lentilka.30
25.06.13,11:27
Ahojte, potrebujem poradit ako eliminovat hluk dazda na plechovej streche. Mame zaskleny balkon, a ked prsi, tak od susedov nam na striesku tece prudom voda, a robi to na tej plechovej streche strasny hluk. Neviete mi poradit co by sme mohli nalepit na strechu aby sme eliminovali ten hluk? Dakujem za kazdy nazor.
lujza.j
25.06.13,09:34
Polystyren
Oliwa
25.06.13,10:32
Štuple do uší...
Ale vážne, napadlo mi to, lebo minule si ich pýtala jedna pani predomnou v lekárni, len neviem, či kvôli plechovej streche alebo chrápajúcemu manželovi... Také malé, nenápadné. Určite je to najmenej nákladný spôsob odhlučnenia. Či aj účinný - za pokus by to možno stálo... A možno by nebolo od veci kúpiť aj nejaké do rezervy - pre prípadnú návštevu, pre prípad, že by tiež bola na nervy z dažďa bubnujúceho po plechovej streche... Ja osobne mám padajúci dážď veľmi rada, aj včera som bola v okne, keď u nás lialo ako z krhly a dýchala ten osviežujúci vzduch. Je síce pravda, že nemáme plechovú strechu... Ale tiež je pravda, že u nás nie sú žiadne monzúnové dažde, takže tých pár búrok z tepla sa určite dá prežiť aj bez ujmy na zdraví, či sluchu...

Alebo si pustiť film "Mačka na rozpálenej plechovej streche" - Paul Newman a Elizabeth Taylor...

Alebo si predstaviť milióny ľudí na svete, pre ktorých je akákoľvek voda veľká vzácnosť a Vám len tak z ničoho nič bubnuje po streche a byť za ňu vďačný...
Nikdy nezabudnem na dokument, ako sa skupinka žien na ťavách vydala cez púšť hľadať vodu - a ako jedna z nich /zvráskavená, no múdra starena/ zaúčala tomuto remeslu "hľadačov vody" svoju vtedy 12 ročnú vnučku, lebo im išlo - o prežitie...
lujza.j
25.06.13,10:36
Ja ich pouzivam....:D
katka 23
25.06.13,11:54
keď vám tečie voda od suseda nech si dá sused odkvapovú rúru
Richard
25.06.13,12:24
Súhlas, najlpšie je odstrániť príčinu.
Richard
25.06.13,12:24
Pridaj foto, detail ako je to spravené. Zvonka aj zvnútra
arizona
25.06.13,12:27
Ak si lentilka30 spravila striesku,tak nemoze ziadat suseda,aby si kvoli tomu on urobil odkap. ruru, nie? Nie je povinny .-) Mozu mu to navrhnut,ze to urobia oni
marjankaj
25.06.13,12:40
Lepší by bol molitan :---
marjankaj
25.06.13,12:41
Myslíš susedom na strechu?:---
katka 23
25.06.13,12:42
sused nie je povinný , áno to je pravda, nepočítal s tým že tam bude niekde niekedy strieška a bude niekomu vadiť hluk z dažďovej vody.... ja som napísala aby si dal.... a radšej by som zasponzorovala ja osobne odkvap ako vymýšľať nákladné úpravy striešky
lujza.j
25.06.13,13:52
Hej preco....ze nasaje vodu....ty beťár,ty si si tam nalepi hubky na riad čó......:P
buchač
25.06.13,18:20
Otázka za všetky drobné .....do TV GRC by bolo potrebné poslať , oni sa takými drístami zapodievajú ....

Raz je to strecha a raz strieška .
Na balkóne zvykne byť tá strieška a nie strecha ,,,,

Takže v tomto prípade predpokladám , že sa nejedná o ten rodinný dom , ale skôr o ten obytný dom s balkónmi .
Takže si v tomto prípade neviem predstaviť , ak by si ten horný sused mal namontovať tú odkvapovú rúru ( ako je tu spomenuté od poniektorých ) ...čistá psychiatria - nechápačka .

Takže by som mal v trubke nejakú striešku pod mojím bytom ...a ešte by som sa aj sťažoval , že mňa ruší to bubnovanie na ten plech ....
julysak
25.06.13,18:36
tam kde je prúd vody navešaj retiazky

aj ozdobu budeš mať
aj voda nebude padať, ale po nich tiecť

(je síce také drobné riziko, že ak príde vetrisko ... )

PS
A ešte som za túto odpoveď dostal aj "vtipné" - - tuším odo mňa :D )
wagner
25.06.13,19:48
A čo tak na ten plech zvrchu nalepiť nejakú gumu - ako gumolit, alebo býva taká čierna guma o hrúbke asi 1 cm. Tým sa stlmí hluk vody na plechu.