hates
28.06.13,17:44
chcem sa spýtať prečo nenesú sliepky vajcia? mam 20 sliepok a znáška vajec je veľmi slabá v poslednej dobe 2 až 3 vajcia denne dávam im ráno zmesku s chlebom poobede zrno skusila som pridávať aj Nutrimix čo vraj podporuje znášku a nič aj čerstvú vodu dávam mali sme asi 2 mesiace dozadu od 15 sliepok 10 až 12 vajec a potom sa ozimelo a prestali niesť mysleli sme si že zmena počasia ale teraz už nie je ani zima ani horúco a stale nič je to zo dňa na deň menej a menej poradte mi ak viete čo mam robiť?
Tweety
28.06.13,15:46
A máš aj kohúta?
Skús pozrieť v týchto témach:
http://www.porada.sk/t199776-preco-mi-sliepky-neznasaju.html
hates
28.06.13,15:51
ano mame aj kohuta
terezamaria
28.06.13,16:43
Jednoznačne im dávaj veľa zeleného,trávu, púpavu, sekanú žihlavu a hlavne aby stále mali vodu.
babka - ježibabka
28.06.13,18:12
Treba vydržať. Asi majú prestávku. Moje tiež neniesli a teraz mám od 7 sliepok 4 - 6 vajec denne.
wagner
28.06.13,18:27
Potrebné je vedieť, ako staré sú sliepky. Či majú možnosť sa pásť. Pretože to má vplyv na to, ako sliepky nesú. Ja mám sliepky od vlani - začali niesť v októbri a nesú stále. Aj keď v istom čase boli denne iba dve-tri vajcia(mám šesť sliepok), teraz už mesiac mám každý deň šesť vajec. Nechovám zmeskou - dávam iba pšenicu a raz denne šrot so zemiakmi,burgiňový list, celý deň sa môžu pásť(ale radšej hrabú).Toto ochladenie by nemalo mať vplyv na nesenie vajec.
hates
29.06.13,05:06
maju vodu stale majú aj veľký výbeh davame aj zelené tak neviem či mam počkať či si to rozmyslia
hates
29.06.13,05:08
my ich mame od maja niesli pekne a prestali maju všetko vodu travu žihlavu a nič tak neviem čosa sa im porobilo
kopretinka
29.06.13,05:31
sliepky nemusia mať kohúta,ak ich je menej,tak by ich zbytočne obťažoval,na kohúta by malo byť min.12 sliepok,našla som teraz jeden blog o chove,skús pozrieť aj tam
http://frantisek.rudik.sk/?tag=sliepka
wagner
29.06.13,10:47
To si kúpila veľké sliepky? A sú jednoročné? Teda či Ti nepredali sliepky staršie. Možno si len prenechali, vydrž. Za nejaké dva týždne by mali začať niesť.
hates
30.06.13,11:38
tak počkam a uvidim každopadne dakujem za rady a ako zistim ako su stare pri predaji nam povedali že su v znaške prvy rok ale kto vie boli aj pekne zaperené neboli to žiadne vypelichance kamarátka kupila také ošklbané slepice tie sa zaperili a nesú ja sa pýtam preto lebo nemám skúsenosti toto su naše prvé sliepky dakujem
violetka1
04.09.13,07:30
Ahojte, mame uplne rovnaky problem, 10 + kohut, kombinovane stare- 3. a1. rocne a tohtorocne. Krasne znasali krasnu velku znasku pocas 3rokov vybrone vynosy. Tento rok pocas konca leta uplne utalo!! Ak je jedno vajce denne, tak je dobre. Niektore dni, ani to. Maju zmesku, psenicu, vybeh do dvora, hrabu, behaju, piju...a nie sme jediní v okoli.