liduska
13.03.06,08:41
netlačí mi na vykaze príjmov a výdavkov na 1 strane adresu ani na majetku, doteraz mi to tlačilo pomôžte prosím ,vďaka program ALFA
Zita5
13.03.06,07:43
netlačí mi na vykaze príjmov a výdavkov na 1 strane adresu ani na majetku, doteraz mi to tlačilo pomôžte prosím ,vďaka program ALFA


Ale Ty máš možnosť vstupiť do výkazu strana číslo jedna - myslím tú kde sa uvádza adresa a opraviť prípadne doplniť .

Inak tieto nedostatky vyplývajú pokiaľ nemáš dobre zadanú firmu - firemné iniciále .
liduska
13.03.06,07:54
Ďakujem Zitka, už mi to funguje vďaka Tebe. Pekný deň.
elenka
18.04.06,06:54
tlač v Alfe :
prosím o poradenie - nemôžem si vytlačiť evidenciu záväzkov, a pre kontrolu DPH ani "evidencia DPH - odpočítanie dane" - resp. toto mi tlačí zle nenačíta si to. Mám tlačiareň LJ 5.
Zdaniteľné obchody tlačí normal, , evidenciu pohľadávok tiež normal. DPH čo je jedna strana rozdelí na dve : - na prvom liste do polovice a druhy vytlačí od polovice.
Neviete prosím vás, čo v tom môže byť ?
Zita5
18.04.06,07:02
tlač v Alfe :
prosím o poradenie - nemôžem si vytlačiť evidenciu záväzkov, a pre kontrolu DPH ani "evidencia DPH - odpočítanie dane" - resp. toto mi tlačí zle nenačíta si to. Mám tlačiareň LJ 5.
Zdaniteľné obchody tlačí normal, , evidenciu pohľadávok tiež normal. DPH čo je jedna strana rozdelí na dve : - na prvom liste do polovice a druhy vytlačí od polovice.
Neviete prosím vás, čo v tom môže byť ?

Skontroluj ako máš nastavenú tlačiareň , aby si nemala nadefinovú náhodou A3 formát a v skutočnosti máš A4 formát .

Alebo trošku prevzdušni papier , aby nebol zlepený ...vtedy by to mohlo tiež .
elenka
18.04.06,07:29
Zitka, určite vyskúšam, ale už som vyskúšala ozaj všetko - to by si videla toho papieru v koši.....
Aj tak ďakujem.
LubenaK
18.04.06,08:47
Ešte by možno pomohlo preinštalovať ovládače na tlačiareň - ale to už iba v krajnom prípade. Skúšala si aj reštartovať počítač?
elenka
18.04.06,10:41
Neskúšala a stále čakám na rady - vyskúšam aj reštartovať počítač. Program mám od januára, ešte som DPH netlačila. Priateľka ho má tiež a nemá s tlačením zostáv problémy.
Vďaka za každú radu.
Manual
18.04.06,10:49
Neskúšala a stále čakám na rady - vyskúšam aj reštartovať počítač. Program mám od januára, ešte som DPH netlačila. Priateľka ho má tiež a nemá s tlačením zostáv problémy.
Vďaka za každú radu.
Ja by som Alfu znova preinštaloval a keď to nepôjde zavolaj do krosu a popíš im ako to robíš a budú ťa po telefone navigovať. Inak Alfa takto nezvykne štrajkovať ak je správne nainštalovaná. Držím palec !!!
Pekný deň...:)
elenka
18.04.06,10:55
Ja by som Alfu znova preinštaloval a keď to nepôjde zavolaj do krosu a popíš im ako to robíš a budú ťa po telefone navigovať. Inak Alfa takto nezvykne štrajkovať ak je správne nainštalovaná. Držím palec !!!
Pekný deň...:)

Manual ja som v tomto laik - preinštalovať myslíš, znovu ju nainštalovať ? Ale ako - ja mám už tri mesiace účtované....
Ešte ju večer vyskúšam a ak nie zavolám do Krosu.
Ďakujem aj tebe.
Manual
18.04.06,11:00
Manual ja som v tomto laik - preinštalovať myslíš, znovu ju nainštalovať ? Ale ako - ja mám už tri mesiace účtované....
Ešte ju večer vyskúšam a ak nie zavolám do Krosu.
Ďakujem aj tebe.
Ak si sťahuješ i internetu novú verziu tak si stiahni update aj keď je to rovnaká verzia ako máš v PC. S dátami sa ti nič nestane. Predsa Kros stále aktualizuje svoje programy, takto sa to bežne robí. Ale pre istotu si všetko zálohuj na USB klúč alebo disketu. Teraz má Kros najnovšiu verziu 12.30 ak máš nižšiu, tak su ju stiahni z ich stránky, je tam pekný postup ako na to. www.kros.sk
elenka
18.04.06,11:30
Uf !!!
Práve čítam manuál (knižku)- (hi - teraz som si uvedomila, že aj Ty si Manual) - no budem skúšať, musím si nejako poradiť, a čas ma tlačí, lebo si nemám ako skontrolovať dph, ibaže ručne.....
Díky.
kikoza
09.06.07,16:24
Čo som urobila zle? Keď si vytlačím zostavu tuzemskej pokladnice v Alfe mám v zostatku /stĺpec 39 a 40/ rozdielne sumy. Vie mi niekto poradiť?
kikoza
11.06.07,15:31
posúvam...
alenad
11.06.07,15:55
Neviem celkom presne, ktorú zostavu tlačíš (uvedené stĺpce ).
veronikasad
11.06.07,16:00
Môže to byť z dôvodu, že si v denníku nejakú sumu opravovala alebo nejaký doklad úplne zmazala. Daj si prepočet zostatkov pokladne.

----------
Veronika
kikoza
11.06.07,18:55
Dala som prepočítať zostatky a stále to isté. Vyzerá to ako zostava z valutovej pokladne akurát , že tam nie je cudzia mena/ v poslednom stĺpci/ ale SKK ale v rôznych hodnotách-stĺpec 39 iná čiastka a 40 tiež iná čiastka.
Ešte doplním: tlačím zostavu pokladničná kniha
veronikasad
11.06.07,19:13
Ak máš sw legálne kúpený, napíš meil do KROSU s tel.kontaktom na seba a zajtra máš určite odpoveď.

--------
Veronika
kikoza
16.06.07,08:48
Veronika, mám kúpený sw. Do Krosu určite zavolám, len som si myslela či tu nemal niekto rovnaký problém.
veronikasad
16.06.07,09:46
Na ALFE robím vo firme, takže dnes ti bohužial nepomôžem, že by sme niečo poskúšali. Keby si bola ten meil poslala 11. do Krosu, už máš problém vyriešený.

-------
Veronika