matej37
24.06.13,11:43
Môže môj brat prenajímať byt písaný na mňa cez jeho živnosť?
Tweety
24.06.13,11:44
Nie.
Braňo
24.06.13,12:31
veď nie je vlastník
Katy a R
24.06.13,12:37
Ja si myslím, že môže .... samozrejme, ak sa nejako dohodnete ;) (napr si to on prenajme od teba).
A na prenájom nemusí byť ani živnosť - prenajímať môže aj ako obyčajná FO podľa §6 odst 3
matej37
24.06.13,13:21
Nejakú zmluvu medzi sebou urobíme, nie? Viete, aby som neprekročil príjem nad 3000 EUR, či koľko to je mesačne a potom budem platiť 25% daň, teraz len 19%, keď si to rozdelíme, nie?
marjankaj
24.06.13,13:28
Ale ty sa budeš musieť zaregistrovať a podávať daňové priznanie a samozrejme platiť tiež dane a aj odvody do poisťovní.
Katy a R
25.06.13,16:06
a prečo by už len z tohto príjmu ona mala platiť odvody ???
Semetrika1
28.01.17,21:04
Prenajímame synov byt. Registrovaní sme s manželom. Platíme aj dane. Nie je to na živnosť, ale každý rok vyplňujeme obaja daňové priznanie typu B.