misulllo
25.06.13,09:57
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či niekto z Vás náhodou nemá skúsenosti s odvolaním na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v BA (Všeobecné lekárstvo)
Pred 2 týždňami som absolvoval skúšky, ktoré žiaľ nedopadli presne podľa mojich predstáv. Získal som 698 bodov lenže na prijatie bolo potrebných 702 bodov (minulý rok bola hranica 670 no k tej som sa vlani žiaľ veľmi nepriblížil a tak som ostal rok doma).
Som z toho dosť sklamaný pretože som veril že tentoraz to vyjde a dostanem sa na tú školu.
Keď som si pozrel celkové výsledky všetkých uchádzačov tak som prišiel na to, že predo mnou je v poradí 5 neprijatých uchádzačov ktorí to napísali lepšie a ďalší 4 rovnako ako ja- to by mi nepripadalo až také strašné, lenže na stránke školy sa uvádza že plánujú prijať 300 ľudí a v limite (800-702) je okolo 350 uchádzačov. Takže by som sa Vás chcel opýtať či náhodou niekto z Vás nebol v podobnej situácii, mam šancu dostať sa tam na odvolanie alebo fakulta prijala zámerne viac uchádzačov s tým, že už nebude dopľňať volné miesta ktoré vzniknú neúčasťou prijatých na zápise?
Za Vaše rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem :)
ivka70
25.06.13,08:20
Dnes, ked je mozne si dat prihlasku na viac skol, urcite v poradi pred tebou je zopar mozno aj desiatok ludi, ktorych zobrali na skolu napr do Prahy a tam aj pojdu.
Urcite ma odvolanie zmysel, a mas velku sancu, ze ta zoberu, testy si napisal dobre ....
misulllo
25.06.13,08:26
No mne je jasne že určitý počet prijatých sa na zápis nedostaví ale neviem či fakulta neprijala viac uchadzačov aby nemusela riešiť odvolania..
Mila123
25.06.13,08:36
dostaneš rozhodnutie o neprijatí.....
nemusíš sa odvolávať, pretože ak si pozrieš do zákona o VŠ, nesplnil si podmienky na prijatie na štúdium v prvom kole, ale keď chceš, odvolávaj sa,.....
potom niekedy v auguste, zvyknú po 15. robiť zápisy do 1. ročníka a začína sa posúvať čiara, VŠ ťa vyzve, že si postúpil, a na 1000% ťa vezmú na štúdium.....
minulého roka mali nižšie čiaru a brali aj na štúdium v 09/2012 s počtom bodov okolo 620...nemusíš hlavu vešať, budeš medikom....
inak gratulujem.......
na UPJŠ v KE má VL limit pre tento rok 713
na ZL má limit 751....
kruté podmienky.....
a berú iba určený počet študentov, t.j. 300, ako mali v podmienkach, nenabaľujú si počty už dopredu....
misulllo
25.06.13,09:14
takže podľa teba nemá význam posielať odvolanie? myslíš že na odvolanie neprijmú nikoho až potom dodatočne po zápise, no ten je až začiatkom septembra..a čo tie návratky? aký majú potom význam keď to druhé kolo je až po zápise?
DanielaSL
25.06.13,14:10
Moja skúsenosť...cca 14 rokov dozadu..v Košiciach. Vonkoncom neplatilo, že sa dostali v septembri na odvolanie tí, čo nasledovali pod čiarou ďalej. Dostali sa takí, čo boli pomaly na konci zoznamu, ale stačilo dať mastné sponzorské... Naša dcéra sa dostala..podarilo sa jej to na druhý krát, urobila skúšky výborne. Poznali sme dievča, ktoré bolo ďaleko ďaleko za čiarou..a otecko sa sám pochválil, koľko ho to stálo. Vtom čase boli zverejnené zoznamy, kto sa ako umiestnil..takže ako začala škola takých , čo boli vzadu a zrazu študovali bolo viac. Ale prajem ti to...vyskúšaj.
Mila123
25.06.13,17:59
nestresuj.....
v rozhodnutí o neprijatí budeš mať napísané , že sa môžeš odvolať voči neprijatiu, podľa § zákona o VŠ.....
preštuduj si §§ a nenájdeš žiaden dôvod na odvolanie, pretože si nesplnil podmienku, ktorá je stanovená, je to jedna podmienka, a to počet bodov....
čo chceš napísať do odvolania????? že prečo by ťa mali prijať? pretože....dochádzajú mi argumenty.....
ak ťa potom príjmu, napíš, čo a ako si urobil, resp. neurobil......