AdrianaA
13.03.06,13:48
Chcem sa spytat a hlavne porovnat ceny za svoju dusevnu pracu. JU, neplatca dane s obratom 1,450 000,- Sk, RP + dosle faktury asi 50 a vysle asi 50 za cely rok, pokladna 200 dokladov spolu, jeden bankovy vypis, jeden leasing a 2 x HM.
Moje sadzby su : 15,- sk za položku v PD ( položka za 15,- sk je aj dotacia pokl, ale aj zberny doklad nap. na PHM za mesiac )
Mzdy : ma len dohodarov cca 3 mesacne = 200,- Sk za mesiac aj z vykazmi za vsetkych troch dohodarov.
uzav.operacie +priznanie+vykazy+inventarizacie na konci roka = 2000,- Sk
---------------------------------------------------------------
Suma sumarom pri 900 polozkach : 900x15=13 500,- SK
Mzdy : 12mesiacov x200,- = 2400,- Sk
Uzav.operacie +priznanie+vykazy+invent.= 2000,- SK
Celkovo si idem pytat za rok 2005 17 900,- Sk. Moja znama, tiez uctovnicka mi povedala, ze som sa asi zblaznila. Ona by zato vypytala max. 10.000,- . Ze som to s tou cenou prehnala. Aky je Vas nazor ?
ata111
13.03.06,12:59
Táto téma je na porade veľmi zoširoka rozobraná. Nájdi si debatu. Myslím, že pýtaš priveľa - žiadny hl.prac.pomer, žiadne DPH. Ak si registračku nahodíš v mesačných intervaloch, máš namiesto 365 len 12 položiek. Ja nahadzujem RP denne, ale nerátam to za položku. Tvoja známa má asi pravdu, alebo ja som z lacného kraja.
alušik
13.03.06,13:04
STRELEC
13.03.06,13:05
Neviem ako dôjdeš ku 900 položkám v peňažnom denníku, ale - môj názor: priveľa. U nás by to bolo cez 50% z Tvojej úvahy. Aj s poradenstvom.
Milan Benka
13.03.06,13:06
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.

Ľudia, nepodceňujte svoju prácu.
ata111
13.03.06,13:08
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.
Súhlas, ale vyžaduje to full servis 12 mesiacov a vtedy je to o inom, nie robota na jeden deň.
alušik
13.03.06,13:10
Myslím, že túto robotu za jeden deň nezvládne...;) Ale nie, vážne, keby si to dával spracovať mesačne a mesačne by si od neho pýtala 1500 Sk, tak si myslím, že by sa nikto nad tým nezamýšlal a skôr by ste povedali, že je to málo. Ale keď to niekto nechá na koniec roka a potom si dáte sumu 1500 x 12, tak sa to už zdá ľuďom veľa...
evina
13.03.06,13:20
Súhlas, ale vyžaduje to full servis 12 mesiacov a vtedy je to o inom, nie robota na jeden deň.

Osobne sa nepovažujem až tak za nešikovnú, ale učite by som nezvládla nahádzať 900 položiek do denníka za jeden deň len tak ľavou zadnou so všetkým čo k tomu patrí.. Každý mesiac sa musí spraviť tak, ako by sa aj spravil mesačne. Ak by to robila za 1 500 SK hrubého mesačne nie je to vôbec veľa. Ak si to šikovný podnikateľ nechá na poslednú chvíľu naraz celý rok, mali by sme ešte za to pýtať prirážku.
Vypočítanú cenu ja osobne nepovažujem za vysokú ak rátaš 15 SK za položku a tých položiek je naozaj toľko. Treba prihliadnuť však pri konečnom uzatvorení ceny aj na možnosti podnikateľa, a to vidíš z účtovníctva.
AdrianaA
13.03.06,14:00
Neviem ako dôjdeš ku 900 položkám v peňažnom denníku, ale - môj názor: priveľa. U nás by to bolo cez 50% z Tvojej úvahy. Aj s poradenstvom.

Nehnevaj sa ale 50% za spracovanie uctovnictva aj ked neplatcu sa mi zda malo. Tych 900 poloziek je opravnenych . Niektore polozky sa skladaju aj z viacerych max. vsak 10 pokl. dokladov. Ma tam nakupy z metra kazdy den na tri strany, vsetko musim rozpisat lebo je tam tovar, ostatna rezia, repre, material . Takyto doklad je jedna polozka, ale aj mzdy je jedna polozka. Polozky sa tazko definuje, treba si vsak zvolit rozumnu mieru. Nebudem nad jednou polozkou travit hodinu a vypytam si 15,- Sk a to neratam este energie.
Okrem toho ludia nam platia za nase vedomosti a mali by sme sa vediet ocenit. Sme na trhu a treba sa predat a hlavne dobre predat. Ked nap. moj brat stavebnik povie za nap. jadro murovane 20 000,- len robota a spravi to za tyzden, nikto sa nad tym nepozastavi. Ale ked si ja zapytam za 3 tyzdnovu robotu 17500,- tak sa to zda mnohym vela.
KEJKA
13.03.06,18:18
dodám k týmto posledným príspevkom, že či mesačne 1500 alebo na konci roka 20000 Sk, zodpovednosť v konečnom dôsledku za správnosť účtovníctva je rovnaká.
Tak ako tu bolo spomenuté
Ľudia, nepodceňujte svoju vlastnú prácu.
Podnikateľ štátu odvedie 2-5% svojich hrubých príjmov, prečo by za spracovanie účtovníctva nemohol dať 1-1,5% ?
Braňo
13.03.06,18:45
Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt. :D :D :D
STRELEC
13.03.06,18:57
Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt. :D :D :D
Pár príspevkov dozadu som povedal svoj názor, že priveľa. Myslel som však na priebežného paušalistu. U veľkej jednohubky by sme účtovali rovnako. Ibaže spracovanie máme za 3-4 dni, nie 3 týždne, ako kolegyňa ktorá zadávala otázku. U jednohubiek majú totiž kolegyne podiel v %-tách z odmeny. Snažia sa a ide to rýchlo.
ondrejvla
13.03.06,19:04
Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt. :D :D :D

Braňo, toto si vytlačím a prilepím na nástenku!!! To je krásny výraz, no a predovšetkým pravdivý!
ekopeter
13.03.06,19:21
Ja beriem 35,-Sk za riadok v JU bez dph s dph je to truchu drahšie a nezdá sa mi to veľa, a stále mám tú istú klientelu a každý rok rok má z jednohubiek veľkú hlavu ako ich stihnem spraviť. Ale najlepšie je prehovoriť jednohubky na spracovanie dokladov priebežne, som z Nitry kde tých súkromníkov nieje tak moc.:)
Danielle369
13.03.06,19:34
Adriana a potom sa čuduješ že podnikatelia si to radšej robia sami.A fa z metra sú najlepšie faktúry,ktoré máš v momente hotové.mimotemy
abel
13.03.06,19:55
Ja si dám na nástenku ten výraz JEDNOHUBKY, je super. A začala som v praxi uplatňovať, že keď si dávajú doklady spracovávať raz za rok a prinesú ich vo februári, tak je prirážka 50 % a v marci 100 %, nech za tie neprespané noci niečo mám.
DanielaSL
13.03.06,19:58
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?:D
STRELEC
13.03.06,20:01
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?:DKeby si ponúkla domácu klobásku, hurky a pod .... asi by som sa nezdržal:D :D :D
evina
13.03.06,20:02
Adriana a potom sa čuduješ že podnikatelia si to radšej robia sami.A fa z metra sú najlepšie faktúry,ktoré máš v momente hotové.mimotemy

Myslím., že Adriana sa nečuduje a nečudujem sa ani ja. Samozrejme podnikateľ si môže spraviť bez problémov všetko sám a sám si znáša aj následky.

Mne osobne nie je jasná jedna vec. Spracovanie ekonomickej agendy je manuálna práca? Platí sa za to ako to rýchlo niekto spraví?

Myslím, že všetci , ktorí chodia na túto stránku vidia, koľko denodenných problémov ekonomika prináša pre všetkých podnikateľov a koľko zákonov, opatrení, vyhlášok...atď musíme ovládať, aby bola ekonomická agenda /pretože nerobím e samozrejme takmer nikto len účtovníkov/ spracovaná správne.
Samozrejme, že DP vyplním hravo, ale keby som nevedela čo mám do ktorých riadkov napísať, asi by som to tak hravo nezvládla.

Dan, nemôžem si odpustiť jednu otázku. V nicku máš podnikateľ-konateľ, pravdepodobne nerobíš účtovníctvo a môžeš s takou ľahkosťou povedať, že máme také zaúčtovanie v momente hotové?. Ja by som nikdy netvrdila, že funkciu konateľa by som zvládla ako malinu, lebo ju nerobím :).
ondrejvla
13.03.06,20:02
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?:D

Daniela, daj mu tri naše Študenstské pečate, nech si to urobí sám!
STRELEC
13.03.06,20:04
Ja si dám na nástenku ten výraz JEDNOHUBKY, je super. A začala som v praxi uplatňovať, že keď si dávajú doklady spracovávať raz za rok a prinesú ich vo februári, tak je prirážka 50 % a v marci 100 %, nech za tie neprespané noci niečo mám.
Ja mám v pracovni dva šanóny označené JH (=jednohubka, presnejšie opakované JH-ky). A raz sa ma taká JH aj pýtala, prečo "jej šanon" (=3 papiere) je označený JH. Vyhovoril som sa nejako.
DanielaSL
13.03.06,20:05
Tak to si mi dobre poradila Vlasti.:D
abel
13.03.06,20:05
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?:D
Danka a tú čokoládu by som dostala ja alebo by som ju mala dať jemu? :confused:
DanielaSL
13.03.06,20:12
Danka a tú čokoládu by som dostala ja alebo by som ju mala dať jemu? :confused:

Ty by si ju dostala.:) Pošuškajte koľko pýtať už bolo dlhé, vzniká nám nová podobná téma?

Môj názor je , že spracovanie účtovníctva a miezd je veľmi zložitá ,stále sa meniaca agenda. A hlavne veľmi slabo ocenená. Z tých čo majú nám zaplatiť každý vidí len kopu peňazí, ale kde je elektrina , soft, upgrade, literatúra a školenia a ďaľšie veci, veď toto si musíme platiť sami. Koľko nám vlastne z tých x,-Sk za položku skutočne ostane? Prerátal to už niekto?
kukučka
13.03.06,20:16
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?:D
Ja by som to rátala na kilá!
Dostala som dnes od zakazníkovej manželky fa za prácu v zahraničí bez dátumov a podkladov a na otázku, že ako mám urobiť cesťáky som dostala odpoveď:

Keď to nevjéte ta to nerobte, abo iďte do dohodku!
STRELEC
13.03.06,20:31
Napadla ma ešte jedna odpoveď na pôvodnú otázku, tému : "No a čo !!!"
ondrejvla
13.03.06,20:31
Ja by som to rátala na kilá!
Dostala som dnes od zakazníkovej manželky fa za prácu v zahraničí bez dátumov a podkladov a na otázku, že ako mám urobiť cesťáky som dostala odpoveď:

Keď to nevjéte ta to nerobte, abo iďte do dohodku!

Tak to sa ti čudujem, že si ju nevyniesla von v zuboch! Cesťák je povinný si urobiť sám, ako môžeš vedieť kedy kam prišiel, km, kedy mal pauzu na...
Tak tá by odomňa išla hneď do "dohodku"!
Melnick
13.03.06,21:27
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.

Ľudia, nepodceňujte svoju prácu.

A presne tu je kameň úrazu. Viete,že už aj podnikatelia sú
"vychcaný" a schválne nosia prácu naraz? Práve preto,
že počítajú s tým,že sa hanbíme, pýtať sumu rozdelenú
na mesiace. Dnes som si taký rozhovor vypočula na pošte.
Málo chýbalo ,aby som nereagovala. Ale podľa rady starej
mamy som si zahryzla do jazyka a rátala do 100. Mala som
v tom nekonečnom rade na to dosť času.

:) :)
Melnick
13.03.06,21:34
. U jednohubiek majú totiž kolegyne podiel v %-tách z odmeny. Snažia sa a ide to rýchlo.

Tiež si požičiam na nich tvoje pomenovanie - je nádherné
j e d n o h u b k y :D :D :D :D :D
STRELEC
13.03.06,21:38
Som rád, že sa Ti JH páči!

Mal som si dať na názov "kopyrajt". :D :D :D
Marianna01
13.03.06,21:51
Ja mám náhodou takéto JEDNOHUBKY :D rada. Za málo práce veľa peňazí. Ozaj je to horšie, keď dojde podnikateľ s nespracovanou agendou na 2 šanóny - tzv. igelitkár, a keď mu poviem sumu cca - vyvalí na mňa basetovské oči, to ako prosím, prosím, dajte mi korunku. A keď nie korunku, tak aspoň salámový chlebík (Čenkovej deti). A potom mám pocit, že ho chudáka zdieram. A noc čo noc si nadávam do debilov. Pardón za výraz. No a nehovoriac o manželovi :eek:
Marianna01
13.03.06,21:54
Keby si ponúkla domácu klobásku, hurky a pod .... asi by som sa nezdržal:D :D :D

Strelec, mám tu igelitkára práve za igelitku klobások, huriek, mäska, tlačenky a podobných mäsových výrobkov, ktoré sú nárokovateľné počas celého roka. Neberieš???
Mne sa z nej ježia chlpy. A to už je aspoň dátumovo zoradená - dáš nejaké percento z igelitky :D
STRELEC
13.03.06,22:00
Strelec, mám tu igelitkára práve za igelitku klobások, huriek, mäska, tlačenky a podobných mäsových výrobkov, ktoré sú nárokovateľné počas celého roka. Neberieš???
Mne sa z nej ježia chlpy. A to už je aspoň dátumovo zoradená - dáš nejaké percento z igelitky :D
Keď zoraďovanie, lepenie a tak robia moje kolegyne a tie už pravdepodobne spia.
Tak opäť smola:D :D :D
Marianna01
13.03.06,22:10
No smola, ale aspoň sa najem :D:D:D
Melnick
13.03.06,22:12
Prestaňte už robiť chúťky,lebo si zasa pôjdem pokecať s chladničkou.:D :D
duficek
13.03.06,23:36
ja som dnes jedol tlacenku 3x, klobasky aj slaninku...stryko robil zabijacku a nemusim mat obavy co za humus tam je :)mimotemy
STRELEC
14.03.06,05:21
Prestaňte už robiť chúťky,lebo si zasa pôjdem pokecať s chladničkou.:D :DJa viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!:D
Dada
14.03.06,05:23
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!:D

Tak ty si pýtaš veľa jesť, nie veľa za svoju prácu. :D
STRELEC
14.03.06,05:30
Tak ty si pýtaš veľa jesť, nie veľa za svoju prácu. :DAsi tak. Nemám asi Petra-Strelca rád!:D
AdrianaA
14.03.06,07:38
Strelec, za tri dni by som to zvladla aj ja, ale tak by to aj vyzeralo. Doklady nestaci len nahadzat do PC. Treba ich pripravit, kazdy jeden skontrolovat, vypisat pokl.doklady. Toto trva asi najdlhsie. Potom mozem nahadzovat. Ked je vsetko nahadzane, tak kontrola jednotlivych mesiacov na doklady. 900 zapisov neskontrolujes za dve hodiny a ja nie som clovek neomylny, aby som si dovolila nekontrolovat, potom uzavierkove operacie. Pri niektorych musis siahnut aj par rokov dozadu. Ak umoriujes stratu, znova kontrola predchadzajucich rokov, kotrola preinvestovania - stare umorovanie. Kontrola a odsuhlasenie pohladavok a zavazkov, kurzove rozdiely. Inventarizacne supisy atd. Potom sa mozem pustit do vyplnovania danoveho priznania. No a ja zial takyto rozsah prace nestihnem sama za 3 dni. Tie tri tyzdne som mozno prehnala, lebo cisty cas bol mensi, ale aj tak by som to nezvladla za tri dni.
Moj otec vzdy hovorieva: Ked sa nehanbis pracovat, nehanby si ani vypytat. Naozaj niektori tu pracujete za par korun. Je jedno, ci je to praca na mesiac alebo na 1 den. Preboha ludia ved sa nenechajte zdierat.
Niekto mi tu vyssie napisal, ze pri pytani penazi treba pozerat na financnu situaciu daneho subjektu. Zial, ja ked nakupujem, mna sa neopyta predavacka na moju financnu situaciu a podla toho mi neznizi cenu v obchode. Takze si vypytam presne tolko kolko som napisala. Mozno klient odo mna odide, ale zatial sa mi to nestalo a uz pracujem v tomto odbore 7 rokov a vzdy som sinechala svoju pracu potricne zaplatit a mali by ste to urobit aj vy.
Melnick
14.03.06,07:44
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!:D

Vieš čo sa hovorí o mužoch? Že ak ste trochu krajší od čerta
tak už ste pekní. Ale čo my ženy? Samá dieta, dokresľovanie
sa, bože, zasa na mňa čumí tá cudzia zo zrkadla.

A aby som nebola mimotemy vôbec nepýtaš veľa, AdrianaA:p
Marianna01
14.03.06,15:13
Adriana, všetko čo si napísala, je pravda. Ja s Tebou plne súhlasím, len nechápem, prečo si sa nás teda pýtala, či pýtaš veľa. Keď Ti niekto povie veľa - útočíš. Tiež si len povedal svoj názor. A keď si v tomto odbore 7 rokov a nikto od Teba neodišiel, to znamená, že si pre klientov zaujímavá či kvalitne odvedenou prácou a/alebo adekvátne vysokou odmenou.

Strelec, ja sa snažím hádať sa s chladničkou viac, ako s manželom. Tá druhá časť by bola v pohode, len tá chladnička nie a nie odpovedať. Tak ako sa má človek na ňu hnevať???!!! :D:D:D
Naozaj je dobre, keď nás tu za monitormi nikto nevidí... Desím sa chvíle, keď budeme komunikovať videofónmi, to aby sme sa začali maskovať a vymýšľať rôzne mimikry. :eek::D
ekopeter
14.03.06,16:10
Súhlasím s AdrianoA , treba si vedieť zapítať, veď PC a program na spracovanie účtovníctva nie je zadarmo, určite zvás nikto už nespracováva účtovnníctvo ručne - to už je prežitok . Každý klient Vám pred spracovaní dokladov povie koľko chce platiť dane a mi sa mu do cielovej sumy dostaneme , a preto preto si zapítam koľko som napísal a vôbec si nemyslím, že pítam moc.
emily
14.03.06,16:21
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!:D
Peťo nepreháňaj, .......alebo si sa tak veľmi zmenil? :D
STRELEC
14.03.06,16:29
Peťo nepreháňaj, .......alebo si sa tak veľmi zmenil? :DSi veľmi milý, láskavý .... a lichotiaci človek. :) :) :)
Buďme však realisti!
ekopeter
14.03.06,17:14
Prosím vyjadrite sa ?
Modelový príklad : príde k Vám živnostník murár s 12 fakturami a blokmi od zaplatenia sociálnej a zravotnej poisťovne . Vy mu spravíte paušálne výdaje a vypíšete daňové priznanie. Koľko si vypítate za vypísanie daňového priznania ???
Ja pýtam 1.500,- Sk . Je to moc ???
Zita5
14.03.06,17:30
Nie je to moc .Poznám daňovú poradkyňu , ktorý za vypísanie nulového DP mrtvej s..r.o. berie 2 000,-Sk
evina
14.03.06,17:32
Prosím vyjadrite sa ?
Modelový príklad : príde k Vám živnostník murár s 12 fakturami a blokmi od zaplatenia sociálnej a zravotnej poisťovne . Vy mu spravíte paušálne výdaje a vypíšete daňové priznanie. Koľko si vypítate za vypísanie daňového priznania ???
Ja pýtam 1.500,- Sk . Je to moc ???

Určite nie.
Johanka
14.03.06,17:52
Nie je to moc .Poznám daňovú poradkyňu , ktorý za vypísanie nulového DP mrtvej s..r.o. berie 2 000,-Sk
mimotemy Ja poznám daňovú poradkyňu, ktorá do súvahy s.r.o., ktorá mala výnosy a náklady nulové, napísala nulu aj do základného imania :eek: .
Marianna01
14.03.06,18:59
mimotemy Ja poznám daňovú poradkyňu, ktorá do súvahy s.r.o., ktorá mala výnosy a náklady nulové, napísala nulu aj do základného imania :eek: .

Je dobré hlavne dať si urobiť DP u takéhoto fajn poradcu.:eek::eek::eek:
1500,- za vypísanie DP je úplne pohode cena. Ale ja som sa poučila na vlastných chybách - keď mi príde s 10-20 faktúrami a paušá. výdavkami podnikateľ po 15. 03. - priplatí si 50%. Na posledný týždeň príplatok 100%. A teraz sa pekne naučili prísť vo februári. Síce sa našli aj marcoví, ale tí sú noví... Treba si ich naučiť, holubičky, po kostole hvízdať :D:D:D
alušik
15.03.06,06:29
Robím papiere popri zamestnaní a keď začala táto téma, tak som sa tak zľakla, že prepánajána, koľko si to ja pýtam... Zľakla som sa až tak, že som im navrhla zníženie môjho príjmu, lebo nie sú v dobrej finančnej situácii. Najprv sa zľakli, že zvýšiť?:eek: :eek: :eek: A ja že nie - znížiť.:D :D :D Tak ma ukľudnili, že to vôbec nie je veľa, čo mi dávajú, vraj s tým je toľko roboty, že nech len pekne "čuším"...:D Platia ma mesačne, tak sa mi to nezdalo veľa, ale keď som to prepočítala na rok, tak som :eek: :eek: :eek: takto vyvalila oči.
cicusa
15.03.06,07:12
Ďakujem pekne za všetky tieto krásne odpovede aj za spomenuté jednohubky.
Konečne začnem kľudne spávať a asi si urobím cenní a ten si dám na dvere
aj so spomenutými príplatkami.
alušik
15.03.06,07:14
Ďakujem pekne za všetky tieto krásne odpovede aj za spomenuté jednohubky.
Konečne začnem kľudne spávať a asi si urobím cenní a ten si dám na dvere
aj so spomenutými príplatkami.

Dobrý nápad...:D :D :D Nech podnikateľ dopredu vie, čo bude platiť a či teda má vôbec vstúpiť, no nie?
enad
15.03.06,07:19
Tak to sa ti čudujem, že si ju nevyniesla von v zuboch! Cesťák je povinný si urobiť sám, ako môžeš vedieť kedy kam prišiel, km, kedy mal pauzu na...
Tak tá by odomňa išla hneď do "dohodku"!

ja som dostala ako JH takúto čerstvú živnostníčku učiteľku FJ. Dostala sa mi pre dvoma dňami s množstvom bločkov z vlakov, autobusov....Len 2 dni som robila jej cesťáky za celý rok. Ked som jej to ukázala ako to má vyzerať, tak prevrátila oči s tým, že "to sa musi?"...Samozrejme chce mať čo najnižší daň. základ, tak som sa jej spýtala ako si ho chce teda znížiť...
A určite si za to vypýtam cca 300,- Sk /mesiac, lebo verte bola to brutálna prácička.A to ešte celý rok používala firemný BU z 90% na súkromné účely. Takže aj tatko to vyzerá, ak si absolútne neznalá osoba o účtovníctve myslí, aké je to jednoduché a potom vypliešťajú:eek: oči, ked si vypýtate adekvátnu odmenu. Ona učí Fj za celkom slušné peniaze. Vychovať si klientov je asi to najdôležitejšie. A hlavne sa nepodcenovať.Pretože za r. 04 je jedna pani iba na papierik nasčítala Príjmy a Výdaje a z toho jej urobila DP. Nemá ani peňažný denník, ani jej nepovedala, že sa musí zaregistrovať na SP.... ani výkazy žiadne, proste nič. A potom a to fakt ťažko robí ak to nietko takto odflákne....No nič, idem ja pracovať. Len poznámočka na záver. Kamaráka pracuje v jednej firme, robí atkú pomocnú účtovníčku. Žiadna zodpovednosť, iba nahráva doklady. Jej mesačný príjem v hrubom je 25 000,- A nie je to BA.
Pekný deň !!!!!!!:)
alušik
15.03.06,07:26
Len poznámočka na záver. Kamaráka pracuje v jednej firme, robí atkú pomocnú účtovníčku. Žiadna zodpovednosť, iba nahráva doklady. Jej mesačný príjem v hrubom je 25 000,- A nie je to BA.
Pekný deň !!!!!!!:)

:eek: :eek: :eek: Aj ja chcem taký príjem... :D :D :D a to mám tú zodpovednosť, lebo som v práci jediná!!! Nejdem sa síce pretrhnúť, ale 8 firiem je 8 firiem.:o
mysimis
15.03.06,07:33
Pred chvíľkou bol za mnou jeden známy a chcel "len" vypísať DP. Mal príjem z práce a k tomu ešte na malom žltom papieriku nejaké príjmy- číslice boli tak poprepisované, že boli nečitateľné. Poslala som ho preč s tým, aby mi priniesol výpisy z účtu a potom sa môžeme o vypisovaní DP rozprávať. A predpokladám, že to bude chciež zadarmo. Čo Vy na to? Teraz sa ja pýtam čo si mám za takéto "len" vypisovanie DP vypýtať?
bendži
15.03.06,07:39
Mne tak nosí daňové priznania mama z práce od kolegov a aj ich rodinných príslušníkov, že či sa im na to nepozriem... Zatiaľ mám z toho doma jedno šampanské a jednu kávu... :)
Johanka
15.03.06,07:43
Nakoľko povinnosti pribúdajú a podnikatelia sú " nad vecou" ,zaviedla som s mojimi klientami novú módu - každého si pekne posadím a vysypem na neho všetky povinnosti, ktoré má (vrátane novoročnej bonzáckej povinnosti a podobných .... , ktoré my automaticky robíme a oni ani netušia, že také niečo existuje).
Pripravili mi celkom milé reakcie. Najprv boli zdesení, ako si to vôbec môžem bez ťaháku pamätať . Potom si to premietli do času, ktorý musím všetkej tej práci venovať a posledná bola otázka, ako to stíham všetko sledovať.
Ako by Halina Pawlovská povedala- moja rada je: ak beriete od klienta smrdlavú igelitku, vráťte mu je obsah voňavý, ale vysvetlite mu, aký prášok používate...
mysimis
15.03.06,07:44
Monika Ty máš aspoň šampanské a kávu a ja mám len kopu práce. Čo si za to mám pýtať 200 alebo 300 Sk? Neviem ani sama.
Luna
15.03.06,07:54
Stále sa bavíme koľko máme brať za slúžby. Kaderníčka Vás ostrihá zadarmo? Koľko zaplatíte za overenie podpisov,koľko v čistiarni,koľko u kozmetičky u obuvníka. Porovnajte si ich ceny za slúžby. Občas sa nám panenky pretočia,však.
alušik
15.03.06,08:06
A ja dostanem kávu, ktorú vlastne vôbec nepijem...:) Občas bonboniéru, tú zase zhltne zvyšok rodinky...:D
Najviac sa mi páči, keď mi niekto zavolá, či by som mu to nevypísala a čo je najlepšie, nech sa po papiere s príjmami od zamestnávateľa u nich ešte aj zastavím a potom zase všetko pekne donesiem a to všetko za ĎAKUJEM!!! No neporazí Vás??? Daňové priznania typu A nepočítam za daňové priznania a ani sa ich nesnažím radšej počítať, koľko ich vypíšem...
bendži
15.03.06,08:22
to že vecné dary samozrejme putujú niekde inde, keďže tiež kávu vôbec nemusím a alko tak raz za rok, už ani nespomínam.. no naši sú radi :)
mysimis
15.03.06,08:22
Aha, práve som dostala na stôl kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom za vypísanie DP A.
Bavi
15.03.06,08:50
Aj ja mám dobrých susedov a kamarátov, ktorí mi dovolia pozrieť na na ich DP.
Mám kamošku krajčírku: podhnutie nohavíc 100.-, prešitie zipsu 70.- Sk....
Mám kamošku kaderníčku, ktorá príde ku mne domov: strihanie a farbenie 250.- ( moja farba, voda, môj šampón.....)
Mám kamoša servisáka: výmena pneumatík za peniaze, ale zoberie ma skôr.
A som im vďačná, že mi pomôžu rýchlo zabezpečiť veci pri mojom uponáhľanom živote! Ale neďakujem kávou, ale peniazmi.
Súhlasím: Prestaňme robiť ZADARMO. Veď naša robota nie je o vypísaní tlačív.
Je o našich vedomostiach!!!!!!!!!!!!
mysimis
15.03.06,08:56
Bavi, veľmi pekne si to napísala, ale ako naučiť našich susedov, kamarátov a klientov, že zadarmo alebo lacno sa takáto práca robiť nedá?
kukučka
15.03.06,09:21
asi takto: urobila som DP A z viacerých príjmov aj s Českom ozaj ako protislužbu, mládencovi od susedov, ale ani nepoďakoval, ani sa nespýtal, čo je dlžný.
A to nemal....... vtedy som pes!
Na odchode síce zašemotil, donesiem vám aspoň čokoládu, ja na to nemusíš, už vymysleli peniaze, pýtaj sa kamarátov, aké sú ceny!
Chudák, tak červeného chlapa som v živote nevidela. Aj časť príloh zabudol, :D teším sa, bude druhé kolo. :p Aj keď viem, že neroberiem peniaze, ale dostal príučku!
Pepa
15.03.06,09:53
Nebojte sa pýtať si za svoju prácu peniaze! Nezavaľujte sa haldou papierov za málo peňazí! Teraz som mala "debat" s jedným poisťovákom, ktorý mi poslal po chlapcovi!!!! igelitku /no musím povedať pekne uložených papierov/, ale to som len nakukla s odkazom, či by som mu "to" nemohla spraviť a že minulý rok mu to robila jedna pani za 2000,- Sk. Takýchto SZČO som mala už nemálo a viem čo to obnáša /kopa príjmov, vymýšľaj ako znížiš ZD/. Tak som mu odkázala, že za 2000 tú jeho igelitku ani "neotvorím" a nech si to dá spraviť tam, kde minulý rok. Minimálne 5 tis. aj to je "skromný" odhad. No tak som zvedavá na reakciu. Ale na 90% som rozhodnutá nezobrať to.
A žiadnu čokoládu ani kávu neprosím - ja si za peniaze kúpim čokoládu, ktorú mám rada a nie ktorú mi niekto "nanúti" a kávu jak by dal.
ormika
15.03.06,10:19
Ludkovia zlatí, veru sa naučte sami seba nepodceňovať. Aj ja som taká bola a od roku 2006 som si povedala dosť. U starých klientov, resp. u dlhoročných to nechávam tak. Ale tí, čo prídu ako noví, tak im proste poviem cenu a ak chcú, tak zoberú a ak nie, tak nech idú preč. A veru ešte sa mi nestalo, že by niekto odišiel. Všetko by bolo u mňa v poriadku, len si neviem vypýtať v podvojnom účtovníctve za účtovnú položku. Pýtam si len za položku - doklad. Proste sa mi to zdá veľa za 1 doklad vypýtať napr. 75 Sk, ak by som si pýtala 25 Sk za účtovnú položku. Ale naučím sa aj to, lebo ceny všetkého stúpajú. Či nájom, či knihy, či upgrade programov. A z niečoho žiť musím. Tak všetkým držím palce, aby sa to každému podarilo ako mne. A rozhodla som sa, že dlhoročným som cená nemenila, od začiatku mi platia stále rovnako, tak jednoducho im vysvetlím, že dlho mali rovnakú cenu a nech si premietnu že odvtedy odkedy ich účtujem tak sa veľakrát menila cena elektriny, plynu, potravín....Takže ešte raz, veľa šťastia....
Heleč
15.03.06,10:43
No nie to ľahké vypytať peniaze, lebo ľudia na vás čumia ako keby ste z neba padli. Aj keď sa medzi rečou spýtajú čo som dlžný očakávajú odpoveď - nič. Ja som tiež zaviedla peniaze. Žiadna káva..., ale poviem hneď keď sa na to pozrem, že čokoládu v obchode neberú.
andreaS
15.03.06,10:50
Tak sa pridam aj ja..

Mne sa na takych najviac "paci" ked zhrozene pozru ze kolko to mam platit? A vidim ako si v duchu prepocitava a oci sa mu menia na vyherny automat a presne vidim na co mysli... "ved to ma dobre zaplatene .. kolko takych ako ja urcite urobi .. hmmm... tak to si fakt krasne zarobi"

Ale nikto z tychto si neuvedomi, ze tento prijem je len 1x za rok!! a keby si to v duchu pri tych jeho uvahach prepocital na mesiac tak mu vyjde smiesna suma a sam by urcite pridal...

A potom mam z takychto len nervy a chodim sa ukludnovat ku chladnicke. Ako tu niekto krasne napisal.. tak sa veru aspon s nou v klude porozpravam :D
Melnick
15.03.06,11:40
Tak sa pridam aj ja..

Mne sa na takych najviac "paci" ked zhrozene pozru ze kolko to mam platit? A vidim ako si v duchu prepocitava a oci sa mu menia na vyherny automat a presne vidim na co mysli... "ved to ma dobre zaplatene .. kolko takych ako ja urcite urobi .. hmmm... tak to si fakt krasne zarobi"

Ale nikto z tychto si neuvedomi, ze tento prijem je len 1x za rok!! a keby si to v duchu pri tych jeho uvahach prepocital na mesiac tak mu vyjde smiesna suma a sam by urcite pridal...

A potom mam z takychto len nervy a chodim sa ukludnovat ku chladnicke. Ako tu niekto krasne napisal.. tak sa veru aspon s nou v klude porozpravam :D

Dnes sme s priateľkou ,tiež účtovníčkou rozoberali presne problém,
o ktorom Ty píšeš. A musela som sa rehotať až sa ľudia po mne
pozerali ,keď mi zahlásila :" neboj sa aspoň budeme mať hodne
ľudí na pohrebe,vieš povedia si : taká dobrá ,lacná, sprostá to
bola......:D :p
Melnick
15.03.06,11:51
Mne tak nosí daňové priznania mama z práce od kolegov a aj ich rodinných príslušníkov, že či sa im na to nepozriem... Zatiaľ mám z toho doma jedno šampanské a jednu kávu... :)

Ahoj,
To šampanské by si mohla schovať na prípadné stretko:confused: ,
ale len ak je suché.Nejaké "naturálie" prinesú aj ostatné
severanky. Ja som na tom relatívne dobre,zinkasovala
som balík papiera Maestro.Rozdelím sa s ním, má 500 listov.
Simonab
15.03.06,12:14
Ahojte. Tiež som dostala balík papiera, ale aspoň je užitočný. Tie čokolády tiež dostávam aj keď si ich užijem len veľmi málo (zošrotuje ich zvyšok rodiny:D ). Ale dnes sa mi stalo, že mi volala kamoška ( manželova kolegyňa), ktorej som robila DP A-čkové. Vždy som jej to robila zadarmo, alebo za tú čokoládku a aj kvetinky som od nej dostala ( musím uznať, že tie ma potešili:) ). Pýtala sa, že čo je dlžná, tak som jej povedala sumu a čakala som, že čo ona na to. No a bola spokojná, povedala, že korunky pošle po mužovi a že pridá ešte aj nejakú tú čokoládu. No skoro som ju vybozkávala aj cez telefón. To bude asi v nás, že sa bojíme zapýtať si za svoju robotku.
Danila
15.03.06,12:25
Nechápem, prečo je potrebné pri vyúčtovaní svojej práce brať ohľad na možnosti podnikateľa. On sa tiež nezaujíma, aké množstvo zákonov, predpisov a akú sumu zručností potrebuje účtovník, aby tú jeho kopu papierov na konci roka roztriedil, predkontoval a zúčtoval. A ešte aj podľa jeho predstáv o koncoročnom výsledku hospodárenia. Ak si kvalitný a vzdelaný účtovník s primeranou praxou vypýta za vyššie opísanú prácu 20.000.- Sk, tak je to vďaka jeho skromnosti vzhľadom na nasýtenosť trhu absolútne v poriadku. Predsa cenu na trhu určujú účtovníci a nie podnikatelia. Svoju účtovnícku hrdosť a cenu si musíme strážiť a chrániť spoločne.
jamajka
15.03.06,12:31
Tiež si myslím, že treba rovno povedať sumu a basta. A hlavne takým, ktorí celý rok na účto kašlú a v polovice marca (alebo aj neskôr) prinesú igelitku papierov. Minulý rok som sa zapovedala, posledný týždeň som vybaľovala igelitku športovému trénerovi, ktorý si potom prišiel pre hotové daňové a priniesol mi hokejový dres - tričko veľkosť XXXL. A keďže v ňom odmietam chodiť do práce, tak v ňom spávam. Môj muž ma utešuje, že či už niekto dostal za daňové priznanie Pálfyho do postele :) .
dogicka
15.03.06,13:25
Všetky príspevky mi hovoria z duše, na niektorých som sa aj riadne zasmiala.... Ja som tiež mala problém, koľko mám brať, keď som pred 3 rokmi začínala, pýtala som si veľmi málo, a výsledkom bolo len to, že som bola znechutená, že za to množstvo roboty, nie je adekvátny výsledok. Povedala som si dosť, starým klientom (vtedy ich nebolo veľa) som vysvetlila situáciu a čuduj sa svete všetci to zobrali normálne. Tento rok som za paušál pýtala 1500,- Sk, a nemyslím si že je to veľa. A aj ostatným klientom som zdvihla ceny, zatiaľ boli všetci spokojní. Veľmi mi v tom pomohla aj diskusia na porade. Takých ktorým sa to zdá veľa treba poslaľ inde, nech im to za pár korún robí hocikto. A ja budem aspoň viac času na rodinu.

..............a ešte: tiež milujem výrok: veď ty sa v tom vyznáš, ty to máš hotové za chvíľku..................

Ale ani taká čokoláda alebo bonboniéra u mňa nevíde navnivoč (hlavne keď je od kamarátov, ktorým by som za DP typ A aj tak nevzala nič).............
Ja som tiež zo "severu" tak môžem nejaké zásoby doniesť ak bude nejaké stretko......
Marianna01
15.03.06,20:19
Ja som sa zaťala s klientami už dávnejšie a nadrzovku si z roka na rok pýtam viac - aj plynári zvyšujú a nikto sa ma nepýta, či sa mi to páči.

No ale najlepšia vec sa mi stala s kamarátom - opakujem - kamarátom, ktorému robím DP už 3. rok. Prvý rok som mu kompletné účtovníctvo urobila - je mi to trápne aj napísať, za 1000,- -komplet cesťáky, zahraničná práca, zahr. cesťáky, kurzové rozdiely - no des! Ďalší rok som ho nahovorila na paušál, v podstate mu vychádzal rovnako, ako skutočne vynaložené výdavky, a vypýtala som si 1500,-. Tohto roku bolo jasné, že bude uplatňovať paušál. Bola som si u nich na návšteve, keď sa ma opýtal, že čo to bude stáť. Tak som mu povedala - no máš len 12 faktúr, tak to spravíme ako vlani. Za dve tisíc!
Manželka vyvalila oči :eek::eek::eek: - dúfam, že som nevyvolala hádku, že vlani zatajoval, ale milý kamarát s úsmevom na tvári zložil na stôl 2000,- a pekne poďakoval. A to viem, že keď mi dám DP, ešte ma bude čakať nejaký prezent :p
Marianna01
15.03.06,20:25
Žiadna zodpovednosť, iba nahráva doklady. Jej mesačný príjem v hrubom je 25 000,- A nie je to BA.
Pekný deň !!!!!!!:)

Neviem Sisa, či nemáme rovnakú kamarátku.

Kde si ja doma zarobím toľko? A to ešte nehovorím o tom, že keby som mala platiť niekomu nájomné, tak to môžem rovno zabaliť.
Majko1
16.03.06,09:31
Ahoj. Kolko by ste si vypytali za DP typu A s tromi potvrdeniami od zamestnavatelov?
mysimis
16.03.06,09:36
Priznám sa radšej potichučky - ja za daňové priznanie typ A nepýtam nič. Robím ho zadarmo.
ormika
16.03.06,09:37
Ja tiež....
Pepa
16.03.06,09:38
Ahoj. Kolko by ste si vypytali za DP typu A s tromi potvrdeniami od zamestnavatelov?
500,- Sk .
Pepa
16.03.06,09:39
Priznám sa radšej potichučky - ja za daňové priznanie typ A nepýtam nič. Robím ho zadarmo.
Aj ja vo veľa prípadoch robím A zadarmo. Ale keď príde úplne cudzí človek nie - žiadna káva ani čokoláda.
nika.sum
16.03.06,09:40
Priznám sa radšej potichučky - ja za daňové priznanie typ A nepýtam nič. Robím ho zadarmo.

To aj ja robim lebo vacsinou to su kamarati. Ale podla tychto prispevkov, by sme to nemali robit, ak to nie je naozaj blizka osoba. Aj mna by zaujimala odpoved...
nika.sum
16.03.06,09:41
500,- Sk .

myslim, ze to je fer...ak sa im to nepaci, mozu zobrat prazdny formular a urobit si to sami:)
Majko1
16.03.06,09:44
500,- Sk .

Dakujem za odpoved, myslim, ze to je celkom rozumna cena, ako sa hovori: zadarmo ani kura nehrabe....:D
mysimis
16.03.06,10:52
Asi sa poučím a pre cudzích to budem aj ja robiť za peniažky.
blcha
16.03.06,11:41
Navrhjem Vám, aby ste tým, ktorí nechcú zaplatiť, navýšili základ dane. Odpustené dlhy sa predsa zdaňujú, no nie? Alebo im to aspoň pre tú srandu povedzte, garantujem, že také očiská ste ešte nevideli!!!!
V skutočnosti aj mne sa podarí občas priznanie zadarmo, ale vtedy viem komu a viem prečo. Beriem to ako svoje súkromné 2%.
alušik
16.03.06,12:13
Včera prišiel za mnou známy-podnikateľ, ktorému robím daňové priznanie už asi 6-7 rokov. Každý rok je rovnaký problém - auto a prepočítavanie spotreby. Každý rok to robí sám, aj keď určite to musím celé prechádzať, lebo robí to rýchlo, rýchlo a vždy tam nájdem po ňom chyby. Tento rok s ním došla k nám aj jeho mamka. Keď otvoril knihu jázd, ktorú som ho konečne po toľkých rokoch dokopala robiť priebežne tak, že ju má v aute, začal meditovať, kto vlastne ide prepočítavať vzorčekom spotrebu podľa TP. Ja mu vravím - ako chceš môžem aj ja, ale ... Schválne som nedopovedala. Jeho mamka vyvalila oči, že áááááále to je strašne veľa roboty a obaja na mňa pozerali ako na zjavenie. Tak som na nich pozreala ako mucha PUK aj ja. Tak jemu sa čas nad tým stráviť nechce, lebo je to veľa, ale ja mám byť taká láskavá a za stále rovnakú cenu počas tých rokov to tento rok urobiť gráááátis. No tak takú ešte nehrali...:D Vážne je to v nás. Takže aj vďaka tejto diskusii - si v prípade, že to nechá na mňa za to aj pekne zapýtam aspoň 500 Sk naviac.;)
Marianna01
16.03.06,14:45
Ja sa ešte vrátim k A-čkam. Ja robím DP A zadarmo, ale ... vymyslela som si - možno aj aby som sama seba oklamala :p - ale nie, jednoducho robím zadarmo s tým, že povedzte známemu, že tu je dobrá, šikovná, celkom lacná účtovníčka. Samozrejme, podnikateľovi poviem normálne ceny, keď sa teda nejaký ozve. Zamestnanec má dobrý pocit, lebo to má zadarmo (tí slušnejsí donesú kávu alebo bombošku... :D) aj ja mám dobrý pocit (však sa mi to priráta ako schodík do neba ...:p) a mám reklamu... A verte, že sa mi za tie roky pár podnikateľov takto ozvalo.
džana
16.03.06,22:51
s.r.o. - mesačne cca 1000 účt.položiek /170 OF, 120 DF, 55 pokl.dokl., 4x výpis z banky s cca 85 položkami, 7 zamestnancov, 15 int.dokladov, 6 áut/, mesačný pl.DPH - aký mesačný paušál by ste pýtali ?
dr.kuko
16.03.06,23:05
s.r.o. - mesačne cca 1000 účt.položiek /170 OF, 120 DF, 55 pokl.dokl., 4x výpis z banky s cca 85 položkami, 7 zamestnancov, 15 int.dokladov, 6 áut/, mesačný pl.DPH - aký mesačný paušál by ste pýtali ?

20.000,- az 30.000,- podla narocnosti uctovnych pripadov. Urcite pol mesiaca s tym zabijes a mas zodpovednost jak svet. Tych 30 asi.
Marianna01
17.03.06,14:59
Eccore, kde sa zháňajú takí dobrí klienti? Ja mám takých šuplikantov, s ktorými zabijem more času a výsledok (finančný) nič moc. Radšej jedného riadneho klienta, ako 5 malých. Lebo ustavične medzi nimi lavíruješ, rozmýšľaš, čo si kde dal, čo kto robí, aké tam boli záľudnosti... Tichučko Ti závidím... :D
No a k finančným otázkam - mám klienta s počtom dokladov za štvrť roka, čo u Teba za mesiac, síce viac ID, ale to je OK, 2 autá, 2 zamestnanci a platia 18000 - 24000 / štvrťroka, podľa toho, čo všetko ešte k tomu chcú spraviť - napr. priebežné súvahy a výkazy ako podklady na úvery a pod. Takže tých 24000-30000 je tak primerane.
dogicka
17.03.06,15:26
[QUOTE=Marianna01]Eccore, kde sa zháňajú takí dobrí klienti? Ja mám takých šuplikantov, s ktorými zabijem more času a výsledok (finančný) nič moc. Radšej jedného riadneho klienta, ako 5 malých. Lebo ustavične medzi nimi lavíruješ, rozmýšľaš, čo si kde dal, čo kto robí, aké tam boli záľudnosti... Tichučko Ti závidím... :D

Marianna, úplne s tebou súhlasím.....
Johanka
17.03.06,16:01
Už sa teším, keď tu budeme preberať ceny za ročné zúčtovanie zdravotného poistenia:D .
ajobs
17.03.06,16:04
Už sa teším, keď tu budeme preberať ceny za ročné zúčtovanie zdravotného poistenia:D .

A najlepšie nejaké "ťažké varianty".:D :D :D
Marianna01
17.03.06,16:54
a čo tak registratúry? Treba sa rýchlo pustiť do každého, lebo si to ákonodarcovia rozmyslia a nebude na čom zarobiť ... :p:p:p
Melnick
17.03.06,17:56
[quote=Marianna01]Eccore, kde sa zháňajú takí dobrí klienti? Ja mám takých šuplikantov, s ktorými zabijem more času a výsledok (finančný) nič moc. Radšej jedného riadneho klienta, ako 5 malých. Lebo ustavične medzi nimi lavíruješ, rozmýšľaš, čo si kde dal, čo kto robí, aké tam boli záľudnosti... Tichučko Ti závidím... :D

Marianna, úplne s tebou súhlasím.....

No dogicka na Orave,Liptove,Spiši a Kysuciach ich nehľadaj.
Nezdá sa vám ,že som vymenovala skoro celé Slovensko?:D
helas
17.03.06,19:52
Nezdá sa vám ,že som vymenovala skoro celé Slovensko?:D __________________
MajulaP:)

Mne sa zdá, že Slovensko je len v Bratislave /ospravedlňujem sa
poraďákom bratislavčanom/:) :)
jamajka
17.03.06,19:53
Práve dnes ma jeden klient zasa naštval. Vyšla mu povinnosť 12 litríkov a taký bol naštvaný, ako by som za to ja mohla a moje výpočty. Že má bordelík v papieroch to mu nevadí. A platiť dane ani za svet. Už som z toho moc unavená. Neviem či ma gniavi to počasie, alebo tie papiere, ale fakt už mám toho dosť. Aj vy si už pripadáte ako vyžmýkaný citrón?
mysimis
17.03.06,20:21
Jamajka, aj ja mám podobné pocity ako Ty a nie len to aj prípad mám taký podobný. Klientke vyšla platiť daň 40000 Sk tak mi ponúkla do účtovníctva šeky ktorými platí dieťaťu škôlku. Vraj ona počula, že sa to môže dať do nákladov. Vysvetlila som jej, že potom asi musí zmeniť účtovníčku, lebo ja jej to do nákladov dávať nebudem. Vyjadrite sa poraďáci.....je to normálne????
ajobs
17.03.06,20:34
Jamajka, aj ja mám podobné pocity ako Ty a nie len to aj prípad mám taký podobný. Klientke vyšla platiť daň 40000 Sk tak mi ponúkla do účtovníctva šeky ktorými platí dieťaťu škôlku. Vraj ona počula, že sa to môže dať do nákladov. Vysvetlila som jej, že potom asi musí zmeniť účtovníčku, lebo ja jej to do nákladov dávať nebudem. Vyjadrite sa poraďáci.....je to normálne????


:eek: :eek: :eek: :eek: :confused:
Johanka
17.03.06,20:39
Práve dnes ma jeden klient zasa naštval. Vyšla mu povinnosť 12 litríkov a taký bol naštvaný, ako by som za to ja mohla a moje výpočty. Že má bordelík v papieroch to mu nevadí. A platiť dane ani za svet. Už som z toho moc unavená. Neviem či ma gniavi to počasie, alebo tie papiere, ale fakt už mám toho dosť. Aj vy si už pripadáte ako vyžmýkaný citrón?
Takýmto vymŕvačom to premieňam na drobné. Vypočítam mu "mesačnú" daň s porovnaním, koľko by mesačne platil preddavky na daň pri jeho hrubom príjme, ak by bol zamestnaný. Väčšinou pochopia. A tá menšina ...škoda míňať drahú marcovú energiu:) .
dogicka
17.03.06,20:41
Ja už mám toho tiež dosť. Miška mňa vôbec neprekvapuje, že tvoja klientka chce dať do nákladov šeky za škôlku. Aj za mnou príde SZČO, stavebný robotník, s príjmom 250000,- , výdavky tak odvody do fondov + telefón a zahlási, že nechce platiť žiadnu daň, prípadne tak do 1000,-Sk. A ja len čumím...... Ale keď poviem cenu za DP tak potom čumia oni.... (len neviem prečo, asi že tak málo?) A sme vyrovnaní......
Melnick, čo takto sa presťahovať do Blavy........... Alebo budeme chodiť na týždňovky.... ako murári.....
sway
17.03.06,20:42
Práve dnes ma jeden klient zasa naštval. Vyšla mu povinnosť 12 litríkov a taký bol naštvaný, ako by som za to ja mohla a moje výpočty. Že má bordelík v papieroch to mu nevadí. A platiť dane ani za svet. Už som z toho moc unavená. Neviem či ma gniavi to počasie, alebo tie papiere, ale fakt už mám toho dosť. Aj vy si už pripadáte ako vyžmýkaný citrón?

Hovoríš mi z duše, aspoň, že sa máme kde posťažovať..., ale Ty sa už teš !- tuším som to niekde čítala, že máš skoro hotové veci.... jáj závidím v dobrom:p
Ale ako sa mi zdá po 31- vom nás to prejde a naberieme dúfam kopu elánu a s radosťou budeme robkať....:p
jamajka
17.03.06,20:48
:D
Hovoríš mi z duše, aspoň, že sa máme kde posťažovať..., ale Ty sa už teš !- tuším som to niekde čítala, že máš skoro hotové veci.... jáj závidím v dobrom:p
Ale ako sa mi zdá po 31- vom nás to prejde a naberieme dúfam kopu elánu a s radosťou budeme robkať....:p

:D :D :D ... ale len "skoro". Ale nie, chýba už len jedna s.r.o. aj to len také malé doťahovačky.... napr. moja obľúbená odložená daňová pohľadávka. 1. apríla je deň bláznov, asi to bude pre mňa celkom aktuálny sviatok. A potom sa pustíme do zúčtovania poistného... :D :D :D Huráááá.
Marianna01
17.03.06,20:50
Ja som teraz taká zúfalá, že na nejakú dávku elánu budem čakať zrejme ešte aj v auguste...
Nedokončených 11 DP!!! a to nemôžem dokončiť, lebo im chýbajú potvrdenia a čojaviemakéešte doklady! NA NERVY. Asi z toho ochoriem načisto. Lebo takú fajnovú angínu som práve presedela pred počítačom§:cool:
Zita5
17.03.06,20:53
Ale ako sa mi zdá po 31- vom nás to prejde a naberieme dúfam kopu elánu a s radosťou budeme robkať....:p

Áno sway , budeme robkať DPH-čku .:rolleyes: :)
jamajka
17.03.06,20:55
Ja som teraz taká zúfalá, že na nejakú dávku elánu budem čakať zrejme ešte aj v auguste...
Nedokončených 11 DP!!! a to nemôžem dokončiť, lebo im chýbajú potvrdenia a čojaviemakéešte doklady! NA NERVY. Asi z toho ochoriem načisto. Lebo takú fajnovú angínu som práve presedela pred počítačom§:cool:

Marianka, kašli na to... ty si budeš ničiť nervy a "zdaniteľné osoby" si pekne sedkajú doma v pohodičke...
Marianna01
17.03.06,21:04
Vieš, Jamajka, práve preto si na nich nemôžem ani spomenúť, tak ma to štve. Sedia doma v papučkách pred telkou, popíjajú vínko a pozerajú superstar! A ja sa tu mordujem a keď zapýtam peniažky, tak sa tvária tak rozhorčene, akoby som prinajmenšom povedala, že každú nedeľu pozývam Usamu Bin Ládina na obed a cez týždeň zabehnem 2x s večerou sa Saddámom.:cool:
Johanka
17.03.06,21:10
Včera som povedala klientovi - takému navoňanému frajerovi s ťažkým bordelom v igelitke - že som zaspávala s jeho menom na perách. On si myslí, že som sa zamilovala...To, že som na neho nadávala ešte tri minúty po zaspatí, mu prezradím až keď zaplatí :D .
Marianna01
17.03.06,21:16
Včera som povedala klientovi - takému navoňanému frajerovi s ťažkým bordelom v igelitke - že som zaspávala s jeho menom na perách. On si myslí, že som sa zamilovala...To, že som na neho nadávala ešte tri minúty po zaspatí, mu prezradím až keď zaplatí :D .

To je dobré!!! :D:D:D
Ja keby som podala všetky DP, o ktorých sa mi snívalo, tak pracovníčky na DU poznajú môj rukopis ako básničku! :cool:
No a najnovšie mi dnes!!! kamoška-suseda a kamoška-manželova kolegyňa doniesli igelitku!!! No čo im na to povieš?! :eek::eek::eek:
Zita5
17.03.06,21:37
Včera som povedala klientovi - takému navoňanému frajerovi s ťažkým bordelom v igelitke - že som zaspávala s jeho menom na perách. On si myslí, že som sa zamilovala...To, že som na neho nadávala ešte tri minúty po zaspatí, mu prezradím až keď zaplatí :D .


Ja som mala takého navoňaného futbalistu aj s bordelom v igelitke nechcem menovať za koho hrá , ale asi zo tri roky som mu to robila len tak , lebo jeho mamka sa so mnou pozná .Minulý rok som mu povedala, že to je posledný raz z kamarátstva , na rok už budeš platiť..........:rolleyes:
Tento rok si poslal pre papiere otca , trápi sa s tým jeho mama . No čo na to poviete .Nemusím zdôrazňovať , že koľko taký profesionálny futbalista za rok zarobí .

V núdzi poznáš priateľa , alebo ako to je ?:rolleyes:
Johanka
17.03.06,21:52
Môj otec hovorieval - pomôž somárovi z blata , odmení sa Ti kopnutím.
Vždy, keď sa mi to povrdí, z láskou si na neho spomeniem.
Zita5
17.03.06,21:53
Môj otec hovorieval - pomôž somárovi z blata , odmení sa Ti kopnutím.
Vždy, keď sa mi to povrdí, z láskou si na neho spomeniem.

Veru že mal pravdu .:)
Melnick
17.03.06,22:21
Včera som povedala klientovi - takému navoňanému frajerovi s ťažkým bordelom v igelitke - že som zaspávala s jeho menom na perách. On si myslí, že som sa zamilovala...To, že som na neho nadávala ešte tri minúty po zaspatí, mu prezradím až keď zaplatí :D .

Som napoly mŕtva,tak toto je vtip na oskara.Tažko budem niekomu
z rodiny vysvetľovať,že mi nešibe,keď sa po polnoci začnem
rehotať z ničoho nič ako divá. Neviem či mi rodina,ktorá statočne
čumela na telku,práve nevolá záchranku.:D :D :D :D
jamajka
17.03.06,22:28
Som napoly mŕtva,tak toto je vtip na oskara.Tažko budem niekomu
z rodiny vysvetľovať,že mi nešibe,keď sa po polnoci začnem
rehotať z ničoho nič ako divá. Neviem či mi rodina,ktorá statočne
čumela na telku,práve nevolá záchranku.:D :D :D :D

Tak to sme najmenej dve. Stretneme sa na jednom oddelení. Prines vínko, ja prinesiem niečo slané :D :D :D
Melnick
17.03.06,22:33
Ja som teraz taká zúfalá, že na nejakú dávku elánu budem čakať zrejme ešte aj v auguste...
Nedokončených 11 DP!!! a to nemôžem dokončiť, lebo im chýbajú potvrdenia a čojaviemakéešte doklady! NA NERVY. Asi z toho ochoriem načisto. Lebo takú fajnovú angínu som práve presedela pred počítačom§:cool:

Síce len 6 nedokončených,ale z rovnakého dôvodu.
A to som ani angínu nemala. A keď vám poviem,že
idem robiť 15 /ešte neviem akých/ zmlúv každú na
21000 - 22500.- Sk bez toho,aby dotyční mali na
DÚ nahlásený možný príjem,tak vám prezradím aj to,
že mám rada makové buchty /adresu Ilavy neviem/
Ale všimla som si ,že sa teraz stretávame viac na
takýchto odľahčených témach.:p
kukučka
17.03.06,22:48
Neboj upečieme a pošleme aj s pilníkom :D
Melnick
18.03.06,00:01
To je dobré!!! :D:D:D
! :cool:
No a najnovšie mi dnes!!! kamoška-suseda a kamoška-manželova kolegyňa doniesli igelitku!!! No čo im na to povieš?! :eek::eek::eek:
No nad tou kamoškou - manželovou by som uvažovala,či jej
to DP urobím.:D :D :D
Melnick
18.03.06,06:26
Neboj upečieme a pošleme aj s pilníkom :D

Ja som vedela,že na vás sa môžem kedykoľvek spoľahnúť.:p
Dúfam len,že si nemala na mysli pílnik na nechty, i keď aj
o tie sa treba starať.:D
Ja som včera ešte urobila 2 jednoduché DP.Síce ich musím
prepísať,lebo som si zamemila pri vypisovaní mená,ale
to už je maličkosť,opraviť to.:p
Zita5
18.03.06,06:29
Ja som vedela,že na vás sa môžem kedykoľvek spoľahnúť.:p
Dúfam len,že si nemala na mysli pílnik na nechty, i keď aj
o tie sa treba starať.:D
Ja som včera ešte urobila 2 jednoduché DP.Síce ich musím
prepísať,lebo som si zamemila pri vypisovaní mená,ale
to už je maličkosť,opraviť to.:p

Okrem toho , že pozdravujem Ružomberok /býva mi tam brat/Melnick to už je tá prepracovanosť ....:rolleyes:
Melnick
18.03.06,07:16
Okrem toho , že pozdravujem Ružomberok /býva mi tam brat/Melnick to už je tá prepracovanosť ....:rolleyes:

Pozdravujem Nitru,mám odtiaľ zaťa a jeho super rodinu.:)
Slovensko je jedna malá dedinka .:D Milujem Slovensko.:)
Evanka
18.03.06,07:37
Síce len 6 nedokončených,ale z rovnakého dôvodu.
A to som ani angínu nemala. A keď vám poviem,že
idem robiť 15 /ešte neviem akých/ zmlúv každú na
21000 - 22500.- Sk bez toho,aby dotyční mali na
DÚ nahlásený možný príjem,tak vám prezradím aj to,
že mám rada makové buchty /adresu Ilavy neviem/
Ale všimla som si ,že sa teraz stretávame viac na
takýchto odľahčených témach.:p
Tak to čumím. To ti stojí za to, pchať prsty za niekoho do ohňa?
Pozdravujem Ilavu. Niekoľko rokov sme tam bývali.
Melnick
18.03.06,07:47
Tak to čumím. To ti stohí za to, pchať prsty za niekoho do ohňa?
Pozdravujem Ilavu. Niekoľko rokov sme tam bývali.

Vôbec mi to za to nestojí,oblieva ma studený pot,keď si na to
čo i len pomyslím,ale pánom je klient. Ja môžem iba upozorniť
na možné dopady.
A vôbec ? Veď nemám ani bradavice na nose,tak neviem
prečo si ma teraz všetci mýlia s čarodejnicou.
Darin
19.05.06,11:53
súhlasím. Já mám s.r.o. pracujem sama , čiže žijem len z účtovníctva. Z čoho by som si platila literatúru, internet,elektriku,nájom kancelárie , benzín, opravu počítača,šanony,tonery,atď, a to ešte si uvedomte,že za svoju prácu ste zodpovedný platím si poistku 20 000,- ročne a mám maximálnu spoluúčasť až 50 000, pritom naša práca nie je len o uložení a zaúčtovaní, ale musíte viesť komplet evidenciu,uzávierku,smernica, inventúra účtov . Musíme ovládať aj prácu daňováka a auditora, kto vám poradí, keď ste si neni istá musíte si zaplatiť daňováka a moja práca má tiež určitú kapacitu, môžem robiť len toľko firiem koľko vládzem nie koľko potrebujem. Veď práca účtovníka je odborná práca musíme stále študovať prečo túto prácu tak podceňujete. Veď si zoberte koľko pýta daňovák alebo auditor a tiež je zodpovený ako účtovník.
Darin
19.05.06,12:02
Daniela SĽ súhlasím s tebou prečítaj si príspevok č.126