Leonika
26.06.13,13:17
Dobrý deň. Prosím Vás je potrebné si napísať žiadosť o predĺženie zmluvy keď mi končí pracovný pomer na dobu určitú?
Ide o to: 30.06.2013 mi končí pracovný pomer a zamestnávateľ sa ústne vyjadril, že so mnou počíta aj naďalej. Mám si ja napísať žiadosť o zotrvanie na pracovnej pozícii alebo ak ma tri dni pred koncom neupozorní, že končím, tak sa mi automaticky uzatvára pracovná zmluva na dobu neurčitú? Ďakujem.
Mária27
26.06.13,11:34
Ak ti bude prideľovať prácu aj po skončení doby určitej, zostávaš v práci. Ale pokračovať môžeš podľa dohody - na dobu neurčitú, alebo zase len na dobu určitú.
Leonika
26.06.13,11:40
Ale je potrebné aby som si napísala žiadosť o predĺženie zmluvy?
Ďakujem.
Tweety
26.06.13,12:02
Nie, žiadosť nemusíš písať, buď sa dohodnete na predlžení( musí to byť písomne, alebo zostaneš so súhlasom pracovať aj po uplynutí doby určitej, potom to už bude automaticky PP na dobu neurčitú.
KEJKA
26.06.13,12:34
napísali ti presne, takže svojou odpovveďou to len potvrdzujem.
KEJKA
26.06.13,12:37
nemusíš si písať žiadosť. Ak chceš zostať a vyhovujú ti podmienky, plat, pracovná doba - teda nič nechceš zmeniť, tak kludne príd bez žiadosti do práce aj 1.7., resp. najbližší pracovný deň po 30.6.. Automaticky sa ti PP mení na dobu neurčitú - stačí, že budeš mať aj po 30.6. pridelenú prácu.
Žiadosť si napíš len v prípade, že chceš zmenu podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve a bez splnenia týchto podmienok nemáš záujem zotrvať vo firme.