chinco
28.06.13,06:45
19 marca som dostal vypoved z prac pomeru cely zivot pracujem mam 45 rokov úosledne 6 roky v kudse som pracoval nalasil som sa na urad prace v trebisove ale mal som moznost brigadovat par dni v bratislave som bigadoval oficialne cez agentury asi 2 tyzdne b necele zrobil som 145 eur v hrubom a bol problem urad prace mi oznamil dna 05 06 juna ze ma so spetnou platnostou vyraduje od 01 aprila u z evidencie uradu prace tak za april maj jun musim si platit do zdrav poistovne sam a za april ked som dostal podporu zo socialky musim ju vratit tak v aprili moj prijem bol iba 145 eur v hrubom maj nic jun nic takto matento stat polozil na lopatky dlzim socialnerj poistovni a dlzim zdrav poistovni nerobim nebrigadujem nedostavam podporu je to normalne ked ma zaeviduju od 05 06 2013 na urade a 02 07 sa mam hlasit v klube prace uradu prace v ztv uvidim ci mi daju rozhodnutie pre soc poistovnu neplatil som si dobrovolne pripoistenie v nezamestnanosti dostanem ak nebudu robit zasa problemy dostanem za jun podporu same rozhodnutia mi chodia cely kazdy den doporucene kazdy si pyta peniarte ja nemeam ziadny prijem takto mipomohol tento stat v nezamestnanosti 0918034324
avalik
28.06.13,05:28
skus doplnit bodky a ciarky, mozno to bude zrozumitelnejsie
ivka70
28.06.13,05:32
Kedze si bol evidovany na UP, nahlasil si tu brigadu v BA na UP (to je povinnost zo zakona pred zaciatkom + kazdy mesiac dokladovat prijem). Ak si to neurobil, UP ta vyradil pre nespolupracu, lebo evidencia neobnasa len prava ale aj povinnosti.