Richard
24.06.13,13:28
Ako sa Vám to pozdáva, aké maté skúsenosti?
Máte smartfón?

Dnes som to začal testovať, príde mi to veľmi praktické, hlavne na malé platby. Má to potenciál na rozšírenie, čo je na Slovensku najväčší problém pre systémy mikroplatieb.

Základné info som zhrnul do rubriky (Porady) www.porada.sk/viamo Poznámočka: Info v rubirke môžu VIP poraďáci vylepšovať/doplňovať ako v každej rubrike...
lujza.j
24.06.13,12:33
Mam sice smartfon.....moja banka tuto sluzbu zatial neponuka,teda neviem o tom....kedze som profesionalne deformovana.....asi tuto sluzbu budem ignorovat,aj kek vyzerá prakticky......neviem ci je to bezpecne....viem ze prezijem aj bez toho...
avalik
24.06.13,12:46
suhlas ... a aby som este ja platila za pripisanie platby na ucet 0,17 € za to, ze mi niekto dlhuje 5 €? to sa radsej dohodneme, ze nabuduce plati pivo on :)
Richard
24.06.13,14:06
Viamo nema poplatky a nie kazdy plati bankovy poplatok za prijatie platby na ucet, vid: http://www.porada.sk/t219198-ake-su-v-bankach-poplatky-za-transakcie.html
arizona
24.06.13,14:39
Pred par dnami som si aplikaciu stiahla a onedlho odinstalovala,lebo som zistila, ze ju nevyuzijem na to, ako som planovala.

Inak, mala som problemy so spustenim a ninstalovanim, ako som zistila na nete, nebola som sama...
Richard
24.06.13,14:44
Zaujímal by ma scenár kde si to chcela použiť a nemohla. Nemusíš odpovedať ak je to príliš "osobné"...
avalik
24.06.13,14:56
ok, nie kazdy ... ale v pripade, ze niekto plati a nepouziva viamo, tak mu tym padom urobim skodu a dalsia vec je, ze ho nutim zadat sparovat tel. cislo s cislom uctu na internete + cakanie na platbu 7 dni je tiez trosku od veci
mona091
24.06.13,15:21
ja som viamo pouzila, raz sama sebe na ucet, raz frajerovi a raz kamoske, ked sme boli na colu a nemala som peniaze,

pre mna to vsak nie je velmi prakticke. Z aplikacie viama v telefone sa odporucam stale odlhlasit (z dovodu zneuzitia telefonu),

a nasledne, kym sa nalogujem, tak mne to dlho trva, ak odmyslim zabudnutie hesiel a kodov, aj tak sa mi pletu, pre mna je to dost komplikovane nosit v hlave hesla, aby som ich mohla pouzit k prihlaseniu, a v telefone mat hesla je ako dat pin kod, takze pre mna vyuzitie az tak nie, ale ako novinku vitam,

proces fungovania je jednoduchy, podporujuce banky daju na stiahnutie aplikaciu, kde sa treba zaregistrovat, dat tam svoje cislo uctu, z ktoreho budu platby odchadzat kamkolvek, pri pouziti aplikacie zadate telefonne cislo protistrany, ta dostane sms spravu, nasledne sa tato osoba naloguje na www-link, kde sa zaregistruje, ci uz jednorazovo, alebo na celkovo, ak nie je ucastnikom bank ponukajucim tuto sluzbu, tak tam zada svoje cislo uctu a takto platba prebehne,

je to vlastne forma internetbankingu inou cestou
Richard
24.06.13,15:30
Bez PIN kódu sa z toho nedá posielať. Jedine že tam vidno transakcie ak sa neodhlásiš, to by mohli doriešiť lepšie.
arizona
24.06.13,15:41
Odosielatel nema ucet v "spravnej banke" /predpokladala som, ze staci ,aby iba jeden mal pozadovanu banku a obaja mat viamo/ a druha vec, ze sa da posielat mala suma. Potrebovala som to vyuzit na posielanie vacsieho obnosu penazi,aby sa usetili dost vysoke poplatky.
Richard
24.06.13,22:03
Ano odosielatel je limitovany, momentalne len VUB alebo TB. Prijimatel vsak moze mat hociktoru banku.
Indeed
26.06.13,10:48
takýmto "vymoženostiam " sa treba vyhýbať .....
mona091
26.06.13,11:02
Preco???
Marek Rogula
01.07.13,12:23
Prečo si myslíte že sa takýmto "vymoženostiam" treba vyhýbať?
Indeed
03.07.13,07:47
..napriklad preto,že to zbytočne zaťažuje už aj tak preťažené siete mobilných operatorov....
Inuška
03.07.13,14:32
Mne osobne sa nove vymoženosti páčia, veľa z nich aj využívam - od tejto konkrétne ma ale veľmi intenzívne odrádzal známy, ktorý pracuje v IT a špecializuje sa na zabezpečenie systémov... Tak nemám odvahu. Asi treba počkať čo sa z toho vykľuje.
lujza.j
03.07.13,14:37
ja nato nepotrebujem IT znameho...posúdim aj sama, že neé:D