Jimmyx
25.06.13,13:27
Zdravím.Plánujem cestu do Grecka,čaká ma 2mesačná brigáda v gastronomii a začal som riešit poistenie.Konkrétne mám vybavený EPZP (Európsky preukaz zdravotného poistenia) od Všzp ale aj tam sa píše že je dobré kombinovat s komerčným a tak ma zaujíma toto: mám možnosti si k debetnej karte od SLSP.sk zobrat celoročné cestovné poistenie od Kooperatívy za 12.55€ ak cesta neprekročí 90dní, ale ešte som nenašiel konkrétne info čoho sa to týka a do akej výšky,potom tu máme klasické cestovné od Kooperativy cez SLSP ale tam sa už dá navolit ale aj cena je iná....cca 50€/mesiac pri poisteni lieč. nakladov a zodpovednost za škodu atd.Podobné ceny su aj u ostatných Uniqa atd.
Takže by som potreboval poradit ako to riešite Vy,ak napr. zvolím len liečebné naklady/uraz .......... a potom si na pláži rozrežem nohu,ako sa to berie,kedže sa to stalo na pláži ale moj pobyt bol pracovný?.....alebo ako kombináciu s EPZP bude stačit to celoročné ku karte od slsp?
lujza.j
25.06.13,14:19
Katy a R
25.06.13,14:38
Treba si len dobre prečítať - čomáš v tom poistení zahrnuté (určite nájdeš info aj na stránke banky, aj na stránke poisťovne).
Máš rôzne typy cestovných poistení ... pretože aj riziká môžu byť iné pre každého ...
Základ je poistenie liečebných nákladov (tam si pozri na akú sumu to je, a čo všetko je poistené .. ), no a potom môžeš mať aj navyše napr úrazové poistenie, poistenie batožiny, zodpovednosť za škodu , náklady na právne zastúpenie, ak sa ti auto pokazí.... no skrátka máš rôzne balíky - vyberieš si taký, ktorý ti najviac vyhovuje - a samozrejme od toho sa aj cena odvíja - je rozdiel, či ideš na obyčajnú turistiku, alebo na rizikovú (napr rafting), alebo či ideš na pracovný pobyť ..
Jimmyx
25.06.13,18:28
prečítal som to ešte pred položením otázky ale riešia sa tam nezmysli..........zuby a potom to uplne odskočí .
Jimmyx
25.06.13,18:38
mne je poistenie a pripoistenie jasné,ja sa pýtam konkrétne na prípad ked napr. si rozrežem nohu na pláži či možem použit cestovné poistenie uzatvorené či už komerčné extra alebo k tej debetnej karte (ktoré mimochodom zahrna všetko t.j liečebné náklady,uraz,batožinu a škodu sposobenú niekomu) a bude to brané že som turista na pláži alebo aj na pláži sa na mna hladí ako na človeka ktorý tam je na pracovnej ( manualnej ) ceste a pri uraze v kuchyni,ked si napr. urežem palec tak normálne budem ošetrený a predložím EPZP.......proste či to takto možem urobit a potom má pre mna vybavenie iného cestovného poistenia ako EPZP význam,predsa kopec ludí maká vonku a určite to ludia riešia a to potrebujem odpoved z vlastnej skúsenosti.
P.S: ......rozrezaná noha je vlastne tiež prkotina,skor sa jedná o skutočnú udalost ktorá si vyžaduje operáciu,ležania v nemocnici a podobne........smrt ma nezaujíma,to už bude mimo mna haha.
Katy a R
25.06.13,19:05
tak to všetko máš v zmluvných podmienkach - aj s inštrukciou, čo treba robiť .. aj kartičku s asis. číslami dostaneš