avelka
26.06.13,12:52
Naši zamestnanci budú vykonávať rekonštrukciu na nehnuteľnosti v ČR. /sme platci DPH/
Zaujíma ma len, či musím podávať súhrnný výkaz, /budem prenášať DP na príjemcu v ČR, ktorý je platca DPH/
keď miesto dodania služby určím podľa par. 16.1. Aj tu na porade som sa dočítala, že toto do SV nepatrí, aj v poučení k vyplneniu SV je napísané to isté.
Radím sa s auditorom a ten mi napísal, že záleží od typu zmluvy a dodaných služieb, že ak je podpísaná zmluva o dielo, tak ide o dodávku tovaru a SV podať musím.
Podľa mňa je to stále služba spojená s nehnuteľnosťou, aj keď nejaký materiál tam samozrejme minieme. Tak neviem.
mondes
26.06.13,10:58
Súhrnný výkaz je povinný podať:

- platiteľ, ktorý dodal tovar oslobodený od dane (§ 43 ods. 1) z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
- platiteľ, ktorý premiestnil tovar oslobodený od dane vo svojom vlastníctve na účely podnikania v členskom štáte (§ 43 ods. 4),
- platiteľ, ktorý sa zúčastnil trojstranného obchodu (§ 45) ako prvý odberateľ,
- platiteľ, ktorý dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň,
- zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a, ktorá dodala službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

Z toho mi vyplýva, že SV nepodávaš.