snakehead28
26.06.13,09:36
táto otázka je reakciou na debatu: http://www.porada.sk/t219234-kam-na-vs.html


A je to naozaj tak?

lebo viem že na obidvoch školách je matika, ale vždy som bol v tom že EU je podsatne lahšia ako technika vo všeobecnosti. Takym školám ako je EU sa koniec koncov hovori aj kolajnicove školy...

na strednej profaci vraveli že matika na FEI-ke je o volačo tažšia ako ta na EU. Ale podla toho čo ste mi tu písali a tvrdili vy to vyzera tak že je to rovnake.

Môj osobny nazor je taky že v prvom semestri je to určite to isté. a čo dalej?
viem že sa trebars v prvom semestri berie diferencialny počet, realna funkcia jednej realnej premennej a pod.... ale potom sa na technike v neskoršich semestroch beru podobne veci ale zložitejšie (napr. diferencialny počet, derivacie, inegrali s viacerymi neznamimi, to iste aj stymi funkciami - už realna funkcia viacerych realnych premennych a pod). A chcem sa teda spytat že či sa beru tieto veci aj na EUBA..

lebo ja si myslim, že tam ja ta matika podsatne jednoduchšia, by som skôr povedal že tam je skôr štatistika a pod.

čo myslite vy? su tam velke rozdieli?


a tiež by som sa chcel spytat že ked vy tvrdite, že je to viacmenej to iste, tak prečo potom z techniky každy rok v prvom semetri odide obrovske množstvo študentov zo školy ? (napr. tento rok v prom semestri odišli zo strojnickej fakulty STU 50 % študentov). Je to tym že na techniku sa hlasi malo ludi a potom beru každeho, a hromada z nich na to nema a tak odidu, a že na EU BA (a podobne školy) sa hlasi viacej ludi ako môžu zobrat a tym padom na prijmačkach vyletia ty hlupejši a ostanu len ty čo volačo vedia ??

ďakujem.

a samozrejme čo sa tyka mňa určite by ma viacej bavila ta technika ako ekonomia...ale zas mam trošku problemi s matikou, tak nevim neviem...

dajte vediet...

ďakujem.
wagner
26.06.13,08:10
Ja som na EU nechodila, tam chodila moja dcéra. Nesťažovala sa, že by mala problém s matikou. Ja som chodila na STU v BA a matika bola ťažká, ale dala sa zvládnuť v pohode. A to ja som nemala gymnázium - išla som študovať z večernej priemyslovky. Takže som sa musela doučiť celú matiku z gymnázia. A na STU máš aj fyziku - tiež nie je najľahšia. Zhodnotím to inak - kto má vzťah k technickým vedám a chápe matiku aj fyziku, tak to zvládne.
wagner
26.06.13,08:13
Iba doplním - na STU nás začínalo 68 a z pôvodných študentov nás skončilo asi 25. Škola nie je prechádzka ružovým sadom - najmä nie pre diaľkových študentov, ako som bola ja.
snakehead28
26.06.13,08:54
a kde si presne študovala?
marjankaj
26.06.13,08:57
BA=Bratislava. A nebolo to asi na STU ale zrejme SVŠT
Braňo
26.06.13,10:57
neviem presne, čo považuješ za koľajnicovú školu. Ja som absolvent FHI EU ročník 2002 a môžem povedať, že tieto veci, čo uvádzaš sa tam preberajú na Matematike II. Keďže matematika patrí k ťažiskovým predmetom, môžem povedať, že to neboli ľahké skúšky, ale dali sa urobiť.
wagner
26.06.13,13:26
STU BA
wagner
26.06.13,13:29
Nie na SVŠT ale STU - diaľkovo som končila v roku 1991 a to sme boli prví absolventi STU
marjankaj
26.06.13,13:40
No ale študovala si na SVŠT, iba diplom ti dali z STU. :--- Ale sekol som sa tesne. :D
snakehead28
26.06.13,16:28
okey. nuž tak ja osobne nemam predstavu o kolajnicovych školach, len hovorim čo sa som o nich počul, a pod.

a nevieš mi povedat ako je to s uplatnenim na takej škole?
ďakujem.
marjankaj
26.06.13,16:47
A ako to má vedieť, keď o kolajnicovej škole nemá ani šajnu? A ja tiež nie. :eek:
snakehead28
26.06.13,18:04
myslel som uplatnenie na FHI EU :D :D
marjankaj
26.06.13,18:08
A ako má vedieť, čo si myslel?:eek:
Braňo
27.06.13,05:37
zrejme myslíš asi uplatnenie po absolvovaní školy.
avalik
27.06.13,05:56
pozri si na strankach skol profily absolventov + sylaby predmetov jednotlivych studijnych programov porovnaj a rozhodni sa

tiez som absolvent FHI EU, odbor IT, nebolo to lahke, na matike sito ... z dalsich predmetov boli chutovecky ako operacny vyskum, matematicke programovanie a ekonometria
Braňo
27.06.13,06:03
no presne tieto predmety patria k chuťovkám
Nandrolon
27.06.13,06:16
Koľajnicové, alebo aj električkové školy, sú také, ktoré dochodíš vždy, akurát ťa nesmie zraziť električka /teda veľmi ľahké/.
Rôzne sociálne práce, katolícke univerzity a tak. Čistým príkladom je KU Ružomberok, ktorú si robia všetci mestskí policajti a pracovníci štátnej správy /soc. poisťovňa, úrady.../... neviem či existuje nejaký človek v republike, ktorý by ju nedochodil ....
snakehead28
27.06.13,08:49
:D som myslel uplatnenie z FHI EUBA :D :D
marjankaj
27.06.13,08:50
Choď za nejakou vešticou. Tá ti to povie hneď , len čo jej zaklopeš na dvere.
My sme tu obyčajní ľudia. Ako máme vedieť, čo si kto myslí. :D
snakehead28
27.06.13,08:51
tak dakujem, je fajn vediet čo su teda tie kolajnicove školy :D
snakehead28
27.06.13,08:52
počúvaj ty teda maš riadne žartovnú náladu :D
asi pôjdem na tu FEI-ku ešte uvidim :D
marjankaj
27.06.13,09:07
Jeden tiež myslel až vymyslel fúrik a potom ho musel tlačiť. :D
Braňo
05.07.13,09:14
no tak Ekonomická Univerzita konkrétne Fakulta hospodárskej informatiky ku koľajnicovým nepatrí.
Janiela
05.07.13,13:51
Mám vyštudovanú PHF EU - limity, priebehy funkcií, derivácie, integrály, nekonečné rady sme v prvom semestri - 1/3 študentov vyletela. Derivácie sme využívali napríklad aj v treťom semestri v mikroekonómii.
VŠ typu technická a ekonomická isto nie sú koľajnicové.
snakehead28
08.07.13,07:33
ďakujem pekne. Bol som sa zapísať na techniku, tak uvidíme :-)
Janiela
10.07.13,05:13
držím prsty v štúdiu, môj sen bol študovať na TU - ekonomickej fakulte, u mňa je ale problém s angličtinou - i tak som sa jej nevyhla :-)