filipovaM
27.06.13,10:19
Existuje nejaká zákonná doba podľa ktorej je organizácia poskytnúť odpoveď na žiadosť týkajúcu sa vyplatenia záväzku organizácie voči pracovníkovi?
24.mája som doručila žiadosť družstvu o vyplatenie vyrovnacieho podielu.
20.júna som doručila notárske osvedčenie o jeho zdedení, nakoľko v tom čase som ho ešte nemala. Teda je nejaká lehota o poskytnutí odpovede na moju žiadosť ?
a ešte ma zaujíma termín vyplatenia fin. sumy.(Jedná sa o prededený členský vyrovnací podiel - členstvo sa skončilo úmrtím člena) Zhodou ja som tiež členka.
Vopred ďakujem za rady.
Mária27
27.06.13,14:18
Členský podiel sa počíta aj z obchodného imania družstva podľa riadnej individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie, ktoré predchádza účtovnému obdobiu, v ktorom členstvo zaniklo. V súčasnosti prebiehajú členské schôdze, ktoré túto závierku schvaľujú.

Právo na vyplatenie vyrovnacieho podielu je splatné uplynutím troch mesiacov od schválenia riadnej individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie predchádzajúce účtovnému obdobiu, v ktorom zanikla účasť spoločníka v spoločnosti, alebo ak takáto riadna účtovná závierka schválená nebola, tak uplynutím troch mesiacov odo dňa, keď mala byť schválená.
Pozri § 233 obchodného zákonníka a podrobnosti v stanovách.

Družstvo nemá termín na odpoveď, asi ti odpovie potom, čo bude vedieť konkrétnosti.