amelie123
24.06.13,15:36
Keďže týmto veciam nerozumiem, prosím o radu. Som tehotná od decembra minulého roka, teraz som v 28. týždni. TPP mi skončil minulý rok v auguste, pracovala som takmer 4 roky vkuse. Dostala som výpoveď, rušilo sa moje miesto. Odvtedy som na úrade práce. Nárok na materskú by som teda mala mať. Aspoň dúfam. Minulý rok som si však platila aj dobrovoľné nemocenské, ktoré som platila od konca roka2011, myslím, asi do konca augusta 2012. Platila som 270 dní, lebo vtedy sa menili tie pravidlá a mne bolo dovolené doplatiť do tých 270. Ja som vedela tak, že ak stihnem dovtedy otehotnieť, mám nárok aj na materskú z dobrovoľného. Nestihla som, otehotnela som až v decembri. Keďže sa všetko okolo dobrovoľného zmenilo a minimálna mesačná platba sa poriadne zvýšila, neplatila som ďalej. Takže som si až doteraz myslela, že nárok na materskú z dobrovoľného už nemám. Ibaže nedávno som kdesi narazila na diskusiu, ktorú už neviem nájsť, kde niekto povedal, že ak žena v posledných dvoch rokoch platila 270 dní to dobrovoľné, nárok má. Môže však byť, že diskusia bola staršia a že kedysi to tak platilo. Tak teraz neviem, ja v týchto veciach dosť plávam, mám z toho chaos, je tu niekto, kto tomu poriadne rozumie a povie mi ako to teda je? Ďakujem krásne.