skupinu chemikálií, například ftaláty. Nejnebezpečnejším a zároveň běžně používaným je dietylftalát (DEP), který i v malých dávkách při každodenním používaní narušuje obranyschopnost pokožky a může poškodit mužské spermie.

- Triclosan byl původně zaregistrovaný jako herbicid, ale s objevem jeho schopnosti zabíjet bakterie se začal používat v kosmetice, hlavně v anibakteriálních mýdlech a deodorantech. Výzkumem bylo dokázané, že triclosan vyvolává dermatitídu, souvisí s rakovinou a naruší hladinu hormonů. Triclosan má na sebe navázané také množství karcinogenních kontaminantů. Lehce se bio-kumuluje (hromadí v těle) na nebezpečnou úroveň.

- Propylene glycol, původně vyvinutý jako ochrana proti zamrznutí, se přidává do deodorantů, aby nevysychaly. Je známé, že má silné dráždivé účinky a způsobuje kontaktní dermatitidu.

- Mastenec (talc, talk, talkum či steatit) je karcinogenní, v těle působí stejně jako azbest. Nebezpečné je hlavně jeho vdechování, takže pozor hlavně na spreje.

- Steareth-n (přičemž n je nahraditelné jakýmkoliv číslem) je možné ho získat z rostlinných zdrojů, ale reaguje s ethylen oxidem, který je karcinogenní.

Tyto chemické látky jsou obzvláště škodlivě v případě, pokud je použijete hned po holení. Holení způsobuje jemné, téměř neviditelné škrábance na kůži, prostřednictvím kterých se tento chemický koktejl dostane do těla.

Dokonce i všechy "přírodní" deodoranty, které se označují jako "all natural" obsahují látky, jako je oxid titaničitý, fluorid, DEA, poloxamer 335, …. Přečtěte si ingredience a přesvědčte se sami. - Ale nezapomeňte na lupu...



.....keby niekto....
kopretinka
24.05.14,19:41
nebola urobená nikdy nikde žiadna štúdia,že antiperspiranty vyvolávajú rakovinu
lujza.j
25.05.14,17:15
som po dlhom čase dnes odliala aj do formičiek...tie som zavrela do krabíc od bot..."zateplila"...ak by sa podarilo, aby prebehla gelová fáza...tak uvidím....
dnes fajnové kávové včera moje oblúbené čokoládové...ešte má navážené na jedno s červeným ílom....asi dám tiež do formičiek...toto vychladne tak vyklopím...

moje decko dnes...mama v tejto kuchyni sa už bude aj varit?!:D
Kvaka
25.05.14,17:25
nebola urobená nikdy nikde žiadna štúdia,že antiperspiranty vyvolávajú rakovinu
Kopretinka, taiko dal dnes odkaz v téme Onkologické ochorenia, pozri si ho http://www.chemotherapy-support.com/ a vyhľadaj slovo "deodorant". Nájdeš, prečo DON'T DO DEODORANT.
kopretinka
26.05.14,05:48
nebola urobená nikdy nikde žiadna štúdia,že antiperspiranty vyvolávajú rakovinu
Kopretinka, taiko dal dnes odkaz v téme Onkologické ochorenia, pozri si ho http://www.chemotherapy-support.com/ a vyhľadaj slovo "deodorant". Nájdeš, prečo DON'T DO DEODORANT.
nie je to po slovensky,pokiaľ to nebude normálny preklad publikovaný u nás,nečítam....
kopretinka
26.05.14,05:49
nakrájala som konopné,už len čakať,či sa vydarilo....
lujza.j
26.05.14,05:53
Ozaj aj avokadovy olej...urobi peknu zelenkavu farbu....
lujza.j
26.05.14,05:55
Mne sa nedaju foto prilepit chcela som to tuhe deo..a neslo mi....
lujza.j
26.05.14,06:13
http://m.vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1399083/Novy-hit-v-podobe-opalovacieho-kremu-na-pitie--Co-nan-hovoria-odbornici-
Ludom uz asi....oné
lujza.j
26.05.14,06:26
Inak aj hento si vyrobim....opalúvací krém:D....
kopretinka
07.06.14,08:11
prečo sú tie formy také drahé :mad::mad::mad: šak potrebujem minimálne 5,ak robím iba z pol kila olejov,a dať cca 10evry za jednu.........šak to je neskutočnééééééé :mee:
kopretinka
07.06.14,08:15
Mne sa nedaju foto prilepit chcela som to tuhe deo..a neslo mi....
ako to funguje? práve mi jeden antipersp.končí.....by som si spravila.....nie si mastná od toho? nemastí to oblečenie?
lujza.j
07.06.14,08:35
myslím , že funguje....v recepte je nemastný olej u alch. z hroznových jadier, alebo mandlový....dávam mandlový...myslím, že nemastí...nekukala som....už som robila dva druhy aj dve vône....jeden som robila s bielym ílom...miesto majzeny...druhý pôvodný recept.....
lujza.j
07.06.14,08:36
prečo sú tie formy také drahé :mad::mad::mad: šak potrebujem minimálne 5,ak robím iba z pol kila olejov,a dať cca 10evry za jednu.........šak to je neskutočnééééééé :mee:
na ekokoze si kukala?...ja som nalievala teraz do tých ružičiek 6 na jednej forme...
kopretinka
07.06.14,08:38
ja som videla s kokosovým olejom......
kopretinka
07.06.14,08:39
prečo sú tie formy také drahé :mad::mad::mad: šak potrebujem minimálne 5,ak robím iba z pol kila olejov,a dať cca 10evry za jednu.........šak to je neskutočnééééééé :mee:
na ekokoze si kukala?...ja som nalievala teraz do tých ružičiek 6 na jednej forme...
ja som myslela tie jednotlivé,niektoré sú úžasné.......mám aj také,že 8oválov a 8srdiečok....
lujza.j
07.06.14,09:04
viem asi, ktoré si myslela ....tie priesvitné....s ornamentami ....
lujza.j
07.06.14,09:07
ja som videla s kokosovým olejom......
ne ja nerobím s kokosáku....+ včelí vosk...receptov je kopec.....všetky sa opakujú...tvrdý tuk + olej.....bola som pozrieť nemám mastné
lujza.j
07.06.14,12:30
levanduľa vymacerovaná x týždňov v dobrom olivovom oleji.....prásknem ho do krému na nohy....teraz vymacerujem v slnečnicovom vôňa bude výraznejšia.....a macerovaný vanilkový struk v madlovom oleji tak to je nenormálna mňamka....voní božsky ten prásknem do šlahaného másla na telo....
cacka
07.06.14,12:34
Aj ja som práve dnes zlievala olivový olej, v ktorom som macerovala x týždňov levanduľu a v druhom kamilky, ale stále cítim len ten olivový olej. Lujzi ako robíš robíš krém na nôžky?
lujza.j
07.06.14,15:23
preto som vanilku v mandlovom....dá šancu voňať vanilke....a kúpila som nerafinovaný slnečnicový....v tom sa väčšinou maceruje .....že pre dlhšiu "záruku" niektoré maceráty v repkovom.....ale ten nedávam ani do mydla, nie že by som v ňom macerovala.....

všetky recepty hladám na nete....
mydlovú kalkulačku iba ak potrebujem pri polení receptu mať lúh na presno....alebo ked som sa pomýlila a miesto mandlového som tam práskla avokádový:)
kopretinka
08.06.14,09:44
repkový olej je dobrý,čo máš proti? veď je drahší ako slnečnicový
lujza.j
08.06.14,09:51
repkový vôbec...slnečnicový minimum....neviem kolko stoja kupovala som minulý rok aj aj.....
v podstate nič, len uprednostňujem iné oleje.....
kopretinka
08.06.14,12:02
http://www.buslakoil.com/e-shop/klatovsky-olej/klatovsky-olej-200c-na-vyprazanie-a-fritovanie-panensky-slnecnicovy-1l/
úplne že úžasný,vonia po slnečnicových semienkach.
Dlhé roky používam v kuchyni len slnečnicový (Venus) tento klátovský sme objavili pred časom,a iný už nekupujeme.Olivový a iné ja nemusím.....teda do brucha :D
Repkový sa kvalitou vyrovná olivovému.
kopretinka
08.06.14,12:06
http://www.hobby-kreativ.sk/hobby-kreativ/eshop/17-1-Vyroba-mydiel-a-kremov/0/5/3940-KONOPNY-OLEJ-10-ml
10 ml za 1,38 to je deci za 13,80 :confused::eek: jakože im už kompletne hrabe? som kúpila 2,5 deci za necelých 8 eur v bioobchodíku....
a ten popis,že :Konopný olej je prírodný výťažok z konope. :eek:
Dáša_
08.06.14,12:16
http://www.buslakoil.com/e-shop/klatovsky-olej/klatovsky-olej-200c-na-vyprazanie-a-fritovanie-panensky-slnecnicovy-1l/
úplne že úžasný,vonia po slnečnicových semienkach.
Dlhé roky používam v kuchyni len slnečnicový (Venus) tento klátovský sme objavili pred časom,a iný už nekupujeme.Olivový a iné ja nemusím.....teda do brucha :D
Repkový sa kvalitou vyrovná olivovému.
Bolteraz v akcii v jednote za 1,69. Aj mne sa veľmi páči. Zatiaľ míňam tuším štvrtú fľašu, na varenie.
lujza.j
08.06.14,12:17
posledný konopný som kúpila v DM -ke....500ml,..s tou ich 25% zlavou ..idem zgebrit niečo aj z požltového oleja...http://www.fytoliecba.sk/www-bioliecba-sk/eshop/9-1-Herbar-liecive-ucinky-produkto/514-3-Pozltovy-olej
alebo ho radšej vyslopem:D
kopretinka
08.06.14,12:28
ja tie oleje akosi piť ......čo ja viem.........neláka ma to
lujza.j
08.06.14,12:30
konopný...pekný hnus....ale snaha bola....dobrý olivový nemám problém...ale dobrý!!!
pmajap
08.06.14,12:56
Dobrý je aj orieškový - lieskovce, kúpila som ho v lidli. Dosť drahý 250 ml okolo €. nalievam si ho aj do rukavíc, keď robím v záhrade, je lepší ako kokosový. Ešte skúsim do čajového pečiva miesto tuku, voní dobre.
kopretinka
08.06.14,12:58
koľko stojí? vypadlo ti číslo....
pmajap
08.06.14,13:03
Nevypadlo, ale presne si nepamätám, niečo pod jedno euro
kopretinka
08.06.14,13:05
jedno euro za štvrť litra? šak to je zadarmo....http://www.biooleje.sk/bio-oleje/lieskovo-orieskovy-olej274-detail
lujza.j
08.06.14,13:10
lidlacký 2,50e...vlasák a lieskovec
lujza.j
08.06.14,13:12
dokonalá vôňa olej z praženej kávy
pmajap
08.06.14,13:29
Kočky máte pravdu, ja si ceny nepamätám
kopretinka
08.06.14,13:38
to len,že ak si niekto nevšimol môj album :D
(konopné,bahnové,levanduľové,harmančekové,ne chtíkové,kávové s lufou,vavrínové)
pmajap
08.06.14,14:54
šikuľka, sú krásne
lujza.j
12.06.14,19:08
http://www.feelgood.sk/produkt/tamanu-olej-200ml
zaujímavý olej na xy vecí ...keby niekto
lujza.j
16.06.14,15:39
Šampuchy som na skušku dala do tejto formy.....v mojej miske:)
kopretinka
16.06.14,15:42
nemáš mastné vlasy z toho?
lujza.j
16.06.14,15:44
nie
lujza.j
16.06.14,15:48
ani ja ani moje okolie...ktoré kúpilo..iba ak si zle umyli vlasy čo aj priznala, ale kupovala na lupiny....tie zmizli ...
lujza.j
16.06.14,18:13
kedže ludia naokolo a moj chlap obzvlášť pindá:D...že mydlá sú super len mu z nich nevonia pokožka....nevie pochopiť oni on, že vôňa sa fixuje ťažko.....tak som niekde vyčítala, že vôňu na úplná koniec.....konec japonec....jedno mydlo sa "potilo"...aké bude neviem....a šampúch tak hustý :eek:že tiež neviem čo bude..
včera po starom...všetko OK.....
kopretinka
16.06.14,18:21
ja vždy dávam ako posledné.......ako inak,ak nie nakoniec?
lujza.j
16.06.14,18:25
no ja nie....
kopretinka
16.06.14,18:29
a kedy teda dávaš?:eek:
lujza.j
16.06.14,18:35
ja do olejov+premixujem.....žiadny rozdiel pred, alebo po....voňajú rovnako.....robím tak od začiatku.....akurát teraz na konci dve podžubané mydlá...
tam kde je v mydle íl, alebo mletý zelený čaj,alebo mlety mak...tak tam je výraznejšia.....
lujza.j
17.06.14,16:34
včera naštvalo..naisto som išla v At do Spar-u na arašídový olej a nič....:(
kopretinka
18.06.14,12:25
pozor na túto knihu,je tam zlý preklad jedného receptu,hrozí popálenie,poleptanie hydroxidom sodným!!! nie je to hoax,rozšírte to medzi svojich známych.vydavateľstvo sa k tomu stavia laxne,nezáujem,asi čakajú,kým ich niekto zažaluje.......
http://moderna.alchymistka.eu/2014/06/ako-som-bomby-do-kupela-s-hydroxidom.html
lujza.j
19.06.14,16:20
dnes som si od Hanusa objednala šalviovú silicu...do tuhého dea...ma ju za dobrú cenu...
lujza.j
19.06.14,17:50
keby niekto sa chcel pri opaľovaní chrániť bez chémie...
Kokosový olej má SPF 7,1 a Mandľový olej má SPF 4,6.....potom ešte olej z malinových jadier...
evuš
19.06.14,17:52
Luji, odkiaľ kupuješ ten kokosový ?
lujza.j
19.06.14,18:04
mydlový svet.cz
kopretinka
21.06.14,03:57
pozor na túto knihu,je tam zlý preklad jedného receptu,hrozí popálenie,poleptanie hydroxidom sodným!!! nie je to hoax,rozšírte to medzi svojich známych.vydavateľstvo sa k tomu stavia laxne,nezáujem,asi čakajú,kým ich niekto zažaluje.......
http://moderna.alchymistka.eu/2014/06/ako-som-bomby-do-kupela-s-hydroxidom.html
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/277573-vonna-koupel-v-ziravine-chyba-v-prekladu-muze-mit-fatalni-dopad/
lujza.j
21.06.14,15:52
tak ryžový olej kúpený..kúpila som šecky:D...už som x krát povedala, že nový olej nekúpim....hmmm.....z hroznových jadierok som neodolala:)
cacka
21.06.14,16:33
aj ja som si dnes urobila radostičku a kúpila som si túto úžasnú knižku...
http://www.martinus.sk/?uItem=65210
lujza.j
21.06.14,17:05
sú tam aj nejaré recepty....na maceráty a pod.?
lujza.j
21.06.14,17:30
cacka dík, že zase miniem lóve...tiež som si niečo našla:D
cacka
21.06.14,17:31
Je tam toho strašne veľa (píšu vyše 600 receptov), ale pozerala som to zatiaľ len zbežne...potom podám bližšie info.
cacka
21.06.14,17:37
cacka dík, že zase miniem lóve...tiež som si niečo našla:D

no, ale veď na čo sú tie lóve? aby sa míňali, nie? :---
a čo dobré si našla?
lujza.j
21.06.14,17:44
lujza.j
21.06.14,17:46
dnes som práskla cez 40e za oleje v tescu...lebo došiel aj pomace a pre istotu aj slnečnicový...hlavne že som ho naposledy v novembri použila....:)včera som bola pre zásielku od mydlového sveta...
cacka
21.06.14,17:51
nooo...vyzerá to zaujímavo a ani ceny nie sú brutálne...
ja už musím trochu pribrzdiť...nestíham spracovávať informácie...;)
cacka
21.06.14,17:53
ja som konečne vyrobila opaľovací krém, ale keď je teplo, tak sa mi trochu roztápa...už mi prišiel vosk murumuru, takže to roztopím a doplním...inak vyzerá fajn
lujza.j
21.06.14,18:19
ja som si pre seba kupila olej z malinových jadier...ale chcela som ...tiež niečo zgebriť...len nemám oxid zinočnatý....
kopretinka
21.06.14,20:25
dnes som práskla cez 40e za oleje v tescu...lebo došiel aj pomace a pre istotu aj slnečnicový...hlavne že som ho naposledy v novembri použila....:)včera som bola pre zásielku od mydlového sveta...
:eek: ty čo máš doma manufaktúru?? :D
lujza.j
21.06.14,20:47
je to problém robiť s mliekom?
lujza.j
21.06.14,20:48
dnes som práskla cez 40e za oleje v tescu...lebo došiel aj pomace a pre istotu aj slnečnicový...hlavne že som ho naposledy v novembri použila....:)včera som bola pre zásielku od mydlového sveta...
:eek: ty čo máš doma manufaktúru?? :D
:D...ešte dochádza aj kokosák...to vždy 5kg objednávam....
kopretinka
21.06.14,21:20
je to problém robiť s mliekom?
čo myslíš konkrétne?
Dáša_
22.06.14,03:16
je to problém robiť s mliekom?

ja som robila s kozím mliekom a najlepsie sa mi zdalo, ked som ho v podstate zamrazila a potom také zamrazene (trochu povolene) miešala s hydroxidom. Nebolo treba tak veľmi chladiť. Lebo inak, ked sa mieša mlieko s hydroxidom, tak to zvykne hnednúť, práve kvôli tomu rýchlemu zohrievaniu. Treba hodne chladiť, postaviť do nádoby s ľadom
lujza.j
22.06.14,05:40
dievčatá robila niektorá s domácim kokosovým?mám to brať ako mlieko alebo ako výluh?...a kolega mi prinesie kokosové v prášku...to čo bude..ako brané?
mlieka sa bojím...
chlap si objednal šampúch s kávou....tam mu zgebrím:D
lujza.j
22.06.14,05:58
Som skusala novu peciatku....
lujza.j
22.06.14,05:59
.
kopretinka
22.06.14,06:10
Som skusala novu peciatku....
jééééééééééé,krásne........... :)
bettylou
22.06.14,06:11
??? slečny a panie, to ako zdaňujete? alebo ako hobby sa to nemusí?
kopretinka
22.06.14,06:11
je to problém robiť s mliekom?

ja som robila s kozím mliekom a najlepsie sa mi zdalo, ked som ho v podstate zamrazila a potom také zamrazene (trochu povolene) miešala s hydroxidom. Nebolo treba tak veľmi chladiť. Lebo inak, ked sa mieša mlieko s hydroxidom, tak to zvykne hnednúť, práve kvôli tomu rýchlemu zohrievaniu. Treba hodne chladiť, postaviť do nádoby s ľadom
ja dávam zamrazené,po troche sypem hydroxid,nijako inak nechladím,je to ok
kopretinka
22.06.14,06:16
dievčatá robila niektorá s domácim kokosovým?mám to brať ako mlieko alebo ako výluh?...a kolega mi prinesie kokosové v prášku...to čo bude..ako brané?
mlieka sa bojím...
chlap si objednal šampúch s kávou....tam mu zgebrím:D
nad tým som tiež rozmýšľala,u nás je konzervované........ja som to chcela použiť namiesto vody na rozpustenie hydroxidu,to práškové by som dala ako prídavok do oleja,ako výživu,určite tam bude aj nejaký cukor,takže to pomôže penivosti.Mliekové mydlá dávam do mrazničky,inak cukor skaramelizuje a mydlo bude hnedé,s vôňou karamelu.Jedine,ak by si vyslovene chcela karamelovú vôňu,tak nechaj prebehnúť gélovú fázu.
kopretinka
22.06.14,06:47
Lui,nemusela si si kupovať,nestratila by si :---
http://moderna.alchymistka.eu/2013/04/vyroba-domacej-riasenky.html
lujza.j
22.06.14,06:51
Lui,nemusela si si kupovať,nestratila by si :---
http://moderna.alchymistka.eu/2013/04/vyroba-domacej-riasenky.html
viem,že je tam:)...sa nejak toho bojím...inak v aute nebola...aj ked už to mám mimo hlavy...decko včera...."hlavne, že tam SBS-kári kradnú ako straky"
lujza.j
22.06.14,08:07
.
lujza.j
22.06.14,08:09
Sa vytesujem...najpv som bola nasrdena lebo pecatka sa mi zdala mini...som spoko:)
kukučka
22.06.14,09:26
??? slečny a panie, to ako zdaňujete? alebo ako hobby sa to nemusí?

mimotemy zlezaradil Rozdávajú, nepoznáš? Aj ja som dostala a Lui popku. A nekaz dievčatám tému - aj nám čo to radi čítame :--- :D
terezamaria
22.06.14,10:55
mimotemy zlezaradil Rozdávajú, nepoznáš? Aj ja som dostala a Lui popku. A nekaz dievčatám tému - aj nám čo to radi čítame :--- :D[/QUOTE]


Aj ja som dostala od Lui makové, parádička....no jednoducho rozdáva a rozdáva a to sa môže:):):)
lujza.j
22.06.14,16:30
tak na skúšku som dala plnotučné mlieko v prášku....do olejov....potom dám vedieť ako to dopadlo....1,5PL medu...
kukučka
22.06.14,19:22
urob klinčekové, škoricové
lujza.j
23.06.14,06:16
Ok:D
Kvaka
23.06.14,08:23
Dcéra mi kúpila kokosový olej v Bille. Dosť o ňom píšu aj tu http://feminity.zoznam.sk/c/892864/101-ne-uveritelnych-ucinkov-kokosoveho-oleja-tento-zazrak-si-zamilujete.
Skúsim ho nielen požiť, ale aj použiť na hydratáciu. Luji, ty si niečo z toho našľahala? Ako?
lujza.j
23.06.14,08:25
Slahane maslo na telo robim....kakaove maslo,bambucke maslo,mandlovy olej a kokosovy olej...kazde rovnaky diel.....
Kvaka
23.06.14,08:28
Ďakujem, tak niečo z toho asi vynechám, mám mastnejšiu pleť, tak asi kakaové maslo nie, čo myslíš?
lujza.j
23.06.14,08:39
Musis zvolit jeden tuk a potom olej....masne to bude stale....na tvar pouzivam nerafinovane...napr.mojemu decku bambucke +konopny...80 na 20.... Ak vynechas....vela tukov nevyslahas....kukni na alchymistke v receptoch na kozmetiku...
Tweety
23.06.14,08:41
Lujzi, z Teba je už riadna alchymistka, fandím Ti.
lujza.j
23.06.14,09:22
:D......dakujem,ja stale...ze nuda je sviňa:) ked uz nie som standard bratislavcanka,ze stale na kavejke v nejakom nakup.centre...nieco robit musim:)....a minut lóve....inde...
.....moje decko vcera zufale....cistila si marhule a vonali jej od nejakej silice:Dsom povedala ze to jej zda...ze tak tie marhule vonaju...
Inak tie slahane masla na telo...baby odporucam....vyslahajte si...ja na dovolenku naslaham po opalovani....pozor len nie na slnku,alebo zabudnut v aute....sa to pusti
kopretinka
23.06.14,09:26
aspoň marhuľovou silicou voňali? :D:D:D:D:
lujza.j
23.06.14,09:30
Ani nee:Dved co mi tam lozi...mala si ist do kupelky si umyt....ked mam mydliaci vikend:D..jezisi este ze chlap nie je doma:D
lujza.j
28.06.14,08:35
tak na balkone...macerujem:levandu do krému na nohy, brezu a rozmarín do šampúchu a vilcacoru na chĺpky:)nie na moje:D...ešte prasknem do slnečnicového nechtík na krčové žily....miesto masti urobím olej....doma na perapete vanilkový struk v mandlovom do šlahaného másla na telo...
kopretinka
28.06.14,08:42
brezu? ja som alergická.......a čo z brezy?listy? a čo to je vilcacora? sa mi nesce gugliť :D
lujza.j
28.06.14,10:40
brezu... listy...
http://www.celostnimedicina.cz/bylinky-z-pralesa-vilcacora.htm
vilcacora-mačací pazúr....známa má problém zarastá na tvári....našla nato olej na nete...bol to iba macerát v olivovom oleji...tak som jej povedala, že jej to vymacerujem.....dobrovoľne to bude testovať...:D
kopretinka
28.06.14,20:07
brezu... listy...
http://www.celostnimedicina.cz/bylinky-z-pralesa-vilcacora.htm
vilcacora-mačací pazúr....známa má problém zarastá na tvári....našla nato olej na nete...bol to iba macerát v olivovom oleji...tak som jej povedala, že jej to vymacerujem.....dobrovoľne to bude testovať...:D
:D:D:D
lujza.j
29.06.14,05:33
brezu... listy...
http://www.celostnimedicina.cz/bylinky-z-pralesa-vilcacora.htm
vilcacora-mačací pazúr....známa má problém zarastá na tvári....našla nato olej na nete...bol to iba macerát v olivovom oleji...tak som jej povedala, že jej to vymacerujem.....dobrovoľne to bude testovať...:D
:D:D:D
sa nerehoc...dalšia ked to počula...na chlpy?! to "vyrob" to sa zíde:D
kopretinka
29.06.14,19:12
http://www.celostnimedicina.cz/bylinky-z-pralesa-vilcacora.htm
vilcacora-mačací pazúr....známa má problém zarastá na tvári....našla nato olej na nete...bol to iba macerát v olivovom oleji...tak som jej povedala, že jej to vymacerujem.....dobrovoľne to bude testovať...:D
kde to kupuješ? som kukala na nete,veľmi veľké rozdiely v cene aj v tom,ako to vyzerá....niekde prášok,niekde také kúsky...vyzerá to byť zázračný všeliek....:confused:
lujza.j
29.06.14,19:14
objednali mi to v lekárni ....50g za 3e
kopretinka
29.06.14,19:16
opýtam sa zajtra u nás.....
lujza.j
29.06.14,19:16
lujza.j
30.06.14,08:14
...aby nebola nuda:D
cacka
30.06.14,08:32
aké sú tie knižky? tiež nad nimi rozmýšľam...
lujza.j
30.06.14,08:34
Teraz som ich len rozbalila...este neviem....potom napisem:)ale tesim sa....
kopretinka
30.06.14,12:31
Teraz som ich len rozbalila...este neviem....potom napisem:)ale tesim sa....
:D
kopretinka
30.06.14,15:51
že čo som konečne vyhrabala....bolo to vydané v 1995.......tuším to mám nejakých 15 rokov :eek:...tak konečne idem čítať :D
lujza.j
30.06.14,19:22
hen jaký poklad mala doma:D
kopretinka
30.06.14,19:54
hen jaký poklad mala doma:D
no,už som aj dočítala........receptov minimum,niektoré ingrediencie nepozná ani všemocný gugeľ....myslím,že som to vtedy aj čítala a odložila s tým,že tie veci sa dajú možno kúpiť v nemecku (západnom) na slovensku nemožné....mydlo ani jedno,šampóny všetky zo strieborného mydla a potaše :confused::eek:
a potom také recepty že: tužidlo -cukrová voda,citrónová šťava,pivo.......omg
Dáša_
01.07.14,19:16
neviem, či toto tu už bolo - krabičky na krémy http://www.liekovky.sk/kelimky
lujza.j
02.07.14,05:26
už som tam bola ceny fajn...len šrobovacie najväčšie iba 100ml...ale sklenené fľašky sú zaujímavé...
kopretinka
02.07.14,06:19
...len šrobovacie najväčšie iba 100ml.....
:rolleyes:a čo potrebuješ? 5-litrové? :D
Dáša_
02.07.14,06:26
a ešte jeden recept na liečivé masti http://www.ozveronica.sk/kostihojplus.html
kopretinka
02.07.14,06:39
a ešte jeden recept na liečivé masti http://www.ozveronica.sk/kostihojplus.html
vazelína sa získava z ropy a pri lanolíne nemáš zaručené,že nebude obsahovať pesticídy.......takže najlepšie je robiť masť z obyčajnej bravčovej masti,tá je ľudskému telu najbližšia.Masť sa používala,keď nebolo možné kúpiť tie veci,čo sa dajú teraz v rôznych eshopoch....
lujza.j
02.07.14,07:30
lujza.j
02.07.14,07:31
...len šrobovacie najväčšie iba 100ml.....
:rolleyes:a čo potrebuješ? 5-litrové? :D
aspoň 150ml...na krém na nohy:)
lujza.j
05.07.14,05:38
"potešilo"včera mi došlo 5kg kokosáku v 100g téglikoch:eek:
Dáša_
05.07.14,05:44
"potešilo"včera mi došlo 5kg kokosáku v 100g téglikoch:eek:
keby aspon v 150g, aby si mala hned kelímy na ten "nožný" krém :D
lujza.j
05.07.14,05:47
včera som videla ako sa predávajú "naše domáce výrobky"...akože úplne normálne v obchodíku...
kopretinka
05.07.14,06:03
"potešilo"včera mi došlo 5kg kokosáku v 100g téglikoch:eek:
:D
ale fakt na porazenie......
lujza.j
05.07.14,06:09
sa rehoc:D...sa snažím vyškrabkať šecko do poslednej smietky-kapičky a teraz tokók:D
kopretinka
05.07.14,06:11
daj to roztopiť.........
lujza.j
05.07.14,13:05
lujza.j
05.07.14,15:27
http://www.martinus.sk/?uItem=135545
....mám toto kúpiť a prečítať...alebo radšej nie?!
kopretinka
05.07.14,15:37
a načo,šak vieme,čo tam je........
lujza.j
05.07.14,16:02
a načo,šak vieme,čo tam je........
tak to áno.... aspoň ušetrím:)
lujza.j
11.07.14,18:23
hypernova=terno....pomace 1l za 1,99e, keby niektorá:)
kopretinka
14.07.14,06:59
s vôńou ruží,ozdobené púčikmi ruží,aj v mydle sú plátky ružových lupienkov
evuš
14.07.14,07:01
s vôńou ruží,ozdobené púčikmi ruží,aj v mydle sú plátky ružových lupienkov

Bože baby, ja z vás umrem.... Luji i Ty Kopretinka :eek::D:D:D Je nádherné, aj tak krásne vonia ako vypadá ??
kopretinka
14.07.14,07:05
vonia sladko kvetovo :) ja neznášam sladké vône,ale toto je v poho,takže nie je príkra tá vôňa
lujza.j
14.07.14,07:26
Mas ho krasne..ja som moje minule praskla do kybla....na vrchu som mala lupene a aj vňútri...
lujza.j
14.07.14,07:27
Ja macerujem teraz lupene v oleji...
lujza.j
14.07.14,07:29
Mne damašska ruza voni...
kopretinka
14.07.14,07:58
Mne damašska ruza voni...
to je iná vôňa


Ja macerujem teraz lupene v oleji...
aj ja som.....ale tá vôňa neostala.......teda vlastne neviem,lebo som tam pridala umelú vôňu.....aj alchymistka minule písala,že sa nedá získať vôňa ruže macerovaním....


Mas ho krasne..ja som moje minule praskla do kybla....na vrchu som mala lupene a aj vňútri...
a to nebolo dobre? veď ja som dala dovnútra tiež lupienky.....
lujza.j
14.07.14,08:03
Nemala dobru mydlinu..prislo mi slizove..nemacerujem pre vonu...ale co pusti...v "pol case" ju rozmixujem....aj eukalyptus,konopne listy:Dmacerujem...do sampuchov
kopretinka
14.07.14,08:06
odkiaľ máš eukalyptus a konope?
lujza.j
14.07.14,08:19
Konope zo zahoria,eukalyptus z mydloveho...este citronovu travu dam...lebo tak max do septembra..kym bude ako tak slnko....
kopretinka
14.07.14,08:32
tú trávu si pestuješ,keď slnko spomínaš? inak za chvíľu bude kvitnúť žihľava,blíži sa zber.
lujza.j
14.07.14,09:25
Konope rastie barskde aj u nasich na sidlisku na parkovisku....minuly rok....aj starym babkam po zahradach ani nevedia co to je...uletene semeno....zabludi:)
lujza.j
14.07.14,09:26
tú trávu si pestuješ,keď slnko spomínaš? inak za chvíľu bude kvitnúť žihľava,blíži sa zber.
Ved slnko na balkone....na slnku macerujem....v zime na jesen uz nemam ako....
kopretinka
14.07.14,09:36
tú trávu si pestuješ,keď slnko spomínaš? inak za chvíľu bude kvitnúť žihľava,blíži sa zber.
Ved slnko na balkone....na slnku macerujem....v zime na jesen uz nemam ako....
jáááj ahaaaaa,kvôli macerovaniu......má sa to robiť na slnku?
v mojej dedine som také rastlinky nevidela a nechcem to od niekoho pýtať,aby si nemysleli,že chcem fajčiť:D
žeby som si kúpila semienka a na jar posiala :rolleyes: iba jednu rastlinu na okno....len aby mi to nezrušili kukláči :confused:a neskončila som v base kvôli mydlu :(
evuš
14.07.14,09:39
tú trávu si pestuješ,keď slnko spomínaš? inak za chvíľu bude kvitnúť žihľava,blíži sa zber.
Ved slnko na balkone....na slnku macerujem....v zime na jesen uz nemam ako....
jáááj ahaaaaa,kvôli macerovaniu......má sa to robiť na slnku?
v mojej dedine som také rastlinky nevidela a nechcem to od niekoho pýtať,aby si nemysleli,že chcem fajčiť:D
žeby som si kúpila semienka a na jar posiala :rolleyes: iba jednu rastlinu na okno....len aby mi to nezrušili kukláči :confused:a neskončila som v base kvôli mydlu :(

..no, nato si daj bacha...sotva Ti uveria, že dávaš trávu do mydla :D:D:D
Prepáč mi, Kopretinka - no nedalo mi :D;)
lujza.j
14.07.14,09:47
V cechach predavaju konopny caj....
evuš
14.07.14,09:49
V cechach predavaju konopny caj....

Luji, ale tu sme na SK ;)
lujza.j
14.07.14,09:55
Viem...neviem ako to je s cajom tu...ja som nevedela,ze ci macerovat alebo iba vyluh...mala som debatu...pan takto maceroval pre tatu na psorku...
evuš
14.07.14,09:57
Viem...neviem ako to je s cajom tu...ja som nevedela,ze ci macerovat alebo iba vyluh...mala som debatu...pan takto maceroval pre tatu na psorku...

Luji, ja vám do remesla kašlať nemôžem, lebo o tom prd viem :D ...len viem, že s trávou tu bol vždy problém....;)
lujza.j
14.07.14,10:10
Evus to s tym nema nic spolocne...to su iba listy...nic viac...ludia maju paniku aj z konopneho oleja....a ten sa lisuje zo semena....ja som z toho chcela dostat len nieco na kozu...pokozku hlavy chcem to do samouchu....este k tomu prasknem nimbovy a znicim lupiny...co este sa len chceli vytvorit:D.....zase neratam ze to bude mat nejaku silu...mam vic oleja ako ma byt....
evuš
14.07.14,10:19
Evus to s tym nema nic spolocne...to su iba listy...nic viac...ludia maju paniku aj z konopneho oleja....a ten sa lisuje zo semena....ja som z toho chcela dostat len nieco na kozu...pokozku hlavy chcem to do samouchu....este k tomu prasknem nimbovy a znicim lupiny...co este sa len chceli vytvorit:D.....zase neratam ze to bude mat nejaku silu...mam vic oleja ako ma byt....

..no, taký by sa šampúch hodil i mne - pre sb...občas máva lupiny ;)
lujza.j
14.07.14,10:34
Mam narobene z nimbovym olejom...zreje....musela som do zasoby:Dkolegyna uz druhe pre dceru...
evuš
14.07.14,10:35
Mam narobene z nimbovym olejom...zreje....musela som do zasoby:Dkolegyna uz druhe pre dceru...

Ok, dobré vedieť :D
lujza.j
17.07.14,06:50
Tak sa mi to nezdalo...ze mydlo v obyvke co zreje na polici....vyzreje rychlejsie ako to co mam vo vyske....polica a stôl,ze idealne...no uz su aj na stole...police su plne:D
Antea
18.07.14,17:15
Teda dievčence, len sem tam tu nakuknem a nestačím sa čudovať ako "rastiete profesionálne":). Už som dlhšie nič nerobila tak je načase čosi zmajstrovať. Nasiala a nazbierala som aj nejaké liečivky, no pobiedne lebo sucho a hnusní krtkovia. Chcela som niečo na farbenie, nechtík samozrejme, zasiala som aj požlt farbiarsky, nemám z neho nič, nestihla som obrať kvietky.Zo slezu maurského mi vyšli tri, som myslela, že budem mať peknú červenú farbu ako v ovocnom čaji. Skúšala som do výluhu prcnúť NaOH , zostal krásny oranžový tak skúsim mydlo.
Trochu sa trápim s deodorantom, jeden so vyhodila, včera som robila ďalší, zostal mastný tak som dnes prerábala, dala som viacej vosku a toho "arovrútu", uvidím aké čudo z toho bude.
Chcem skúsiť aj nejaký telový krém, lebo maslá na leto nič moc.Trochu pogúglim, uvidím.
Našťastie bola v Nite včera aj dnes riadna búrka, tak nemusím polievať a môžem robiť aj niečo iné.
kopretinka
18.07.14,18:09
slezom asi mydlo nezafarbíš......žltú až oranžovú farbu mydlu dodáš mrkvovým olejom alebo omnoho lacnejší spôsob je kurkuma-ale opatrne s ňou,stačí málo.....hnedú spravíš kakaom........červenú sladkou paprikou,čiernu uhlím,zelenkavú ti urobí olivový a konopný olej....A potom sú aj prírodné farby-miky....alebo potravinárske,lenže tam nemáš istotu vo výsledku :D
kopretinka
20.07.14,08:44
som zas experimentovala :D
1.s bahnom z mŕtveho mora-vôńa aloe
2.s usušeným a rozdrveným semenom z avokáda,len ten vnútrajšok,nie kôstka-vôňa škorica+vanilka
3.s ovocným čajom-vôňa zelený čaj
4.so sušenými čučoriedkami-vôňa arktický oceán
lujza.j
20.07.14,08:47
dobre si experimentovala:)
kopretinka
20.07.14,08:49
doplnila som popis,ešte doplním vône
lujza.j
20.07.14,08:54
ovocným čajom som robila minulý rok...ale neviem recept ani vôňu...ale bolo dobré:D...chcem urobiť s roibošom...
lujza.j
26.07.14,17:24
zajtra končím s prvou maceraciou vilcarory..od pondelka to testuje ....dobrovoľníčka:D
korela
26.07.14,20:25
Ste tu spomínali farbivá, nemôžete použiť bazu čiernu, práve dozrieva. Je to prírodné, tatko robieval víno, malo krásnu farbu, tmavú.
A nenarazili ste niekde na recept mydla so zázvorovou vôňou? A citrónové nerobievate?
lujza.j
26.07.14,20:32
s citronovou a zázvorou silicou si myslela?....so sušeným zázvorom by sa dalo spraviť....zázvorovú silicu neviem či som niekde videla...a ak bude riadne mastná...