kalkulka
13.03.06,17:25
Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to?
sklenkova
13.03.06,17:09
prajem veľa šťastia
sway
13.03.06,17:12
Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to?

podľa mňa máš smolu, lebo tu nepôjde o doklady ale o kontrolu na dané obdobie myslím už nie je možnosť podávať dodatočné za kontrolované obdobie...
ak sa mýlim opravte ma prosím...

Aj ja mám 2 kontroly v marci :eek: :mee:

je to od DÚ ozaj nefér.... - ten termín:cool:

držím palčeky.:)
kalkulka
13.03.06,17:39
podľa mňa máš smolu, lebo tu nepôjde o doklady ale o kontrolu na dané obdobie myslím už nie je možnosť podávať dodatočné za kontrolované obdobie...
ak sa mýlim opravte ma prosím...

Aj ja mám 2 kontroly v marci :eek: :mee:

je to od DÚ ozaj nefér.... - ten termín:cool:

držím palčeky.:)
Tak to ti teda nezávidím. Veľmi si ma nepotešila, ale dúfam, že niečo vymyslím. Zatiaľ som vždy našla naj riešenie, tak dúfam aj tentoraz. Čosi sa mi marí zo vzdialenej minulosti, že takáto možnosť bola, ako píšem, ale nie som si istá, či sa to nezmenilo, keď každú chvíľu sa niečo mení. Raz som to aj vyskúšala a prešlo to. Ale to bolo dávno. Keď mi zavolali, tak som veru aj tak trochu vyletela, či si uvedomujú, aký je to termín a chcú prísť v stredu. Ďakujem. Mám na to jeden deň. Volali mi totiž poobede. Kontrolór, ktorý mi volal je tak trochu šprt, ale ináč ma raz aj potešil, keď mi povedal, že ako firma máme na DÚ dobré meno. Tak dúfam aspoň, že nebude fakt otravný. Ináč prajem nech ti všetko dobre dopadne a máš od daňovákov čím skôr pokoj. Dík.
kalkulka
13.03.06,17:42
prajem veľa šťastia
Ďakujem, ďakujem. Ešte, že existujete. Aj takáto podpora dodá trocha sily a odvahy.
ALBO
13.03.06,20:08
Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to? Prečo by ste nemohli podať. Ja by som jej to dala zohľadniť už pri kontrole.
kalkulka
14.03.06,06:28
Prečo by ste nemohli podať. Ja by som jej to dala zohľadniť už pri kontrole.
Pri kontrole nie, lebo to, čo bolo predmetom kontroly, už si nemôžme dodatočne odpočítať. Ale, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nepredložím, tak nebudú predmetom kontroly a tam si myslím, že je šanca dodatočne si to uplatniť.
mysimis
14.03.06,07:08
Po ukončení kontroly už nie je možné na kontrolované obdobie podávať dodatočné daňové priznanieˇ. Z hľadiska DÚ je to obdobie už uzavreté - tak mi to vysvetlila daňováčka na môj dotaz, keď som si chcela podať daňové priznanie a vôbec mi ho ani nezobrala.
kalkulka
15.03.06,04:50
Po ukončení kontroly už nie je možné na kontrolované obdobie podávať dodatočné daňové priznanieˇ. Z hľadiska DÚ je to obdobie už uzavreté - tak mi to vysvetlila daňováčka na môj dotaz, keď som si chcela podať daňové priznanie a vôbec mi ho ani nezobrala.
V § 39 zákona o správe daní, je uvedená možnosť podania dodatočného daňového priznania v prípade, ak skutočnosti neboli predmetom daňovej kontroly. Podanie dodatočného priznania riešia ods. 3,4,5. Tak si myslím, že môže daňový subjekt podať DDP. Možno daňoví úradníci chceli mať iba kľud, ak DDP od teba nechceli zobrať.