alaya1
25.06.13,13:58
Mam len 3 otazocky.. mame schodzu vlastnikov, ktoru zvolal spravca na navrh firmy, ktora je mandatnou zmluvou poverena viest obnovu bytoveho domu.
Ide o tieto hlasovania

1.Odsuhlasenie zhotovitela na zateplenie
2.odsuhlasenie sposobu financovania
3.odsuhlasenie stavebneho dozoru.

Akym pomerom ma byt hlasovanie v jednotlivych bodoch, aby bolo uspesne.

Dakujem SITO za odpoved na otazku, viem vsetko, co som chcela.
sito
25.06.13,12:32
1. 1/2+1.
2. 1/2+1. Ak je dostatok peňazí na FPOaÚ. Ak nie, 2/3!!!
3. 1/2+1.

Samozrejme, ak nie je vyriešená 2. 1. a 3. sú bezpredmetné!!!
alaya1
25.06.13,12:34
2.berie sa uver a tie cisla su z pritomnych na schodzi, ci vsetkych vlastnikov bytov?
alaya1
25.06.13,12:36
napisala som presne poradie, ako to mame na pozvanke.My sme o financovani este ani nehovorili, ale uz je tu hlasovanie
marjankaj
25.06.13,12:37
A odsúhlasili ste si, či vôbec budete zatepľovať?
sito
25.06.13,12:45
Že je to tu jasne napísané, že?

Všetkých!!!

2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozho-duje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

(3) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpe-čení úveru, o zmluve o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome a o zmene formy výkonu správy, rozhoduje sa hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak sa rozhoduje písomným hlasovaním podľa tohto odseku, podpis vlastníka po-tvrdia najmenej dvaja overovatelia, ktorí boli zvolení na schôdzi vlastníkov bytov a ne-bytových priestoroch. Overiť písomné hlasovanie môže aj notár alebo obecný úrad.

Nejde ti to vytmaviť, šéf neumožnil, musíš pochopiť, sama.

Že?
alaya1
25.06.13,12:52
Bez ironie,ok?, tvrdia nam, ze staci, 1/2 na schodzi pritomnych ludi,. tak som sa chcela ubezpecit, ze to tak nie je, lebo zakon je v nasom dome len zdrap papiera.
alaya1
25.06.13,12:57
Hlasovanie nebolo, dohodli sa dovernici, prisiel zastupca nejakej firmy, odprezentoval svoju firmu, prevzal od spravcu vedenie schodze, odhlasoval sa za koordinatora vedenia obnovy byt.domu na zakladeč mantadten zmluvy, vybral projektanta, firmu na realizaciu,.je to tu vsetko na prd, vlastnici su skoro vsetci robotnici nad 65-70 rokov, tak na vsetko kaslu.
sito
25.06.13,12:58
V podstate je jedno v akom poradí tie body prerokujete. Podstatné je uznesenie o hlasovaní, jednotlivých bodov.

Jano nám dá na to pozor, spraví nám to Fero, a zaplatíme to my, a toľkoto.

Fero nám spraví toto, Jano nám dá na to pozor a zaplatíme to my, a toľkoto.

My za toto zaplatíme toľkoto, Fero, spravíš nám to, Jano dá na teba pozor.

POZOR!!!

Treba dať pozor, aby sa nestalo, MY zaplatíme a Fero sa na to vy....., na čo dá Jano pozor, potom?

A kto tú firmu poveril, dal jej mandát?
alaya1
25.06.13,13:04
Bolo vyberove konanie-), vyvesene na vytahoch v dome, najnizsiu sumu dala ta firma, ktoru protezoval ten- "veduci".. Minuly tyzden na schodzi bolo, ze budeme hlasovat o vybere firmy, nehlasovalo sa, a pytala som sa spravcu, ze vraj sa bude hlasovat len o tej firme, co ponukla najnizsiu cenu. je to cele na grc.Spravca dava od toho ruky prec, dovernici podpisali mandatnu zmluvu s tym clovekom, tak to riesia len oni.
marjankaj
25.06.13,13:16
Takže vy budete iba platiť, koľko vám určia? Pekné "spoločenstvo"
sito
25.06.13,13:21
alaya1 (Dnes 15:52) Bez ironie,ok?, tvrdia nam, ze staci, 1/2 na schodzi pritomnych ludi,. tak som sa chcela ubezpecit, ze to tak nie je, lebo zakon je v nasom dome len zdrap papiera.

Trocha logiky, ak nemáte na to, musia byť dve tretiny. Ak dve tretiny súhlasia, aký by mali mať dôvod nesúhlasiť s 1. a 3. Ak je vyriešené financovanie, či už aj písomne, alebo hlasovaním na schôdzi. S 1. a 3. už môže aj nadpolovičná väčšina prítomných na schôdzi, po HODINE trvania schôdze.

(5) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

A vy ste zástupcov vlastníkov poverili, splnomocnili na podpis mandátnych zmlúv, či len na zmluvy zateplenie?
alaya1
25.06.13,13:21
Vies co? mam toho plne zuby. Niekto sa na tom poriadne nabali, ved nie som sprosta. Tu su zo 6. dovernikov 4. nad 70 rokov, tak uraduju. Nehresim, ale rada by som. A ti ostatni? Bud na to kaslu, alebo hlasuju, ako cely zivot. Ako im prikazu. Nie sme spolocensstvo. Mame spravcu.Okrem neho platime mesacne 800 eur nejakej firme na mandatnu zmluvu,, co riadi rekonstrukciu a ta firma je z druheho konca republiky.!!!!! Co vy na to? Normalne?
alaya1
25.06.13,13:30
Bola raz schodza, asi pred 3 rokmi a tam sa zacalo hovorit o rekonstrukcii, tu neide len o zetaplenie, ide o komplet rekonstrukciu, dokonca chcu menit uz okna aj tam, kde su plastaky, dvere do bytov a pod.
Na tej schodzi, pred 3. rokmi sa vybral medzi vlastnikmi bytov, organizacny stab- takze dovernici. No a toto hlasovanie, za ten organizacny stab, oni povazuju za pravoplatny doklad o zastupovani pri podpise mandatnej zmluvy, vybere firmy, vybere financovania.Spravca dava ruky prec, lebo jeho sluzby dovernici nevyuzili, najali si tu firmu na inz.cinnost z druheho konca republiky, mesacne za 800 eur, kym nie je stavba hotova!!. Dovernici su uz pomaly kazdy z nich 20-30 rokov, neboli schodze, nic roky.

Na podpis mandatnej zmluvy ich nikto nepoverill. Zial, ja som na tej schodzi, co sa ten clovek sam nominoval na organizatora obnovy nebola, nemohla som to zastavit.
marjankaj
25.06.13,13:44
Ak ste si to odsúhlasili, tak asi je to normálne.
dodo1001
25.06.13,14:28
Doplním sita:
Na Tvoje otázky nájdeš odpoveď v zákone č. 182/1993 Z.z., § 14, ods. 2 a hlavne ods.3. v platnom znení.
alaya1
25.06.13,14:42
To ja viem.Len to nie kazdy aj dodrziava.
julysak
25.06.13,14:43
Keď si necháte dirigovať = plaťte

Prečo vám to dáva IBA na odsúhlasenie ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????? a nie na výber ? :D

Pokiaľ vám pár dní pred schôdzou nedal v tabuľke ponuky aspoň 2 firiem, tak sa vám rehoce do ksichtu
Predloží vám a za 15 minút si máte vybrať zhotoviteľa ?????????????
z 1 CP ???????????? :D :D

Ja mám v zmluve, že na schôdzu na odhlasovanie predložím :
- na zateplenie (a podobné) ponuky 3 firiem
- na úver aspoň 2 banky -zatiaľ mám pripravenú tú horšiu
- - - 280 000
- - - 12 rokov
- - - (EB 3M ) marža banky 2,85
(z tejže banky / od tejže vybavovačky úverov má kamarát
280000 / 20 rokov /3,95 (fix 5 rokov)

PS1
a hlavná sranda je toto :
- správca si zoberie peniaze za správu
- najmä si firmu na obnovu (aby nemal starosti
- vy zaplatíte ešte aj ten medzičlánok :D :D

PS2
A výber stavebného dozoru je na zakrytie očí
to je pod 1% rozpočtu
julysak
25.06.13,14:53
Normálne ?
Ako pre koho :D :D :D
Ja si aj po výbere firmy dovolím pichať prstom do CP
julysak
25.06.13,15:03
Najkrajšie je, že nedôverujú svojim dôverníkom :D
alaya1
25.06.13,15:58
firmu nevyberal spravca, ale dovernici. Spravca ponukol svoje sluzby, dovernici s tym nesuhlasili.
alaya1
25.06.13,15:59
nedoverujem, lebo do toho vidim.
buchač
25.06.13,16:24
...hm ........ ....
Keď do toho vidíš , tak potom prečo sa pýtaš ???
Prečo nerobíš toho dôverníka TY ?
buchač
25.06.13,16:25
Preto som s tým práskol k 1.7.....poskoka robiť nemienim ...
alaya1
25.06.13,16:27
lebo....
alaya1
25.06.13,16:31
ale barak ste uz rekonstruovali, ze?
julysak
25.06.13,18:28
šak keď sú takí šikovní, tak to rovno SVB založiť :D :D
alaya1
25.06.13,19:44
Boze uchovaj..Byvaly predseda ROH,l ampasak- "mudra" hlava a dalsi dochodcovia nad 70
rokov.