jaro87
28.06.13,18:14
Potreboval by som poradiť. Neviem ako mám nastaviť bootovanie DVD v biose, nemám tam vôbec možnosti typu boot device priority alebo niečo v tom zmysle. Pri zapnutí PC sa mi ukáže na obrazovke WINDOWS IS LOADING FILES, potom okno START REPAIR, začne čosi načítavať a na konci STARTUP REPAIR CANNOT REPAIR THIS COMPUTER AUTOMATICALLY, mám možnosť poslať info o probléme niekde alebo neposlať, dám finish , PC sa reštartuje a zasa všetko dookola. Nejde proste vôbec načítať nainštalovaný windows, ani nastaviť bootovanie na formátovanie, proste nič... Čo s tým?:) Budem rád za každú radu, vďaka
Vlado40
28.06.13,17:25
Netreba nič nastavovať v biose.Skoro každá doska aj NTB ponúka zmenu botovania po zapnutí.Skús po zapnutí F8 alebo F11.Ak to nepôjde tak pozri do manuálu ZD alebo daj sem typ ZD.
pavles1
28.06.13,20:11
Program SETUP slúži na konfiguráciu BIOS-u.
Ak chceš bootovať z DVD, choď ihneď po zapnutí počítača do SETUP-u, kde sa to konfuguruje. Do SETUP-u sa dostaneš stlačením F10 alebo F12 alebo F2 alebo DEL (podľa typu dosky) ihneď po zapnutí, tzn. pred tým, než BIOS začne bootovať z pevného disku. To, že ako sa dostaneš do SETUP-u, by malo byť napísané na obrazovke, ale niekedy to tam nie je aj preto, že to bolo úmyselne ukryté.
V SETUP-e sa treba pohybovať veľmi opatrne.
jaro87
29.06.13,16:44
system board ID - 167C a system board CT - PCMGE001Y2I133.... nemám od toho papiere ani nič...
jaro87
29.06.13,16:45
no veď mne sa dá dostať do biosu,ale nedá sa mi nastaviť to bootovanie
Vlado40
29.06.13,16:48
Nainštaluj si program Speccy a tam pozri aká je ZD.
http://www.filehippo.com/download_speccy