player85
25.06.13,20:05
Ahojte.potrebovala by som sa poradit a za kazdu radu budem moc vdacna,byvam u rodicov v rodicovskom byte,brat ma postaveny dom,pri ktorom mu rodicia hodnepomahali,rodicovsky byt rodicia pred mnohymi rokmi kupili za 50.000 sk teraz kedze by som rada investovala financie do prerabky( pl.okna,vymena kychyne,kupelne...atd) mala by som zaujem o predcasne vyplatenie brata s cim rodicia suhlasia v cene nakupnej za ktoru byt rodicia kupili,jednoducho maju podmienku ze brat nesmie pytat za jeho cast viac ako bola nakupna cena. Byt na mna nebude napisany akurat brat sa vzda po vyplateni sumu 2000 euro svojej casti dedicstva bytu,chcem vas poprosit o kazdu.radu ako postupovat a na co nezabudnut.dakujem
draik
25.06.13,18:32
Keďže zo zákona nie je možné vopred sa vzdať svojich práv, tak taká zmluva by bola neplatná. Rodičia Vám môžu byt (ale istý podiel) darovať alebo predať, pričom by mali právo dožitia vo forme vecného bremena na byt.
arizona
25.06.13,18:35
Presne tak, suhlas s predoslym prispevkom. Ak by rodicia zomreli, mozete ziadat na ded.konani zapocitanie neobvykleho daru, o to mu bude ponizena jeho ciastka a rozdelene medzi ost.dedicov.

Pokym nemate veci vysporiadane "papierovo" neodporucam investovat do niecoho, co nie je vase,ak sa chcete vyvarovat problemov a hadok v buducnosti
player85
25.06.13,18:50
Myslite ze take nieco vopred keby rodicia urobi ako zavet ze mne ostava mne a brat ma narok na dedicstvo po maminej strane by bolo mozne? Tento tyzden sa chcem info aj u advokata ako by sme to mohli osetrit
player85
25.06.13,18:56
Ja vlasne od nebo odkupujem jeho cast on sa jej nevzdava zadarmo,vsetko bude overene u notara,mam v tom mismas
Mária27
25.06.13,19:08
Rodičia môžu potvrdiť, že syn dostal od nich dar veľkej hodnoty - vo výške polovice hodnoty domu - a ten dar sa mu má započítať pri dedení. Odporúčam dom ohodnotiť pred rekonštrukciou. Tiež ti môžu potvrdiť tvoju investíciu do ich majetku, čo bude tvoja pohľadávka (obdobne ako pri skončení nájmu). Treba to domyslieť do detailov.
arizona
25.06.13,19:13
ty neodkupujes ziadnu jeho cast,ved dom zatial patri rodicom, nie? Takze nemozes kupit a predat nieco, co ti nepatri
player85
25.06.13,19:32
Mozu to potvrdit v darov.listine alebo zavete? Potom budem mat istotu,ze byt ostava mne?a mozem prerabat? Alebo celkovo spisi darovaciu zmluvu na moje meno a s bratom sa vyrovname mino ale samozrejme aj papierovo
player85
25.06.13,19:34
Oco to mal dokonca kedysi tak ked predaval svoje dedicstvo ze mal stanovene ze moze predat jedin. Rodine a v maximalnej stanovenej sume.
Mária27
25.06.13,19:37
Dá sa to aj v závete, ale daj si to potvrdiť teraz na paiper. Môžeš prerábať, si oprávnený užívateľ - analógia s nájmom, všetko si daj potvrdiť.
player85
02.07.13,15:26
Prosim poradte mi ako formulovat cestne prehlasenie,dnes som bola u notara a dal mi papier ktory mam vypisat,ma v nom byt ze brat sa v pripade dedicskeho konania vzdava svojej casti,ktora mu z dedicstva prislucha ohladom bytu tak by som asi mala dat aj adresu aj vsetko vsak a ako by som tak zakombinovala aj to ze dostal odomba aj peniaze ktore rodicia urcia v zavete????? Rodicia spisu aj zavet kde urcia ze v dedicskom konani majitelom bytu budem iba ja.dakujem
player85
02.07.13,15:28
Presnejsie mi povedala tak ze si nebude narokovat na svoju cast