ingak
26.06.13,14:31
Mozem urobit vyber vkladu konatela v cudzej mene? Vklady boli v EUR, mame dost hotovosti v cudzej mene, tak ci mozeme vklady znizit hotovostnym vyberom z valutovej pokladne. Vztahuje sa na to obmedzenie hotov.platieb 5000 € ?

konatel a spolocnik je ta ista osoba. Ak by bol vo firme len konatelom bolo by to ine?
........
...zmluva o pozicke nie je, dotuje sa pokladna podla potreby v mensich sumach a ked je dostatok penazi, tak sa vrati, dlh sa naakumuloval za viac rokov priebezne nie jednorazovo, tak tam asi tazko zmluva o pozicke.
KEJKA
26.06.13,12:32
obmedzenie sa vzťahuje aj na to - ako na každú hotovosť.
Aj tak na tie vklady treba zmluvu o pôžičke, takže tá sa dá upraviť dodatkom o spôsobe vyrovnania. Každá zmluva predsa má ustanovenie o splatnosti a keď dlžník nemá možnosť získať svoju pohľadávku v EUR, isto uvíta aj valuty. :-)
Či konateľ, či spoločník, to je dôležité skôr kvôli spôsobu účtovania záväzku.
...............
ponechávam pôvodné podotázky kvôli väbe na komentáre, aby sa nestratila súvislosť.
Ozaj vkladal konateľ?
nepožičiaval náhodou spoločník?
Tweety
26.06.13,13:24
Píše, že konateľ a spoločník= jedna a tá istá osoba.
KEJKA
26.06.13,14:12
:-) to bolo doplnené na základe mojej otázky v odpovedi - moja odpoved 15.32
doplnené 16.18
ingak
26.06.13,19:51
ano, to bolo doplnene na zaklade otazky od KEJKY. Otazkou zostava, ci mozem vyplatit vklady do kasy EUR z valutovej pokladne? Nevyznam sa v novej porade, ako pridavat dalsie odpovede, tak prepacte, ak to robim takto.
KEJKA
27.06.13,03:49
to je v poriadku - teda myslím. Lepšie ako založiť ďalšiu otázku. Podľa mňa môžeš, Doplnila som radšej do pôvodnej odpovede, nech je to pokope.
KEJKA
27.06.13,07:25
to ani nehovor nahlas. DÚ v prípade kontroly bude pýtať zmluvu o pôžičke (osobná skúsenosť). Odpovedala som systémom "chytrému napovedz.....".