EvaBard
26.06.13,15:55
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť... Jedná sa o to že sme postavili dom na ulici ktorá je len 5m široká. To znamená že keď sused oproti parkuje pred domom tak my nemôžme, lebo neprejde už žiadne auto. Ale keď prídeme my skôr a zaparkujeme auto pred domom (1/2 na ceste - 1/2 na našom pozemku) tak keď príde sused, zatarasí cestu a neberie ohľad že už nikto neprejde. A tak keď ide nejaké auto tak si "musíme" preparkovať. Dohovoriť mu nešlo, skrátka robí nám "prieky" odkedy sme ten pozemok kúpili. Mohla by som o tom knihu napísať, ale trpeli sme... ale už je toho veľa a chceme bývať ako slušný ľudia a hlavne v kľude. Chcem sa spýtať kde mám túto situáciu riešiť. či na meste mi pomôžu alebo ho rovno ohlásiť na polícii. Podotýkam že cesta je mestská. Vďaka za radu.
marjankaj
26.06.13,14:05
Oploťte si váš pozemok.
Tweety
26.06.13,14:07
Možno by bolo dobré parkovať rovno na pozemku.
EvaBard
26.06.13,14:17
sme sa nepochopili, on mne nestojí na pozemku, on stojí pred svojím domom, ktorý je oproti. Ide o to že nerešpektuje keď ja stojím pred domom a zatarasí cestu tak že už žiadne auto cez ulicu neprejde... Proste si myslím že ten kto skôr príde si zaparkuje pred domom a ten druhý by mal zaparkovať tak aby nezastavil premávku na ulici! A toto on nechápe!
arizona
26.06.13,14:55
Priestor pred domom je verejne priestranstvo,takze by ste tam nemal dlhodobo parkovat ani jeden.
Preco neparkujete kazdy na svojom pozemku?

Postavili ste dom na uzkej ulicke,sused bol asi zvyknuty sa roztahovat,pokym bol priestor prazdny. ...
Asi by bolo najvhodnejsie,aby ste vyriesili parkovanie na svojom. Ked zahatate prejazd cez cestu, moze niekto zavolat odtahovku a moze vas to vyjst draho.
buchač
26.06.13,15:31
Viac rovín pohľadu a zákona ....
Nepíšeš , či ste už len slepá ulica , alebo prechodná ...
Ale

Ale keď prídeme my skôr a zaparkujeme auto pred domom (1/2 na ceste - 1/2 na našom pozemku) tak keď príde sused, zatarasí cestu a neberie ohľad že už nikto neprejde.

Keď nik neprejde ?
Nuž " jeho problém " , teda toho prechádzajúceho ...
Až raz natrafíte , že ten okolo idúci zavola polišov a niekto zacvaká pokutu ( minimálne )...
Je síce pravdou , že vy stojíte aj na svojom pozemku a sused len na ceste , lenže ktož vie , ako sa k tomu postavi ten orgán ...

Ked zahatate prejazd cez cestu, moze niekto zavolat odtahovku a moze vas to vyjst draho.

Vyhláška o tom jasne vraví ...

Proste si myslím že ten kto skôr príde si zaparkuje pred domom a ten druhý by mal zaparkovať tak aby nezastavil premávku na ulici! A toto on nechápe!
Predpokladanie a myslenie je v niektorých prípadoch úplne mimo logiky a chápania ...

Ja to potrebujem riešiť lebo tým ako on stojí tak ma bude obmedzovať aj pri výjazde z môjho pozemku!
Jáááááj , tak to je iné ......
Toto by mi urobil iba raz a malby po ptákovi ......
Nebral by v úvahu upozornenie ???....nuž bez výstrahy by som polišv a odťahovku volal !!!


Nie nadarmo sa vraví , že dobrý sused je lepší ako zlá rodina .
Rodinu si jeden nevyberie , ale sused je na očiach každý deň .
Nedá sa uzatvoriť názor , nakoľko celkový pohľad je iba z tej jednej strany .

Poznámka :
Keby som bol v tom ( 100 % ) práve a sused by mi robil prieky ?
Nuž jedno dve upozornenia a potom podľa príslovia :
" Kto do mňa kameňom , ja doň olovom "...
Ibaže ja mám wery well susedov - kľúče od chalupy majú pre každý prípad ...
EvaBard
26.06.13,15:32
Ja si mám vyriešiť parkovanie a on môže stáť celým autom na mestskej komunikácii širokej 5m a odstaví tak celý jeden jazdný pruh? Veď podľa mňa porušuje pravidlá cestnej premávky, či??? Ja to potrebujem riešiť lebo tým ako on stojí tak ma bude obmedzovať aj pri výjazde z môjho pozemku! On nemá vyriešené parkovanie a ešte ma obmedzuje! To tu niet žiadnej spravodlivosti????
EvaBard
26.06.13,15:41
Nie je to slepá ulica je prejazdná, obojsmerná! My sme to chceli riešiť po dobrom, proste sa dohodnúť a nejako to poriešiť. Je mi jasné že tam nemá čo stáť ani jeden ani druhý. Lenže ulica je úzka niet kde parkovať a viem že aj keď som žila u rodičov tak "nepísané" pravidlo bolo že kto prišiel skôr stál pred domom a ten druhý zaparkoval proste tak aby nezastavil premávku. To bolo pre nás samozrejmé. Lenže o tomto s ním niet ani reči. Ohradí sa len tým že sa tam nemalo nič stavať a viac s ním nie je reč. A preto som chcela nejakú rozumnú radu ako si s ním poradiť lebo on sa tvári že mu patrí celá ulica a môže si tam robiť čo chce a my sme len "úbohí prisťahovalci" ktorí musia držať hubu a krok!
buchač
26.06.13,15:45
Na určité záležitosti je potrebné mať pevné nervy , čas a niekedy aj žalúdok ....
Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu , až sa do jamy padne ...
erik555
26.06.13,16:05
On ako parkuje? Tiez na 1/2 svojho pozemku ako vy, a aj tak uz nikto iny neprejde? Ked on parkuje celym autom na ceste, tak problem je vyrieseny, ci nie?
arizona
26.06.13,16:12
mozno by si mala prihodit fotku, nech si to vieme lepsie predstavit
marjankaj
26.06.13,16:53
No môžeš požiadať, aby na celej ulici dali značku zákaz parkovania. A budete na tom so susedom rovnako.
marjankaj
26.06.13,16:58
Akeď ste ten dom stavali, tak vás neanapadlo, že budete potrebovať aj miesto na parkovanie?
marjankaj
26.06.13,17:02
Veď si tam postav betónový múrik. Polovica cesty zrejme nebude stačiť, aby tade prešli autá. A ak tam bude prkovať, tak zavoláš odťahovku. Neviem o čo ti ide.
A ak je cesta, ako hovoríš prejazdná, tak autá môžu predsa ísť iným smerom.
MarcoM
26.06.13,17:15
Ja si to predstaviť viem aj teraz jasne. Skrátka obe strany robia blbosti. Riešenie: Odtiahnuť ich oboch, nech zaplatia mastnú pokutu + odťah a ono ich to prejde. Obaja nemajú na tej ceste čo robiť. A oháňať sa tu nejakými nepísanými pravidlami je smiešne.
draik
26.06.13,20:49
Pri parkovaní na ceste musí zostať pre každý smer jazdy voľný priestor 3m. Inak ide o priestupok. Možno sa začnete navzájom fotiť a udávať. P.S. Niet na dobré susedské vzťahy.