Malypeter
25.06.13,10:44
Dobrý deň,

Pri oprave strechy domu, ktorú užívam k bytu zároveň ako pôchôdznu terasu, nedošlo k dokončeniu prác položením pochôdznej vrstvy - dlažby. Prosím o radu podľa nasledovných informácií:

Byt som kúpil v roku 2003 od Magistrátu hl.m.SR Bratislavy zmluvou o prevode vlastníctva bytu . V zmluve sú tieto konštatovania:

Byt sa predáva s obytnými miestnosťami a s príslušenstvom.
Príslušentvom bytu je (okrem iného) aj terasa.
Terasa je zároveň aj spoločnou konštrukciou domu, lebo tvorí časť strešného plášťa domu.
Majiteľ bytu je povinný sprístupniť terasu správcovi na čas nevyhnutný na vykonanie servisných zásahov pri opravách porúch strechy. Na terasu je totiž prístup len cez náš byt.

Okrem toho mám stanovený príspevok do fondu opráv špeciálne za plochu terasy čo nie je málo nakoľko sa jedná o plochu 60 m2. Tento riadne platím.

Terasa v čase odkúpenia bytu mala nášlapnú vrstvu z dlažby. Bola viackrát opravovaná kvôli zatekaniu a dlažba bola obnovovaná. Po poslednej oprave zostal na povrchu Fatrafol – a výbor vlastníkov odo mňa žiada realizáciu nášlapnej vrstvy za moje vlastné prostriedky. Ja tvrdím, že uvedenie terasy do pôvodného stavu po oprave strechy je povinnosťou spoločenstva vlastníkov realizovať z fondu opráv a údržby . Navyše treba zohľadniť moje povinné príspevky do fondu opráv predpísane špeciálne za túto terasu.

Prosím o právnu radu v tomto prípade. Ďakujem !