snakehead28
24.06.13,22:21
Ahojte

Prijali ma na 2 VŠ:
1) Slovenská technicka univerzita - fakulta elektrotechniky a informatiky - odbor automobilová elektronika
2) Ekonomická univerzita v BA - fakulta hospodárskej informatiky - odbor hospodárska informatika


Nuž, a neviem sa rozhodnúť na ktoru školu by som išiel.

Technika je vo všeobecnosti veľmi ťažká, hlavne tá matika, fyzika, no uplatnenie je vo všeobecnosti veľmi dobré.
Ja som mal však z matikou vždy dosť problémy, známky na strednej som mal vždy 3 - 4, a maturitu som dal iba na 13 % (hanbím sa jak sviňa...)
No ak by som išiel na zápis na STU tak by som si dal určite v lete velke doučovanie z matiky - opakovanie stredoškolskej matiky.
Osobne si myslim, že z matiky nemam požadované základy na študium techniky, hlavne kvôli tomu že som chodil na odbornu školu (SPŠ elektrotechnicka - zochova v BA), kde je malo matiky, a ani nemam bohvieaké bunky na matiku, no verím že naučit by som sa ju zvladol a volako by som to dal s odretymi ušami... čo myslite vy?


Čo sa tyka tej EU BA, tak to je taký napoli technicky a na poli ekonomicky odobr, i ked ta "technika" v ňom je zameraná hlavne na ekonomiu.


Čo myslíte vy? je to o dost lahšie ako FEI STU (ked porovnavame matiku). ako je to s uplatnenim sa v takom odbore?

Dajte pls vediet vaše názory, ohladom uplatnenia, názorov na študium na obidvoch fakultách, náročnosť štúdii atď...

akýkoľvek názor o čomkoľvek privítam

Ďakujem
tictac7
25.06.13,05:33
....prečo si myslíš, že matika na EU je ľahká?! Pozri si predmety v jednotlivých ročníkoch a rozhodni sa podľa toho. ...rozhodnutie je len na Tebe.
alaya1
25.06.13,06:10
Myslim si, ze rozhodnut by mal zaujem, co v zivote chces robit, nie to, ktora skola je lahsia.
ivka70
25.06.13,07:20
Z tohto vyberu by som urcite brala STU. Z hladiska uplatnenia urcite.
Janiela
25.06.13,07:41
Matematika v prvom semesteri je na TU a EU skoro rovnaká. Viem to, lebo som sa učila podľa TU a skúšky som hravo zvládla. V druhom semestri opäť skoro to isté, matice a pod.

Vždy sa učíš. Matematika sa na verejnej škole nedá obísť. Pozor na TU - tam je to aj o fyzike.
Ferdosondo
25.06.13,08:18
So známkami a vedomosťami, aké máš sa kedysi ani neuvažovalo o štúdiu na VŠ. Keď už máš odvahu prihlásiť sa na VŠ, tak na takú, ktorá by Ťa mohla baviť.
A takíto ľudia v súčasnej dobe riadia spoločnosť. Kua kde sme to dospeli.
terezamaria
25.06.13,08:28
Na obidvoch školách je matematika, takže si vyber tú, ktorá by Teba viac oslovila. Náročnosť štúdia je tiež rovnaká, ide len o to, čo teba v živote bude viac baviť.
Ale matiku budeš musieť drviť riadne, bez nej to nepôjde.
erik555
25.06.13,08:30
plne suhlasim...citat: "Dosť záleží, či viete čo chcete robiť a čím chcete byť. Podľa toho sa študovať na výške buď oplatí alebo je to celkom zbytočné… " A vela mladych ludi chce mat iba titul pred menom! Na Vysoke skoly, ktorych je na tomto malom Slovensku viac nez dost, beru uz hadam kazdeho kto sa prihlasi, pretoze len tak mozu prezit. Nech zije Slovensko! (alebo Kocurkovo?) :) A kolko vysokoskolsky vzdelanych ludi ma tupe nazory na rozne dianie...
snakehead28
27.06.13,08:53
tak ďakujem za rady :)
BXLmiami
27.06.13,11:07
NapolI technicky na poli ekonomicky-auuuuu
nechod na VS nemáš tam čo robiť.
marjankaj
27.06.13,11:09
A čo má robiť? Veď tam musia všetci. :---
taiko
27.06.13,11:49
:eek: Clovece zlaty.

1. "Osobne si myslim, že z matiky nemam požadované základy na študium techniky" - tak naco chces ist na techniku? Mas nejaku osobnu historiu, ktora by Ta predurcovala k takemuto studiu?

2.
- odbor automobilová elektronika
- odbor hospodárska informatika

Coze maju tieto dva odbory spolocne okrem toho ze Ti maju pomoct sa zaradit, medzi nezamestnanych mediocre inzinierov? Vies vyrobit nejaky bzuciak? Naprogramoval si nieco niekedy? Vies nieco o burzovnych systemoch, ci o SWIFT? Pocul si niekedy o SAP-e? Vies odstavit alarm v aute, ci resetovat ECU? Mas hotovy svoj osobny web?

Co Ta na tej informatike zaujima, okrem toho ze is sa niekde docital ze ludia z IT vela zarabaju? Dobre porozmyslaj, aby si neskoncil s titulom Ing. pri pase v Devinskej Novej Vsi
snakehead28
27.06.13,16:26
vcelku pekne si to napisal.

1) Nie nemam osobnu historiu, ktorá by ma k tomu predurčovala. Jednoducho ma také veci bavia (PC, HW, siete, autá a pod).

2) čo maju tie 2 odbory spoločne?
No moc veľa nie. Na technike ma najviac zajala ta automobilova elektronika (AE), no kedže študium na technike je pomerne ťažké vo všeobecnosti (všetky odbory a fakulty), tak som si vybral ešte ako druhú školu FHI EUBA z dôvodu takého, že to je trochu technické (technické predmety a pod.) čiže by ma to mohlo stále baviť, i keď to nie je presne to "správne orechové" pre mňa, lebo je tam aj tá ekonómia a pod. a je to aj lahšie ako technike (alebo aspoň som si to myslel...)

Viem, že ty si tou otázkou narážal na to, že si myslíš o mne, že som si tú FHI vybral kvôli tomu že je v názve slovo informatika :) No to s tým nemá nič spoločné. Vybral som si to preto lebo by ma to mohlo baviť.. (viď predtým...) Jednoducho nie kvôli tomu, aby som robil niečo s PC v IT, a že som nejaký debil, ktorý si myslí že keď to vyštuduje bude zarábať 1800 € mesačne :-)

Viem, že dneska je taká doba, že človeku nestačí vyštudovať lukratívny odbor. Musí byť aj šikovný, vedieť toho veľa o svojej oblasti. V podstate keď chceme byť úspešný tak musíme vedieť viacej ako ostatný.

Dôvod prečo som založil túto tému je tem, že som chcel počuť názory iných ľudí na náročnosť tých 2 štúdii a pod...
Osobne by som dal všetko za to aby som spravil FEI...
snakehead28
27.06.13,16:28
Nuž napísal som to divne, ale keby si si prečítal o profile absolventa tak by si pochopill...nie je to čistá technika ako stavarina, strojarina a pod. ale ani čistá ekonómia ako voláke účtovníictvo a pod. Príde mi to ako taký "mačko-pes".
BXLmiami
27.06.13,16:36
Ved ty si ani nepochopil čo som kritizovala.Vysoká škola,no nazdar.
snakehead28
27.06.13,16:53
porozumel, porozumel, len sa mi to tu už nechce pisat
marjankaj
27.06.13,17:24
No zase ho toľko nekritizuj. Čo ak kritizuješ budúceho premiéra.:D
BXLmiami
27.06.13,17:38
Tak toto mi už našťastie môže byť jedno.Aj mojim potomkom.Podľa toho poľa možno aj máš pravdu.
Antea
27.06.13,18:08
ale vážne, okrem matematiky sa musíš doučiť aj slovenský jazyk
Darina1234
27.06.13,19:07
dnes to uz neplati je to inom ako o slovencine a to vsetci vieme
snakehead28
28.06.13,12:42
no teda :D len si srandu robte :D
snakehead28
30.06.13,07:37
nekritizujte ma tolko :D
Mila123
30.06.13,07:55
alebo skončíš DVD ......
snakehead28
30.06.13,08:20
prepáč, ale čo to znamená ?
lebo určite nemyslíš disk DVD :D
Mila123
30.06.13,08:33
do Vianoc doma........
snakehead28
01.07.13,16:49
jejda :D to hadam nie