korela
26.07.14,22:39
hen jaký poklad mala doma:D
no,už som aj dočítala........receptov minimum,niektoré ingrediencie nepozná ani všemocný gugeľ....myslím,že som to vtedy aj čítala a odložila s tým,že tie veci sa dajú možno kúpiť v nemecku (západnom) na slovensku nemožné....mydlo ani jedno,šampóny všetky zo strieborného mydla a potaše :confused::eek:
a potom také recepty že: tužidlo -cukrová voda,citrónová šťava,pivo.......omg
To bežne roky používali ženy na vlasy, svokra pred natáčaním vlasov na natáčky veľké, mala krátke vlasy, tak si po umytí vlasov rozotrela do vlasov pol citróna, piva. Nekonbinuje sa. Efekt výborný. Účes drží a žiadna chémia.Mala ich husté a silné do staroby. Ja som to tiež používala ešte na strednej.
Potom začala prichádzať na trh vlasová kozmetika, tak to začalo zanikať. Krásne lesklé vlasy boli umytí, ak sa opláchli citrónovou vodou alebo octom. Žiarili. Ja som si iba raz kúpila penové tužidlo, nikdy viac. Taká reakcia na krku.
korela
26.07.14,20:43
s citronovou a zázvorou silicou si myslela?....so sušeným zázvorom by sa dalo spraviť....zázvorovú silicu neviem či som niekde videla...a ak bude riadne mastná...
Ten sušený by bol asi vlastne ako peeling. Či nie? Mne ide o tú kombináciu týchto dvoch vôní alebo aj samostatne. Nepýtajú tieto vône od vás ľudia? Stretli sta sa s takou požiadavkou?
korela
26.07.14,20:45
Dobré silice sú v natur predajni v podchode na Hodžovom. Pred 4 r. citrónová síce za 6 eur, ale to bola vôňa de luxe. Neporovnateľná s ostatnými z obchodov. Za tie peniaze to stálo.
lujza.j
26.07.14,20:48
zázvor aj peeling aj detox....robila som zázvorový peeling....ludia pýtajú vôňu citrónovej trávy je výraznejšia ako citron ...pekne citrusová....dávam ju aj do krému na nohy...aj do šlahaného másla na telo....
korela
26.07.14,20:56
To je bambucké maslo?
Poznám citrónovú trávu, dostala som z EN citrónové mydlo, má výraznejšiu vôňu. Pre mňa viac povbzbudzujúcu. Raz, síce v Lidli v akcii kozmetiky čo predávajú raz za rok, tak mali oleje na telo so zázvorom, neviem na tú vôňu zabudnúť. Najmä v lete za teplého počasia tá vôňa vynikla. Asi veľmi na zimu to nejde, ako u koho.
korela
26.07.14,20:58
Dcéra by sa do levandule aj obliekla, keby mohla.
lujza.j
26.07.14,21:00
šlahané máslo je len názov produktu....bambucké, kakaové máslo, kokosový olej + nejaký olej.../alebo iná kombinácia/tuky sa rozpustia a potom sa to na niektolko krát vyšlahá..mám to velmi rada...dobre sa to roztiera a pekne vsiakne do koze...
lujza.j
26.07.14,21:01
Dcéra by sa do levandule aj obliekla, keby mohla.
aj ja...:)v chodbe mám nasypanú plnú misu....
korela
26.07.14,21:03
Máš to s vôňami? Maslo.
lujza.j
26.07.14,21:04
Máš to s vôňami?
to šlahané máslo?
korela
26.07.14,21:08
Áno.
lujza.j
26.07.14,21:18
akú kto chce....
..alebo aj "žiadnu"...ak robím s mandlovým olejom kde som macerovala vanilkový struk nechám vyniknúť vanilku a dám trošku 100% čokolády....robila som aj škorica+čokoláda...voňalo to hezky:)
korela
26.07.14,21:25
Zajtra pokračujem, ďak.
Antea
27.07.14,05:42
Ste tu spomínali farbivá, nemôžete použiť bazu čiernu, práve dozrieva. Je to prírodné, tatko robieval víno, malo krásnu farbu, tmavú.
A nenarazili ste niekde na recept mydla so zázvorovou vôňou? A citrónové nerobievate?
neviem ako sa bude chovať baza, ja som skúšala cviklu , zostala škaredá hnedá. Veď vyskúšaj, daj trochu šťavy, pár zrniek hydroxidu a uvidíš čo to urobí.
lujza.j
27.07.14,06:00
ja som nad špenátovou vodou uvažovala...ale isto nejaká hrúza farba by to bola:D
Dáša_
27.07.14,06:48
ja som nad špenátovou vodou uvažovala...ale isto nejaká hrúza farba by to bola:D
JA SOM SPENáTOVú VYSKúšALA A ostalo to také nijaké. Keď som veľmi chcela, tak som tam tú zelenú videla :D ale musela som velmi chcieť.
kopretinka
27.07.14,06:54
neskúšajte farbiť zeleninou,ja som vyvarila červenú kapustu a tú vodu som použila.od hydroxidu farba zhnedla a mydlo smrdelo.Vyhodila som.Tá baza predpokladám,bude rovnaký prípad.Farba hydroxidom určite vybledne,takže do hydroxidu nie.A potom ´dalšia chemická reakcia je zmydelnenie....
čo sa týka vône.....tak u nás zázvorovú vôňu som ešte nikde nevidela.....ani silicu....
kopretinka
27.07.14,06:59
lujza.j
27.07.14,07:00
dobrééé:D...ja som sa tešila...že budem mať čierne....roiboš...čierny ja šlak...silný som urobila...zase taká "červená" ako zem v HR:).....nedávam žiadne farby...mám ich také ako sa zafarbia.....od výluhu-čaju.....ešte do nejakého prásknem dobrý čierny sypaný....našla som doma kurkumu...ešte tú dám...
idem dať macerovať bobkáč:)lepší by bol čerstvý, ale to už nestíham...asi.... neviem kolko slnka bude v septembri....v HR "okmášem" šecko začo neschytám facáka od nejakého jedovatého domáceho oného:D
Antea
27.07.14,07:11
dobrééé:D...ja som sa tešila...že budem mať čierne....roiboš...čierny ja šlak...silný som urobila...zase taká "červená" ako zem v HR:).....nedávam žiadne farby...mám ich také ako sa zafarbia.....od výluhu-čaju.....ešte do nejakého prásknem dobrý čierny sypaný....našla som doma kurkumu...ešte tú dám...
idem dať macerovať bobkáč:)lepší by bol čerstvý, ale to už nestíham...asi.... neviem kolko slnka bude v septembri....v HR "okmášem" šecko začo neschytám facáka od nejakého jedovatého domáceho oného:D
ja idem tiež v septembri, tiež uvažujem ako ty
lujza.j
27.07.14,07:15
rozmarín a bobkáč...ved to tam ako živý plot rastie....ešte agáve ak by sa dalo niekde šmyknúť a niečo z toho vyžmýkať:D
fíky by som mohla aj tu...má receptík na fíkové mydlinko:D
Antea
27.07.14,07:17
neskúšajte farbiť zeleninou,ja som vyvarila červenú kapustu a tú vodu som použila.od hydroxidu farba zhnedla a mydlo smrdelo.Vyhodila som.Tá baza predpokladám,bude rovnaký prípad.Farba hydroxidom určite vybledne,takže do hydroxidu nie.A potom ´dalšia chemická reakcia je zmydelnenie....
čo sa týka vône.....tak u nás zázvorovú vôňu som ešte nikde nevidela.....ani silicu....
farbila som rajčinovými šupkami, zostali mi po zaváraní, rozmixovala som v olejinechala asi týždeň macerovať, prefiltrovala, pekná oranžová, ešte tam mám jedno, trochu vybledlo, žiadny zápach
kopretinka
27.07.14,07:23
neskúšajte farbiť zeleninou,ja som vyvarila červenú kapustu a tú vodu som použila.od hydroxidu farba zhnedla a mydlo smrdelo.Vyhodila som.Tá baza predpokladám,bude rovnaký prípad.Farba hydroxidom určite vybledne,takže do hydroxidu nie.A potom ´dalšia chemická reakcia je zmydelnenie....
čo sa týka vône.....tak u nás zázvorovú vôňu som ešte nikde nevidela.....ani silicu....
farbila som rajčinovými šupkami, zostali mi po zaváraní, rozmixovala som v oleji prefiltrovala, pekná oranžová, ešte tam mám jedno, trochu vybledlo, žiadny zápach
áno,rajčinový pretlak sa pridáva do mydla,ja som myslela,vývar použiť na rozpustenie hydroxidu.....asi som mala napísať,že používať iba to,čo už niekto vyskúšal :D (kapustoviny budú určite smrdieť :D )
lujza.j
04.08.14,07:06
Sampuch na lupiny ostal mi posledny koncek...bude testovany na yorkširovi....ma chrasty na kozi...tak som zvedava..
lujza.j
09.08.14,06:47
Sampuch na lupiny ostal mi posledny koncek...bude testovany na yorkširovi....ma chrasty na kozi...tak som zvedava..
neviem kolko krát okúpaný.....že zabral....ešte nejaké chrasty ostali....ale už sa neškriabe.....
ak by niekto...môže len potierať...tento olej tam dávam

http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=8126
Dáša_
17.08.14,11:05
lujza.j
17.08.14,15:24
...ja od februára som si iným ako svojim tuhým šampúchom vlasy neumyla....
Dáša_
17.08.14,15:35
ja zase používam tú sodu bicarbonu a ocot. tiez spokojnost
lujza.j
17.08.14,16:45
včera mi moja máti dala tuhé deá ktoré nepoužíva.....zbytky som vyhodila ostatok do lavóra a zaliala vriacou vodou, aby to pustilo...nepustilo...teraz som to opäť zaliala vriacou vodou....je to proste hnus tuhý ako šľak, ktorý nerozpustí ani vriaca voda.....dea som tiež vymenila buď svojim, alebo z dm-ky od tej ich prírodnej kozmetickej rady....v rozprašovači...
Dáša_
17.08.14,16:49
lujza.j
17.08.14,17:05
mňa dnes toto zaujalo http://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2014/zuby-regenerujte
idem do toho...ale čo s tou elmexkou:Dčo je v zásobe.....
Dáša_
17.08.14,17:17
mňa dnes toto zaujalo http://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2014/zuby-regenerujte
idem do toho...ale čo s tou elmexkou:Dčo je v zásobe.....
Aj ja práve zvažujem, že mám všetko. A že možno by bolo fajn aj pár lístkov šalvie. LAebo teda bu´d jedno alebo druhe :)
kopretinka
17.08.14,17:18
mňa dnes toto zaujalo http://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2014/zuby-regenerujte
idem do toho...ale čo s tou elmexkou:Dčo je v zásobe.....
odkedy používam elmex,tak nemám kazy.........:---
lujza.j
17.08.14,18:00
to je pravda a?!
lujza.j
17.08.14,18:02
mňa dnes toto zaujalo http://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2014/zuby-regenerujte
idem do toho...ale čo s tou elmexkou:Dčo je v zásobe.....
Aj ja práve zvažujem, že mám všetko. A že možno by bolo fajn aj pár lístkov šalvie. LAebo teda bu´d jedno alebo druhe :)
mám iba silicu šalviovu..aj bio kardamon:D
kopretinka
18.08.14,06:42
http://www.pluska.sk/zena/krasa/lucy-si-dva-roky-neumyla-vlasy-ma-ich-nadherne.html
včera som si umyla vlasy iba vodou.pri umývaní som mala na rukách stále pocit,že sú mastné.po vyfénovaní zvrchu vyzerali ok,ale dolu pri koži,min.10cm,boli mastné.ráno to bolo ešte horšie,musela som si ich znovu umyť.šampónujem iba raz,teraz som musela 2x............asi tak.Dva mesiace s mastnými vlasmi by som neprežila.
lujza.j
20.08.14,10:44
.
Tweety
20.08.14,10:48
Pekné Luj.
lujza.j
20.08.14,10:49
...kujéém:)
Antea
21.08.14,06:38
lujza, fakt ich máš krásne, také ozajstné:o, ešte prezraď kde si pečiatku splašila:o
lujza.j
21.08.14,06:43
lujza, fakt ich máš krásne, také ozajstné:o, ešte prezraď kde si pečiatku splašila:o
dakujem....ved normálka :)...na mydlovom svete.cz
inak toto mydlo zabudnuté na skrini...robila som ho v novembri.....minulo ho nakoniec moje decko....asi je lepšie ked postoja dlhšie....
Antea
21.08.14,07:00
lujza, fakt ich máš krásne, také ozajstné:o, ešte prezraď kde si pečiatku splašila:o
dakujem....ved normálka :)...na mydlovom svete.cz
inak toto mydlo zabudnuté na skrini...robila som ho v novembri.....minulo ho nakoniec moje decko....asi je lepšie ked postoja dlhšie....
máš pravdu, prišla som aj ja nato, že tie staršie sú lepšie
kopretinka
21.08.14,07:26
Lui,fakt sú krásne.........nezaložíme si firmu? :rolleyes:;):D
lujza.j
21.08.14,07:33
Lui,fakt sú krásne.........nezaložíme si firmu? :rolleyes:;):D
díkesky:)...tu na SK a firmu:eek::D...zakusnem si radšej do prstov.....aby som nebola vulgárna...
kopretinka
21.08.14,07:41
Lui,fakt sú krásne.........nezaložíme si firmu? :rolleyes:;):D
díkesky:)...tu na SK a firmu:eek::D...zakusnem si radšej do prstov.....aby som nebola vulgárna...
no veď toto..........:(:mee::mad::mad::mad:
lujza.j
21.08.14,09:05
...dnes viem, že 100% olivové už mohlo byť po roku parádňacke...keby som ho nebola vyšmarila....bože kolko aj iného išlo do koša:(
evuš
21.08.14,09:08
...dnes viem, že 100% olivové už mohlo byť po roku parádňacke...keby som ho nebola vyšmarila....bože kolko aj iného išlo do koša:(

..nemáš byť Luji taká "zbrklá" :D:D ...inak už sa teším na ten krémik na môj ksichtík, čo si mi na jeseň sľúbila ;)
lujza.j
21.08.14,09:26
...dnes viem, že 100% olivové už mohlo byť po roku parádňacke...keby som ho nebola vyšmarila....bože kolko aj iného išlo do koša:(

..nemáš byť Luji taká "zbrklá" :D:D ...inak už sa teším na ten krémik na môj ksichtík, čo si mi na jeseň sľúbila ;)
no vieš teraz to už po roku nejak inak.....nedávno som robila krémik teda ja šlahám iba másla s olejmi....robila som s olejom z praženej kávy čo 100ml cca. 25e stojí....moje decko:mama fúj to čo si urobila...to smrdí po káve celá huba mi smrdí:eek:ked mi bude chcieť niekto dať pusu...takto budem smrdiéť...... olej voní krásne ako káva....zabijem ju hned:D...neviém načo experimentuješ...mala si mi zgebriť ten s tým konopným olejom...no a už som bola vybavená....ešte som tam dávala aj pačulovu silicu....proste paráda...
evuš
21.08.14,09:41
...dnes viem, že 100% olivové už mohlo byť po roku parádňacke...keby som ho nebola vyšmarila....bože kolko aj iného išlo do koša:(

..nemáš byť Luji taká "zbrklá" :D:D ...inak už sa teším na ten krémik na môj ksichtík, čo si mi na jeseň sľúbila ;)
no vieš teraz to už po roku nejak inak.....nedávno som robila krémik teda ja šlahám iba másla s olejmi....robila som s olejom z praženej kávy čo 100ml cca. 25e stojí....moje decko:mama fúj to čo si urobila...to smrdí po káve celá huba mi smrdí:eek:ked mi bude chcieť niekto dať pusu...takto budem smrdiéť...... olej voní krásne ako káva....zabijem ju hned:D...neviém načo experimentuješ...mala si mi zgebriť ten s tým konopným olejom...no a už som bola vybavená....ešte som tam dávala aj pačulovu silicu....proste paráda...

...Ty brďo, používaš také výrazy /že pačulová silica/ :eek::eek:
Tweety
21.08.14,10:04
Veď pačuli je dobrá vôňa, dáva sa aj do parfémov.
evuš
21.08.14,10:08
Veď pačuli je dobrá vôňa, dáva sa aj do parfémov.

Majka, viem, len Luji tie výrazy už používa ako profíčka - tak som to myslela :);)
Tweety
21.08.14,10:12
Luji tie výrazy už používa ako profíčka

A nie je? Je už mydlárka, je v tom až po uši.
evuš
21.08.14,10:17
Luji tie výrazy už používa ako profíčka

A nie je? Je už mydlárka, je v tom až po uši.

JE !!! Už mám aj vyskúšané na sebe ;)
lujza.j
21.08.14,10:29
Luji tie výrazy už používa ako profíčka

A nie je? Je už mydlárka, je v tom až po uši.
jáááj majka to máš pravdu....som v tom až po uši.....je to také nevinné zo začiatku.....ale ked z toho prepne:D konec....svinsky drahá "zábafka".....najlepšie otázky má moj chlap....ked sa opýta:a akú máš výrobnú cenu....:eek::D....
vždy si poviem, že fakt už nič ..nič nekúpim....že budem z toho čo mám....potom zbadáš pečiatku, vlnovkovú gilotínu , dalšiu pečiatku......a už som hned v rici.....ked nechceš aby vyšlo poštovné navnivoč.....tak už aj dopredu a posledná objednáfka cez 76e...posledná z ekokozy do 30e.....to je len posledný mesác....:(..ani sa nikomu nemóžem akože vyžalovať.....šak už teraz si vela ludí myslí...že mi oné....
Tweety
21.08.14,10:32
Lujzi, veď si zober, niekto má ešte drahšie koníčky. Nedaj sa, ak to robíš rada, nedaj na plané reči.
evuš
21.08.14,10:43
Lujzi, veď si zober, niekto má ešte drahšie koníčky. Nedaj sa, ak to robíš rada, nedaj na plané reči.

Luji, presne tak...mnohí to prefajčia, prepijú či inak prehajdákajú, takže pekne krásne mydielkuj a šľahaj, miešaj, maceruj.......
lujza.j
21.08.14,10:47
díky baby....:)
evuš
21.08.14,10:49
díky baby....:)

.. a Luji, mysli na mňa s tým krémom - myslím vážne ;)
kukučka
21.08.14,10:54
a na mňa s bobkáčom a citrónmi, vymením za šalviu :D

PS.

Chceš sušenú a či čerstvú?
kopretinka
21.08.14,11:26
pokazila sa mi už tretia formička.........ja to mydlo asi nedorobím :mee:
lujza.j
21.08.14,11:33
pokazila sa mi už tretia formička.........ja to mydlo asi nedorobím :mee:
neplačkaj....a tvoja alebo kupovaná.....ty niečo vymyslíš ty si dizajnový výmyselník ....:)
lujza.j
21.08.14,11:35
a na mňa s bobkáčom a citrónmi, vymením za šalviu :D

PS.

Chceš sušenú a či čerstvú?
kukuč...zapísané...lístok strčený v púzdre s mobilom:)
kopretinka
21.08.14,11:38
kupovaná,taká vykrajovačka na perníky.........do frasa........a to je to svadobné.........už ma tlačí čas
lujza.j
21.08.14,11:56
ešte že mojim stačilo z hmoty:D...
kopretinka
21.08.14,12:02
robila som normálne,aj som dorábala,ale nevyšlo mi dosť kusov......tak som kúpila teraz hmotu....že povykrajujem....musím to ponalievať do silik.formy ale to strašne dlho trvá,potrebujem 40 kuskov a vo forme je iba 6........
lujza.j
21.08.14,12:08
daj do plechu studenú vodu a tam daj formu....ja som 66robila...tiež po 6
kopretinka
21.08.14,12:14
hej,robím tak.....
lujza.j
21.08.14,12:17
rýchlejšie to nejde....
kopretinka
21.08.14,14:18
levanduľové.......a to fialkasté je z hmoty....na vrchnom obrázku je fotené proti svetlu
lujza.j
21.08.14,14:20
no vidíš...aké pekné ti vyšli:)
kopretinka
21.08.14,14:24
no,tie fialové ešte iba polovička,dorobím zvyšok zajtra........ešte neviem,ktoré jej pošlem.......
lujza.j
22.08.14,10:18
kopretinka
22.08.14,10:20
že trošku :D
ja som videla aj video,ako to balia.......riadna rýchlosť :eek:
kopretinka
22.08.14,13:23
nachystané,zabalené,má to min.4kilá
Oliwa
27.08.14,10:47
nachystané,zabalené,má to min.4kilá
Však to vyzerá ako vianočné pečivo...;):) Tie čokoládové srdiečka sú jasné , a tie bledé - to by mohli byť nejaké mandľové, alebo marcipánové... :D
kopretinka
27.08.14,12:11
nachystané,zabalené,má to min.4kilá
Však to vyzerá ako vianočné pečivo...;):) Tie čokoládové srdiečka sú jasné , a tie bledé - to by mohli byť nejaké mandľové, alebo marcipánové... :D
to len vyzerá čokoládovo,je to tmavofialové,a proti svetlu priehľadné,tie menšie aj s kúskami levandule......oboje s vôńou levandule......ako darčeky pre svadobných hostí.
kopretinka
03.09.14,09:41
to kto vymyslel ten bezpečnostný uzáver na hydroxide ???!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
mali by k tomu zdarma pribaľovať nejakého svalovca,čo mi to bude otvárať!
evuš
03.09.14,10:04
to kto vymyslel ten bezpečnostný uzáver na hydroxide ???!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
mali by k tomu zdarma pribaľovať nejakého svalovca,čo mi to bude otvárať!

Asi ten, kto Ti závidí tie výtvory ;) Srdiečka sú nádherné, dúfam, že sa budú páčiť im minimálne ako mne :);)
kopretinka
03.09.14,10:09
to kto vymyslel ten bezpečnostný uzáver na hydroxide ???!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
mali by k tomu zdarma pribaľovať nejakého svalovca,čo mi to bude otvárať!

Asi ten, kto Ti závidí tie výtvory ;) Srdiečka sú nádherné, dúfam, že sa budú páčiť im minimálne ako mne :);)
ďakujem,už je po svadbe,dúfam,že mi nevesta pošle nejakú foto......
.....a neotvorila som to,musela som odrezať dno....teraz nemydlím,upchal sa odtok v sprche.
evuš
03.09.14,10:59
to kto vymyslel ten bezpečnostný uzáver na hydroxide ???!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
mali by k tomu zdarma pribaľovať nejakého svalovca,čo mi to bude otvárať!

Asi ten, kto Ti závidí tie výtvory ;) Srdiečka sú nádherné, dúfam, že sa budú páčiť im minimálne ako mne :);)
ďakujem,už je po svadbe,dúfam,že mi nevesta pošle nejakú foto......
.....a neotvorila som to,musela som odrezať dno....teraz nemydlím,upchal sa odtok v sprche.

...fú...skús trochu prepchať, do potrubia nasypať prášok do pečiva - sáčok, dva a potom zohriaty ocot...ale neviem, ak sa upchalo s tým hydroxidom.... :eek:
kopretinka
03.09.14,11:59
:rolleyes: ee.......upchal sa odtok v kúpeľni,klasika,nič nové,a odrezala som dno na tom hydroxide,lebo nešiel vrchnák odkrútiť.....
Antea
04.09.14,17:32
:rolleyes: ee.......upchal sa odtok v kúpeľni,klasika,nič nové,a odrezala som dno na tom hydroxide,lebo nešiel vrchnák odkrútiť.....
však tam nasyp trochu hydroxidu a zazátkuj, vyskúšané, pravda až si si už nepomohla inakšie
lujza.j
04.09.14,17:36
ona mala problém ak som pochopila...nevedela odšróbotať vrchnák na hydroxide....

ja som naposledy objednávala 5kg hydroxisu ....som dumala v akom balení to bude....v sáčku:eek:...
kopretinka
04.09.14,18:24
ona mala problém ak som pochopila...nevedela odšróbotať vrchnák na hydroxide....

ja som naposledy objednávala 5kg hydroxisu ....som dumala v akom balení to bude....v sáčku:eek:...
:eek::eek: šak to je hygroskopické,nasaje to vlhkosť a bude z toho jedna tvrdá 5kilová hmota...
lujza.j
04.09.14,18:29
ona mala problém ak som pochopila...nevedela odšróbotať vrchnák na hydroxide....

ja som naposledy objednávala 5kg hydroxisu ....som dumala v akom balení to bude....v sáčku:eek:...
:eek::eek: šak to je hygroskopické,nasaje to vlhkosť a bude z toho jedna tvrdá 5kilová hmota...
koho to trápi...ich nie...keby to tam mali napísané...teda som to tam nevidela....keby som doma nemala 5l flašu...drblo by ma....nehovorím už o tom ako prebiehalo nasýpavanie :eek: fľaša vo vani sodny prach v ksichte.....
lujza.j
04.09.14,20:16
dievčatá....kupovali ste emulgátory?ak ano ...ktorý...idem kupovať a neviem sa rozhodnúť....
kopretinka
05.09.14,12:06
dievčatá....kupovali ste emulgátory?ak ano ...ktorý...idem kupovať a neviem sa rozhodnúť....
tak ďaleko ešte nie som.....a čo ideš gebriť? ten hydroxid si od koho?
lujza.j
05.09.14,15:27
dievčatá....kupovali ste emulgátory?ak ano ...ktorý...idem kupovať a neviem sa rozhodnúť....
tak ďaleko ešte nie som.....a čo ideš gebriť? ten hydroxid si od koho?
chcela som krém po holení....ale chlap, že nemusím.......tak už druhý krát odložím výrobu krému s emulgátorom....aj ked sa bojím, že by sa pokazili ...náhodou...škoda olejov.....sú to aj tak len moje vymýšlance....dá sa fungovať aj na šlahaných krémoch na tvár a máslach na telo......pokial nie su na slnku, zabudnuté v lete v aute a pod.sú ok
hydroxid z ekokozy.....
včera som robila balzám na popukané päty/tak sa volal/..je super dá sa použiť na všetko ruky, lakte , pery....len šlak to traf robiť s včelím voskom...vrrrr
idem urobiť mastičku na herpes.....zatial používam "tvoj" olejčok.....:)
kopretinka
05.09.14,16:26
aký môj? :eek:
lujza.j
05.09.14,16:43
aký môj? :eek:
ježiši:D šak tea tree.....
kopretinka
05.09.14,16:45
jááááááááááááj ...... :rolleyes:
lujza.j
10.09.14,15:21
dnes som si vyzdvihla aj ....mango máslo som zvedavá aký očný krém vykúzlim:)
lujza.j
12.10.14,12:27
tak konečne po čase "farebné"mydlo kurkuma +šafrán.......:)
kopretinka
12.10.14,14:27
ja som robila asi 350 malých srdiečok pre kamošku na svadbu jej syna....uf.....
lujza.j
12.10.14,14:54
:eek:..pre boha...
kopretinka
12.10.14,15:19
:D
wirgi
12.10.14,15:20
dievčatá....kupovali ste emulgátory?ak ano ...ktorý...idem kupovať a neviem sa rozhodnúť....
tak ďaleko ešte nie som.....a čo ideš gebriť? ten hydroxid si od koho?
chcela som krém po holení....ale chlap, že nemusím.......tak už druhý krát odložím výrobu krému s emulgátorom....aj ked sa bojím, že by sa pokazili ...náhodou...škoda olejov.....sú to aj tak len moje vymýšlance....dá sa fungovať aj na šlahaných krémoch na tvár a máslach na telo......pokial nie su na slnku, zabudnuté v lete v aute a pod.sú ok
hydroxid z ekokozy.....
včera som robila balzám na popukané päty/tak sa volal/..je super dá sa použiť na všetko ruky, lakte , pery....len šlak to traf robiť s včelím voskom...vrrrr
idem urobiť mastičku na herpes.....zatial používam "tvoj" olejčok.....:)


lui ja som teraz robila nechtíkovú masť z olivového oleja s včelím voskom ,dala som to zohriať a veru musela som poriadne dlho miešať kým sa to spojilo do kompaktnej hmoty
lujza.j
12.10.14,15:20
dúfam,že nie zadara!!!
lujza.j
12.10.14,15:26
dievčatá....kupovali ste emulgátory?ak ano ...ktorý...idem kupovať a neviem sa rozhodnúť....
tak ďaleko ešte nie som.....a čo ideš gebriť? ten hydroxid si od koho?
chcela som krém po holení....ale chlap, že nemusím.......tak už druhý krát odložím výrobu krému s emulgátorom....aj ked sa bojím, že by sa pokazili ...náhodou...škoda olejov.....sú to aj tak len moje vymýšlance....dá sa fungovať aj na šlahaných krémoch na tvár a máslach na telo......pokial nie su na slnku, zabudnuté v lete v aute a pod.sú ok
hydroxid z ekokozy.....
včera som robila balzám na popukané päty/tak sa volal/..je super dá sa použiť na všetko ruky, lakte , pery....len šlak to traf robiť s včelím voskom...vrrrr
idem urobiť mastičku na herpes.....zatial používam "tvoj" olejčok.....:)


lui ja som teraz robila nechtíkovú masť z olivového oleja s včelím voskom ,dala som to zohriať a veru musela som poriadne dlho miešať kým sa to spojilo do kompaktnej hmoty
ja som robila nedávno zase nový krém na nohy...tiež s voskom...ako je parádny........len ako "bonus" vo fáze chladnutia sa to ešte šlahá:eek:konečná ...lutujem,že som neurobila mega dávku...robila som iba na skúšku....
tiež sa chystám "povariť"nechtík a niečo z toho zgebriť.....
lujza.j
12.10.14,15:29
na je vosku aj to zle , že bod tavenia je úplne niekde inde....oko napr. bambuckého másla..to sa nesmie prehriať...lebo je potom také ako keby zrniečkové....
lujza.j
31.10.14,06:44
.
evuš
31.10.14,07:02
.

Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...;)
lujza.j
31.10.14,07:11
.

Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...;)
Dakujem:)....davam aj do tychto formiciek su dobre do ruky....decko bralo het...tak som to takto "pobalila" dalsia varka.padla v robote....
evuš
31.10.14,07:17
.

Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...;)
Dakujem:)....davam aj do tychto formiciek su dobre do ruky....decko bralo het...tak som to takto "pobalila" dalsia varka.padla v robote....

Luji, musím pokukať domáce zásoby a ozvem sa...aj ten sľúbený krémik by sa mi zišiel...popíšem si zoznam a dám vedieť - ak budem teda môcť otravovať :D;)
lujza.j
31.10.14,07:20
Mam v pamati:)
kopretinka
09.11.14,23:40
prerábala som.....levanduľové
Dáša_
10.11.14,04:10
ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
lujza.j
10.11.14,05:57
Daska..na lis isto treba nieco dat...aby sa nelepilo.....
Dáša_
10.11.14,07:22
Daska..na lis isto treba nieco dat...aby sa nelepilo.....
no len aký lis do domácich podmienok? Niečo malé, čo vytlačí sná´d najlepšie kruhový tvar - nejaký nápad?
Karolina56
10.11.14,07:35
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
lujza.j
10.11.14,08:18
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
Ja sa uz "saponatom" uz neumyvam.....
kopretinka
10.11.14,09:57
ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
mydlo musíš nastrúhať čo najjemnejšie,prípadne posekať v mixéri,potom rozvariť na kašu s pridaním vody alebo oleja,kašu rozmixovať ponorným mixérom na hladko.Po daní do formičky musíš pobúchať formou o stôl,alebo podlahu,vrch urovnáš rukou alebo stierkou.Neverím,že bude potom hrboľaté.Po vyschnutí môžeš s ním párkrát prejsť po strúhadle na tej širokej časti na uhorky alebo na kapustovom alebo na hoblíku.......neverím,že nebude hladučké.
Toto nebolo rozvarené na hladkú kašu,preto je hrboľaté......ale vidno na ňom,že je to ručne robené.
Lis sa používa v priemysle,fakt chceš mať mydlo ako z obchodu? Veď používaním sa to mydlo vyhladí.
kopretinka
10.11.14,09:58
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat

a čo tak u tej baby?
lujza.j
10.11.14,10:22
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat

a čo tak u tej baby?
To dostala....:).... Sprchač je lacnejsi......
Dáša_
11.11.14,15:03
ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
mydlo musíš nastrúhať čo najjemnejšie,prípadne posekať v mixéri,potom rozvariť na kašu s pridaním vody alebo oleja,kašu rozmixovať ponorným mixérom na hladko.Po daní do formičky musíš pobúchať formou o stôl,alebo podlahu,vrch urovnáš rukou alebo stierkou.Neverím,že bude potom hrboľaté.Po vyschnutí môžeš s ním párkrát prejsť po strúhadle na tej širokej časti na uhorky alebo na kapustovom alebo na hoblíku.......neverím,že nebude hladučké.
Toto nebolo rozvarené na hladkú kašu,preto je hrboľaté......ale vidno na ňom,že je to ručne robené.
Lis sa používa v priemysle,fakt chceš mať mydlo ako z obchodu? Veď používaním sa to mydlo vyhladí.
robila som to, ale proste v mydle ostali vzduchové bublinky a to mi vadí. Doma to nikdy nebude ako z obchodu, ale mne by sa páčilo, keby toto prerabane mydlo malo takú štruktúru ako to, čo sa robí celé doma. To je pekne hladké bez problémov.
kopretinka
11.11.14,15:08
bublinky? hm...... musíš formu riadne otrieskať o podložku,a mydlo musí byť riadne rozvarené a hladké.
Ale veď to je na tom zaujímavé,že nie je ako z obchodu......
lujza.j
11.11.14,16:04
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
lujza.j
11.11.14,16:06
Dáša_
11.11.14,16:12
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2a_mT0sfgyQQ8Ow9WXL9VNvc0RAp2z BDfWFLtr313BaeW-jvH3Q
Dáška keby si to natlačila tu....
no, takto nejak si to predstavujem, len este nieco na zatlacenie. mam formicku na kolace, co sa takto vytlaca, len je to dost velky kruh. Presne tymto smerom sa uberaju moje myslienky, len to potom nakrajat. No co, raz to pride :)
kopretinka
11.11.14,16:15
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
lujza.j
11.11.14,16:19
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod
kopretinka
11.11.14,16:27
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod
jasné že sa dá,len musíš dať trošku viac vody ako do čerstvého,lebo čím staršie,tým vysušenejšie......
lujza.j
11.11.14,16:44
našla som nechtíkové z minulého roka:eek:
kopretinka
11.11.14,17:50
našla som nechtíkové z minulého roka:eek:
:D veď to sa nepokazí
Dáša_
24.11.14,17:12
dievčatá, robili ste slahaný krém? Teda taky ten najjednoduchsi, rozpustene tuky slahane ako majoneza. ja som to robila viackrat a posledne dva razy mi v tom ostali take drobne ciastocky ako keby piesok. Pri natierani sa rozpustia, nie je problem, je to len taky diny pocit pri natierani. Robila som teraz cisto kokosovy tuk - teda, mala som dva druhy, jeden od leta s nechtíkom - ten bol aj smazeny, aj "luhovany" a pridala som do toho cetstvy kokosovy tuk. Mam pocit, ze som niekde zachytila, ze tieto tuky treba temperovat podobne ako čokoládu. Ale to bola len niekde nejaká vetička. Neviete o tom nieco blizsie? Nestretli ste sa s tym. Inak je ten krem v poriadku, ked sa stretne s pokozkou, tak sa pekne roztopi, len je to taky divny pocit.
lujza.j
25.11.14,05:35
Daška robi to prehriate bambucke maslo....tak potom asi aj kokosak.
Ja toto maslo robim stale....ale z viac tukov+olej....dokonala vec....aj s macerovanym vanilkovym strukom a 100% cokinou
Dáša_
30.11.14,13:26
http://www.sashe.sk/SAShE.sk/journal/na-navsteve-ponio-od-programovania-k-sampuchom-aj-tak-vznika-rucne-robena-kozmetika

mmch, hovorí tam aj o temperovaní tukov - to je presne to, čo potrebujem urobiť s kokosovým tukom, len nepoznam teploty :( keby ste náhodou niekde narazili na nejakú teóriu....
lujza.j
30.11.14,14:16
ja som to zatial len o bambuckom čítala...a aj sa mi to stalo....teraz si dávam pozor a ohrievam postupne....
ked potrebujem "vyvariť"nejakú bylinu....v mandlovom,ryžovom...ale macerovala som zelený čaj tuším v kokosáku a nebol zrniečkový....
Dáša_
30.11.14,15:01
ja som to zatial len o bambuckom čítala...a aj sa mi to stalo....teraz si dávam pozor a ohrievam postupne....
ked potrebujem "vyvariť"nejakú bylinu....v mandlovom,ryžovom...ale macerovala som zelený čaj tuším v kokosáku a nebol zrniečkový....
pri cokolade je taky postup, ze sa 2/3 cokolady zohreju na teplotu cca 40-45 stupnov (rozne podla druhu, niektore aj menej) a protom sa "zaockuju" pridaním 1/3 neroztopenej cokolady. Tym sa cela hmota schladi, mala by prist niekde k 27 stupnom. tym sa nejak meni kryštalicka štruktúra. Alebo sa podobne robí aj na mramorovych stoloch. Preto predpokladam, ze nieco podobne bude aj pri tukoch. Ja mam pocit, ze s ami to stalo vtedy, ked som ten kokosovy krem prilis chladila. V lete v chladnicke a teraz na okne, kde bolo chladnejsie. Skusim to znova stopit, vyslahat a uvidime.
lujza.j
30.11.14,15:55
jaj...ja nechladím "šokovo":)...v kuchyni vychladne a až potom do chladničky....ale nie na dlho...robím toho hodne...."zrniečka"som mala iba v kreme na nohy....tam dávam bambucké...
Antea
30.11.14,17:38
dievčence, pred chvíľou sa mi podarilo vyrobiť "zázrak":):,:mee: dlho som nič nerobila lebo som získala "zaujímavého koníčka" varenie, ale najmä pečeni pre celiatika, nó tiež pekná zábavka, tak som sa včera pustila do mydla, v pohode a dnes tiež ďalšie, v recepte červený palmový olej, všetko fajn len zrazu v jednej sekunde nie že puding, ale želatína, doslova sa to krájalo, pacla som do do formy, dala pod deku a uvidím, čo sa bude diať, vôňa mango-citrus, neviem či tá alebo olej tú želatínu stvoril
lujza.j
30.11.14,17:46
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
Dáša_
30.11.14,17:48
Antea
30.11.14,17:53
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
Antea
30.11.14,17:56
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
už to začína pracovať
lujza.j
30.11.14,17:58
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
to čo nie je silica....do olejov...inak toto mi urobila akože vanilková vôňa....kým mi to došlo..nejaké to kilo +-...išlo do kýbla:(
vždy som dávala vôňu do olejov.....potom som skúsila po zmiešaní a konec....zrazené, potiace sa mydlo a pod.
kopretinka
30.11.14,21:17
Antea
01.12.14,15:48
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
to čo nie je silica....do olejov...inak toto mi urobila akože vanilková vôňa....kým mi to došlo..nejaké to kilo +-...išlo do kýbla:(
vždy som dávala vôňu do olejov.....potom som skúsila po zmiešaní a konec....zrazené, potiace sa mydlo a pod.
druhý raz budem múdrejšia, potvora prešla gélovou fázou a je z toho celkom pekné oranžové mydielko, gélová fáza asi pomohla poupchávať diery, keby so bola mala rukavice tak to lepšie natlačím, inak dosť farbí,nevadí, , teraz som musela vrch hodne odrezať, však nastrúham do bieleho, bude zaujímavé
lujza.j
01.12.14,17:35
Ja sa snazim vzdy o gelovu fazu .....
kukučka
01.12.14,18:11
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod

A čo je na ňom zlé? Do smetí, také plytvanie, to sa nedá použiť aspoň na pranie?
lujza.j
01.12.14,19:34
kukuč..ked sú tam byliny...dobre by sa stým nepralo:)alebo nejaký íl....prerábanie sa mi zdá dosť oštarné...mám len jeden hrniec na mydlo a na prerábku mydla z kila tukov je malý..
Antea
07.12.14,08:15
včera som bola vo Viedni /moje nohy:mee:/, predával tam ručne robené mydielka, ktoré sa véľmi podobali našim, za 6,50, chcela so jedno kúpiť, ale už sme sa k nemu nevrátili, škoda, chcela som vyskúšať
lujza.j
07.12.14,08:46
ja minulý rok v mníchove...tiež stánok s "našimi"mydlami 100g 6e,100% olivové 7e...dúfam,že si to dobre pamätám....
veronikasad
07.12.14,08:54
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
kopretinka
07.12.14,08:56
ani mne sa nepodarí to isté mydlo zopakovať.........raz som kupovala kozie mlieko kvoli mydlu,ale za liter dať 2ečka je sakra veľa........
lujza.j
07.12.14,08:56
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
veronikasad
07.12.14,09:00
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
lujza.j
07.12.14,09:12
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení:)
veronikasad
07.12.14,09:24
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení:)
Nepýtala som sa na technologiu výroby - nerozumiem tomu. Však choď kuknúť na trhy a daj vedieť čo som kúpila. Na trhoch som ho moc nevo)ala, teraz som zistila, že vôňa je dosť intenzívna. To čo som kupovala na jarmoku v PD len jemne voňalo ... Možno práve tá vôňa mi bude znovu vadiť ... Mám citlivú pokožku.
lujza.j
07.12.14,09:54
júj veronika ja isto na trhy nepôjdem...už som tam nejaký ten rok nebola...radšej do najbližšej At dediny...ale tu ani bohovi:D...ked som minule v tv,že porovnanie vian.trhov v ba a viedeň....konečná.....lebo to sa porovnávať nedá.....mám kolegyňu mám ich pod oknami...keby nie ani by tam nepáchla....ale nejakých stánkárov pozná tak iba kvôli nim....
Antea
07.12.14,15:28
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení:)
aj u nás na trhoch predáva, že doma robené, má to z hmoty, zafarbené, navoňané, super presne nakrájané 3x3x10 cm, 4,- E, som sa pýtala či sama vyrába, vraj nie, ale firmu čo je uvedená na nálepke som na OR nenašla, možno som si zle zapamätala názov, ešte behnem, uvidím čo sú zač.
Ten vo Viedni ich mal opečiatkované "Oliva", viac som neštudovala lebo ma naháňali, že potom......
kopretinka
07.12.14,15:46
aj jedno aj druhé mydlo sa dá nakrájať rovnomerne alebo nerovnomerne,podľa toho nerozoznáš,či to je iba z roztopenej hmoty alebo nie.............To na trhoch,ak je priehľadné,tak na 100% je z hmoty.
Mystickú mydláreň poznám,majú aj eshop,robia oba druhy,ale tvrdia,že glycerínovú hmotu si robia sami...........
kopretinka
07.12.14,15:48
aj u nás na trhoch predáva, že doma robené, má to z hmoty, zafarbené, navoňané, super presne nakrájané 3x3x10 cm, 4,- E, som sa pýtala či sama vyrába, vraj nie, ale firmu čo je uvedená na nálepke som na OR nenašla, možno som si zle zapamätala názov, ešte behnem, uvidím čo sú zač.
Ten vo Viedni ich mal opečiatkované "Oliva", viac som neštudovala lebo ma naháňali, že potom......
.....by som chcela vidieť tú certifikovanú výrobňu a sklad a certifikát ku každému mydlu.
Oni si myslia,že keď majú živnosť na výrobu mydla,tak je to všetko.A že im stačí,ak na tú hmotu im dodávateľ dá certifikát.
veronikasad
07.12.14,16:01
júj veronika ja isto na trhy nepôjdem...už som tam nejaký ten rok nebola...radšej do najbližšej At dediny...ale tu ani bohovi:D...ked som minule v tv,že porovnanie vian.trhov v ba a viedeň....konečná.....lebo to sa porovnávať nedá.....mám kolegyňu mám ich pod oknami...keby nie ani by tam nepáchla....ale nejakých stánkárov pozná tak iba kvôli nim....
googlila som - zdá sa, že som dobre kúpila

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.prirodnimydla.cz%2F&ei=foeEVJ_dCMfwaLitgoAD&usg=AFQjCNESo3wuaRm3ABswAoATeNJMif3aVQ&sig2=NVCAAeYetdxGt7TrwoVuYw&bvm=bv.80642063,d.d24
http://www.prirodnimydla.cz/olivove-mydlo-krajene-s-kozim-mlekem-x1651
Antea
10.12.14,16:12
dievčence, vôňu mango-citrus nepoužívajte za studena, znovu sa mi urobila želatína, dala som ju do olejov a potom lúh, po tenkej stope zrazu želatína, tak som sa naštvala a tú želatínu som rozmixovala, uvidím. . . . , inak tá vôňa je taká chutná, ako na zjedenie
lujza.j
10.12.14,16:50
Z mydloveho sveta?
Antea
10.12.14,18:08
Z mydloveho sveta?
áno, mám aj iné, jasmin-orchidea-ruža som už použila a v pohode
lujza.j
10.12.14,19:15
Z mydloveho sveta?
áno, mám aj iné, jasmin-orchidea-ruža som už použila a v pohode
Ja tiez od nich vela v poriadku...az na vanilku..tu nikdy...zrcnute aj v olejoch....
kopretinka
16.12.14,14:29
robila som nejaké nové mydielka.....tekvicové,makové,šípkové,škoric ovo-medovo-vanilkové
lujza.j
01.01.15,13:03
ahojte baby...skúšala niektorá z vás....suchý šampon? dík....jasné že domáci:)
kopretinka
01.01.15,13:56
tak na suchý šampón som recept ešte nevidela.........
lujza.j
01.01.15,14:11
ja už dávno som našla...
kopretinka
14.01.15,10:36
dievčence, vôňu mango-citrus nepoužívajte za studena, znovu sa mi urobila želatína, dala som ju do olejov a potom lúh, po tenkej stope zrazu želatína, tak som sa naštvala a tú želatínu som rozmixovala, uvidím. . . . , inak tá vôňa je taká chutná, ako na zjedenie
ja nikdy nedávam vôňu do oleja..........fixujem ju v škrobe,múke,alebo ryžovej múke......a až v stope pridávam.
kopretinka
14.01.15,10:39
som odfotila to,čo momentálne zreje :)
lujza.j
14.01.15,12:26
Pekne ti zreje:) ja do kominkov musim.....
lujza.j
14.01.15,12:29
dievčence, vôňu mango-citrus nepoužívajte za studena, znovu sa mi urobila želatína, dala som ju do olejov a potom lúh, po tenkej stope zrazu želatína, tak som sa naštvala a tú želatínu som rozmixovala, uvidím. . . . , inak tá vôňa je taká chutná, ako na zjedenie
ja nikdy nedávam vôňu do oleja..........fixujem ju v škrobe,múke,alebo ryžovej múke......a až v stope pridávam.
Ved kazdy ju v niecom fixuje...kazdu vonu aj ked to nie je 100% silica ?
kopretinka
14.01.15,13:54
Ved kazdy ju v niecom fixuje...kazdu vonu aj ked to nie je 100% silica ?
pre istotu hej.Ale aj keď dám veľa,aj tak to vonia iba tak jemne......Robila som z pepermintového oleja,skoro mi nos utrhlo,aj som sa bála,že to bude až príliš,ale našťastie to vypáchlo,je to tak akurát.
lujza.j
14.01.15,15:32
Ved kazdy ju v niecom fixuje...kazdu vonu aj ked to nie je 100% silica ?
pre istotu hej.Ale aj keď dám veľa,aj tak to vonia iba tak jemne......Robila som z pepermintového oleja,skoro mi nos utrhlo,aj som sa bála,že to bude až príliš,ale našťastie to vypáchlo,je to tak akurát.
no s tými problém nie je...ale so syntetickými ano.......takže neriskujem !!!aj ked niektoré urýchlia až moc stopu....citron,pomaranč slabota velká....ja dávam 35ml na kilo olejov....klinček,škorica,levandula...sa ako tak dá.....ak je v mydle okrem klasik fixátora....aj niečo pomleté vtedy je vôňu lepšie cítiť....
lujza.j
17.01.15,11:19
urobila som si zubnú pastu...potom dám vedieť ako chutí a ako sa s ňou čistí:D..ostatné ...že čo zuby a dasná neskôr....
Tweety
17.01.15,11:45
Lui, zubná pasta sa nemá jesť.:)
lujza.j
17.01.15,11:52
ešte,že som dala voliteľnú zložku...med...inak fujky:Dmajka šak ale vieš ako "chutí"pasta aj ked ju nepapáš:---
Tweety
17.01.15,11:53
Jasné, ja len, že som sa pousmiala nad tým, že si napísala, potom dám vedieť ako chutí.... A keď chcem vedieť čo ako chutí, tak okoštujem.
lujza.j
17.01.15,12:14
dievčatá...už nejaké mesiace som bez krému na ksicht z obchodu....pre chlapa a decko vyšlahané tuky a olej...ja iba olej.....
kedže recyklujem tégliky...všetci naokolo odkladajú.....tento víkend je výrobný ....a aj umývam sklíčka...no pomoc krémy čo tam ostali sa nerozpustia ani ked ich zalejem vriacou vodou....
Tweety
17.01.15,12:15
dievčatá...už nejaké mesiace som bez krému na ksicht z obchodu....pre chlapa a decko vyšlahané tuky a olej...ja iba olej.....
kedže recyklujem tégliky...všetci naokolo odkladajú.....tento víkend je výrobný ....a aj umývam sklíčka...no pomoc krémy čo tam ostali sa nerozpustia ani ked ich zalejem vriacou vodou....
Veď najprv ich odstráň hrubou silou a až potom umy téglik. Minule som myslela na Teba, keď som likvidovala moje tégliky. Tiež som prešla na oleje na tvár.
lujza.j
17.01.15,12:28
majka ....ja som to myslela tak...že aký to je chemický sajrajt-odpad.....
fúha si prešla na oleje....si ma milo prekvapila....lebo si niekedy pripadám ako z inej planéty....že divná...:D...nikto sa len tak nevzdá krému z obchodu.....ani na tvár ani na telo ani na ruky....ani nohy....
kopretinka
21.01.15,23:10
TaraNoelle
22.01.15,11:25
tak na suchý šampón som recept ešte nevidela.........

Používam pravidelne (teda 1x za týždeň). Po kupovanom ma strašne svrbela hlava, tento je úplne super. Podľa farby vlasov: pre blondínky - arrowroot (predávajú v bio obchodoch, v časti potraviny), nič iné. Pre brunetky: namiešať arrowroot s kakaom, v pomere, podľa farby vlasov.
Suchý šampón dať do téglika, fľašky (od malej majonézy napr.) a používať s kozmetickým štetcom (taký hrubší), nacapkať do fľaštičky, otriasť, nacapkať na vlasy, prečesať, a voalá, hotovo, max. voníš po kakau :)
kopretinka
22.01.15,12:14
no toto :eek: skočím poobede do bio obchodu,či majú ten arrowroot....kakafko mám holandské priamo z holandska od Taika ;)
lujza.j
22.01.15,12:22
Ja planujem do obalu od detskeho pudru....
lujza.j
22.01.15,12:23
no toto :eek: skočím poobede do bio obchodu,či majú ten arrowroot....kakafko mám holandské priamo z holandska od Taika ;)
Vcera som nasla recept a bolo tam toto...
lujza.j
07.02.15,11:08
našla som nechtíkové z minulého roka:eek:
:D veď to sa nepokazí
nakoniec som ho dala chlapovi....nie,že by som na ňom-na rodine robila pokusy:D:Dale áno robím
...že bolo perfektné...
kopretinka
07.02.15,13:22
Čo nevidieť je tu zase ten hnusný americký komerčný sviatok vrajzamilovaných.
Prekvapte svoju polovičku,nekupujte tento rok plyšákov a čokoládu,kúpte niektoré z mojich mydiel. ;)
bettylou
07.02.15,14:49
dievčatá...už nejaké mesiace som bez krému na ksicht z obchodu....pre chlapa a decko vyšlahané tuky a olej...ja iba olej.....
kedže recyklujem tégliky...všetci naokolo odkladajú.....tento víkend je výrobný ....a aj umývam sklíčka...no pomoc krémy čo tam ostali sa nerozpustia ani ked ich zalejem vriacou vodou....
Lui, prosím ťa, hodíš nejaký recept na krém na tvár - olejový. Skúsila by som, aj ten šampúch. :)
Používam, klasik olivový olej EV do rzprašovača napoly s minerálkou a dofrcknem to silicou geranium, ceder, resp pomaranč alebo mix. Stále to musím pretrepať, aby sa to premiešalo. :D
lujza.j
07.02.15,15:00
čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....
bettylou
07.02.15,15:19
https://www.youtube.com/watch?v=_WzLDqhHkKg

minuta 4.56 , čo je ten hnedý prášok?
lujza.j
07.02.15,16:21
možno...
http://www.murumuru.sk/miky
neviem po englesky:)...čo tam hovorí?....
lujza.j
07.02.15,17:21
kopretinka
07.02.15,17:27
v tom videu to je zlatá mica
bettylou
08.02.15,04:31
čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....

kokosový tuk, repka, oliva, slnečnica, ale dokúpim ak treba
lujza.j
08.02.15,07:38
čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....

kokosový tuk, repka, oliva, slnečnica, ale dokúpim ak treba
400g olivový
300g ricínový
300g kokos

300g voda
145g hydroxid

tu dokúpiš len jeden....a zistíš či tuhý šampúch bude tvoj "šialok kávy"...lebo je to buď-alebo..

..miesto vody...možeš dať bylinný výluh,kávu/všetko čo je dobré na vlasy/...len nezabudni vychladiť a až potom hydroxid dávať....pivo to treba nechať "vyvetrať"
kopretinka
08.02.15,09:12
nemáš mastné vlasy,keď je tam toľko olivového?
lujza.j
08.02.15,09:42
ano
lujza.j
08.02.15,10:04
500g oliv..je v receptoch aj na iné ako mastnú vlasy.....
kopretinka
08.02.15,10:20
ja som myslela,že či po použití toho šamponu ti neostávajú mastné vlasy
lujza.j
08.02.15,10:28
jáj:D nie...už rok si umývam svojim....iba raz u kaderníčky "jej"
a ty čo umyješ si .....vyschnú a sú mastné?
kopretinka
08.02.15,10:32
umyla som,ostali strašne mastné. Potom som si spomenula,že po umytí mydlom sa musia opláchnuť kyslým oplachom,ani to moc nepomohlo.
lujza.j
08.02.15,10:38
ničím neoplachujem...2x mydlím....
Dáša_
08.02.15,11:18
pridám svoju skúsenosť s tuhým šampónom (teda, ak som to sem už náhodou nepísala :) ) - nechcelo sa mi robiť, tak som kúpila na sashe. Najskor nezvyk, ale teraz v pohode. mám pocit, že mi výrazne menej padajú vlasy. Ale teda, keď som si predtým umývala hlavu sodou bicarbonou a oplachovala octom, tak ma hlava menej svrbela.
lujza.j
08.02.15,11:32
umyla som,ostali strašne mastné. Potom som si spomenula,že po umytí mydlom sa musia opláchnuť kyslým oplachom,ani to moc nepomohlo.
ešte ma napadlo....farbíš si vlasy?
kopretinka
08.02.15,11:53
Lui,nefarbím.....ale aj alchymistka písala,že nie každému to sadne,ani jej takýto šampon nerobí dobre.
Daša,od koho? Ponio? ona nerobí mydlové šampuchy,ona to robí z chemikáli....
lujza.j
08.02.15,12:28
tak potom...asi to nebude tvoj šialok kávy:D..lebo ja si farbím dlho jednou zn.ale tým...že si sama hladala som penovú...tá sa lepšie na dlhé vlasy ....tak som dala inú a po tej farbe som mala mastné.....vrátila som sa k pôvodnej a už to bolo ok...preto som sa...
kopretinka
08.02.15,12:34
tak potom...asi to nebude tvoj šialok kávy:D..lebo ja si farbím dlho jednou zn.ale tým...že si sama hladala som penovú...tá sa lepšie na dlhé vlasy ....tak som dala inú a po tej farbe som mala mastné.....vrátila som sa k pôvodnej a už to bolo ok...preto som sa...
ahaa,ja som si myslela,že by nejako mohla farba reagovať so šampúchom....mne žiadna farba nerobila doteraz problém,práveže po farbe som ich mala vždy akési lepšie....ale už dva roky som si nedávala farbu.
lujza.j
08.02.15,18:29
Lui,nefarbím.....ale aj alchymistka písala,že nie každému to sadne,ani jej takýto šampon nerobí dobre.
Daša,od koho? Ponio? ona nerobí mydlové šampuchy,ona to robí z chemikáli....
...ceny za šampúchy má parádne.....moc tam nechodím ...
kopretinka
27.02.15,20:44
olivové som robila.....
lujza.j
28.02.15,06:08
100%?
kopretinka
28.02.15,12:02
70%,dávam aj kokosák,palmový a ricínový,nemám čas,aby to rok tvrdlo....
lujza.j
28.02.15,12:07
ja sa pohrávam s myšlienkou ,že 100%....škoda,že svoje prvé som vyhodila.....už by bolo parádne po 1 a pol roku:D.......aj tak čím dlhšie stoja tým sú lepšie.....
kopretinka
28.02.15,12:31
olivové určite.....a ja som ešte dávala aj jogurt,takže ďalšia vec,ktorá spomaľuje tvrdnutie.
lujza.j
28.02.15,15:22
ja mam vyskúšané,že všetky.....
kopretinka
01.03.15,13:03
tak som si práve vyrobila balzam na vlasy,uvidíme......:rolleyes:
Antea
01.03.15,14:47
ja sa pohrávam s myšlienkou ,že 100%....škoda,že svoje prvé som vyhodila.....už by bolo parádne po 1 a pol roku:D.......aj tak čím dlhšie stoja tým sú lepšie.....
som mala nejaké neminuté mydlá z viacerých olejov, skoro ročné, boli super tvrdé vôbec sa na mydelničke nerozblazjli. Teraz som začala skúšať krémy, šľahané maslá sú dosť mastné, ale neviem či ja robím chybu alebo neviem správne použiť Cetyl alkohol, vôbec mi to nezemulgovalo, oddelila sa mi voda od olejov, tak neviem, budem patlať ďalej, však hádam raz .....
lujza.j
01.03.15,14:55
mydlá presne ako píšeš....
šľahané másla robím čisté...iba tuky a oleje....primerané množstvo na vlhkú kožu....koža pekne nasaje....tak isto aj krémy-maste-balzamy na ruky....nohy....aj krémy na tvár "iba"vyšlahané tuky+olej...
Antea
01.03.15,15:14
mydlá presne ako píšeš....
šľahané másla robím čisté...iba tuky a oleje....primerané množstvo na vlhkú kožu....koža pekne nasaje....tak isto aj krémy-maste-balzamy na ruky....nohy....aj krémy na tvár "iba"vyšlahané tuky+olej...
ráno nemám čas čakať kým vsaje a potom som celá mastná aj oblečenie, tak som chcela niečo hydratačné, však až budem veľká ja to dokážem:)
lujza.j
01.03.15,15:16
ja sa krémujem večer....
Antea
01.03.15,16:07
ja sa krémujem večer....
aj to som skúšala, možno používam mastné oleje, nie napr, jojobový
lujza.j
01.03.15,16:16
ja olej mandľový....do šľahaného másla
Antea
02.03.15,17:49
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím:), pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme:)
kopretinka
02.03.15,18:23
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím:), pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme:)
to nie je emulgátor
Cetyl Alcohol, INCI: Cetyl Alcohol NF
Rastlinného pôvodu väčšinou sa používa ako stabilizátor. Skvelý v krémoch, pleťových mliekach a pílingoch. Dávkovanie 1-30%.
Antea
03.03.15,15:05
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím:), pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme:)
to nie je emulgátor
Cetyl Alcohol, INCI: Cetyl Alcohol NF
Rastlinného pôvodu väčšinou sa používa ako stabilizátor. Skvelý v krémoch, pleťových mliekach a pílingoch. Dávkovanie 1-30%.
však som sa to dozvedela až po dvoch pokazených dávkach:)
kopretinka
03.03.15,15:09
však som sa to dozvedela až po dvoch pokazených dávkach:)
a nebol popis pri tovare,keď si to kupovala?
lujza.j
08.03.15,18:27
po dlhom čase mydlo s pivom....predtým iba šampúch....len neviem ktorý to je:D....tak uvidím aké bude mydlo.....vônu som nedala žiadnu dajako som nenašla súvisiacu s pivom:)
evuš
08.03.15,18:44
po dlhom čase mydlo s pivom....predtým iba šampúch....len neviem ktorý to je:D....tak uvidím aké bude mydlo.....vônu som nedala žiadnu dajako som nenašla súvisiacu s pivom:)

Luj, ako že nenašla ? :eek: Však pre fajnšmekrov - k pivu rumovú :D:D
lujza.j
08.03.15,18:45
alebo borovičkovú :D
pmajap
08.03.15,19:57
alebo borovičkovú :D
vôňa spoteného mužného tela:D
lujza.j
08.03.15,19:59
alebo borovičkovú :D
vôňa spoteného mužného tela:D
brrr....mám takých kolegov....pazušken neé:D
Antea
13.03.15,15:21
lujza, niekde si písala, že robíš pre dcéru šľahané maslo na atop, prosím ťa čo si dávala, bambucké a konopný a aký pomer? alebo inú kombináciu, a pomáha? dcérin známy má tiež tento problém tak mu chcem niečo namiešať. Myslím, že maslo bude lepšie ako krém, ten nie ja tak mastný a pokožku treba asi premastiť, aby nebola suchá, dík.
lujza.j
13.03.15,15:48
80:20....už ho nerobím.....ale nie,že by bol zlý...ale vymýšľam:)teraz mám v "móde" 20g B.M.+10 g K.M+10ml olej podla potreby....možeš dať 5 + 5 každý iný.....+ dávam aj čisté silice.
vlhká koža pekne natiahne máslo...a stačí málinko....
Antea
13.03.15,15:53
80:20....už ho nerobím.....ale nie,že by bol zlý...ale vymýšľam:)teraz mám v "móde" 20g B.M.+10 g K.M+10ml olej podla potreby....možeš dať 5 + 5 každý iný.....+ dávam aj čisté silice.
vlhká koža pekne natiahne máslo...a stačí málinko....
ďakujem, idem niečo urobiť, len som myslela, že ten konopný olej je viac špeciálny na atop
lujza.j
13.03.15,15:58
konopný je ok....kludne možeš
Antea
13.03.15,16:38
robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac:)
kopretinka
13.03.15,17:05
robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac:)
oleje aké?
Antea
13.03.15,17:24
robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac:)
oleje aké?
kokos, palma,oliva,repka,slnečnica- toto zloženie robím najviac ale aj iné
napr. kokos,palma, oliva,ricín,konope
lujza.j
13.03.15,17:32
ja som zvedavá aké bude pivové...či takú kremu ako sa píše
kopretinka
13.03.15,17:43
kokosový,palmový,repkový,slnečnicový,ricínov ý dodávajú penu.........ja osobne si nemyslím,že bublinkuje od slezu.....slez zmäkčuje kožu,ale nenašla som,žeby obsahoval saponíny.
Antea
13.03.15,17:55
kokosový,palmový,repkový,slnečnicový,ricínov ý dodávajú penu.........ja osobne si nemyslím,že bublinkuje od slezu.....slez zmäkčuje kožu,ale nenašla som,žeby obsahoval saponíny.
netvrdím 100pro, ale v porovnaní s takým istým len s vodou, podstatne viacej pení, tiež som pozerala, že slez neobsahuje saponíny, a možno zmäkčuje aj vodu nielen kožu, zato tie bubliny:)
lujza.j
29.03.15,14:38
včera som robila telový krém s včelím voskom...menej mastný ako šlahané telové máslo....ale fajný je...takže další "kúsok" do "výroby":D....
TaraNoelle
31.03.15,10:56
dostala som mydlo s touto vôňou....niečo úžasné....keby ste ju náhodou niekde zazreli /vôňu/dajte echo...dakujem...je presne taká ako je popísaná v tom pokeci o kvetinke....
http://zahrada.artmama.sme.sk/izbove-kvety/plumeria-frangipani-rastlina-obeti-svatyne

ahoj, neviem, či si zohnala tú vôňu (predsa je to už dlho, čo si písala), ale náhodou som narazila na ňu tu: TU (http://www.murumuru.sk/Frangipani)
a tu: (http://www.svetharmonie.sk/esencialne-oleje-d-j/frangipani-absolute-esencialny-olej-10ml/)

dúfam, že sa mi to vloží dobre, ešte som nevkladala odkazy :)
lujza.j
31.03.15,11:17
Dakujem o muru....viem......postovne je hrozne a tym,ze od nich nic nekupujem.....tak dajako vyckavam co by som si popri tom obj.,to druhe nepoznam...ale cena paradna...
TaraNoelle
31.03.15,11:27
ani som si nevšimla cenu toho druhého :) ale nedávno som chcela kúpiť do mydla medovkovú silicu a že nejakých 160 evri (doterra) , takže som to nahradila medovkovo/citronelovou, lebo to by bolo ZLATÉ mydlo :)
kopretinka
31.03.15,11:49
ani som si nevšimla cenu toho druhého :) ale nedávno som chcela kúpiť do mydla medovkovú silicu a že nejakých 160 evri (doterra) , takže som to nahradila medovkovo/citronelovou, lebo to by bolo ZLATÉ mydlo :)
160? :eek: aký je rozdiel medzi medovkovou a medovkovo/citronelovou? Ja som si myslela,že je to to isté,len to má dva názvy.
http://www.mydlovysvet.cz/sk/etericke-oleje-prirodne/1352-medovkova-silica-10-ml.html
TaraNoelle
31.03.15,11:58
medovková silica je samozrejme čistá silica len z medovky, medovkovo/citronelová je samozrejme miešaná (práve kvôli cene), ak máš medovkovú silicu za 5 evri, buď si istá, že to je miešaná, medovková je jedna z najdrahších silíc a veľa výrobcov vôbec nepíše, že to je miešaná. Aspoň tak mi to bolo vysvetlené (sestra onehdá robila vo švédsku u dodávateľa esenciálnych olejov, tak mi to vysvetľovala takto)
TaraNoelle
31.03.15,12:00
a niektorí píšu Medovka (citronela) a je to iba citronela :) lebo má podobnú vôňu.
kopretinka
31.03.15,12:02
no pekný odžub teda.....
TaraNoelle
31.03.15,12:05
najlepšie je pozerať latinské názvy, ale zase kto by kupoval medovkovú silicu, to jedine ak nejaký aromaterapeut, kde je dôležité aby bola čistá a mala dané vlastnosti
lujza.j
31.03.15,14:34
silice do krémov na tvár kupujem od ....
http://www.hanus.sk/eshop/silice silice má vo farmako kvalite... a do mydiel a iných krémov uz mydlového sveta....
ceny silíc sú podla toho ako sa získavajú....
kopretinka
31.03.15,16:06
tak som si práve vyrobila balzam na vlasy,uvidíme......:rolleyes:
podaril sa,nepokazil sa,mám ho v chladničke,za chvíľu bude po ňom.
lujza.j
06.04.15,15:16
cacka
09.04.15,07:46
robila som toto.... http://www.sashe.sk/JudaJakoba/journal/aromaterapeuticke-masazne-dukaty-s-rastlinnym-vytazkom
..odporúčam....super vec....

a v akom pomere maslo : olej : vosk si robila?
lujza.j
09.04.15,07:59
Kazdy diel rovnako....cize kolko potrebukes.....odlievala som to do mafinovych,ale hladkych....forma z lidlu 6 je na jednej forme..ak by som vacsi tak velkej mafinky od tescomy...akurat do ruky:)...ak ma niekto krcove zily moze vyvarit nechtik v oleji a mastit- masazkovat si nohy....
cacka
09.04.15,09:40
Vďaka za info. Mám doma ešte bambucké aj kakaové maslo, tak to potrebujem minúť.