ada159
24.06.13,15:33
pekný deň prajem, prevzala som konečný stav od predošlej učtovničky a mám takýto problém.

na účte 022 zostatok 0,-
na účte 082 zostatok na strane MD.
Ako to dostať preč?
Ospravedlňujem sa, ak som zle zadala otázku
Stefan2005
24.06.13,13:44
... akože si zle zadala otázku - to myslíš jej zaradenie to príslušnej témy?
tá je podľa mňa v poriadku;
Čo sa týka zadania témy - tak aj ja mám zostatky na analytických účtoch učtu 082 - takže aká je tvoja otázka?

takže po doplnení zadania o:
"na účte 022 zostatok 0,-
na účte 082 zostatok na strane MD.
Ako to dostať preč?"

na otázku ako to dostať preč, je odpoveď - inventarizáciou majetku, resp. vykonaných účtovných zápisov zistiť príčinu tohoto stavu a na základe toho vykonať príslušný opravný účtovný zápis...

Z vyššie uvedeného stavu mi vychádza ako najpravdepodobnejšia možnosť, že došlo k vyradeniu DHM a nebola zúčtovaná zostatková cena daného majetku... ale v skutočnosti to môže byť docela inak - nemám sklenenú guľu a nevidím vykonané účtovné zápisy...
ada159
24.06.13,14:31
to je ten problém, že nemám inventúru účtov, ale majetok nie je, predpokladám že vyradený bol a nebola zúčtovaná jeho cena. Preto premýšľam či dať 551/082 nedaňovo. ďakujem
KEJKA
24.06.13,15:07
ada159 (Dnes 17:31) to je ten problém, že nemám inventúru účtov, ale majetok nie je, predpokladám že vyradený bol a nebola zúčtovaná jeho cena. Preto premýšľam či dať 551/082 nedaňovo. ďakujem
vzhľadom na tvoj komentár, ak to nevieš vypátrať /čo je chyba, majetok bol/
zaúčtuješ tak ako píšeš nedaňovo. Ak je vysoká suma, tak na 429.
Andrej13
24.06.13,16:07
:D toto mi pripomína pár firiem, ktoré som prebral, ale nikto nie je neomylný.