104lenka
25.06.13,07:44
Včera som mala štátnu skúšku bakalárskeho štúdia. Dnes mi bol vydaný doklad o vykonaní skúšky. Budem pokračovať v inžinierskom štúdiu. Prijatá budem určite bez prijímacej skúšky avšak doklad o prijatí ešte nemám v ruke. Mám alebo nemám naďalej štatút študenta alebo nie? Mám povinnosti prihlásiť sa na úrady? sociálka, zdravotná, úrad práce. ďakujem
wirgi
25.06.13,06:26
ivka70
25.06.13,06:57
V podstate mas povinnost zo zakona prihlasit sa do 8 dni v zdravotnej poistovni, ale moje skusenosti z vlani su, ze si to kazda pobocka vysvetluje po svojom a staci im priniest potvrdenie o ukonceni Bc. studia spolu sp otvrdenim o navsteve skoly v septembri naraz ...a uznaju ti aj prazdniny.
Ohlasit treba ale pridavky na dieta (na UP) a danovy bonus (zamestnavatel rodica)..PnD rodicom doplatia v septembri, DB pri rocnom zucotvani.
104lenka
25.06.13,07:22
a keď pracujem na dohodu o brigadnickej práci študenta tak ju treba zmeniť na nejakú inú dohodu?? a v septembri opäť novú.. a to opäť dohoda o brigádnickej práci študenta? alebo môžem v nej pokračovať aj tie dva mesiace kým nebudem mať nové potvrdenie o návšteve školy
pedro115
03.07.14,08:12
som v podstate v rovnakej situacii. takze nemusim vlastne robit nic?