adus
13.03.06,14:42
Ahojte, čítala som veľa príspevkov k uvedenej téme, ale nenašla som nič, čo by mi pomohlo k môjmu prípadu, tak prosím o pomoc.
Konateľ s.r.o. mal v roku 2005 aj príjem z prenájmu - súkromný byt.
Byt prenajímal pol roka - mesačne 500,-EUR. Akým kurzom mám prepočítať príjem?
Ešte jedna otázka, môže si uplatniť 25% paušálne výdavky?
Ďakujem.
adus
13.03.06,14:15
nikto nevie poradiť?
STRELEC
13.03.06,14:27
[quote=adus]Ahojte, čítala som veľa príspevkov k uvedenej téme, ale nenašla som nič, čo by mi pomohlo k môjmu prípadu, tak prosím o pomoc.
Konateľ s.r.o. mal v roku 2005 aj príjem z prenájmu - súkromný byt.
Byt prenajímal pol roka - mesačne 500,-EUR. Akým kurzom mám prepočítať príjem? Jaq by som použil priemerný mesačný kurz v príslušnom mesiaci. V dokladoch na stiahnutie je tabuľka mesačných kurzov.
Ešte jedna otázka, môže si uplatniť 25% paušálne výdavky? Áno. Môže.
Ďakujem.
adus
13.03.06,14:30
Ďakujem pekne.
babenko1
13.03.06,14:49
Ahojte, čítala som veľa príspevkov k uvedenej téme, ale nenašla som nič, čo by mi pomohlo k môjmu prípadu, tak prosím o pomoc.
Konateľ s.r.o. mal v roku 2005 aj príjem z prenájmu - súkromný byt.
Byt prenajímal pol roka - mesačne 500,-EUR. Akým kurzom mám prepočítať príjem?prepočítať kurzom EUR v deň, kedy prijal peniaze
STRELEC
13.03.06,14:59
prepočítať kurzom EUR v deň, kedy prijal peniazePresnejšie: ak daňovník nie je účtovnou jednotkou - použije sa priemerný kurz za príslušný mesiac alebo kurz NBS v deň príjmu úhrady. Zákon umožňuje variantne použiť, čo sa daňovníkovi viac hodí. Jednoduchšie je použiť priemerné kurzy. Pri veľkých pohybov kurzov je možné prepočítať obe varianty a zvoliť výhodnejšiu.

Doplnenie: §31 ods. 2) ZDP
adus
13.03.06,15:07
Asi použijem priemerný kurz.
Ďakujem.
musena
13.03.06,20:13
Prosím o radu.Ak živnosť trvala len 6 mesiacov minulého roka, koľko si môže daňovník v pušálnych výdavkoch odpočítať na daňovníka- celú sumu na rok-tých 87000aj niečo alebo len pomernú čiastku za 6 mesiacov. Ďakujem
STRELEC
13.03.06,20:23
Prosím o radu.Ak živnosť trvala len 6 mesiacov minulého roka, koľko si môže daňovník v pušálnych výdavkoch odpočítať na daňovníka- celú sumu na rok-tých 87000aj niečo alebo len pomernú čiastku za 6 mesiacov. Ďakujem
Pre budúcnosť Ťa prosím, aby si sa držala témy. Nezdaniteľná časť základu dane, na ktorú sa pýtaš, patrí celá za kalendárny rok bez ohľadu na počet mesiacov poberania nejakého príjmu. Otázka nesúvisí s témou ohľadom uplatňovania výdavkov = z dosiahnutých príjmov.
Ahoj.
Pre úplnosť: za rok 2005 čiastka 87.936.-Sk.
DanielaSL
13.03.06,20:25
Prosím o radu.Ak živnosť trvala len 6 mesiacov minulého roka, koľko si môže daňovník v pušálnych výdavkoch odpočítať na daňovníka- celú sumu na rok-tých 87000aj niečo alebo len pomernú čiastku za 6 mesiacov. Ďakujem

Môže si odpočítať celú sumu 87.936,- Sk
musena
13.03.06,20:41
ďakujem, ste super, polepším sa a budem sa držať témy.