traxmin
25.06.13,14:19
Dobrý deň,

Mám pár otázok na ktoré som nejako nevedel prísť. Najprv to trochu ozrejmím, som študent na SŠ, 18 rokov. Chcel by som byť sprostredkovateľom pri predaji tovaru za odmenu, v ČR som našiel viac takých stránok a obchodov u nás nejako nič. Pr.- http://www.street-generation.cz/street-generation/3-Obchodni-podminky Hlavne táto časť podmienok ma zaujíma [1.5 Poskytovatel zboží neprodává, není rovněž ani jeho dovozcem nebo dodavatelem ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele. Poskytovatel pouze za odměnu jménem zákazníků a na jejich účet objednává zboží u prodávajícího a jménem zákazníků a na jejich účet hradí prodávajícímu kupní cenu.] . Viem, že potrebujem živnosť a zo začiatku by som bol určite neplatcom DPH. Chcel by som dovážať tovar, príklad -

Dovoz z Číny, zákazník by mi dopredu zaplatil 115 eur, tovar aj s dovozom ku mne 100 eur. Skontroloval by som to, odmena/marža pre mňa 10 eur a poštové 5 eur. Dajme tomu, že by mi to chodilo bez cla a zaplatenej DPH.

No a otázky:
1. Je možné vôbec u nás tiež fungovať spôsobom odmeny a tým, že sa vzdám zodpovednosti a tá je stále na predajcovi tovaru? Je to vôbec možné v ČR, či sú to len vymyslené obchodné podmienky? Ak je to možné, rozmýšľal som i o založení živnosti v ČR, s tým by som až taký problém nemal...
2. Nech sa na to pozerám hocijako, nezdá sa mi to moc legálne kvôli tomu, že štát by z toho nemal absolútne nič, žiadne DPH a ako neplatič by som to predával s čistým ziskom.

Neplánujem nič veľké, privyrobenie pri škole... Viem, že niektorý takto dovážajú a predávajú cez bazari a podobne, len by som to chcel mať ošetrené a robiť to radšej so živnosťou. Nešlo by o žiadne faky, ani nekvalitné veci, jednoducho tovar ktorý u nás/ČR zabehnutý nie je a aj tí čo to predávajú majú hrozne premrštenú cenu...

Ďakujem za každú radu a informáciu.

Peter.
Dubak2000
25.06.13,13:24
neviem ako s obchodnymi podmienkami ale bez cla a DPH to myslim nepojde. Kazdy aj sukromny balicek prechadza cez colnicu a ak ma hodnotu cez 22 euro tak sa plati aspon DPH. Moze sa stat ze to pustia obcas aj bez toho, ale stadardne sa platit musi. Aj ked cinan napise ze to je gift tak to preveruju a musi sa cena dokladovat.
traxmin
25.06.13,14:16
No to práve neviem a tie eshopy v CZ to robia tak, že dali do podmienok ďalšiu zaujímvaú vec a to, že v prípade že sa clo a DPH vymeria je tá ťarcha na zákazníkoch, len u jedného som videl, že to preplatí eshop... Táto vec čo chcem, prechádza tak cca v 80% bez cla a DPH. V prípade toho, že ju na hraniciach zaplatím, myslím, že je všetko legálne len neviem ako to je, keď to prejde práve bez toho...
lujza.j
25.06.13,14:32
Trochu komplikove privirobenie.....
traxmin
25.06.13,14:56
Nejako sa začať musí :) Reálne by som to videl na ročný zisk cca 3000 eur v čistom ktorý by mohol rásť...Teda ak by to fungovalo tak, ako som to popísal...
buchač
25.06.13,16:07
Nuž pekne ...
Odrbávať štát na tých daniach ....

Ani radšej nespomínam , že by som si objednal a hlavne vopred zaplatil za tovar , ktorý je niekde tisíce kilákov vzdialený ....a ktož vie , či vôbec dôjde ...

Traxmin ....prečítaj si aj tie iné body z tých tzv. obchodných podmienok ...hlavne časť pod bodmi 6 - 10 .... ...

Ako vravím ...odrb spojený s nelegálnym obohacovaním sa ...
traxmin
25.06.13,18:23
Preto som sa pýtal, pripadalo mi to celé čudné a len za dáku polhodinu som našiel možno 30 webov s týmito podmienkami a je ich určite viac... Za spýtanie nedám nič a aspoň viem, že tieto obchody s legálnosťou nemajú nič spoločné...
Petra Mrvová
18.12.13,23:49
Toto presne by zaujímalo aj mňa, čo sú to tí sprostredkovatelia a objednávajú a predávajú veci z Číny, ako to dávajú do nákladov, ako to fakturujú??? Napr. taký mimibazar.sk je ich preplnený ;) Daňový úrad na nich ;) Viac info poteší