Romik84
26.06.13,20:34
Dobry den,

chcel by som sa opytat co sposobuje zly tah komina (dym ide do vnutra domu), hlavne, ked fuka od severnej strany. Komin je novy, ale je postaveny vedla domu zo severnej strany (vid obrazok), priblizne 6,5m vysoky (priemer 160mm), nad hrebenom domu asi 20-30 cm, kachle 8kW (150mm). Je na nom aj otocna hlavica (kohut). Bola na nom aj nerez strieska, ale problem bol rovnaky. Myslel som, ze ho chladi, ale kurili sme cely den a ked prisiel vietor od severu tak prestal tahat a dym tlaci do vnutra. Je nejaka moznost to vyriesit okrem novej stavby komina? Je tam nejake prudenie vzduchu do komina? nerozumiem tomu. dik za pomoc.
Martin1310
02.07.13,19:57
Nemáte na nom otvorené nejaké dvierka na vymetanie ? Ako máte napojené kachle , nieje tam nejaká príliš dlhá vodorovná trubka alebo nemá dokonca náklon nadol?Nemáte privretú nejakú klapku v dymovode?Nieje v blízkosti nejaká iná strecha ktorá by vietor smerovala nadol?
Mohli by ste ho ešte nadstaviť ale najlepšie si zavolať na miesto aspon komynára nech to vydí na vlastné oči.
Sú aj ovela menšie a nezateplené komýni a ťahajú.
tienik
03.07.13,06:06
Ak neberieme do uvahy chyby typu - cosi zavrete, pripadne pootvorene, tak su podla mna dve moznosti.
Prva ta, ze tam vznika divne prudenie vzduchu - sledoval by som vychadzajuci dym pri tom severnom vetre.
Druha, ze nie je dobre rieseny privod vzduchu do domu - teda akoby prilis dobre vzduchotesne zatvoreny dom. No a ak je to len tak tak na hrane, moze to dopadnut takto.
Romik84
03.07.13,18:06
nie nemame otvorene dvierka. kachle su napojene cez 45 stupnove samotove koleno do komina. ziadny dom v okoli nie je.byvame na samote. pridavam zive obrazky domu http://forum.tzb-info.cz/docu/diskuze/1258/125806/0007001.jpg , http://forum.tzb-info.cz/docu/diskuze/1258/125806/0007002.jpg , http://forum.tzb-info.cz/docu/diskuze/1258/125806/0007003.jpg
Martin1310
03.07.13,19:11
Vidiš , to ma vôbec nenapadlo pritom som mal sám podobný problem.Ked som zapol ventilator na WC tak mi to trošku dymilo dovnútra.
A ešte ma napadá v tejto súvislosti že ak má dom nejakú ventilačku nedostatočného prierezu vzhladom na potreby kachlí , mohol by ten severný vietor na jej vyústení von vytvárať určitý podtlak a tým ešte zhoršiť situáciu.
bjuty smis
04.07.13,05:22
podla tých fotiek sa zdá, že máš malý komín...komín má byť tuším 68 cm nad výškou hrebena, vzdialenosťou komína od hrebena sa to znižuje....
je vôbec vyšší ako hreben strechy ? ak je nízky komín, vietor ti môže zrážať dym späť..
Romik84
04.07.13,07:10
podla veterneho uhla sa mi zda dost vysoky....ked je viac ako 2m od hrebena tak sa pocit 10 stupnov v prieniku skominom + 65cm. ale rozmyslam, ze ho nadstavim este o 1 m + urobim zozadu domu privod vzduchu do kachli....
Martin1310
04.07.13,12:53
Inak či je to nedostatočným prívodom vzduchu zisťíš celkom lahko ,stačí otvoriť dvere alebo okno a uvidíš či to prestalo. Ale teraz už asi nekúriš.
Romik84
04.07.13,17:54
dymilo to aj vtedy, ale ked som napr. isiel zo zadu domu a zapalil noviny v dvierkach pre vymetanie, tak ten komin az hucal.