ErikaDP
24.06.13,11:02
Poraďáci, účtuje niekto súkromnú čerpaciu stanicu pohonných látok ?
Prosím o pomoc s informáciami kde by sa dali nájsť technické normy technoligických strát pri preprave a skladovaní ( prirodzené úbytky vznikajúce rozpínavosťou hmôt ), prípadne ak môžte pomôcť pripnutím internej smernice na sledovanie rozdielov medzi účtovným a skutočným stavom PHM., alebo ake koľvek iné skusenosti s účtovaním takéhoto špecifického skladového hospodárstva. Ďakujem


Hľadám text normy STN 65 65 11 Prirodzene straty pohonných látok pri skladovaní a distribúcii . Nemate ho niekto ?
KEJKA
30.06.13,13:29
ErikaDP
30.06.13,13:54
Vďaka Kejka za linky. Cez google som samozrejme hľadala, aj som našla - ale ten isty link na eshop, cez poradu hľadám či niekto nemá samotný TEXT - znenie normy.. Link na material z min.živ.prostredia sa zaoberá emisiami - t.j. myslím že to to rieši inú oblasť. Ja hľadám normu pre úbytky . Češi maju vyhlašku, stanovenu zakonom ( na rozdiel od nás) kotorá uvadpza určité percento z objemu skladovaných litrov, ktorore môže byť prirozdzeným úbytkom ( teplotná rozťažnosť, manipulacia pri skladovaní, stáčaní hmot a podobne. Svoju otázku nezužujem len na hľadanie ntextu normy, ale rada by som našla niekoho koto účtuje čerpacoui stanicu PHL na odkonzltovanie tohto špecifickeho skladoveho hospodarstva a iných špecifík čerpačky.
Rosinová Ľubica
17.02.15,14:52
Ahoj Erika, vieš mi poradiť ak si našla niekoho kto učtuje čerpaciu stanicu?
ErikaDP
17.02.15,15:05
Nenašla som nikoho, ja účtujem ČS PHL, budem rada za výmenu skuseností
ErikaDP