IVETA N
17.06.13,09:20
Milí poraďáci
ja by som Vás chcela poprosiť ako sa vlastne zasiela opravný výkaz konkrétne do VšZP, pretože mám tam určité problémy s el.výkazmi.Zaslala som tam riadny mesačný výkaz ale nakoľko som ho poslala zlý respektíve som pomýlila zamestnancov , ktorí patria do inej firmy .Prišla som nato a hneď v ten deň som zaslala aj opravný, ale s mínusovou hodnotou nato mi prišla správa , že opravný nesmie byť s mínusovou tak som zaslala opravný , ale s kladnou hodnotou a následne nato výkaz s charakterom dávky ,,D,, ale už s hodnotou , ktorá mala byť správna.Toto všetko som urobila hneď v novembri 2012 a následne vo februári 2013
nepíšem už o tom,že na základe mojej chyby mi poslali výkaz nedoplatkov a hneď na to aj predexekučnú výzvu a po komunikácii s ZP mi teraz poslali , že mám poslať opravný výkaz za zamestnanca , ktorý tam mal byť .
kn-alka
17.06.13,07:26
Opravný výkaz vyplňuješ tak ako mal byť správne, nič nemínusuješ, proste ho vyplníš, tak ako mal byť, len v okienku vyznačíš O
KEJKA
17.06.13,08:08
Dodám, ja som mala taký problém, že ak som poslala opravný za zam-ca - nebol omylom registrovaný, musela som počkať, až to spracujú a opravný mesačný výkaz som poslala až po niekoľkých dňoch.
Ked som to urobila naraz, tak mi zakaždým na mesačný výkaz prišlo hlásenie o semantických chybách.
Podotýkam, že podávam elektronicky.
Takže ak sa chyba týka viacerých dokumentov, je dobre ich poslať postupne.
IVETA N
17.06.13,10:10
Já som zaslala hneď v jeden deň: riadny mesačný , opravný s mínusovou hodnotou , ďalší opravný s kladnou hodnotou a potom takzvaný,,A,, so správnym preddavkom, a ešte to bolo málo tak som poslala ešte riadny so správnou hodnotou ako mal byť preddavok Ale v predpisoch poistného mám zarátaný aj riadny so zlou hodnotou taktiež opravný s kladnou hodnotou a ešte aj ten,,A,, ale tam je zaučtovaný s písmenom ,,D,,čiže za mesiac október tam mám ,, päť výkazov ,, riadny measčný dva jeden ,,D,, jeden ,,O,,
len nechápem , keď je opravný prečo ho mám zarátaný v predpisoch a som zvedavá ako to tam bude keď zašlem teraz opravný .
KEJKA
17.06.13,10:32
ak pošleš opravný, tak sa prihliada na opravný, a ten riadny sa "stornuje" za predpokladu, že ten opravný je správny - bez chýb.
ak si náhodou mala riadny v r.2012 a opravný v r.2013, tak možno toto spôsobuje zdvojejné údaje, to už neviem.
Aale ja som svoj problém riešila priamo s VšZP a online mi nezrovnalosti dali do poriadku bez nutnosti podávať ďalší dokument.
IVETA N
17.06.13,11:55
Kejka tak to gratulujem toto všetko som urobila aj v roku 2012 a aj v roku 2013 len nechápem prečo je v predpisoch v sume predpisu zrátaný , keď v stave je napísane stornovaný nemali by ho znáhodou v sume predpisu odrátať ?
KEJKA
17.06.13,13:30
ved to reklamuj, ani ZP nie je neomylná............
IVETA N
17.06.13,15:37
reklamujem, uznávam aj to , že kto robí ,robí aj chyby ale spraviť chybu kde je zaslané upovedomenie o exekúcii je trošku choré ...Som si toho vedomá, že aj já som spravila chybu ale hneď som ju odstránila, Prečo teda neprepracujú kompetentní systém , nech to majú zrozumiteľnejšie a prehľadnejšie a tak isto aj vysvetlivky k mesačným výkazom ,a to nehovorím k legendám k výpisom ak saldokontám. Alebo je ľahšie odpísať, že sa na tom pracuje ?
IVETA N
26.06.13,09:33
dnes som obdržala na email komunikáciu respektíve poštu medzi referentkou, vedúcou elektronického zasielania výkazov a ešte dvomi osobami . Vôbec som sa nedozvedela nič čo by som považoval za pozitívne voči zrušeniu pred exekučnej výzvy,ale zrazilo ma to , že dotyčná pani ma nazvala, citujme :,,prečítajte si čo napísala tá účtovníčka,,..... Neviem to to stroviť, veď keď niečo idem posúvať tak to aspoň vymažem.Nikdy si nedovolím nazvať niekoho Tá aj keď som naštvaná na celý svet ako si to môže dovoliť jedna osoba , ktorá pracuje s ľudmi a pritom pozná aj moje priezvisko a meno .Ale to všetko preto, že som vyslovila svoju pripomienku a konštatovala som , že majú chaotický systém neprehľadné resp.nezrozumiteľné vysvetlivky k podávaniu mesačných výkazov a mali by to tak sprehľadniť ,aby to pochopil človek hneď na prvý krát, že opravný výkaz sa posiela s kladnou hodnotou a zo zo správnou sumou,ktorá mala byť v ,,N,, výkaze a dovoliť systému aby sa to a mohlo opraviť hneď v danom mesiaci v ktorom nastal problém .