kopretinka
09.04.15,11:43
Kazdy diel rovnako....cize kolko potrebukes.....odlievala som to do mafinovych,ale hladkych....forma z lidlu 6 je na jednej forme..ak by som vacsi tak velkej mafinky od tescomy...akurat do ruky:)...ak ma niekto krcove zily moze vyvarit nechtik v oleji a mastit- masazkovat si nohy....
kŕčové žily nemasírovať! pozor!
lujza.j
09.04.15,09:49
No nejak to natriet musis....je tam vosk tak minimalny tlak treba....
lujza.j
09.04.15,09:56
Vďaka za info. Mám doma ešte bambucké aj kakaové maslo, tak to potrebujem minúť.
Z kakoveho to bude asi moc tvrde....jedine viac oleja....
Peggynka
10.04.15,04:08
lujza.j
10.04.15,05:33
peggy dakujem...mam take dve...je male mydielko z toho,ale da sa.....ked mi ostane nalievam aj tam.....len ked je hmota viac olejova....zle sa vyklapa......
kopretinka
13.04.15,17:39
Práve som si vyrobila svoj prvý krém,na ruky bude fajn,na tvár pre mňa moc mastný.
A ten balzam na vlasy mám už mesiac a pol a ešte sa nepokazil :rolleyes:
lujza.j
13.04.15,17:56
krém s vodnou bázou?
kopretinka
13.04.15,18:02
áno,použila som micelárnu vodu,čo som kedysi dostala,aspoň som ju nejak využila....aj tak mi ešte zostalo,bol to iba pokus,necelý 50 ml kelímok
lujza.j
13.04.15,18:08
ja som tiež mala v pláne....ale bojím sa,že sa mi to pokazí a nebudem riskovať drahé oleje....takže ostávam pri vyšliapaných tukoch s olejmi....prípadne včelí vosk.....
tiež som robila kondiciover pre decko....potrebuje vyživiť "mrtve" vlasy :eek::D
kopretinka
13.04.15,18:12
ja si dávam pred umytím na vlasy olejový zábal,kondicionér som robila iba taký ľahký,aby mi nezostali vlasy mastné.
lujza.j
13.04.15,18:21
ja kokosák,bambucké a agrán....suché vlasy prečesané kefou namočenou....
kopretinka
16.04.15,14:29
fotka z exotickej dovolenky,známy mojej známej poslal a ona mne :)
ručné mydlo v kokosovej škrupine - som na to takto kukala :eek::eek:
Oliwa
21.04.15,06:08
fotka z exotickej dovolenky,známy mojej známej poslal a ona mne :)
ručné mydlo v kokosovej škrupine - som na to takto kukala :eek::eek:
A čo táto exotika? ;):D
https://www.google.sk/search?q=jadrové+mydlo
kopretinka
21.04.15,06:16
to som používala pred 35 rokmi...............keď som začínala s výrobou mydla,tak som nepodarky používala na pranie,ale robil sa mi taký povlak na bubne,tak som s tým prestala....
Dáša_
04.05.15,06:14
dievčatá, nemáte náhodou niektorá na predaj tuhý šampón na vlasy? vyrábať sa mi nejak nechce :)
lujza.j
04.05.15,06:23
Nieco mam...
Dáša_
04.05.15,06:24
Nieco mam...
keby som ti vedela napísať správu, tak sa aj dohodneme :)
lujza.j
04.05.15,06:28
Jaj...som "zamknuta"....
kopretinka
07.05.15,09:35
ráno som si umyla vlasy so sódou bikarbónou,tak možno ja už ani šampón potrebovať nebudem :---
TaraNoelle
07.05.15,09:39
kopretinka popíš bližšie, zaujíma ma to
TaraNoelle
07.05.15,09:41
babule a robíte si niektorá špirálu alebo make-up ? stále sa na to chystám, ale 1. na oči sa bojím dať hoci čo a 2. ingrediencie na make-up nejako neviem nájsť čisto prírodné, krémiky a pod. si vyrábam, mydlá tiež, len tá dekoratívna kozmetika ma zatiaľ mátá, že ako ďalej
kopretinka
07.05.15,09:48
dekorácie nepoužívam,takže neporadím......
z vody a sódy som si urobila takú hustú kašu a tú som votrela do pokožky,potom som rukami masírovala hlavu ako pri nomálnom šampónovaní.Dobre som opláchla,lepšia je skôr chladnejšia voda ako horúca.nakoniec som vlasy preliala kyslým oplachom-liter vody + pol deci octu.
Tú kašu opatrne,najprv daj tak za lyžicu vody a do toho prisýpaj sódu.....
Pokožka ma nesvrbí a vlasy nelietajú.
TaraNoelle
07.05.15,09:49
fíha, skúsim
lujza.j
07.05.15,10:11
toto som mala v plane aj ja....sodu
Dekoratifku...ja stale "fabricku"...komplet....do toho sa nejak...neviem...mozno niekedy...aj ranny pracovny ocny krem...je "fabricky" olej alebo moj by bol moc mastny..na to korektor nedam....
Tweety
07.05.15,10:12
Že pracovný očný krém. Lui definuj.
Žabinka
07.05.15,10:14
Že pracovný očný krém. Lui definuj.
tiež ma zaujal tento výraz..:D:D
lujza.j
07.05.15,10:17
Že pracovný očný krém. Lui definuj.
Momentalne...dior....teda ked idem do roboty a musim sa nastajlovat:D
Dáša_
07.05.15,10:21
tu sódu na vlasy som používala asi pol roka, teraz to striedam s pevným šampónom. Koho svrbí hlava, tak je to ideálne. Len je to nezvyk, ked to nepení. Ale stojí za vyskúšanie, hlavne keď má niekto problémy. A tiež, netreba sa samozrejme vzdávať po prvom umytí.
lujza.j
07.05.15,10:24
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
Dáša_
07.05.15,10:38
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
aha, vidíš a ja mám problém v čase núdze použiť normálny šampón. Možno nie som tak náročná :)
Tweety
07.05.15,10:39
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
Lui, šak šampóny nie sú tuhé, či?
lujza.j
07.05.15,10:45
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
Lui, šak šampóny nie sú tuhé, či?
Sampony mam tuhe-mydlove...s takym si umyvam....uz vyse roka....co si "uvarim to si zjem"aj chlap ich pouziva....decko nie....lebo sa jej nechce....trosku je to pracne,ale stoji mi to za to.....ze bez sulfatov a inych svinstiev....som trpela ako pes ked mi kadarnicka v novembri umyla tym jej bordelom:(
lujza.j
07.05.15,10:48
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
aha, vidíš a ja mám problém v čase núdze použiť normálny šampón. Možno nie som tak náročná :)
Chcem decku kupit...tekupy "bio"..zaklad...ak ma to neprejde..
..lebo to je len o lenivosti...pouzivat z obchodu...ten rychlo peni....to vyhrava
kopretinka
07.05.15,11:10
Chcem decku kupit...tekupy "bio"..zaklad...ak ma to neprejde..
..lebo to je len o lenivosti...pouzivat z obchodu...ten rychlo peni....to vyhrava

z mydlového sveta?
kopretinka
07.05.15,11:11
tu sódu na vlasy som používala asi pol roka, teraz to striedam s pevným šampónom. Koho svrbí hlava, tak je to ideálne. Len je to nezvyk, ked to nepení. Ale stojí za vyskúšanie, hlavne keď má niekto problémy. A tiež, netreba sa samozrejme vzdávať po prvom umytí.
mne to nepenenie nevadilo,čakala som to.
kopretinka
07.05.15,11:12
Ludia po prvom umyti vzdaju aj tuhy sampon....
Lui, šak šampóny nie sú tuhé, či?

je to ako mydlo,musíš rozšúchať na vlasoch,potom prstami rozmasírovať,vznikne pena.treba si na to zvyknúť.
Tweety
07.05.15,11:16
Minule som omylom zobrala namiesto šampónu rovnakú značku prípravku na rozčesávanie, a divila som sa, že nepení koťuha, až potom som si všimla, že to nemdobre.
lujza.j
07.05.15,11:42
Chcem decku kupit...tekupy "bio"..zaklad...ak ma to neprejde..
..lebo to je len o lenivosti...pouzivat z obchodu...ten rychlo peni....to vyhrava

z mydlového sveta?
Ano...
Dáša_
19.05.15,18:17
lujza.j
19.05.15,20:03
bombastická reklama stále predáva....
sme sa minule deckom smiali na reklame na špirálu s orgánovým olejom....kde podiel je asi 0,0000001:D
lujza.j
19.05.15,21:02
kopretinka
21.05.15,07:21
včera som si umyla vlasy vlastným šampónom podľa vlastného receptu.......uuuuuáááááá úúúúúúúžasnéééééé,nechala som len voľne uschnúť,konce sa mi vlnia,nemám vlasy pričapené k hlave a ofina sa mi sama uložila,nič som s ňou nemusela robiť (ofina je moje prekliatie od malička)
kopretinka
21.05.15,07:26
ešte nejaké prerábané mydlá (čo sa mi na vianoce nepodarili a pridala som aj zvyšky z iných mydiel,čo zostávajú po krájaní)
lujza.j
21.05.15,07:48
Posledne sampony nalievam do mafinovych a ruzickovych...formiciek....dobre padnu do ruky aj sa dobre gebria po vlasoch....predtym som do srcieho chrbata...
lujza.j
21.05.15,08:03
Ja by som uz nemenila-nevratila sa k fabrickym samponom....ak nebudem musiet.....vlasy nefenujem,nezehlim....max.farbim.....
kopretinka
21.05.15,09:02
ja som nikdy nežehlila,ja som práve potrebovala nejako zvlniť........mávala som kratšie,postupne strihané,musela som to všetko kulmovať,lebo mám vlasy úplne rovné a pricapené k hlave. Tak som si nechala narásť dlhé,dám cop a mám pokoj. Maximálne ofina ma nervačila,tú som musela lakovať,kulmovať a zas lakovať a keď bol vietor (čo u nás je 360dní v roku) alebo pršalo,tak ofina išla do kýbla a všetko úsilie urobiť s tým niečo bolo márne........Mala som ju strašne vysušenú a elektrizujúcu.
Dávno som rozmýšľala,že čo s tým......skúsila som sódu a prestali mi vlasy elektrizovať a svrbieť hlava,ale s ofinou bol stále problém.
S týmto mojím šampónom to vyzeralo včera super,ale teraz,keď som prišla zvonka,kde samozrejme zase fučí,tak je ofina čiastočne zas v keli........aj sa mi mastí od čela,minule som skúsila medzi dvoma sódami iba čistou vodou ofinu opláchnuť,a asi to budem praktizovať aj pri šampóne........
lujza.j
21.05.15,09:40
Ja som zacala spavat s "ananasom" na hlave....zbytocne vlasy nechytaju mastnostu od nakremovaneho teka....a topenie tiez im neprida....
Ja som celkom s mydlovym samponom ohrivela:D....pochvala "mas pekne vlasy" od babenky co vlasy take,ze vzdy som si pozvdychla ked isla okolo....potesila:)
kopretinka
21.05.15,10:01
s akým ananásom? :eek:
lujza.j
21.05.15,10:06
No to je taka guča zakrutena:Dna volno gumickou
kopretinka
21.05.15,10:08
jáááj.......
lujza.j
28.05.15,07:31
Neviem ci ste niektore robili mydlo s pivom....mozem odporucat....paradna krema....chcem skusit urobit s.ciernym....pre farbu...uvidim ako ta vyfarbi....
kopretinka
28.05.15,12:03
ja som robila.....ale vyvarila som ho najprv,z pol litra mi ostalo asi deci....farba ee :rolleyes:
Hulkas
28.05.15,14:11
Uprednostňujem tuhá mydlá, lepšie umývajú a vydržia dlhšie
lujza.j
28.05.15,15:35
nevyváram pol litra na deci.....jeden deň vetrám druhý deň max.30min....odparujem....zovrie stíšim.....žiadne divoké bublanie....
kopretinka
28.05.15,16:47
no veď ani mne divoko nebublalo,ale ani som si nevšimla a bolo z toho deci.
lujza.j
28.05.15,17:03
ja som celú dávku tekutiny dávala pivo....cez 300g
Dáša_
03.06.15,04:55
tak som si prečítala, že francuzsky nedajú dopustiť na nejaké serum z vitamínu C na pokožku. i som sa rozhodla, že mám doma práškový vitamín C, kokosový tuk, tak si idem vyrobiť krém s vitamínom C. No, zatiaľ som iba pri peelingu, ale dobrom :D Máte niekto nápad, jak rozpustiť ten vitamín C a spojiť ho potom s nejakým tukom?
lujza.j
03.06.15,04:58
Ja som mlela biotin v mlynceku na kavu....tak to bolo v recepte...+ oleje a tuky.....ale tam meliem iba na kozm.vyrobky....
lujza.j
03.06.15,05:03
Ja som zase citala o japonkach.....ze nedaju dopustit na ryzu.....tak sa umyvam pomletou ryzou zaliatou dobrym oli.olejom.....a potom sa este umyjem mojim mydlom na tvar....a zatial spoko.....este sa da k tej ryzi...prihodit par mandli.....
lujza.j
03.06.15,05:48
Daska daj tam nejaky podiel vcelieho vosku.....nenechas stuhnut...ale ako bude tuhnut...budes to lyzicou miesat...ostane to kremoidne....
kopretinka
03.06.15,06:39
tak som si prečítala, že francuzsky nedajú dopustiť na nejaké serum z vitamínu C na pokožku. i som sa rozhodla, že mám doma práškový vitamín C, kokosový tuk, tak si idem vyrobiť krém s vitamínom C. No, zatiaľ som iba pri peelingu, ale dobrom :D Máte niekto nápad, jak rozpustiť ten vitamín C a spojiť ho potom s nejakým tukom?
to sa môžeš umývať rovno citrónovou šťavou...........máš to hotové bez roboty a vždy čerstvé :D
Dáša_
03.06.15,07:33
ja hlavne potrebujem ten vitamin c rozpustit. Ja ho mám práškový - DM drogerie. Ale je to v tom ako peeling. čo teda nevadí, aj peeling sa hodi :) Len nie každý deň.

Ešte jedna vychytávka z knihy - kúpeľ na nohy so šumivým acyplirínom. Znie to dobre, ke´d sa dostanem do lekárne, tak isto vyskúšam.
kopretinka
03.06.15,07:50
šak céčko je rozpustné vo vode....
lujza.j
03.06.15,08:16
Dáša_
03.06.15,08:37
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
kopretinka
03.06.15,09:41
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.
TaraNoelle
03.06.15,09:49
ja si pchám do "vodových" krémov cosgard (konzervant), je síce syntetický, ale jeden z mála používaných do biokozmetiky, krém vydrží niekoľko mesiacov, zatiaľ vyskúšané 4 mesiace a krém OK Dlhšie som neskúšala, lebo vyrobím len množstvo čo miniem do 3-4 mesiacov alebo viac keď vyrobím dám susede, lebo jej to pomáha na suchú kožu
Dáša_
03.06.15,09:51
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.

no, musím sa ti priznať, že mám guľáš v terminológii a netuším, aký je rozdiel medzi masťou a krémom. vlastne, keď som doma robila, tak jedine šľahané maslá. Preto som aj tu chcela niečo podobné skúsiť, len obohatené o to c-cko :)
kopretinka
03.06.15,09:52
bola som na žihľavu a brezové listy......varím namiesto obeda :D:D
kopretinka
03.06.15,09:54
prečo mi to furt hodí 4x každú odpove´d :eek::mad::mad::mad:
Dáša_
03.06.15,10:32
bola som na žihľavu a brezové listy......varím namiesto obeda :D:D
ani neviem, akú reláciu som minule sledovala a tam pani bola s redaktorom na rôzne lístie a napríklad mladé lístky z lipy jedla priamo zo stromu. A prinútila aj redaktora :D A zo žihľavy sa kedysi robila omáčka, ale z takej rajnejšej tuším...
lujza.j
03.06.15,11:52
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.
ako mast to je ked to nechas vychladnut bez slahania.....tuhe ako bakzam na pery....mi je istejsie spojit tuky a oleje vcelim voskom co viem,ze nepokazim......sa mi nepokazi.....nebudem si buchat hlavu....ze olej z goji,brusnicovy a iny bude v rici
Dáša_
03.06.15,19:37
tak to sérum s vitamínom C robia dosť jednoducho :D http://petra-justbeauty.blogspot.sk/search/label/DIY či je to ale také aj to priemyslene vyrábané to zatiaľ netuším :)
lujza.j
04.06.15,06:14
Uz som tento tecept niekde videla....na aplikaciu by som pouzila....flasu s rozprasovacom...a miesto destilky pouzila nejaku dobru minetalku.....
lujza.j
04.06.15,06:17
inak by som si to vedela predstavit ako osviezovac na plet v letnych mesiacoch.....roky do zadu som si kupovala mineralku v speji na ksicht....doporucujem parada.....
Daska dik...si mi to pripomenula....
TaraNoelle
04.06.15,06:34
tak to sérum s vitamínom C robia dosť jednoducho :D http://petra-justbeauty.blogspot.sk/search/label/DIY či je to ale také aj to priemyslene vyrábané to zatiaľ netuším :)
Inak stále nerozumiem, prečo na takýchto stránkach nie je uvedené, že destilka má byť v lekárenskej kvalite a nie nejaká technická z drogérie. Veľa ľudí ani netuší, že existujú rôzne čistoty destilky.
kopretinka
04.06.15,07:26
nemusíte si robiť žiadne sérum,stačí použiť citrón..........vyžmýkate,pár kvapiek nanesiete na tvár,zvyšok vypijete s vodou a šupami si vydrhnete lakte.....pôsobí to ako chemický píling,lakte sú potom jemné.:rolleyes:
TaraNoelle
04.06.15,08:02
nemusíte si robiť žiadne sérum,stačí použiť citrón..........vyžmýkate,pár kvapiek nanesiete na tvár,zvyšok vypijete s vodou a šupami si vydrhnete lakte.....pôsobí to ako chemický píling,lakte sú potom jemné.:rolleyes:

a okrem iného neísť hneď na slnko, ani v prípade použitia toho séra :)
ja ten citrón aj tak vždy zožerem a nič neostane na ksicht. Citróny veľmi ľúúúúbim.
lujza.j
04.06.15,08:16
Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
kopretinka
04.06.15,09:22
Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
šak len pár kvapiek rozriediť s pár kvapkami vody.......
papájový olej :eek: 100ml za pouhých 15éčiek
evuš
04.06.15,09:27
Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
šak len pár kvapiek rozriediť s pár kvapkami vody.......
papájový olej :eek: 100ml za pouhých 15éčiek

..kopretinka..ja som mala doma argánový 100 ml tuším za 16 € ...je lepší ako 50 € krémy a vydržal mi skoro 4 mesiace a to mi doňho vbehli i moje dievčatá...;) budem musieť zase dáky objednať...
kopretinka
04.06.15,09:37
ja som nikdy nemala rada na sebe dačo napatlané,až keď bolo zle a okolo očí ma ťahala koža,tak som si kúpila v lekárni očný krém,tuším vichy......dobrý bol.Asi pred tromi rokmi,to som ešte nemydlila,som bola na kozmetike a kúpila som si argánový olej,malilinká fľaštička,za 10evry.....Tak som si to patlala.....
Keď som začala mydliť,tak sa mi aj nejaké oleje nazbierali,všade som čítala,že jaké je to bohovské,dobré,zdravé...at´d........som si namiešala z tých mojich olejov,ani už neviem,že aké,mala som toho fakt dosť :D
Občas,keď nezabudnem,tak sa tak jemne večer natriem....A keď si umývam vlasy,tak sa tým olejom doslova vydrhnem. To je celá moja starostlivosť o tvár.:rolleyes:
lujza.j
04.06.15,09:39
Co to je 15e za olej......ine palky som za kremy dala.....a su aj drahsie oleje.....v olejoch su kvapkatka alebo su s pupou....staci malo na vlhku kozu.....a vydrzi dlho.....
lujza.j
04.06.15,09:47
Ja som kedysi davno bola na finskej kozm. Lumene.....potom zmizli a mala som problem....cim nahradit....
dlho som nakupovala cez net...kadejake vyrobky vychyrenych kozm.zn.,aby som nakoniec skoncila na olejoch a mojich gebrinach....ale este stale ocny krem robotny je z fabriky....takze mi nie je luto dat keš za olej....ale zaae som židak na ine:D
kopretinka
04.06.15,11:13
ja som nikdy nebola zaťažená na akúkoľvek kozmetiku,či na bežnú,alebo dekoratívnu....
nikdy som nebola ochotná dať za niečo veľké prachy,že 50éčiek :eek:
Kedysi dávno nejaký lekár napísal,že všetka kozmetika je aj tak na nič,teda hlavne tie akože protivráskové a omladzovacie výrobky....lebo aby to fungovalo,muselo by to prejsť do spodnejších vrstiev kože a to už by bol liek,kozmetika nesmie takto prenikať....
Ak sa pamätáte,nedávno bolo porovnávanie nejakých krémov,a vyhral to ten najlacnejší z lidla :D
TaraNoelle
04.06.15,11:21
... Keď som začala mydliť,tak sa mi aj nejaké oleje nazbieral... :

mne sa takto nazbieralo plno olejov (aj do mydiel čo dávam) a naposledy som si urobila krémik, suseda do mňa stále hustí, že ho zase chce, že ho bude odomňa aj kupovať, lenže tam som dávala 9 olejov :) a už sa mi ich nechce znovu kupovať. Nejako dobre jej robil na suchú kožu, sranda, že ja mám ekzémy a extrémne suchú kožu a mne až tak dobre nerobil, resp. nebol iný ako tie predtým, čo som vyrábala. Takže stále skúšam nové receptúry, že kedy už nájdem krém pre seba dobrý, ale ništ, niekedy som z toho znechutená, že tak sa snažím, niečo prírodné na môj ksicht, ale nič nie je moc svetaborné, za čo by som dostala Nobelkovku :)
Dáša_
04.06.15,11:22
ked si spomeniem na moju babku, tak tiež celý život používala iba krem Marína. Som si ho z nostalgie minule kúpila.
ja mám zial od narodenia velky sklon k exémom. Sú časy, ke´d vydržím bez krému a potom je to zase zlé a musím a musím niečo robiť. Tak potom prejdem do druheho extrému a patlám sa všetkým možným, vaječným žltkom, rôznymi olejmi. Inak v knihe, ktorú som asi vyššie spomínala mimoriadne chváli autorka argánový olej. Teraz si niečo o tom čítam a aj by som sa dala nahovoriť. Len tá cena :D
Dáša_
04.06.15,11:28
ja som mala obdobie (ešte pred mydlami :) ), ke´d bolo veľmi zle, ja som na tvári už nič nezniela a tak som sa natierala aspon na chvilu obyčajným maslom. Dnes to istí kokosový tuk, čo používam aj na varenie. Ked je najhoršie, alebo keď mám chuť experimentovať s peelingami (to je najjednoduchsie), tak sa s tým bavkám. Velmi sa mi páčil peeling-v podstate aj skoro maska. Kokosovy tuk, med, čerstvo pomletá káva. A tá vynikajúca vôňa. Ale aj včerajší kokosový tuk s c-vitamínom bol celkom fajn.
lujza.j
04.06.15,11:30
Ja na ksicht...teraz olej z prazenej kavy...na krk sipkovy....psenicne klicky.....na noc moj ocny....robotny dominavam dior...potom mam...este nejake v zasobe...co som v jednom case naskreckovala.....pokazene nebudu urcite......decko mam atopicke...ta teraz uplne nieco co bolo robene ako balzam na suche lakte paty a ine sipiny:Dze to je top...
lujza.j
04.06.15,11:31
Myslim,ze som 250ml naposledy kupovala za 19,50....
kopretinka
04.06.15,11:35
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
lujza.j
04.06.15,11:40
Ja vsetko:eek::D
Dáša_
04.06.15,11:42
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť :(
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
kopretinka
04.06.15,11:48
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť :(
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
nevyhadzuj,na natieranie na kožu alebo do mydla sú dobré.
Dáša_
04.06.15,11:51
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť :(
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
nevyhadzuj,na natieranie na kožu alebo do mydla sú dobré.
na kožu ich nemôžem dať, lebo mne osobne zapáchajú. myslíš, že v mydle sa to stratí? Dlho nad tým špekulujem, len sa mi nechce skúšať.
kopretinka
04.06.15,11:54
a aké oleje to sú? niektoré možno smrdia aj keď sú čerstvé :D
Ja som robila zo starých olejov,nijako nesmrdeli.......len už boli po záruke.
Mydlo úplne v pohode.
TaraNoelle
04.06.15,12:08
do mydla ? hmmm. zaujímavé, lebo keď sa skazia už v urobenom mydle, tak to je cítiť, ale zo starého som ešte nerobila, skúsim, ešte mám nejaké zásoby a neviem čo s nimi, do krému to nechcem dať. Ja keď mám niečo tesne pred "splatnosťou" tak tým polievam psovi mäso, ale zase pes hocijaké nemôže, takže také mi ostanú v chladničke a suším ich tam donekonečna
kopretinka
04.06.15,12:21
mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
TaraNoelle
04.06.15,12:23
mne sa nepokazilo mydlo, ale mala som také, že zabalené v nejakom celofáne a keď som ich otvorila, tak boli pokazené oleje v nich - bolo to detské mydlo, čo som kupovala na skúšku ešte keď som si nevyrábala
Dáša_
04.06.15,16:43
mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
e vitamím si kde prosím ta kupovala?
Dáša_
04.06.15,16:48
ešte mi napadlo, že v knihe chválili aj retinolový krém. Ale keď tak pozerám, retinol je rozpustný v tukoch a obsahuje ho napríklad vaječný žltok. tak to je vlastne najideálnejsie si pokaždé ušľahať čerstvu majonézu :)


mmch, kedysi som čítala, že keby veda odhalila tajomstvo vaječného žltka a mandľového oleja, tak by zajasal celý kozmetický priemysel. Že on sa len snaží napodobniť tieto dve dokonalé suroviny, ale stále za prírodou zaostáva
lujza.j
04.06.15,16:54
ja vit.e z lekárne....ale nejaký majú aj na mydlovom svete...
kopretinka
04.06.15,17:28
mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
e vitamím si kde prosím ta kupovala?
majú to v eshopoch,kde predávajú kozmetické suroviny,ja mám práškový,ale videla som aj tekutý.
Dáša_
05.06.15,06:56
Som si teraz spomenula, že som niekde čítala takú zásadu, že na tvár by nemalo prísť nič, čo by sme s kľudným svedomím nedali aj do brucha :) Čiže čo vonku, to aj dnu...
lujza.j
11.06.15,15:49
lujza.j
11.06.15,17:01
Dáša_
11.06.15,17:14
lujza.j
11.06.15,17:24
ani nehovor...kočka z roboty...si kupuje prírodnú kozm.okrem inej aj...http://www.vhc.sk/ a v nej konzervanty,ktoré tam jednak nemajú čo robiť a treba sa im vyhýbať....nehovorím o cenách.....
napríklad
http://www.slozenikosmetiky.cz/243-2/
http://www.slozenikosmetiky.cz/bht/

na boku sa dájú rozklikať

http://www.slozenikosmetiky.cz/
lujza.j
11.06.15,17:25
mne ostala už "len"dekoratívna....
kopretinka
11.06.15,17:27
po dlhom čase som zase robila......zmes viacerých olejov,zliala som všetky zvyšky,aby sa nepokazili.....
kopretinka
19.06.15,08:05
taká rýchlovka,balzam alebo mastička alebo ako to nazvať.....na pery,na malé odreniny,na kožku okolo nechtov a tak.....
kukučka
19.06.15,12:10
Aký je vlastne rozdiel medzi mydlom a šampúchom?
lujza.j
20.06.15,07:49
v zložení olejov...ricín určite...by mal byť.....u mňa napr. macerované byliny alebo bylinný výluh súvisiaci s vlasmi....je fajn ak je jojobák...palmový....
kukučka
20.06.15,07:58
Myslela som receptúru, chémiu. Teda sú zameniteľné? Lebo ten zo sashe sa okamžite rozsýpal a rozmáčal, bol taký pieskový.
lujza.j
20.06.15,08:00
od ponia
lujza.j
20.06.15,08:06
ja robím mydlové prírodné šampony.....z olejov a tukov.....tou istou metódou ako mydla...
chémia žiadna....iba tá nevyhnutná na proces zmydelnenia .....
lujza.j
20.06.15,11:03
ponio...v "žurnale" píše ,že skončila "boj" s výrobou mydlových šampónov....a teda vyrába to čo vyrába....
kopretinka
02.07.15,21:41
Aký je vlastne rozdiel medzi mydlom a šampúchom?
mydlo je mydlo.....z olejov......mydlový šampón je vlastne tiež mydlo. Používajú sa rôzne oleje v rôznom pomere,podľa svojich vlastností.Po mydlovom šampóne treba vlasy opláchnuť octovým oplachom.
"šampúch" tento výraz vraj vymyslela Ponio,tieto šampóny nie sú mydlové,ale chemické-Sodium Cocoyl Isetionate - derivovaný z kokosového oleja, Sodium Lauryl Sulfoacetate - derivovaný z kokosového a palmového oleja ....
kopretinka
02.07.15,21:51
kopretinka
02.07.15,21:53
a ešte niečo......oleje nemajú žiadne Uv faktory,ja osobne som tomu neverila,tu to máte
http://nobilis.cz/cz/info/4902-aroma-blog/3704-jak-na-opalovani-v-souladu-s-prirodou.html
lujza.j
03.07.15,06:21
Mozno za 10 rokov zistili "vedci" nieco ine.....ale marketing je....mne je to v podstate fuk...opalovak z obchodu si aj tak nekupim....vzdy nejaka lobi zapracuje.....na tu stranu na ktoru to komu vyhovuje....
lujza.j
05.07.15,11:28
kopretinka
05.07.15,13:29
a ešte trochu osvety.....čo je to SLS,parabény,silikóny a iný humus
http://ona.idnes.cz/bio-kosmetika-0dp-/krasa.aspx?c=A130314_143931_krasa_sck
kopretinka
05.07.15,14:26
jako kukám na to,že či dobre vidím :eek::eek::eek: potom kukám na dátum,že či to nie je z 1.apríla....ale nie,je to naozaj fakt. LUSH a jeho akožePRÍRODNÁ kozmetika :eek::eek::eek:
sodium laureth sulfate
propylenglykol
metylparaben
sodium cocoamphoacenate
:eek::eek:
Tie prírodné veci tam už ani nemusia dávať...........
http://ona.idnes.cz/kosmetika-vyroba-lush-kitchen-de1-/krasa.aspx?c=A141009_092255_krasa_sck
lujza.j
05.07.15,14:32
mne je z osvety už smiešno.....komfort umývania sprcháčom a šamponom a mazanie sa mliečkom z obchodu vyhráva....:D....ked niekomu poviem,že tým čím si umýva auto sa umýva aj on....tak nič.....
za dva roky mydlenia nemám z vlastného okolie jedného človeka , ktorý by to zmenil.....jedine jeden kolega,ktorý má záujem aj mimo sviatkov.....
lujza.j
05.07.15,14:36
sú veci ktoré v prírodnej kozmetike vobec nemajú byť a sú....pisala som pár strán do zadu o prírodnej kozmetike yves rocher...
Darina1234
05.07.15,17:21
no ja urcite menim, nechcem chemiu
lujza.j
05.07.15,17:34
mne sa páči v tomto moj chlap...aj ked pre vela chlapov je to na smiech....ale vždy bol ten čo sa krémoval.....ruky,nohy ksicht.....bez prehovárania vymenil všetko z obchodu za "moje"bez chémie....ráno som mu zgebrila očný krém....na ksicht ho čaká v chladnici....len neviem či ten prežije cestu...takže vlastne jedného "zákazníka"mám:)
kopretinka
05.07.15,17:43
to nie je zákazník,to je tester :D
lujza.j
05.07.15,17:48
dobre ja viém:D...ale to skor pri mydlách....občas sa mu ujdú také...čo sa esteticky nevydarili.....alebo sa mi nejak inak nepozdávajú....on to vie....potom vždy povie,že tie boli naj:)
krémy už odskúšané....na decku alebo na mne:D
korela
05.07.15,18:56
Som si teraz spomenula, že som niekde čítala takú zásadu, že na tvár by nemalo prísť nič, čo by sme s kľudným svedomím nedali aj do brucha :) Čiže čo vonku, to aj dnu...
Vychádzam z poréznosti pokožky, tá je po celom tele. Ale keďže si väčšina ľudí šľachtí iba tvár, krk, dekolt, a pod., tak sa domnieva, že zbytok tela znesie všetko. Všetko sa dostáva do tela, vyskúšané na sebe. Cez krv po celom tele, cez pokožku. Dobre si čítala.
kopretinka
07.07.15,09:44
skúšala som,ingrediencie len od oka :rolleyes:
lujza.j
12.07.15,08:45
Vcerajsie....levandulove s kaolinom....
lujza.j
12.07.15,09:57
kukučka
12.07.15,16:25
MP používa len "marséj", po iných šampónoch ju vždy svrbí hlava.
Na EĽRO bol pán z hlavného mesta, mal veľa vedomostí, radil v kuse, fy-u si nepamätám, tuším na B, aj tak by zmazali ako reklamu.
Vždy sme mali na poli a v záhrade nechtík, len ako kvet - aj do vázy, nič iné sme s ním nerobili a tak som chcela ovoňať vzorku nechtikového mydla, pani mi vysvetlila, že nechtíkové nevonia a zákazníčky vyžadujú voňavé a tak voňalo tou najkrajšou citrónovou a veľmi silno.
lujza.j
12.07.15,16:38
velmi silno voňalo...predpokladám,že bolo z mydlovej hmoty.....aj moj chlap mlel iba o vôni.....robil mi tým iba nervy:D...zafixovanie vône do skutočného mydla...teda z olejov a tukov nie je jednoduché a navyše.....pridávanie vône je najrizikovejšia fáza pri výrobe mydla....čiže ak sa vôňa oželie mydlo sa určite vydarí.....
kopretinka
16.07.15,19:14
dochádza mi šampón,musím zase niečo zgebriť :-D
http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/vlasy-o-vlasy--1167004
lujza.j
16.07.15,19:19
viem,že je tu v téme...tiež dobrý rozhovor....
som rada,že čo sa týka šamponu "som za vodou":)
Dáša_
17.07.15,03:23
na zaklade toho vyššie uvedeného príspevku som si pred rokmi začala umývať hlavu iba sodou a octom. Ak ma niekto problém so svrbením hlavy, super recept. vydržala som niekoľko mesiacov, potom som prešla na šampúchy.... Teraz použijem normálny šampón iba v čase najväčšej núdze :)
lujza.j
18.07.15,06:18
baby robila niektorá z vás 100% olivové....stále sa len chystám....viem čo to obnáša ...len či to potom bude stáť za to.....
ja dávno 2r dozadu keby som ho nebola vyhodila...už by bolo top:D
kopretinka
18.07.15,13:16
iba 70%né a ešte som tam aj soľ dávala
minervacar
18.07.15,14:42
Predpokladam, ze tekute mydlo je viac praktickejsie a hygienickejsie na verejnych toaletach. A myslim si, ze patri najma tam. Doma pouzivam len tuhe. Neviem si predstavit ani sprchu s tekutym, alebo len so "sprchacom" - povazujem to za mimoriadne nehygienicke, kedze sprchac je len taka vonavnka.
lujza.j
18.07.15,15:07
iba 70%né a ešte som tam aj soľ dávala
a aké bolo-je.....viem,že sol...treba....niekde aj cukor píšu
kukučka
22.07.15,18:15
Lui prave citam na sutaku, ze chces vyhodit mydlo, sampuch bez vone - neopovaz sa!
Prave teraz mam take, najprv som krutila nosom, ale obe su vynikajuce. Je to len zvyk, ak je mydlo kvalitne, vona tam byt nemusi. Nato mame vonavky. Mavala som problemy po postipani hmyzom, odkedy pouzivam tieto mydla a do kupela sol a sodu bicarbonu mam pokoj. Klop, klop.
Uz som to pisala, vonave olejceky na dovolenke si kupujte v lekarni, nie na trhu.
lujza.j
22.07.15,18:56
Kukuc....to bol mozno preklep....vyhodit-vyrobit:)...nedavno som citala,ze ak sa dokaze ozeliet vona v mydle....moze byt bez nej....pivove mydla mam bez vone....
kopretinka
22.07.15,19:59
iba 70%né a ešte som tam aj soľ dávala
a aké bolo-je.....viem,že sol...treba....niekde aj cukor píšu
dobré je,stvrdlo v pohode....cukor je na zvýšenie penivosti,soľ na stvrdnutie.
lujza.j
23.07.15,05:36
Viem,ze co na co je tam....
Tak dik si ma postrcila.....ale skusim 100%.....
kopretinka
23.07.15,09:22
Viem,ze co na co je tam....
Tak dik si ma postrcila.....ale skusim 100%.....
skús,potom skúsim aj ja :D
lujza.j
23.07.15,09:24
Super:D:D
lujza.j
23.07.15,14:49
lujza.j
23.07.15,14:53
lujza.j
26.07.15,11:17
tak 100% olivové navarené......už sa hreje v deke.....30g marockého ílu, badiánová silica......v kuchyni vôňa detstva ....pelendreky milujem:D
evuš
26.07.15,11:52
Luji, mňa z Teba švacne :D... si šikulka :---;)
lujza.j
26.07.15,12:21
evka už som také robila pred 2rokmi....ale putovalo do smetí.....sa mi zdalo ,že dajako dlho zreje a nedozreje:D....ale už nie som taká nedočkavá...a toto zreje dlhšejšie....zabudnuté ročné mydlo...čo som chcela prerábať...skončilo u mojeho chlapa...a ten o ňom furt básni,že naj...naj bolo......ale to už viem dávnejšie.....že ked postoja dlhšie nie to na škodu:)
evuš
26.07.15,13:19
Luji, tak, nechaj vyzrieť aspoň jedno aj pre mňa ;)
lujza.j
27.07.15,09:27
Rano bolo este teple v krabici...tak som tam nechala....uvidim ci ho dnes nakrajam....ten il...ho trosku spevnil......na vanoce snad bude funkcne:D
evuš
27.07.15,10:10
Rano bolo este teple v krabici...tak som tam nechala....uvidim ci ho dnes nakrajam....ten il...ho trosku spevnil......na vanoce snad bude funkcne:D

..no, že díky Luj :D:D:D - ale ok, na dobré si treba počkať ;):D
lujza.j
27.07.15,10:20
Evka 100% olivove je na dlho...a este sa moze stat,ze sa mi ani potom nebude pacit:D a poleti....
evuš
27.07.15,10:24
Evka 100% olivove je na dlho...a este sa moze stat,ze sa mi ani potom nebude pacit:D a poleti....

..ak ho máš vyhodiť do smetí, dostaneš už po riti !!!!! :D Nemusí byť na vzhľad pekné, hlavne ak splní účel !!! ;)
Tweety
27.07.15,10:28
Evka 100% olivove je na dlho...a este sa moze stat,ze sa mi ani potom nebude pacit:D a poleti....

..ak ho máš vyhodiť do smetí, dostaneš už po riti !!!!! :D Nemusí byť na vzhľad pekné, hlavne ak splní účel !!! ;)
Veru evuš dobre vravíš, ako Ty k tomu prídeš, že sa ním nebudeš môcť umývať preto ,že jej to trvá dlho, a možno ho aj vyhodí.
lujza.j
27.07.15,10:33
Peknost neriesim....nedavam ziadne umele farbiva.....co je to vlastne peknost v tomto pripade...ludia su hotovi s farebnych mydiel ake su krasne....ale to ,ze farbia na to zabudnu....ale kakao v mydle im vadi lebo farbi....ja kakao v mydle milujem....
Ak nebude mat mydlinu a penu podla mojich predstav....budem sa musiet premahat:D
evuš
27.07.15,10:55
Peknost neriesim....nedavam ziadne umele farbiva.....co je to vlastne peknost v tomto pripade...ludia su hotovi s farebnych mydiel ake su krasne....ale to ,ze farbia na to zabudnu....ale kakao v mydle im vadi lebo farbi....ja kakao v mydle milujem....
Ak nebude mat mydlinu a penu podla mojich predstav....budem sa musiet premahat:D

...tak pri mne sa premôcť naozaj môžeš :D:D:D
lujza.j
30.07.15,11:41
Kvaka
30.07.15,12:53
Lujza, ja mám k meninám od dcéry tento krém http://www.havlikovaapoteka.cz/naturalwonder.html. Mala som vzorku a u mňa iba dobrá rekacia, žiadne tukové nešváry sa mi neurobili. Som na príbalovom letáku čítala, že glycerín je tam ako zvlhčovadlo a ten extrakt z rozmarínu ako stabilizátor olejov. Je to naozaj dobré, budeš vedieť vyrobiť.
lujza.j
30.07.15,17:37
nerobím krémy s vodnou bázou-emulgátorom....
bud oleje spojené s tukmi...alebo oleje,tuky,včelí vosk,
posledný úlovok ...som to nejako zase nezvládla....:D
http://www.feelgood.sk/produkt/olej-z-japonskej-kamelie-100ml
Dáša_
02.08.15,10:01
lujza.j
02.08.15,10:16
len neviem načo v tých mydlách veci čo tam nemusia byť....
napr.
http://www.slozeni-kosmetiky.cz/inci/eugenol/
kopretinka
02.08.15,11:26
len neviem načo v tých mydlách veci čo tam nemusia byť....
napr.
http://www.slozeni-kosmetiky.cz/inci/eugenol/
lebo : přirozeně se vyskytuje v esenciálních olejích z hřebíčku (85‐90 %), muškátového oříšku, skořice a bobkového listu a dalších
lujza.j
02.08.15,12:36
dobre to viem.....ja to dám do mydla v tom kde sa prirodzene vyskytuje...za 6e za 100g môžu aj oni....:D
Dáša_
02.08.15,13:03
len teda ako malá trápna poznámka - to sú myslá pre psov :D keby náhodou niekomu uniklo...
lujza.j
02.08.15,13:05
len teda ako malá trápna poznámka - to sú myslá pre psov :D keby náhodou niekomu uniklo...
áno ..neuniklo mi :).....mojim na lupiny sa už liečil chrastavý jorkšír....keby som svojho.... tiež ho prebehnem tým.....
kopretinka
02.08.15,13:22
len teda ako malá trápna poznámka - to sú myslá pre psov :D keby náhodou niekomu uniklo...
odkedy robím mydlá,tak môjho len tým kúpem....srsť má jemnučkú,neškohlí sa,nemá potrebu po okúpaní sa v niečom vyváľať,a najlepšie je,že to mydlo netreba taaak strašne dlho vymývať ako chemický šampón.
lujza.j
08.08.15,11:07
idem urobiť balzam po holení.....pánsky.....potom dám vedieť.....či prvý a posledný krát:D
lujza.j
17.08.15,17:42
idem urobiť balzam po holení.....pánsky.....potom dám vedieť.....či prvý a posledný krát:D
včera chlap próboval....prvá reakcia waw....žiadne záporné reakcie na pokožke...."že móže byť"...takže bojkot ďalšieho produktu z fabriky:)
lujza.j
18.08.15,17:16
nie,že by som objavila ameriku....ale formičky jednotlivo....sú z tuhsieho-hrubšieho silikonu používam výnimočne ak ostane mydlo .....lebo sa mydlo z nich zle "vyzúva"...dala som ich do mrazáku....mydlo neporušené ..teda nápisy..motívy ....
lujza.j
19.08.15,10:49
pre tie čo kupujú z mydlového sveta....medzi vôňami sú imitácie parfémov...vždy som to obchádzala.....naposledy som si do "krému"na telo kúpila "jablko" od DKNY....odporúčam ..voní fakt ako jablko:)...vyskúšam ešte ňáke potom dáv vedieť....
evuš
19.08.15,11:04
pre tie čo kupujú z mydlového sveta....medzi vôňami sú imitácie parfémov...vždy som to obchádzala.....naposledy som si do "krému"na telo kúpila "jablko" od DKNY....odporúčam ..voní fakt ako jablko:)...vyskúšam ešte ňáke potom dáv vedieť....

..len daj.....včera mi dorazila MOCHINO Love Love :D;)
lujza.j
19.08.15,11:20
mosinko tam neny...ale je tam gabaňa ...blu...čo sa na mosinko podobá....to stem skúsiť a potom farenhajta..
evuš
19.08.15,11:29
mosinko tam neny...ale je tam gabaňa ...blu...čo sa na mosinko podobá....to stem skúsiť a potom farenhajta..

..no, mochino som si objednala, lebo si ho spomínala....len tak bez čuchania a ňuchania som si kúpila až 100 ml flakón :D:D
lujza.j
19.08.15,11:33
mošinko som dlho...mne voní...aj mojej mame zavoňal tiež som jej ho kupovala....potom som dlho bola bez vône....a potom som skočila zo sviežej citrus....na sladké vôňe....:)teraz som mame CK one...200ml:D
Dáša_
19.08.15,11:34
baby, tuším ma nalomíte, aby som išla vyskúšať ďalšiu várku. Aj ked sa mi neche všetko vyťahovať. Ale našla som pri upratovaní fľašu neotvoreného palmového oleja.... Ale tieto vone by ma veru lákali, bola by som zvedava, či sa to udrží v mydle
lujza.j
19.08.15,11:40
dáši do mydla by som mala obavu:(...čo to spraví.....
lujza.j
19.08.15,12:51
mätový výluh uvarený....zajtra zgebrím šampúch...fuknem tam aj mätovú silicu....
kopretinka
21.08.15,19:16
baby, tuším ma nalomíte, aby som išla vyskúšať ďalšiu várku. Aj ked sa mi neche všetko vyťahovať. Ale našla som pri upratovaní fľašu neotvoreného palmového oleja.... Ale tieto vone by ma veru lákali, bola by som zvedava, či sa to udrží v mydle
parfum do mydla nedávaj,je to alkohol,a z alkoholu sa mydlo zdrcne....nevyleješ ho.
kopretinka
21.08.15,19:19
mätový výluh uvarený....zajtra zgebrím šampúch...fuknem tam aj mätovú silicu....
no ako? ja som robila druhý šampón v poradí,iný recept ako ten prvý,žiadny výluh,ani nič podobné,zatiaľ testujem recept,pridala som iba silice,čo sú dobré na vlasy-céder a ylang-ylang
lujza.j
21.08.15,19:34
ako...:)čo ti poviem celý byt voní od mäty....škoda,že to nevydrží až takto:(..neviem prilepiť foto:(
šampúchy robím 5 receptov....+ vždy nejaký nájdem:D
robila som eukalyptový, rozmarínový,brezový,levandulový....v niektorých aj maceráty v oliv.oleji...výluhy....aj silice.....niektoré aj bez vône.....vždy dám nejaký výluh...kávu,zelený čaj,
máš ich pekné....tiež som teraz dávala do srdiečok takých vačších:D...ale dobre padnú do ruky...
lujza.j
22.08.15,06:50
škoda len...že leto mi dajako ubehlo a nič som nevymacerovala na slnku:(a toho bolo tento rok až-až...
ešte ostal bobkáč v oliv.oleji....do šampúchu.....:)
lujza.j
25.08.15,07:49
Bracho bol na makarskej....ich domaca predavala ,ze domace mydla....mensie ako krabicka od cigosiek. 5 e....flasa medu 20e.....
kopretinka
25.08.15,11:15
no veď blbí turisti kúpia....
lujza.j
25.08.15,18:41
Tragedia je aj to...aki su aj oni....predaju slnecnicovy olej ako olivovy....
kopretinka
25.08.15,20:50
:eek:
kopretinka
27.08.15,08:55
zaujímavé to o tých parabénoch...
........že kozmetika nepôsobí hlbšie ako v pokožke,to už dávno nejaký lekár tvrdil,a ak to tvrdí kozm.firma,tak je to klamstvo (čiže žiadne zlé chemikálie sa do krvi z kozmetiky nedostanú)
Uvádzať na kozmetike,že je netestovaná na zvieratách je protizákonné,keďže zo zákona sa testovať nesmie a firma to nesmie uvádzať ako svoju výhodu,keďže sa MUSÍ testovať inak-som nevedela,hmmm......kopa firiem to uvádza :D

http://video.aktualne.cz/dvtv/vyvoj-kosmetiky-vetsi-posun-nez-u-mobilu-rika-expertka/r~dc7f4b3a45ab11e5b22d002590604f2e/
lujza.j
31.08.15,16:48
Skusala som nahodou mydla na skvrny.....niekolko dnova skvrna od ajvaru....taka cervena rajcino a.spol... gebrina.....pekne vysla:)
kopretinka
01.09.15,06:05
Skusala som nahodou mydla na skvrny.....niekolko dnova skvrna od ajvaru....taka cervena rajcino a.spol... gebrina.....pekne vysla:)
si vyrobila mydlo na škvrny? :eek:
lujza.j
01.09.15,06:36
Skusala som nahodou mydla na skvrny.....niekolko dnova skvrna od ajvaru....taka cervena rajcino a.spol... gebrina.....pekne vysla:)
si vyrobila mydlo na škvrny? :eek:
Neé...sak to normal na telo...len neviem ake zložko:D...som nahadzala take skoro rocne "okukane" ....ze sa minú....
kopretinka
01.09.15,07:00
jááj :D
lujza.j
01.09.15,07:11
Tu su nie nahody:D...ze funguje.aj na ine.....
lujza.j
04.09.15,17:20
plná taška bobkáču dovlečená:D
kopretinka
04.09.15,18:00
hmmmmmmmm........mne ktosi kedysi sľúbil kríček..........:confused:
lujza.j
04.09.15,18:05
ja som si dávno dovliekla aj rastlinku cez zimu mi vykapala....
bettylou
06.09.15,12:10
kopretinka
06.09.15,13:17
konkrétne čím?
lujza.j
06.09.15,15:38
pre mňa ničím...mydlá z hmoty ...iba ak niekto chce.....
lujza.j
13.09.15,09:56
výluh-farbu z červenej cibule neskúšal nik?:)..teda zo šúp....
lujza.j
15.09.15,14:35
dnes som si farbila šediny....hlava zmyta šampúchom....+ octový oplach....farba vyzerá ok:)
KOber
17.09.15,08:55
radšej mám tekuté mydlo:D
lujza.j
17.09.15,09:10
radšej mám tekuté mydlo:D
Je to tvoja volba....umyvas sa tym cim auto alebo riady v kuchyni:D
lujza.j
29.10.15,10:58
https://mannamydla.sk/produkty/cistiace-mydlo-na-tvar-white-satin
Pisala som im dotaz....ze akou metodou vyrabavu mydla.....v nedelu....ze najneskor do 3 prac.dni odpisu.....tak este cakam.....:)
kopretinka
29.10.15,21:05
https://mannamydla.sk/produkty/cistiace-mydlo-na-tvar-white-satin
Pisala som im dotaz....ze akou metodou vyrabavu mydla.....v nedelu....ze najneskor do 3 prac.dni odpisu.....tak este cakam.....:)
Zloženie: zmydelnený olivový olej, zmydelnený kokosový olej, zmydelnený sezamový olej, zmydelnené kakaové maslo, voda, biely íl, zmydelnený ricínový olej

INCI: Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Sesamate, Sodium Cacao Butterate, Aqua, Kaolin, Sodium Castorate
lujza.j
30.10.15,07:18
https://mannamydla.sk/produkty/cistiace-mydlo-na-tvar-white-satin
Pisala som im dotaz....ze akou metodou vyrabavu mydla.....v nedelu....ze najneskor do 3 prac.dni odpisu.....tak este cakam.....:)
Zloženie: zmydelnený olivový olej, zmydelnený kokosový olej, zmydelnený sezamový olej, zmydelnené kakaové maslo, voda, biely íl, zmydelnený ricínový olej

INCI: Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Sesamate, Sodium Cacao Butterate, Aqua, Kaolin, Sodium Castorate
....citala som.....
kopretinka
30.10.15,07:58
a čo ešte chceš teda vedieť?
Ja som písala pred 12 dňami do mydlového sveta,chcela som vedieť niečo o dvoch tovaroch,doteraz neodpísali.A to ani nespomínam,kam všade som už písala a chcela vedieť niečo viacej,prípadne,kedy bude tovar na sklade......normálne majú zákazníka 99% na háku,.......
lujza.j
01.11.15,19:19
likvidujem telové spreje čo som si vyrobila v lete....používam ich do oplachu po umytí....vlasov mydlovým šampúchom.....tým,že bolo v nich silice....fajné na vlasoch.....:)....
kukučka
01.11.15,19:43
lui, klinčekové máš hotové?
lujza.j
02.11.15,05:35
lui, klinčekové máš hotové?
Zreje....:(
kopretinka
17.11.15,09:04
nerobím z mydlovej hmoty,ale bola požiadavka,že rýchlo to musí byť,tak som spáchala toto.... bez SLS a SLES.
kopretinka
17.11.15,10:29
nie všetky cestujú preč,tak ak by niekto chcel....alebo aj z tých predchádzajúcich,stačí napísať....
lujza.j
22.11.15,08:32
kopretinka
31.12.15,15:06
nové šampóny
lujza.j
31.12.15,15:24
skús dať pred výlupnutím do chladu....
kopretinka
31.12.15,16:09
som bola nedočkavá :D
lujza.j
31.12.15,16:11
som bola nedočkavá :D
hmm...poznám:D
lujza.j
31.12.15,16:57
máš pekné formičky..:)
..ludí viac zaujíma tvar a vôňa ako zloženie....:(
lujza.j
20.01.16,13:53
kopretinka
20.01.16,16:39
ja tam mám prázdnu stránku....teda napravo sú nejaké správy,ale inak nič...
lujza.j
20.01.16,17:11
hmmm...už aj ja.....alergia na balzam na pery...to vajco....čo aj moje decko hubu napuchnutú a červenú má....po ňom....ale to nemá z toho...povie.D
kopretinka
20.01.16,18:29
eos alebo oriflame? asi tam je nejaký konzervant,na ktorý je alergická
lujza.j
20.01.16,18:49
eos alebo oriflame? asi tam je nejaký konzervant,na ktorý je alergická
eos...ten je predsa trendy:D...to mi je jasné...len jej nie:(...nebude predsa používať od mamky...
niekde som čítala,že dávajú do balzamov....veci aby sa vytvorila "závislosť"v mastení huby...
lujza.j
03.02.16,12:34
dnes som si všimla,že mi nerastú len semo-tamo chlpy na nohách:D...tak som dumala a dumala.....a vydumala som asi..totok.....telo si mastím bud olejom, šlah.maslom alebo "krémom"..posledne spomenuté....tam mením použité oleje ako potrebujem minúť....a tak som vydumala,že som tam asi dala macerát z vilcacory:D....tak aby som experiment potvrdila vyrobím si "masažny dukatik" s týmto macerátom....to je také...vždy po ruke....
TaraNoelle
04.02.16,11:16
Práve som sa dobre nasr...dila, objednala som si medovkovú silicu, veľké balenie a práve mi to došlo, čistá citronela, fuj, medovku milujem ale citronelu neznááášam. Veľmi malý rozdiel vo vôni, ale práve ten rozdiel mi smrdí :( Teraz s tým môžem akurát polievať v lete balkón proti komárom.
lujza.j
04.02.16,11:44
od koho...skús ju vrátiť ...tiež nemusím citronelku...
TaraNoelle
04.02.16,12:33
Vrátiť ju nevrátim, lebo by som na poštovnom strácala, tam som sa tiež odrbkala, ,majú trochu zmätok v košíku a zaplatila som drahé poštovné omylom. Som niečo mazala v ošíku a sa tam nejako vrátilo späť predvolené poštovné, takže mi to prv poslali úplne inde, zaplatila som viac a ešte aj toto. Hmm... keby som odtiaľ nekupovala, čo inde nemajú, tak som urazená ešte nadlho :)
TaraNoelle
04.02.16,12:38
Ozaj, včera som tak narýchlo skúšala mydlo z mydlovej hmoty (doteraz som robila iba studeným procesom, klasiku). Neviete niekto ako sa robí taký perleťový pásik medzi dvomi vrstvami mydla ? Skúšala som to dať na prvú vrstvu a potom pred druhou vrstvou klasicky lieh, na prepojenie vrstiev ale tá perleť sa mi samozrejme vliala do druhej vrstvy. Som si myslela, že sa nejako tým liehom prilepí, ale tak to je asi naivné, keď sa nad tým zamyslím. Asi sa urobí tenká medzivrstva s perleťou ? To by ale bola dosť vysoká spotreba perlete.
lujza.j
04.02.16,12:48
neviem od koho si kupovala ja na mydlovom a z ekokozy.....raz sa v niečom na mydlovom pomýlili....vyrovnali v najbližšej objednávke.....
lujza.j
04.02.16,12:51
z hmoty už nerobím....aj ked dnes kúpiš aj hmotu "ala za studena"...
TaraNoelle
04.02.16,12:53
Mne povedali, že som sa ja pomýlila, áno, pomýlila v tom, že mi nenapadlo, že po zmene v košíku sa mi prepne poštovné a áno nevšimla som si to a odoslala som objedávku, ale no tak už som sa s tým počas dňa zmierila, že si musím dávať lepší pozor. Síce kupujem všetko cez internet už dlhé roky a ešte som sa nepomýlila, ale už si dám pozor. Poučenie, ale tá sprostá citronela ma ešte štve :) Musím vymyslieť použitie, skúsim či to môže mať pes proti štípajúcej hávedi.
TaraNoelle
04.02.16,12:56
a to je aká hmota ? ešte som o nej nepočula. Síce mňa na tom najviac teší to "robenie" ale len tak pre zaujímavosť.
lujza.j
04.02.16,13:00
ctronelu som ja ani neviem prečo...ale od hanusa....10ml
tú hmotu ....myslím že na mydlovom svete som ju videla....
TaraNoelle
04.02.16,13:12
aha, už som si spomenula, rebatch, pozerala som to raz, ale videla som z toho mydlá a vyzerali tak nejako "divne"

Ostanem aj tak pri studenom, lebo aj tá mydlová hmota, až tak moc ma to nebaví, je to také rýchle šup šup a neviem prečo, nie je to ono. Len som to skúšala, že si vyrobím nejaký rýchle pekné mydielka, len som si vymyslela také, že mi to moc nešlo urobiť, i keď z toho vzniklo niečo zaujímavé a už mám plán ako využiť postup, ktorý z toho vzišiel, ale nepodarilo sa mi, to čo som plánovala.

Teraz som si vyrobila taký dobrý krém, ale zhrešila som, lebo som na to použila základ krému a do toho dala oleje atď... lebo som bola lenivá urobiť si "od podlahy" s vodovým základom. Lenže keďže som nerátala s tým, že to bude dobré, tak som tam všetko šúpala, len tak od oka, a teraz som si zapísala recept štýlom: 1/2 kávovej lyžičky toho, 5 kvapiek toho, štipka noža toho :) celá ja. Stále si chytám líčka, aké ich mám "babätkovské" :)))
lujza.j
04.02.16,13:14
kupila som aktívne uhlie...zgebrím čistiace....
TaraNoelle
04.02.16,13:17
aj ja som kúpila ale som kúpila zle, lebo som vymýšľala, že nie práškové ale také kryštáliky a ono nejde rozbiť, takže možno z toho iba brutal peeling :) vypeelingovaná koža až na kosť :) takže kúpim znovu. Kde si kupovala, pgchem, či niečo lacnejšie ?
lujza.j
04.02.16,13:18
nerobím s vodnou bázou...a ani nebudem.....vyšľahám tuky s olejmi....dáš na vlhkú pokožku a vytvoríš si vodnu bázu sama....
babatkovské líčka mám aj ja:D
lujza.j
04.02.16,13:19
na mydlovom svete....ja všetko...alebo ekokoza
TaraNoelle
04.02.16,13:26
hej, niekedy urobím aj ja bez vodnej, ale nemám rada ten pocit z toho. ale keď rozmýšľam, možno keby som do toho dala iba "suché" oleje ? hmm... ja som totiž z toho robila tak vždy, že som tam buď dala bambucké, alebo oliv. olej alebo niečo také mastné a nebolo to príjemné. Teraz mám šípkový, pupalkový a arganový obľúbené a tie sa rýchlo vstrebajú. Takže až miniem tento rúhačský zo základu, tak skúsim bezvody, čo to spraví. Lebo ja všetko robím tak narýchlo, nemám čas, zrazu sa mienie a rýchlo treba nový krém, nové deo, novú pastu ...
lujza.j
04.02.16,13:31
vždy je to len "dubke" čo ti stačí na celú tvár....
ja som psychopat....ja som pokúpila oleje :eek:za kopec korún...
ja si iba olej dávam, chlap a decko "krém"...každý iný...decko aj s v.voskom....chlap má "iba"vyšlahané tuky s olejmi.....
decko mám atopické....
lujza.j
05.02.16,12:55
kupila som aktívne uhlie...zgebrím čistiace....
no do rici...čierne ako uhlie:D...zgebrené....
lujza.j
05.02.16,13:06
nó pri mydlení nikdy nevieš....ako to dopadne....:D
TaraNoelle
05.02.16,13:59
veď má byť čierne, či ako ?
lujza.j
05.02.16,14:02
ved áno:)..
..ale vieš ako ...mala som krásne tmavo hnedé mydlo a už také nie....
TaraNoelle
05.02.16,14:04
jáj, aha, no ja také momentálne používam, je celé ako uhoľ, vyzerá to v kúpelni dosť divne, každý sa ma pýta, že čo to je :) tak ja že mydlo z ebenového dreva a normálne že dvaja ľudia tomu uverili :)
TaraNoelle
05.02.16,14:12
Inak ja to uhľové používam asi niečo cez pol roka (nerobila som ho ja, je v tom ešte čajovníkvý olej) a normálne ma to zbavilo ekzému na ksichte, teda kožná povedala, že to je psoriáza, ale to už bola jej 4. diagnoza, takže to mohlo byť čokoľvek, ale rozhodne to mydlo ma toho zbavilo. Len medzi lopatkami mám dačo iné šúpajúce sa a tam mi ništ nepomáha.