Fanatik
27.06.13,04:45
Dobrý deň.

Už 6 rokov pracujem vo Francúzsku cez jednu slovenskú agentúru, ktorá mi tam vlastne sprostredkuváva prácu. Francúzsky majiteľ (alebo spolumajiteľ) tejto agentúry má však nejaké problémy s francúzskymi zákonmi a agentúra pravdepodobne zanikne.

Napadlo ma teda po rozhovore s majiteľkou francúzskej firmy, kde pracujeme, že či si neotvorím aj ja nejakú firmu, cez ktorú by sme boli zamestnaní priamo pod francúzmi, prípadne by sme mohli cez ňu zamestnať ďalších ľudí.

Chcel som sa opýtať, čo všetko mi k tomu treba, či tam je niečo čo by mohol byť problém, či vo Francúzsku nebude nejaký problém atď...

Ak tu teda ešte niekto taký, kto by mi poradil, je.

Vďaka,
prajem pekný deň.
KEJKA
27.06.13,03:36
skús upresniť, prečo nie je možné, aby si pracovala vo Francúzsku priamo ako zam-ec, načo ti k tomu treba agentúru? Na začiatku ešte chápem, že to môže byť pre niekoho pomoc, ale po 6 rokoch?
blavaciko
27.06.13,07:44
absolútny súhlas
taiko
27.06.13,08:29
Mozno chce pracovat na zivnost, alebo chce dane plait na Slovensku. Mozno Francuzka firma neche zamestnancov ale freelancerov. V tom pripade asi ale bude nutne zalozit firmu vo Francuzku
Najlepsi
13.07.13,14:54
V SR je mozne mat agenturu na sprostredkovanie prace, musite mat ale bud prax v obore 5 rokov (dolozitelnu), alebo VŠ vzdelanie a dva roky prax.
zuzanaK25
11.08.13,18:57
Podla mna pojde o sro, ktora len bude sprostredkovavat pracu do zahranicia.Toto nemoze robit agentura docasneho zamestnavania, ta moze sprostredkuvat pracu len na slovensku. Precitajte si k tomu toto: https://www.akmv.sk/2013/06/27/agentura-docasneho-zamestnavania-a-docasne-pridelenie/

Myslim, ze je potrebne zalozit sro a ako predmet cinnosti si dat sprostredkovanie zamestnania za uhradu, je to dost jednoduche.. pripadne sa informujte na live chate www.akmv.sk