skorki
24.06.13,20:00
Ahojte,
Som zamestnana 10 rokov vo firme A. V januari tohto roku som odisla na matersku dovolenku. Avsak mam moznost zacat od septembra ucit na vysokej skole,kde mi ale ponuknu zmluvu len na 1 rok. Preto sa mi zda riskantne, odist z firmy A. Rozmyslam, ze by som tuto ponuku zobrala, ale hladam moznosti, ako to riesit vzhladom k tomu, ze budem na rodicovskej dovolenke, vo firme A nechcem dat vypoved a ucit par dni do tyzdna na VS ma tiez laka. Ako to mozem zmluvne riesit. Dohodou? Vedlajsim pracovnym pomerom? Dakujem za radu.
Tweety
24.06.13,18:02
Môžeš aj dohodou a PP.
ivka70
24.06.13,18:05
Vedlajsi PP ako termin uz davno neexistuje.Ak to tvoja prac. zmluva nevylucuje, mozes pocas cerpania RD v jednej praci kludne v inej pracovat, ci uz na kratsi PP alebo na dohodu . Pocas prace sa vsak musis odhlasit z dochodkoveho poistenia ako zena na rd, co zasa nemusi byt az take vyhodne, vsetko zavisi od prijmu,ktory by si dostala a aj od typu zmluvy.
skorki
10.09.13,17:57
Dakujem velmi pekne. Mozem sa este spytat - z povodnej firmy ma kontaktovali, ze mam narok na 25 dni dovolenky. RD by mi mala oficialne zacat v polke septembra, zmluva u noveho zamestnavatela mi zacina 16.09. Mozem teda cerpat dovolenku vo firme A bez ohladu na zmluvu u noveho zamestnavatela a potom nastupit na RD?
ivka70
10.09.13,18:07
Ak si oznamila zamestnavatelovi nastup na RD mesiac dopredu, pisomne, ziadnu dovolenku cerpat nemusis. Pokracujes u zamestnavatela plynule z MD na RD. Dovolenka kvoli RD neprepada, posuva sa dalej a vycerpas si ju po nastupe spat do prace ..kludne aj o 3 rokyt, alebo o viac, ak by si isla napr. na dalsiu matersku.
skorki
10.09.13,18:29
Dakujem opat :). AK by som sa ale rozhodla dovolenku cerpat (kvoli financiam), mozem ju cerpat aj v case, kedy mi bude bezat PP v dalsom zamestnani?
veronikasad
10.09.13,18:39
Môžeš, ale počítaj s tým, že ukončením RD sa na teba nevzťahuje zákaz výpovede zo strany zamestnávatela (bez ohladu na to, že naďalej budeš poberať rod.príspevok). A tak ako píše Ivka, musíš sa odhlásiť z dôch.poistenia v SP.
skorki
12.09.13,12:29
Dievcata, prosim Vas, dnes mi dali u noveho zamestnavatela podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov fyzickych osob. MOzem si uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika a danovy bonus na dieta u tohto noveho zamestnavatela? Som na MD/RD, u svojho povodneho zamestnavatela, cize mozem si uplatnit danovy bonus u zamestnavatela, kde budem pracovat pocas RD?
ivka70
12.09.13,12:33
Mozes si ho uplatnit, ale ak by si cerpala dovolenku, nesmies si ho uplatnovat u povodneho zamestnavatela.