Katarina-fa
25.06.13,08:20
Spracovávam externe účtovníctvo pre spoločnosť, vystavujem im aj faktúry pre klientov a poslali mi podklady na vystavenie faktúry pre spoločnosť, ktorá však neexistuje. Na orsr sa to dá ľahko overiť, nefiguruje tam ani IČO ani názov firmy ani takéto meno konateľa (DIČ im firma ani neposkytla), pritom mi poslali aj zmluvu o spolupráci, avšak táto je absolútne nekorektná, keďže jedna zmluvná strana vôbec neexistuje. Vy ako účtovníci by ste takúto faktúru vystavili,napriek tomu, že ste klienta upozornili, že firma neexistuje?
Tweety
25.06.13,06:25
Nie, nevystavila, veď nemám komu.
tictac7
25.06.13,06:26
....v zmluve by mala byť pri označení zmluvných strán aj odvolávka, v akom registri a pod akým číslom sú zmluvné strany zapísané...
Katarina-fa
25.06.13,06:30
áno mala by byť odvolávka, ale nie je...a je mi úplne jasné prečo, ja nechápem ako si vôbec môže takýto človek vymyslieť ešte aj IČO
Dav
25.06.13,06:34
Pozri aj živnostenský register, či sa konateľ nevyskytuje ako SZČO. Možno niekto zakladá s.r.o. a už chce doklad na novú firmu. Alebo to zdokladujú a upresnia odberateľa, alebo faktúru nerob.
Indeed
25.06.13,06:34
tak tento prístup k práci sa mi páči , veĺké + odo mňa.

kiežby takto dokladne ,samostatne, a zodpovedne

chceli pracovať všetci zamestnanci
tictac7
25.06.13,06:35
šikovným patrí svet :-)
...ja nechápem, ako môže konateľ firmy, ktorej robíš účto podpísať zmluvu s neexistujúcou firmou....
Katarina-fa
25.06.13,06:36
pozerala som aj živnostenský register tiež tam nefiguruje
Katarina-fa
25.06.13,06:44
no to už ja netuším, zjavne veril druhej strane a nepreveril si realitu ....
Katarina-fa
25.06.13,06:48
ďakujem, tak som zodpovedná za to, čo urobím a toto je naozaj podvod prvého stupňa, len žiaľ majiteľ má firmu asi 4 mesiace a vôbec sa takýmto veciam nerozumie, ale zase preveriť si zmluvu s obchodným partnerom by ho mohlo napadnúť
Katarina-fa
25.06.13,12:31
Takže ešte na pobavenie, konateľ volal majiteľovi "neregistrovanej s.r.o.", prečo nevieme nájsť firmu v obchodnom registri a odpoveď bola, že firma je utajená a preto ju nie je možné nájsť na stránke ORSR....to hovorí za všetko, spolupráca, ktorá vlastne nikdy nebola je týmto (dúfam) skončená.