bui
13.03.06,16:14
Chcela by som sa spytat, ci sa musi nastavit zvlast sklad na material a zvlast na tovar...
alebo mozu byt prijemky a vydajky materialu a tovaru v jednom cislovani na jednom sklade..?
bui
14.03.06,11:08
kedze nechodi ziadne rada od Omegacov, uz som zalozila druhy sklad...a vsetky doklady prijemky, vydajky a skladove karty prerobila...bola to fuska...dufam ze nie nadarmo...
LubenaK
14.03.06,14:42
Urobila si dobre, materiál a tovar nemôže byť na tom istom sklade. Majú iný spôsob zaúčtovania. Výsledok je síce rovnaký, ale daňovému úradu by sa to nemuselo páčiť.
bui
14.03.06,14:52
Dakujem, aspon niekto sa ozval.
Este by ma zaujimalo, ci to bude v poriadku, ak napisem internu smernicu o tom, ze material, ktory sa obstara za ucelom pouzitia u zakaznika, na nami poskytnute sluzby budeme uctovat cez ucet obstarania..pretoze sme sa rozhodli pouzivat sposob A uctovania zasob...no uvediem, ze v pripade nakupu materialu do firmy..napr kable, DVD-cka, karta do pocitaca...do nejakej sumy bude uctovana priamo do nakladov...nie cez obstaranie a sklad..
neviem ci v pripade takej karty do pocitaca nejde o drobny HM...a ci sa nemusi viest nejaka evidencia, sklad...naozaj neviem
LubenaK
14.03.06,15:27
Je to v poriadku, keď to takto uvedieš do internej smernice. Drobný HM skutočne ide priamo na spotrebu. Evidenciu môžeš robiť aj priamo v Omege, ak ho máš viac, než na koľko máš licenciu, stačí, ak si budeš viesť evidenciu trebárs v Exceli.
bui
14.03.06,15:42
ale evidenciu na take veci ako DVD, kable....nemusim robit..to nie je drobny HM....nie?
Rozlisovat material do spotreby a drobny HM mam podla coho? doby pouzitelnosti?...
a co taka karta do pocitaca pouzita u zakaznika pri zhotoveni pocitacovej siete....ak okrem sluzby pouzijeme aj nejaky material....neviem ci je to dobry priklad..
LubenaK
15.03.06,20:21
Rozlišovať to môžeš iba podľa použitia. Akonáhle použijete materiál vo firme napr. do svojho počítača, mal by to byť drobný HM a ide hneď na spotrebu. Ak to použiješ u zákazníka, tak mu vyúčtuješ aj použitý materiál a ten následne výdajkou odpíšeš ako výdaj materiálu.