FilipMinarik
26.06.13,18:33
Dobrý deň,

chcel by som si ´dočasne oplotiť pozemok. Podľa stavebného zákona stačí ohlásenie a treba k nemu priložiť doklad o kvalifikovanej osobe. Ak ako stavebník mám maturitu z oblasti stavebníctva a 6 rokov som podnikal v oblasti dokončovacích prác stavieb (voľné živnosti - maliar, sadrokartóny a iné) som kvalifikovaná osoba pre tento účeľ?

Ak áno, aké potvrdenie o praxi si mám vydať, ak už v danej oblasti 5 rokov nepodnikám (skončil som živnostník). Stačí ŽL + kópie faktúr z účta, ale vyplním čestné prehlásenie?

Ďakujem, za každú odpoveď
wagner
26.06.13,19:25
Zákon nepredpisuje priložiť potvrdenie o praxi. Pridaj maturitné vysvedčenie a doklad - ŽL, že si v tomto smere podnikal.
2) Jednoduché stavby a ich zmeny môže uskutočňovať stavebník sám pre seba svojpomocou, ak vedenie ich uskutočňovania vykonáva stavebný dozor. Na uskutočňovanie jednoduchých stavieb a ich zmien [§ 139b ods. 1 písm. b) a c)], drobných stavieb a ich zmien svojpomocou stačí, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania osobou, ktorá má vysokoškolské vzdelanie stavebného smeru alebo architektonického smeru alebo odborné stredoškolské vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore (ďalej len "kvalifikovaná osoba"), ak sám nespĺňa uvedené požiadavky.
FilipMinarik
27.06.13,10:12
Napisal som na stavebny urad, tak som zvedavy este aj na odpoved od nich.

pretoze vo vacsine vyhlaseni kvalifikovanej osoby sa vyzaduju aj dokumenty....vid.

http://www.trnovecnadvahom.sk/portal/tlaciva_su/04.pdf
wagner
27.06.13,19:11
Ale Ty sa drž zákona že máš odborné vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore. Tak neviem prečo by mali na úrade špekulovať nad tým, či spĺňaš alebo nie.