chandler
13.03.06,16:14
Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?
mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite :)
a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

dakujem
Tweety
13.03.06,15:46
Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?
mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite :)
a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

dakujem
Pripísané úroky sú tvoje príjmy OVD, daň výdavok neovplyvň.ZD.Poplatky za výpis-výdavok OZD.:cool:
Braňo
13.03.06,15:51
Pripadá mi smiešne "tváriť sa" a na základe toho účtovať. Veď to musíš zaúčtovať a musí Ti sedieť zostatok, obraty .... :)
Zita5
13.03.06,16:19
Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?


Úrok pripísaný na účet - príjem ovplyvňujúci ZD- iný
Daň účtuješ výdavok banka - oproti zápis výdavky neovplyvňujúce ZD - daň z príjmu

Túto preddavkovú daň odrátavaš z Tvojej daňovej povinnosti v DP na riadku 95.


mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite :)
a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

Účtuješ - prevádzková réžia - členenie bankové poplatky VOZD

dakujem

Čítaj v citácii ....................:)
chandler
19.03.06,13:16
dakujem zita, napisala si to tak ze som to pochopil aj ja :))
Zita5
19.03.06,13:19
dakujem zita, napisala si to tak ze som to pochopil aj ja :))

Odpoveď má byť zrozumiteľná , nie ?;) Ale nie vždy sa to podarí .