Zablacky1212
28.06.13,09:19
Prosíme viete mi niekto povedať ako mám postupovať ak mi bývalá ešterná účtovníčka odmieta odovzdať účtovníctvo, ktoré mi viedla do 31.3.2013? Neviem sa dostať k dokladom a už to prestáva byť stranda. Samozrejeme poslednú faktúru som jej zatial nevyplatiť ale to je dosť málo na to, aké problémy mi spôsobuje.
Dav
28.06.13,07:35
Len aby to nebolo 1:1. Že odmieta vydať doklady, kým nemá zaplatené za prácu. Doklady je povinná vrátiť, ale byť na jej mieste, doklady by som vrátila, ale nedala by som žiadne výstupné zostavy, kým nebudem mať zaplatené. Napíš jej doporučene výzvu na vrátenie dokladov, udaj termín, dokedy tak má urobiť a ak tak neurobí, obráť sa na políciu.
Zablacky1212
28.06.13,07:45
NIe je to 1:1 ide o serióznu spoločnosť, ktorá si záväzky voči účtovníčke plní vždy a riadne. Neuhradená posledná faktúra je z toho dôvodu, že pani účtovníčka sa zrazu snaží dofakturovať veci rok staré bez akejkoľkev dohody alebo zmluvy o zvýšení ceny na ktorej sme sa dohodli. Ale...sama navrhla, že faktúru vystaví až keď bude odovzdávať účtovníctvo. ja viem kde je problém...ona účtovala len na rýchlo najnutnejšie veci a teraz to už tretí mesiac dorába ale nehnevajte sa čo potom nová účtovníčka...viete si predstaviť ako pracuje? Toto nie je sranda. Výzvu a snahu o dohodu dostala niekoľko krát mailom, smsm kou na ktoré aj reagovala a posúva termín už celé týždne...takže polícia bude asi jediné riešenie.
Janiela
28.06.13,08:32
No ja neviem, s políciou by som počkala: dôvod? máš protokol od účtovníčky o prevzatí dokladov??
V opačnom prípade je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Zablacky1212
28.06.13,08:39
Aké tvrdenie proti tvrdeniu...doklady sú u nej. A pokiaľ viem zadržať môj majetok nemôže ani v prípade, že by nemala uhradené faktúry čo v tomto prípade nie je pravda a je to ľahko preukázateľné. Nehovoriac o tom, že mám svedka...novú účtovníčku, ktorej sa táto účtovníčka v 04/2013 vyjadrila do telefónu, že ona robila mesačne iba DPH ak tomu účtovanie výpisov ani miezd nie je potrebné tak to jednoducho nerobila a fakturovala mi kompletné vedenie účtovníctva.... Keby sme sa už chceli vážne naťahovať a to ja nechcem chcem iba svoj majetok v účt. programe sa určite dá zistiť aj to čo a kedy bolo zaúčtované a to by sa potom asi ťažko vysvetlovalo čo mi fakturovala a čo reálne robila (nerobila).
Mila123
28.06.13,08:41
Aké tvrdenie proti tvrdeniu...doklady sú u nej. A pokiaľ viem zadržať môj majetok nemôže ani v prípade, že by nemala uhradené faktúry čo v tomto prípade nie je pravda a je to ľahko preukázateľné. Nehovoriac o tom, že mám svedka...novú účtovníčku, ktorej sa táto účtovníčka v 04/2013 vyjadrila do telefónu, že ona robila mesačne iba DPH ak tomu účtovanie výpisov ani miezd nie je potrebné tak to jednoducho nerobila a fakturovala mi kompletné vedenie účtovníctva.... Keby sme sa už chceli vážne naťahovať a to ja nechcem chcem iba svoj majetok v účt. programe sa určite dá zistiť aj to čo a kedy bolo zaúčtované a to by sa potom asi ťažko vysvetlovalo čo mi fakturovala a čo reálne robila (nerobila).

v takomto prípade pomáha iba súd...... polícia s tebou, alebo k tebe nepríde vyjednávať....